Nuriksari, Audi S6 Detay Uygulamaları ve Rutin Yıkamalar

ormancı

Acemi Detaycı
Üye
Panzerin hastası detayın ustasısın itüdaşım ellerine emeğine sağlık. Poorboys waxın kokusu gerçekten çok iyi. Eşim de koklayıp koklayıp buzdolabının dışına yapalım bundan diye tutturdu :)

nuriksari

Profesyonel Detaycı
Üye
Ellerine sağlık nurettin detaylı çok güzel bir uygulama olmuş.

DENİZLİ
Teşekkür ederim Süleyman yok ki şahdımıza özel kapalı garajımız keyif yapalım, kuş cıvıltıları temiz hava havuz deyip avutuyoruz kendimizi. ;)

Araca maşallah seninde eline emeğine sağlık.
O sıcakta 5,5 saat uygulamanın üstüne bir de gym ayrıca takdir edilesi. Maşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kaptan teşekkür ederim havuz biraz kendime getirdi gym de detay gibi terapi kaçarı yok hastasıyız.

Senin uygulamalara baktıkça aşşağıya inip debelenesim gelsede lafı uzatmaya hiç gerek duymadan şu özet görseli buraya bırakıp sessizce uzaklaşıyorum. Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Alperim aracın before u kötü değildi zaten üstünde toz vardı su tutsan yıkamadan bile yeterliydi parlaklık, ben azıcık yukarı çıkarttım. :) Lazar Angelovun sakatlık sonrası resimlerine bakmanı tavsiye ederim before arıyorsan, fırçayı bırak otomatik makinede yıkanan arabaya dönmüştü :)

Senin arabanın kirli haline burada benzincide su tutup atlet ile kurulayıp sonra da geçip karşısına keyifle sigara içenler var. Araç zaten çok güzel ( jantlar hariç :hava: ) yaptığın uygulamalar da bir harika. Araç siyah olunca yüzeyde deformasyon olmayınca (taş izi, boya atığı vs.) yapılan detay ve parlaklık çok daha güzel belli ediyor kendini, sende zaten en güzel malzemeler ile en güzel özeni gösteriyorsun. Tekrar ellerine sağlık gözlerim bayram etti..

Bir kaç sorum var;
Camlara kullandığın magic sponge ve çelik yünü herhangi bir çizik yapmıyor mu? ikisinin arasındaki fark nedir?
Lastik yanaklarını 3D Orange ve fırça ile temizleyince dahamı güzel oluyor?.
Detay fırçası ile sıktığın fosforlu yeşil gibi olan sıvı Koch Chemie Green Star mı?

Poorboys da sürekli olarak gözüme gözüme batıyor :)
Ramazan teşekkür ederim yorumların için. Araç siyah değil koyu lacivert, yüzey her zaman bakımlı ve renk derin olunca detay daha belli ediyor haklısın bir de 15 yaşında araca göre orijinal boya kötü durumda değil :) Jantlar zevk meselesi ama Agio forged 3 parça 20 inch üstünde bu şekilde almıştım aracı fiyatına bakınca jantların elleyemedim. :) Bu ısınma turuydu yılbaşı ertesi reçwte hazır bi tık üst kalite kısmetse.
Sorularına gelirsek. Camlara magic sponge ve çelik yünü kullanıyorum derin temizlik yapacağım zaman koruma yenilerken. Magic sponge çizmez, çelik yünü dikkatli kullanırsan kuru iken çizmez keza arka camda pasta kalıntısı vardı saniyede temizledi. Cam çok sert bir maddedir sandığın kadar kolay çizilmez magic sğonge 5000 6000 ıslak zımpara gibi düşünebilirsin, çelik yünü de esasen krom ve çelik parlatmak içindir meşhur bir detaycının videosunda görüp uygulamalara kattığım bir malzeme. dereceleri var çelik yününün 0000 olanı seçersen sıkıntı olmaz. Aynı kişi ön camdaki kirler için jilet kullanırdı hatta kış arkadı temizlik için ama bende o kadar kir leke kalıntı olmuyor. Lastik yanaklarını bu sefer detaylı temizledim çünkü lastik parlatıcımı değiştirecem o yüzden zemin tertemiz olsun ürün iyi turundun istedim. Detay ve lastikler için kullandığım ürün 1:6 sulandırılmış 3D Orange Degreaser. Koch çok daha kaliteli malzemedir dolaptan çıkarıp hazırlamadım bu var hazırda diye. Poorboys iyidir. Yakas yapalım panel pot 30gr Angelwax ile ;)

keyifli uygulama olmuş ellerine sağlık
Teşekkür ederim Murat ben keyif aldım. ;)

Panzerin hastası detayın ustasısın itüdaşım ellerine emeğine sağlık. Poorboys waxın kokusu gerçekten çok iyi. Eşim de koklayıp koklayıp buzdolabının dışına yapalım bundan diye tutturdu :)
Panzer gözbebeğimiz detayda ustalığa daha çok var. Teşekkür ediyorum. Bence ürünlerde koku önemli sonuçta teneffüa ediyorsun ben seviyorum güzel koku ile detay yapmayı, bir mis gibi Poorboys koklamak var bir de buram buram petrol Authentic. ;) Yengeyi kırma :)

Eline sağlık Nuri, çok keyifli bir uygulama olmuş. Siyah can yakıyor.
Teşekkürler Onur senden duymak sevindirici. Keyif almadan bu iş olmaz en iyi sen bilirsin. Araba siyah değil koyu lacivert :)

nuriksari

Profesyonel Detaycı
Üye
Dün gece çarşının otoparkında ışık gözüme güzel gelince birkaç foto çekmiştim akşam karanlığında final resimi alamadığım için bari bunları paylaşayım şimdilik. Lastik parlatıcı yok kusura bakmayın bir dahaki yıkamaya güzel bir ürün var bu sefer vakit yetişmedi. ;)

20190920_002417.jpg 20190920_002407.jpg 20190920_002125.jpg 20190920_002355.jpg 20190920_002232.jpg 20190920_002247.jpg

Ekli dosyalar

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Dün gece çarşının otoparkında ışık gözüme güzel gelince birkaç foto çekmiştim akşam karanlığında final resimi alamadığım için bari bunları paylaşayım şimdilik. Lastik parlatıcı yok kusura bakmayın bir dahaki yıkamaya güzel bir ürün var bu sefer vakit yetişmedi. ;)

Ekli dosyayı görüntüle 15163 Ekli dosyayı görüntüle 15164 Ekli dosyayı görüntüle 15165 Ekli dosyayı görüntüle 15166 Ekli dosyayı görüntüle 15167 Ekli dosyayı görüntüle 15168
Evet şimdi lacivert:)

Ramazanerdmr

Acemi Detaycı
Üye
Sol arka çamurluk lacivert bagaj siyah görünüyor gözüme, ya benim gözler de sorun var yada audi gözlerim ile alay ediyor :dusun:
Renk gerçekten çok güzel ama jantlar işi bozuyor.

Son düzenleme:

nuriksari

Profesyonel Detaycı
Üye
Nihayet dün gündüz 3 postada kirlide birikmiş tüm bez ve havluları yıkayıp kurumaya bıraktım. Akşam da garajda gece terapisi lastiklere Soft99 Black Black uyguladım, içini hızlıca süpürüp Gyeon Vynl Cleaner ile geçtim ( süper ürün) ve derileri temizleyip conditioner uyguladım son olarak da CG Mangocello uygulayıp eve çıktım. Sadece uygulama için birkaç foto çektim, gün ışığında diğer yıkamada final fotosu alacam iç dış biraz daha. :)
20190921_160759.jpg
20190923_234531.jpg
20190922_221439.jpg
20190922_221426.jpg
20190922_230058.jpg
20190922_230915.jpg
20190923_234543.jpg

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
@nuriksari, bey elinize saglık çok güzel uygulama olmuş. Keyifle okudum.
İyi detaylar

nuriksari

Profesyonel Detaycı
Üye
Son 2 aydır paylaşım yapamasam da rutin yıkamalar da detay da tüm hızıyla devam ediyor. Dubaide kış sezonunun (!) başlamış olması sebebi ile de detay ve yıkamalar için en keyifli zamanlar. 1.5 ay kadar önce serviste dışarda bekleyip güzelce tozlanmış aracı hızlıca yıkama fırsatım oldu. Poorboys Blackhole ve Nattys Blue 2lisi gayet iyi durumda. Yıkamalar prewash Ev13 kova Ev12 şeklinde bu aralar.
rps20191123_203731.jpg
rps20191123_203901.jpg rps20191123_203939.jpg
rps20191123_204017.jpg

KaiZeN

Tecrübeli Detaycı
Üye
Son 2 aydır paylaşım yapamasam da rutin yıkamalar da detay da tüm hızıyla devam ediyor. Dubaide kış sezonunun (!) başlamış olması sebebi ile de detay ve yıkamalar için en keyifli zamanlar. 1.5 ay kadar önce güzelce tozlanmış aracı hızlıca yıkama fırsatım oldu. Poorboys Blackhole ve Nattys Blue 2lisi gayet iyi durumda. Yıkamalar prewash Ev13 kova Ev12 şeklinde bu aralar.
Ekli dosyayı görüntüle 16659
Ekli dosyayı görüntüle 16660
Hoşgeldin Nuri hocam :)

MoonDance

Usta Detaycı
Üye
Son 2 aydır paylaşım yapamasam da rutin yıkamalar da detay da tüm hızıyla devam ediyor. Dubaide kış sezonunun (!) başlamış olması sebebi ile de detay ve yıkamalar için en keyifli zamanlar. 1.5 ay kadar önce serviste dışarda bekleyip güzelce tozlanmış aracı hızlıca yıkama fırsatım oldu. Poorboys Blackhole ve Nattys Blue 2lisi gayet iyi durumda. Yıkamalar prewash Ev13 kova Ev12 şeklinde bu aralar.
Ekli dosyayı görüntüle 16660 Ekli dosyayı görüntüle 16661
Ekli dosyayı görüntüle 16662
Hoşgeldin Nuri

smtcglr

Usta Detaycı
Üye
Nuri abi öncelikle hoş geldin..

Amma toz yağmış arabanın üstüne :of: Sıra kedi de sanırım epeydir göremiyoruz

ormancı

Acemi Detaycı
Üye
Tekrardan hoş geldin uygulamalarını görmek güzel.
Kış bastırmadan(!) nattys blue ile vedalaşıp başka ürüne geçme planların var mıdır?

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Üye
Kara ejderya yunmuş yıkanmış, sırada kızıl kedi var.:komik:
Ellerine sağlık. Hoşgeldin tekrardan:mutlu:

nuriksari

Profesyonel Detaycı
Üye
Hoşbulduuuuk...

Hoşbuldum. Aynı bıraktığım gibi, özlemişim. :)

Nuri abi öncelikle hoş geldin..

Amma toz yağmış arabanın üstüne :of: Sıra kedi de sanırım epeydir göremiyoruz
Samet öncelikle hoşbuldum.. Araç garajda kaldı açık alanda 1 hafta birkaç parça değiştirecekler diye çöllerde heba oldu Panzer, Allahtan yıkamayın su tutmayın bez vurmayın lafımı dinlemiş Pakistanlılar. ;)

Tekrardan hoş geldin uygulamalarını görmek güzel.
Kış bastırmadan(!) nattys blue ile vedalaşıp başka ürüne geçme planların var mıdır?
Muharrem hoşbuldum uygulamalar devam edecek sezon başladı. Reçete her zaman mevcut Nattys Blue henüz 2 aylık 1 ay daha gitsin bitmesini beklemeden yeni detaylı bir uygulama yapacaz. Kış Aralık ortası Şubatta hissediliyor Dubaide gündüz 25 dereceye düşüyor. ;)

Kanka hoş geldin hız kesmeden devam. Emeğine sağlık
Durmak yok yola devam kanka hoşbuldum özlemişim yalan yok.

Kara ejderya yunmuş yıkanmış, sırada kızıl kedi var.:komik:
Ellerine sağlık. Hoşgeldin tekrardan:mutlu:
Hoşbuldum Hurşid, Kedi yi de ihmal etmedik elbet, konuya ekleme yapacağım.

nuriksari

Profesyonel Detaycı
Üye
Uygulamasını paylaştığım yıkamada 2 arka çamurlukta da çımmayan lekeler gördüm garaj sağolsun nerde bırakmış aracı ne temas ettirdi ise artık gözümü rahatsız edince sihirli sünger ile lekelersen kurtuldum fakat biraz hare kaldı yanımda pasta olmayınca da başka zamana bıraktım. Makine ile uğraşmak istemediğimden bahane ile Soft99 un el ile kullanılabilen pasta setini denedim, ufak şişe 3 ayrı aşındırıcılık pasta ve minik süngerler ile çeyiz dolabını süsleyen set nihayet sahaya inmiş oldu. Araç nispeten temiz olduğu için ilgili yüzeyleri 3D Final Touch ile silip pastaları uyguladım ve ardından IPA ile sildim. 100% içime sinmese de 5 dakika için harika sonuç :)
sol taraftaki sihirli süngerin bıraktığı iz.
rps20191124_132441.jpg

Uygulama yapılmış hali.
rps20191124_132639.jpg

Sağ arka çamurluk sihirli sünger izi.
rps20191124_132804.jpg

pasta uygulanmış hali
rps20191124_132940.jpg

Günün kahramanları...

rps20191124_133050.jpg