Seat İbiza Detaylı İç Temizlik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Starkiller

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Gtecniq L1 gibi deri koruyucu ürünler deri üzerine direkt tutunarak yüzeyde aşınmayı geçiktirecek çok ince bir katman oluştururlar. Araya conditioner kullanarak ürününün vazifesini yapmasına engel olmuş olursunuz. Ayrıca günümüzde üretilen otomobillerde boyalı, işlem görmüş deriler kullanılmaktadır. Yani conditioner (besleyici) tarzı ürünlerin günümüz derileri üzerinde hiçbir işlevi yoktur. Size tavsiyem hiç besleyici ürünler ile uğraşmadan koruyucu ürünler kullanmanız olacaktır. 2 senedir koruyucu ürünler kullanıyorum ve vaadlerini gerçekten sağlıyorlar.

Berkay

Konu Sahibi ✔
Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Gtecniq L1 gibi deri koruyucu ürünler deri üzerine direkt tutunarak yüzeyde aşınmayı geçiktirecek çok ince bir katman oluştururlar. Araya conditioner kullanarak ürününün vazifesini yapmasına engel olmuş olursunuz. Ayrıca günümüzde üretilen otomobillerde boyalı, işlem görmüş deriler kullanılmaktadır. Yani conditioner (besleyici) tarzı ürünlerin günümüz derileri üzerinde hiçbir işlevi yoktur. Size tavsiyem hiç besleyici ürünler ile uğraşmadan koruyucu ürünler kullanmanız olacaktır. 2 senedir koruyucu ürünler kullanıyorum ve vaadlerini gerçekten sağlıyorlar.
Af hide nin amacı katman oluşturmak değil derinin emerek nem kazanmasını sağlamak. Ürünü direksiyona uyguluyorum tamamını emiyor ve yok oluyor. Diğer marka bol yağlı ürünlerle af hide yi lütfen kıyaslamayın. Ben opel kullanıyorum. Opelin derilerinde conditioner kullanmak zorundasınız ne kadar imitasyon olsa da kuruma çatlama dökülme yapıyor. Aracı ilk aldığımda indir bindir yaparken herhalde nasıl kullandılarsa direksiyonun sağ ve sol tarafında derinin kıvrıldığı noktalarda pütürlenme vardı çatlamaya yakındı. Ciddi bir kir çıkardım sıfır deriden ve af hide toparladı yüzeyi. Tavsiyeniz ve ilginize teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...