Renault Megane 1.3 TCE İcon K2 Pro Gravon Seramik Kaplama Uygulamasi

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Dostlar Selamlar

Araç bir Yakinimin 2022 Model Servisten alindi ancak bayagi yogun hologram ve kilcak çizilmeler mevcuttu,tampon ve Motor kaputunda taş yaralari malesef mevcut,fabrika ayarlarina getirmek için aşagidaki malzemeleri kullandim.

Soft 99 Yumusak Kil
K2 Roton Demirtozu
ADBL Hard Cut Kalin Pasta
ADBL Super Polish Ara Kesim Pasta
ADBL Perfect Finish Son Final Pastasi
K2 Pro Klinet
K2 Pro Gravon Ceramic Coating
ADBL Mousse Tire Lastik Parlatici
Meguiars M40 Plastik Aksam Koruyucu

FİNALLER.

ADBL Mousse Tire Lastik Parlatici Mat bir görünüm veriyor Fiyati Uygun 200 Ml 170₺ valla Sarp Parasina ADBL kesinlikle alinir.

ADBL Pastalarida gayet iyi begendim özellikle Super Polish ve Perfect Finish Mukemmel.

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
Dostlar Selamlar

Araç bir Yakinimin 2022 Model Servisten alindi ancak bayagi yogun hologram ve kilcak çizilmeler mevcuttu,tampon ve Motor kaputunda taş yaralari malesef mevcut,fabrika ayarlarina getirmek için aşagidaki malzemeleri kullandim.

Soft 99 Yumusak Kil
K2 Roton Demirtozu
K2 Pro Klinet

FİNALLER.

ADBL Mousse Tire Lastik Parlatici Mat bir görünüm veriyor Fiyati Uygun 200 Ml 170₺ valla Sarp Parasina ADBL kesinlikle alinir.

ADBL Pastalarida gayet iyi begendim özellikle Super Polish ve Perfect Finish Mukemmel.
Ellerine sağlık üstadım. Seramiklerde dayanım konusunu önemsiyorum. K2 Gravon u bu konuda gözlemlediniz mi ?

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Ellerine sağlık üstadım. Seramiklerde dayanım konusunu önemsiyorum. K2 Gravon u bu konuda gözlemlediniz mi ?

Gözlemledim hocam suana kadar en dayanikli seramik Gravon cikti kullanip takip ettiklerim arasinda ortalama 1/1.5 yil rahat dayanimi var Yikamaya dikkat edilirse zamaninda Seramik koruyucu yapilirsa o takip ettigim araç denk gelirse resim paylasirim size.Kullandiklarim arasinda Wetproof,GLZ Coating,Sonax CC Evo/Meguiars Deep Crstal,3D Ceramic,Tac System Quartz Magic e gore kiyasen.

Unique

Acemi Detaycı
Üye
İl
Konya/Taşkent
Gözlemledim hocam suana kadar en dayanikli seramik Gravon cikti kullanip takip ettiklerim arasinda ortalama 1/1.5 yil rahat dayanimi var Yikamaya dikkat edilirse zamaninda Seramik koruyucu yapilirsa o takip ettigim araç denk gelirse resim paylasirim size.Kullandiklarim arasinda Wetproof,GLZ Coating,Sonax CC Evo/Meguiars Deep Crstal,3D Ceramic,Tac System Quartz Magic e gore kiyasen.
Bende carpro cquartz uk 3.0 uygulamıştım. Yenileme zemanı yaklaşıyor. Gravon un dayanımını o sebepten merak ediyorum. Teşekkürler tecrübelerinizi içtenlikle paylaştığınız için

Enes_10

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Dostlar Selamlar

Soft 99 Yumusak Kil
K2 Roton Demirtozu
K2 Pro Klinet

FİNALLER.

