Murat İle Röportaj 26.01.2019

Pro

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Merhabalar bu röportajda konuğumuz herkesin yakından tanıdığı , bölünmüş ürünleriyle herkese yardımcı olmaya çalışan @Murat abimle güzel bir röportaja imza attık.
Çok yoğun olmasına rağmen sorularımı cevapladığı ve röportaj için vakit ayırdığı için kendisine teşekkür ediyorum.. <3
Sizleri daha fazla bekletmeden röportaja geçelim..:heyecan:

1. Kendinizden kısaca bahseder misiniz?

- 2 çocuk babası, arabasını ve tabancaları seven birisi

2. 3 kelime ile siz desem?

- Birinci sorunun devamı oldu aslında. Sırasıyla baba, detaycı ve gerçek hayatta da detaycı.

3. Hayatınızda yaptığınız en büyük çılgınlık nedir?

- Bip demek geldi içimden

4. Detay serüveniniz ne zaman ve nasıl başladı?

- Genelde herkesin başlangıç noktası benzerdir aslında. Arabayı yıkamaya veriyorsunuz ama beğenmiyorsunuz. Ardından kendim nasıl yıkarım diye araştırıp yıkama makinesi ararken buluyorsunuz ve bu meraka girmiş oluyorsunuz.

5. Detaycılık ruhu başlamadan önce aracınızı nasıl temizliyordunuz?

-Kendim temizlemezdim. Yıkamaya verirdim.

6. Detay uygulamalarınızda unutamadığınız bir anınız varsa bizimle paylaşır mısınız?

- Kendim uygulamalara başladığım günlerden bir tanesinde komşu teyzeler ben araba ile uğraşırken yanda oturup saatlerce sohbet edip arada “bizim evi de temizle” diye laf çarpmışlardı.

7. Bölünmüş ürünler konunuz hakkında neler söylemek istersiniz? Zevkli bir iş mi bölünmüş ürünlerle uğraşmak?

- Tam anlamıyla bir eziyet. Aslında daha çok forumdaşlara faydası olsun diye bölüyordum fakat artık insanların piyasadan daha ucuza bile verdiğim ürünlere pazarlık mesajları ile karşılaştığımdan ilanı kaldırdım. Ürünü bölmek en kolay kısmı, zor olan kısımları şişelerin ağızlarını kapatmak, ardından streçlemek, bantlamak ve baloncuklu naylonla sarıp tekrar bantlamak ve paketleyip tekrar bantlamak.

8. Bölünmüş ürünlerin kaynağı olan deponuzdan bizim için 1-2 kare paylaşır mısınız?

- Birkaç kareye sığmaz ama birkaç kare paylaşayım :)

WhatsApp Image 2019-01-25 at 17.22.57.jpeg
WhatsApp Image 2019-01-25 at 17.23.13.jpeg
WhatsApp Image 2019-01-25 at 17.23.14.jpeg

9. En sevdiğiniz müşteriniz kim desem?

- Müşteri demek doğru olmaz ama @onurçiko ürün paylaşım konusunda en sevdiğim adamdır. Bir ürünü alacak olursam ve fazlaysa illa ki paylaşıma gelir.

10. İlk detay ürünleriniz nelerdi?

- Belki bundan 10 yıl önceydi. O zamanlar Türkiye’de daha kil uygulaması bile doğru düzgün bilinmezken yurtdışından kil sipariş etmiştim.

11. Favori detay ürünleriniz var mı? Varsa Hangi Ürünler?

Ön yıkamada tabi ki ceviz, kova şampuanı Zymol Auto Wash ve Adam’s Car Shampoo, kovalar tabi ki Chemical Guys, demirtozu sökücü olarak Valet Pro Dragon’s, hızlı cila olarak Chemical Guys P40 Detailer, wax konusundanet bir favori ürün tavsiyesinde bulunamayacağım çünkü daha açıp kullanmadığım Jayswax SiO2 ve Zymol İtal mevcut fakat Dr. Beasley’s Carnauba Wax’ın parlaklığı da çok güzeldi, fırça olarak Valet Pro ve Wheel Whoolies fırçaları, APC olarak (iç mekanda genelde) Auto Finesse Verso, cam temizlemede Meguiar’s Perfect Clarity (fiyatı fazla olduğundan Adam’s aldım ve ondan da çok memnunum)

12. Ürün alırken dikkat ettiğiniz şeyler nelerdir?

- Aslında artık hangi ürünün hoşunuza gidip gitmediğinizi az buçuk biliyorsunuz. Bu yüzden en büyük kriter olarak fiyat ortaya çıkıyor.

13. Sosyal hayatınızda neler yapmaktan hoşlanırsınız?

- Aslında çocuklardan pek bir vakit kalmıyor. Bunun en iyi gözlemleyen de @Paian galiba. Ürün vermeye gidiyorum yanımda çocuklar :)
Bunun dışında sayacaklarımın başında kahvemi alıp insanları izlemek gelir. Tanımadığınız insanları gözlemlemek, o gördüğünüz birkaç saniyede insanları tahlil etmeye çalışmak çok güzel bir deneyim.
Bunun yanı sıra iş yerinde beslediğim güvercinler ve sokakta beslediğim kediler var.
En son olarak da tabancalar. Şimdi birçok insana ürkütücü gelebilir ama ne yazık ki Türkiye’de böyle bir ön yargı oluşmuş. İnsanlar tanımadığı şeylerden korkar deyip konuyu kapatıyorum.

14. Gelecekte yapılacaklar listenizin ilk üç sırasında neler var?

Bu sene kısmet olursa Moğolistan’a Orhun Abidelerine gitmeyi çok istiyorum.
@Dragstar ve @onurçiko ile bir yat turu :)
Şu an için planladığım başkaca bir şey yok fakat yapmak istediklerimin başına wingsuit’i yazabiliriz.

Umarım okurken sizlerde benim kadar keyif almışsınızdır, Murat abiye tekrar teşekkür ediyorum.:fisilti: Bir Sonraki Röportajda Görüşmek Üzere ...:)

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
en sevdiğim konu bu severek takip ediyorum @Murat abi zaten sevdiğim ve değer verdiğim bi abim adam gibi adam onu azda olsa böyle ince detaylarla tanıyabilmek beni sevindirdi bölünmüş ürün konusuna gelirsek gerçekten hakkı ödenmez öyle uğraşıyor ki yanında olmayan bunu asla anlayamaz bu uğraşlarından dolayı kendisine teşekkürü borç bilirim @Pro eline sağlık böyle güzel bi iş yapıp bizlere insanları tanıma fırsatı verdiğin için çok teşekkür ederim :)<3

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Beklediğim bir röportajdı ikinizin de eline sağlık. 13. Soru cevabında da dediği gibi kendim de şahit olduğum üzere maşallah tam bir aile babası. Bana çocuk arabasının altında şampuan ve demirtozu sökücü taşımışlığı vardır :komik: . O günden kahve borcum var zaten bilahare telafi ederim artık. Yalnız kaç kere gittim ama depoyu bana da göstermedi.

Son düzenleme:

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Öncelikle vakit ayıran @Murat abiye teşekkürler, aracı olan @Pro adminimize de teşekkürler.

Murat abiye gelince, tanımaktan çok memnun olduğum hoş sohbeti olan. Kesinlikle iyi niyetinden şüphe etmediğim,hatrı gerçekten sayılacak abilerimizden konuya eklemek isterim :)

Özellikle tabanca ve detay hobisi olarak ortak noktamızı yeni keşfetmeme sebep olan bu röportaj, daha sonra da Murat abinin başını ağrıtabileceğim bir ortak alan daha eklemiş bulunmakta :komik:

Tekrar emeğinize sağlık, keyifli forumlar :mutlu:

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Beklediğim bir röportajdı ikinizin de eline sağlık. 13. Soru cevabında da dediği gibi kendim de şahit olduğum üzere maşallah tam bir aile babası. Bana çocuk arabasının altında şampuan ve demirtozu sökücü taşımışlığı vardır :komik: . O günden kahve borcum var zaten bilahare telafi ederim artık. Yalnız kaç kere gittim ama depoyu bana da göstermedi.
Orası gösterilir mi. Bu fotoğraflar 1/3 düşün yani :D

Öncelikle vakit ayıran @Murat abiye teşekkürler, aracı olan @Pro adminimize de teşekkürler.

Murat abiye gelince, tanımaktan çok memnun olduğum hoş sohbeti olan. Kesinlikle iyi niyetinden şüphe etmediğim,hatrı gerçekten sayılacak abilerimizden konuya eklemek isterim :)

Özellikle tabanca ve detay hobisi olarak ortak noktamızı yeni keşfetmeme sebep olan bu röportaj, daha sonra da Murat abinin başını ağrıtabileceğim bir ortak alan daha eklemiş bulunmakta :komik:

Tekrar emeğinize sağlık, keyifli forumlar :mutlu:
Her zaman beklerim kardeşim.

Güzel röportaj olmuş.. benim de bir sorum olacak detaya ilk başladığınız da yengenin tepkisi ne oldu :rolleyes:
İlk başlarda mırın kırın ediyordu ama şu an Ankara gibi bir yerde düzgün yıkamalar 35-40 liradan başladığından ses etmiyor :D

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Güzel röportaj olmuş. Keyifle okudum. Forum olarak bize ürün tedariği konusunda çok yardımcı olmuştur @Murat :)
Bu vesile ile teşekkür etmiş olalım...

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik yine cok keyifli olmus. Her ne kadar ben foruma katildigimdan beri bir alisverisimiz olmasada hep forumdaslara ‘Bana mesajla ulas, yardimci olmaya calisayim.’ cumlesiyle aklimda olan kisidir. Adminimize’de cok tesekkur ederim. Okumasi cok kefiyli bir konu basligi

Sent from my iPhone using Tapatalk

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Çok keyifli bir röportaj olmuş. Büyük keyif ile okudum. Sayende bir çok ürünle buluştum , denedim. Forumdaki bir çok üye gibi. Ankara'ya geldiğimde ağırladın, evine misafir ettin. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Bir tek depoya giremedim o başka:D Gerçek bir dostsun. Allah dostluğumuzu daim etsin. Bir geldiğimde de poligona götürürsün beni artık.
Yat turunu yaza yaparız inşallah ;)

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Güzel röportaj olmuş,keyifle okudum
Yalnız ben kaçırdım galiba deponun adresi nerede yazıyordu? :dusun:
:komik::kop::komik::kop:

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Çok güzel bir röportaj keyifle okudum.Bir bu kadar daha olsaydı yine sıkılmadan okurdum. Bölünmüş ürün deyince aklıma ilk Murat abi geliyor henüz çok alışveriş yapmasakta. Deposunun 1/3'ü bile beni temin etti valla. :) Ne ararsam Murat abide bulacağıma inandım :D

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
@Pro @Murat güzel bir röpörtaj olmuş murat bölünmüş ürünleri vede özellikle dr besleys ürünlerinin forumumuzla buluşmasında çok emegi var benim ürün alışverişim olmuştur ürün getirdikçede herzaman olacaktır kendisi bu konuda çok samimi yardımcı olmaya çalışır bazı şeylerin degeri para ile ölçülmez seni tanımakta bunlardan biri ;)

muratyz

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Dardanel
Keyifle okudum,güzel bi röportaj olmuş yine.

Murat abi forumca herkesin sevgi ve saygısını kazanmış bi insan.Yalnız insanları izleyip analiz etmek çok farklı bi olay olsa gerek ilgimi çekti :)

Bölünmüş ürünlerin daim olsun Murat abi :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi