Seat Leon FR 2018 Carbon Edition

Galapagos

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Merhabalar.2015 model 1.4 ecotsi Act dsg 150hp kırmızı FR araca sahiptim.Yaşadığım bi kaza sebebi ile araçtan soğudum ve sattım.Ne alsam diye düşünürken yine Leona kapıldık.2018 Model 1.4 ecotsi act dsg 150hp fr aracımı satın aldım.Opsiyon olarak sadece 18 janta sahipti.Yılbaşını bekleyeyim biraz kenara para koyayım dedim ama rahat edemedim tabi.Aracın resimleri ile başlayayım.

Aero tamponu ikinci el olarak satın aldım.Ancak hiç kullanılmamış diye düşünüyorum.Vidalari vs poşetinden çıkmamıştı.

Daha sonra Türkiyede ilk olan altın sarısı carbon kullanmak istedik ve ayna kapaklarını afyona kargoladım.Lacivert araca sarı uyumu iyi olur diye düşündüm.

Daha sonra Hiç boyanmamış, Kaynak, macun vs olmayan orijinal Oz Superturismo LM 18 jant buldum ve gidip jantları gördüm.Görür görmez satın aldım.Güzel fiyata geldi.

Daha sonra sarıya boyattım :( :(

Jantları daha takarken yüzüm düştü.Sarı bana göre iğrenç oldu.1 hafta üstünde tuttum aracın sonra tekrar boyaya gönderdim.Kafamdaki proje de değişti haliyle.Cupra R lip aradım, yurtdışına mailler attım vs ama orijinalini bulamadım.Daha sonra instagramdan Fiber işi yapan emirfiber i buldum(reklam yapmıyorumdur umarım) lipi yapabileceğini pek düşünmedim açıkcası ama o bana Cupra R da bulunan sis farlarının çevresindeki kaşı da yapmayı önerdi.Umarım apachi işi olmaz diyip başladık.

Adem usta kontrol yaparken

Daha sonra boyadan jantlar geldi.Jantın boyasını kendim yaptırıp boyacıya teslim etmiştim.Bir reklamcıya da O.Z stickerlarını bastırdım.Boyadan sonra yapıştırdım.

Boyadan brembo kaliper kapaklarımız geldi

Aliexpressten aldığım gerçek carbon fiber 114 lük egzoz ucları geldi

İspanyadan bir arkadaş yardımı ile aldığım hayalet kadran

Madem carbona bulaştik dedim aero arka tamponun difuzorunu de carbon kaplatmayı istedim ancak Difuzor sökülemediğinden kaplamak bayağı zahmetli bir iş.İşinin ehli olmayan bi usta desenleri bozmadan yapamaz diye tahmin ediyorum.

Bu da boya fırınında tampon boyanıp carbonla beraber verniği atıldıktan sonra.

Desenlerin bu derece düzgün olması beni çok şaşırttı

Verniklemeden sonra

Ayna kapaklarına geçiyoruz.

Lipte bitti.

Lip montajı yapılırken

Lip ve sis kaşı montajımız bitti.

Maslaktan çıkıp Firüzköydeki egzozcuya gittim.Son susturucuyu çift çıkışlı başka bir susturucu ile değiştik bu sayede eşit duman aldık.Seste sıfır değişim oldu.

Ertesi gün aracı garaja çekip yıkadıktan sonra tampon ile çamurluğun renginin tutmadığını fark ettim.Bir daha boyaya gönderdim.

Maslaktan haber geldi aracı teslim almaya gittim ancak bu sefer de ton açık olmuştu.Biraz sert çıkıştım.Boyada kabarma olmaması için 1 hafta sonra tekrar gel boyayalım dediler.

3. boyada %80 tutmuştu.En azından içime sindi(biraz fazla takıntılıyım bu konuda) :) Aracı garajımda yıkadım.Mutlu son.Son olarak Seat ön ve arka amblemi carbon kaplayıp daha birşey yapmayı düşünmüyorum.Çünkü haddinden fazla para harcadım.İzlediğiniz için teşekkürler.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Muhteşem olmuş, emeğine, kesene sağlık. Oldukça uğraşmış ve masraf yapmışsın. Ama sonuç gerçekten harika olmuş. Parmakla gösterilecek bi eser çıkmış.
Bana kırmızıyı sevdiren adam bu sefer de maviye müptela edecek heralde. Elinin değdiği her araç kesinlikle sınıf atlıyor.
Kocaman bir Maaşallah diyorum, nazarımız değmesin. Allah kaza bela vermesin. Güle güle bin. Artık güzel bir detay çalışmasına gelmiş sıra. Konuyu merakla bekliyorum.

Giallorosso

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Kaliteli dokunuşlar çok güzel ve yerinde olmuş. Maşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Oncelikle masallah demek istiyorum umarim kazasiz belasiz kullanirsiniz. Arabada ciddi emek para ve zaman harcanmis cok belli hepsi icin elinize saglik. Karbonlardan baslayacak olursam ben bayildim zaten karbonu cok sevdigimden bence hepsi cok guzel butunluk saglamis. Arabanin rengine hayran kaldim. Emir fiberle ben de is yapmistim kendi arabamda bir sorun yasamamistim ama arkadasimin aracinda bazi sorunlar yasamistik o nedenle kefil olamam ama nerede yaptirdin diyen olursa soyler durumdaydim. Oz jantlara diyecek yok arabaya cok yakistigini dusunuyorum. Benim tek dusuncem egzoz kafalari bir tik daha kucuk olabilirmis gibi geldi ama tamamen zevk meselesi o nedenle bence bor butun olarak yeniden emeginize vaktinize ve butcenize saglik, gule gule binin Bu renge cok guzel uygulamalar gelir diye dusunuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emeğinize sağlık, kesenize bereket aracın rengi gerçekten güzel :) fakat oz siyah renkte daha iyi durmuş o da bir gerçek fakat egzoz uçları bi tık daha küçük olabilirmiş yorumuna +1 benden :utandim:

Orjinal bir spoiler hakediyor bence fiyatı biraz yüksek fakat , fiber vs gibi seçenekler biraz eğreti duruyor belki ilerleyen zamanlarda düşünürsünüz.

Kazasız belasız günlerde kullanın, hayırlı olsun aracınız :alkis:

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
salih emeklerine saglık kesene bereket harika dokunuşlar yapmışsın renk kırmızının tahtını sallar bu renk araca detay yapmak ayrı bir keyif

bir adet uygulamam oldu seyrine doyamadım desem yalan olmazdı

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
MaşAllah rabbim kaza bela vermesin salih emek harcanan vakit on numara olmuş istanbulda olmak modifiye açısından büyük şans gerçekten ankarada bunların onda birini yapamazlar güle güle kullan spoiler ve piono eklerini nereden temin ettin çok düzgün duruyor

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Salih eline sağlık çok güzel olmuş, gerçi ben forumdan daha önce gördüm resmini aracın. Tekraedan hayırlı olsun aracın. Uygulamarın devamını bekliyoruz, detay olarak tabi. :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Başkan sen ne yaptın ya ?

Gerçekten helal olsun diyorum sana. Yapılan işin emeğin bedelini bilmiyorum ama çok güzel olmuş.

Kazasız belasız günlerde kullan aracını. Tam da detaycı rengi. kendi aracımmış gibi sevindim.

Bu arada difüzör ve egzoz benim de planlarımın arasında. Egzoz için link alabilir miyim?

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Maşallah çok güzel olmuş, kazasız belasız iyi günlerde kullanın :) Ancak kaliper kapakları yerine aracın kendi kaliperlerini boyamak bana daha iyi olur gibi geliyor, sonradan takılan kapaklar çok çakma bir görüntü ortaya çıkarıyor. Onun yerine bütçe el verirse önlerde büyük firen kitine geçmeniz çok daha iyi olur, Vag grubu için birçok kit mevcut. Jant rengi olarak parlak siyahta gayet güzel ama ferric grey gibi bir renk olsa jantı daha iyi gösterebilir.. Harici herşey nokta atışı bence :D

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Çok emek var. Kesene bereket Emeğine sağlık.

Ben yapılan herşeyi çok beğendim maşallah diyorum nazar değmesin. Hayalet ekranı taktınız mı

bsurel

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Maşallah harika olmuş harcanan emeğin ve masrafın hakkını vermişsiniz, elinize sağlık. 2015 fr sahibiyim makyajlı kasalar çok hoşuma gidiyordu sizin aracı ayrı bi sevdim. Karbonfober detaylar da çok yakışmış. Ankara'da ne yazikki @Atocan da bahsettiği gibi modifiye konusunda biraz sıkıntılı olduğu için henüz hiç bulaşmadım. Ilerde aracı satmaz modifiyeye niyetlenirsem sizin tecrübelerinizden yararlanmak için rahatsız edebilirim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
@bsurel hocam valla ben yaza doğru girişcem bende de 2016 fr var istanbuldan getirtcem malzemeleri burda boya montaj yaptırtcam iki tane yerin kalıpları hoşuma gitti sct den de arkadaşlar memnun kaldılar inş aksilik olmaz ise yaza doğru girişcem :)

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Keşke jantların rengi sarı olarak kalsaymış. Takım tutumam, futbol ile alakam yok ama sarı jant ve mavi gövde rengi sevdiğim kombinasyondur. Gövde rengi maviyse jantlar beyazda olabilir ama compomotive marka olması lazım :)

bsurel

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
@bsurel hocam valla ben yaza doğru girişcem bende de 2016 fr var istanbuldan getirtcem malzemeleri burda boya montaj yaptırtcam iki tane yerin kalıpları hoşuma gitti sct den de arkadaşlar memnun kaldılar inş aksilik olmaz ise yaza doğru girişcem :)
Yaptıracağınız zaman haberleşelim hocam belki size eşlik edebilirim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi