Mugzy - Uygulama Paylaşımlarım

Mugzy

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Selamlar herkese. Kişisel aracıma ve eş-dost araçlarına yaptığım naziçane uygulamaları bu başlık altında paylaşacağım. Henüz janjanlı bir konu başlığı bulamadım :D

Gelelim ilk uygulamamıza; malum Ankara için kışlık lastik zamanı geldi, geçiyor bile. Kasap lastikçilerin balansları sökerken canım jantların haline dayanamadığım için değişime gitmeden önce güzelce bir temizlik yapayım hem de balans ağırlıklarını söker yapışkan izlerini temizlerim dedim.

Kriko ile aracı kaldırıp lastiği çıkardıktan sonra ne olur ne olmaz diyerek stepneyi taktım.

Kirli hallerimiz.

Balans ağırlıklarını WD40 ile gevşettikten sonra trim sökücü ile çıkarttım.

Iron remover olarak Magic ürününü kullandım. Son iki jantta şişedeki ürün kalmadığı için üzülerek Koch Chemie RRR takviye ettim. Kovada Adam’s shampoo. Fırçalar Wheel Woolies ve Valet Pro.

Fazla demir tozu çıkmadı.

Köpürdük fırçalandık.

Durulamadan sonra kalan inatçı yapışkan izlerini selülozik tiner, IPA, Autoglym Tar Remover ile temizledim. İstediğim verimi hiç birinden alamadım. Kazımak gerekti. Bu konuda tavsiyelere açığım. Ziftleri temizledim.

Tekrar sabunlanıp durulandıktan sonra durulandık ve kurulandık. Son hali böyle.
Diğer üç jant için de aynı prosedürü tekrarladım. Okuduğunuz için teşekkürler. Umarım beğenmişsinizdir.

Son düzenleme:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Selamlar herkese. Kişisel aracıma ve eş-dost araçlarına yaptığım naziçane uygulamaları bu başlık altında paylaşacağım. Henüz janjanlı bit konu başlığı bulamadım :D

Gelelim ilk uygulamamıza; malum Ankara için kışlık lastik zamanı geldi, geçiyor bile. Kasap lastikçilerin balansları sökerken canım jantların haline dayanamadığım için değişime gitmeden önce güzelce bir temizlik yapayım hem de balans ağırlıklarını söker yapışkan izlerini temizlerim dedim.

Kriko ile aracı kaldırıp lastiği çıkardıktan sonra ne olur ne olmaz diyerek stepneyi taktım.

Kirli hallerimiz.

Iron remover olarak Magic ürününü kullandım. Son iki jantta şişedeki ürün kalmadığı için üzülerek Koch Chemie RRR takviye ettim. Kovada Adam’s shampoo. Fırçalar Wheel Woolies ve Valet Pro.

Köpürdük fırçalandık.

Durulamadan sonra kalan inatçı yapışkan izlerini selülozik tiner, IPA, Autoglym Tar Remover ile temizledim. İstediğim verimi hiç birinden alamadım. Kazımak gerekti. Bu konuda tavsiyelere açığım. Ziftleri temizledim.

Diğer üç jant için de aynı prosedürü tekrarladım. Okuduğunuz için teşekkürler. Umarım beğenmişsinizdir.
Bende buna benze bir uygulama yapacağım, hakkaten orada lastik gibi, köpük gibi bir malzeme oluyor onu sökmek zor. Bunu bende merak ediyorum kolay yolu var mı? Şu boğaza bakılan tahta çubuklarla kazımıştım ben.
Ellerine sağlık yanıyor jant, koruma uyguladın mı

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Sıfır gibi olmuş eline sağlık Mugzy. 10 numara 5 yıldız. Darısı bizim başımıza. Koruma konusunda arkadaşlara katılıyorum.

Mugzy

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Elimde jant için koruma ürünü yok malesef. Hava karardığı için alel acele eve çıktım. Henüz geç değil araba garajda duruyor, Fusso uygulayabilirim ama değer mi acaba..

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elimde jant için koruma ürünü yok malesef. Hava karardığı için alel acele eve çıktım. Henüz geç değil araba garajda duruyor, Fusso uygulayabilirim ama değer mi acaba..
Fusso olur kardeşim.Hiç olmamasından iyidir ki Fusso zaten güçlü bir korumadır..

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
fusso konusunda onur abiye katılıyorum. jantta dayanım boyada olduğu kadar olmuyor ama su ve sampuanla temizleyip arada bsd gibi sealentlar ile ömrü desteklenebilir :)

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık, fusso güzel oluyor ama uğraşmaya pek değmiyor bence. 3-4 yıkama sonra etkisi azalıyor. 2 yıkamada bir kuruladıktan sonra sprey sealant tarzı bir ürün uygulamak çok çok daha pratik. Bir ara wet coat uyguluyordum o da kolay.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık çok güzel olmuş. Uygulamaların devamını bekliyoruz.

DENİZLİ

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
O alanda yapışkan sökücü belki sonuç verebilirdi, hiç denemediğim için benimkide tamamen varsayım :)
Elinize sağlık 10 numara olmuş :)

Ramazanerdmr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık çok güzel olmuşlar.
Jant temizleme işi gerçekten çok keyifli ama araç üzerinde değil ise :)
Kışlıklara bende geçiş yapacağım ama öncesinde benimde bir temizlik ve meşhur çinli seramik ile koruma altına almam gerekli sizde o kadar temizlik yaptıktan sonra en azından çinli ucuz bir seramik ile koruma altına alırsanız kirlendiği zaman temizlemek çok daha kolay olur.

Mustafa Baylar

Amatör Detaycı
Üye
Selamlar herkese. Kişisel aracıma ve eş-dost araçlarına yaptığım naziçane uygulamaları bu başlık altında paylaşacağım. Henüz janjanlı bir konu başlığı bulamadım :D

Kirli hallerimiz.

Köpürdük fırçalandık.

Ellerinize saglik güzel uygulama olmus :)

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@Mugzy, bey ellerinize saglık. çok güzel bir konu olmuş.
balans yapıştırıcılarını sökmek için öneri istemişsiniz.
ürün adı:Tape Eraser diye geçer. bant silgisi. düz ve dişli olarak iki çeşidi vardır. standart bir matkap yardımıyla uygulanır. yapışkanları saniyeler içinde çıkartır.
link de vereyim. uygulama videosu da ekliyorum. kolay gelsin. iyi detaylar.

Flexipads Yapışkan Kaplama Sökücü Disk yamaclardetailing.com'da | Araç Bakım Ve Temizlik Ürünleri

cabay

Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Tebrik ederim, güzel iş çıkmış :) Fusso ile jant koruması da ilk defa duyup denemeyi düşüneceğim bir uygulama oldu.

CemPektaş

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Elinize sağlık, çok güzel temizlik olmuş. Ben de yakın zamanda yazlık-kışlık değişimi yapacağım, öncesinde benzer bir temizlik yapıp Çinli seramik ile korumaya almayı düşünüyorum zor gelmezse. :D