Hocam maşallah çok müthiş olmuş araç, elinize emeğinize sağlık. Şu mükemmel uygulamaları görünce polisaj işine giresim geliyor :) Bir yandan da cesaret edemiyorum :)

ibrahimd

Acemi Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Abi eline sağlık çok güzel bir uygulama olmuş. Ben Sarp kullanıyorum biri tavsiye edip almıştım siz memnun değil misiniz öbür ürünü tavsiye ettiniz acaba Birde abi K2 Gravon 30 ml mi kaç araba çıkarır? Teşekkürler

Son düzenleme:

Erkan KOCAKAYA

Usta Detaycı
Üye
İl
Bartın
Dostlar Selamlar

Soft 99 Yumusak Kil
K2 Roton Demirtozu
K2 Pro Klinet

FİNALLER.

Maşallah, eline emeğine sağlık. Araca bakınca yanında kim var , hava nasıl belli oluyor:)

batikankodak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Öncelikle emeğine sağlık abi , finaller şahane gözüküyor.

k2 Gravon ürününün yüzeydeki hissiyatı nasıl , içeriğinde sio2 içeren yani gerçek seramik özlü ürünler gibi camsılaşıp sertleşiyor mu yoksa 3m in nano koruma dediği silikon özlü bir ürün mü ?

evin diğer aracına koruma düşünüyorum , çeşitli yeni gelen ürünleri de radarıma ekliyorum

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Uygulama sonucu mükemmel olmuş. Eline sağlık abi
Kardesim Tesekkur ederim.:)

Abi eline emeğine sağlık efsane olmuş maşallah nazar değmesin
Kardesim tesekkur ederim guzel yorumun icin :)

Hocam maşallah çok müthiş olmuş araç, elinize emeğinize sağlık. Şu mükemmel uygulamaları görünce polisaj işine giresim geliyor :) Bir yandan da cesaret edemiyorum :)
Hocam cok tesekkurler yavastan Orbital.Makina ile bir yerden başlayalim :)

Abi eline sağlık çok güzel bir uygulama olmuş. Ben Sarp kullanıyorum biri tavsiye edip almıştım siz memnun değil misiniz öbür ürünü tavsiye ettiniz acaba Birde abi K2 Gravon 30 ml mi kaç araba çıkarır? Teşekkürler
Kardesim Sarp tan yana sikinti yok Alternatif Olarak ADBL Mousse yi önerdim Ortalama ayni Gramaj ve fiyatlari yakin oldugu icin.Bu Benim.Uyguladigim Gravon Ceramic Coating 50 Ml lik yani senin bahsettigin Gravon Lite olan versiyon bu ürünün buna göre dayanimi daha azdir.

Maşallah, eline emeğine sağlık. Araca bakınca yanında kim var , hava nasıl belli oluyor:)
Tesekkurler hocam çok saol :)

Öncelikle emeğine sağlık abi , finaller şahane gözüküyor.

k2 Gravon ürününün yüzeydeki hissiyatı nasıl , içeriğinde sio2 içeren yani gerçek seramik özlü ürünler gibi camsılaşıp sertleşiyor mu yoksa 3m in nano koruma dediği silikon özlü bir ürün mü ?

evin diğer aracına koruma düşünüyorum , çeşitli yeni gelen ürünleri de radarıma ekliyorum
Kardesim tesekkur ederim.

Gravon Seramik Silikon özlü bir ürün degil.
Bu Ürün camsılaşmiyor,bunu ilk kullandigimda farkettim uyguladigim Seramik bezi sertlesmedi firma ve Üretici ile konusuldugunda bizim ürünümüz oksijen e maruz kaldiginda sertlesmez dedi,her ürün farklidir,farkli sonuç verir denildi sonrasinda G Tecnniq Seramiklerindede GLZ Coating de de ayni problemi yasadim onlarda kurlesmiyor sertlesmiyor,sonuç olarak ben araca uyguladiktan sonra baktim dayanim cok iyi devam ettim Gravondan :)

@Sefa46 hocam arac sizin ellerinizde hayat bulmus, masAllah . Ellerinize saglik
Hocam çok tesekkur ederim sagol :)

Emeğinize yüreğinize sağlık. Araç harika görünüyor.
Tesekkurler hocam guzel yorumunuz icin :)

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
@Sefa46 abi eline sağlık, yansımalar çok iyi görünüyor. Makyajlı kasa ve 1.3 tce kombinasyonu üstüne bi de şahane renkle taçlandırmış. Üstüne uygulama da görünce süper olmuş.