Şen Detailing Opel Astra j Neptün mavi polisaj & autotriz ve detay uygulamaları

multispace

Usta Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye

Davlumbazlar 1:4 flowey b33

Sırada ön yıkama var. Flowey b33. Foam lance oran 1:6

Duruladım. Çift kova olarak chemical guys clean state kullandım. Tek atımlık fişeğimi kullandım. :)

Demir tozu temizliğinde ilk olarak autoglym magma kullandım çok az iron çıktı. Sıkıntı mı var diyerek dragons denedim yine çıkmadı :) o yüzden bu aşamanın resmi yok.

Kil , valet pro mavi kil kullandım. Kil kaydırıcı chemical guys kil kaydırıcı kullandım. Bütün boya tozlarını ve yüzeyde ki kirleri söktüm.

Autoglym tar remover ile minimum olan ziftler söktüm. Çok birşey kalmadı kilden sonra.

Aracı kuruladım ve maskelemeye başladım. Egebant kullandım.

Polisaj zamanı geldi. Koch Chemie h9 ve ufs hidrofob keçe ile başladım.
İlk vuruş

Üst resim de çizikler olan kısımlara tek vuruş

Tamponlara rupes 75 ,Koch h9 ve rupes mavi, koch cut ped kullandım. Rupes in pedlerini önermiyorum ömrü kelebek misali.

Keçe bayağı hologram ve makine izi yaptı :)

Stoplara koch h9 ve ufs spot yün keçe kullandım. Keçeden kalan izler var. Onları da rupes 75 ile aldım. Finalde fotoğrafları olacak

Cut aşaması 12 saat sürdü. Artık orbital çalışma zamanı. Makine flex. Pasta koch Chemie f6. Yeni çıkan bir pasta arkadaşlar. F5 ile kıyaslarsak ince çizikleri çok hızlı bir şekilde alıyor. Toz var yok gibi birşey. Bıraktığı final f5 den bir tık daha fazla. Ben beğendim ve öneririm.

Elimde Rupes yeşil , nanolex medium cut, Koch Chemie eski nesil sarı , koch Chemie yeni nesil sarı tabanlı orbital pedleri vardı. Kendimce düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum

Koch Chemie f6 ile en zevk alarak çalıştığım ped nanolex oldu. Tam medium cut havasında bir ped:) performansını çok beğendim. Yurtdısından temin etmiştim.

Rupes yeşil çok sert geldi. Yüzeye temas ettirmek için makineye güzel sahip olmak lazım. Esneklik çok az. İşini yapıyor. Ama deformasyona çok açık.

Koch eski seri sarı ped f6 ile uyumlu. Fakat biraz toz yaptı gibi geldi bana. Diğer pedlerle böyle birşey yaşamadım.

Koch yeni seri sarı ped f6 için üretilmiş bir ekipman. Toz sorunu yaşatmadı. Prime yaparak kullanılırsa yüzeyde yağ gibi kayıyor. Kıyaslama yapmak adına diğerini prime yapmadan kullandım , bayagı titreşimli oldu çalışma.

Stoplara rupes 75 ile rupes sarı ped ile f6 girdim

Medium cut aşamasından sonra polisajda son sözü gyeon polish e bıraktım

Gyeon polish , su zamana kadar kullandığım en hoş final pastası diyebilirim. Parlaklık derinlik nefis. Silmesi çok kolay. Bu parlaklığa elbette orbital makine de katkı sağlıyor. Koch turuncu ped ve yeni seri mor tabanlı koch ped kullandım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ormancı

Çaylak Detaycı
Üye
Elleriniz dert görmesin önceki konularınızda ki f9 karşılaşmamdan sonra burada da f6 litaratürüme girdi kendi adıma iyi oldu.
Yeni aracınız da hayırlı olsun bu arada güle güle kullanın.

multispace

Usta Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
Polisaj bitti. Autotriz aşamasına geldik. Autotrizi ilk kez bu arabada kullandım. Deneyimli değilim. Zamanla daha da iyi olacaktır. Devam edeyim

Armalar ve yazılar

Polisaj bitti yine yıkama. Yine b33

Aracı kuruladım. M700 ile polisaj yağlarına veda ettim. Plastiklere Koch pss,lastiklere wurth.

Final zymol ital

Okuduğunuz için teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Eline sağlık, güzel bir polisaj serüveni olmuş. İnce ince çalışmışsın.
Bu arada araba iyi kirliymiş, bu temizliğin üstüne yakıt tüketimi bile düşer:)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Ellerine sağlık. Terzinin kendi söküğünü diktiğini gördük sonunda :D

Aracın öncesi de gerçekten detaycıya aykırıymış. Finaller mükemmel. Nazar değmesin maşallah :nazar:

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye
Kanka ellerine sağlık nihayet kafandaki reçeteyi uyguladın, sonuç da herzamanki gibi şapka çıkartılacak gibi olmuş. Bu sene artık bol bol takviye uygulama görmek istiyoruz kendi aracına. Tekrar ellerine sağlık güzel olmuş demek haddime değil. Seviyorsun bu hayatı vesselam. :)

TalhaCelik

Tecrübeli Detaycı
Üye
Ellerinize sağlık maşallah hak ettiği değeri bulmuş araç.
İnsanın kendi aracını yapası gelmiyor bir türlü üşengeçlik oluyor ama uygulamaya başlandığı zaman da çiçek gibi oluyor.
Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

can26

Profesyonel Detaycı
Sosyal Detaycı
Üye
Terzi bu sefer güzel dikmiş kendi söküğünü :sicak: finaller harika, italde çok güzel bi son dokunuş olmuş. Şimdi daha bi keyifli yıkama, uygulama, bakım yapılır sanırım. Kazasız,belasız:nazar: güzel günlerde olsun. Emeğinize sağlık:alkis: