Şen Detailing Opel Astra j Neptün mavi polisaj & autotriz ve detay uygulamaları

Ömer88

Tecrübeli Detaycı
Üye

Davlumbazlar 1:4 flowey b33

Sırada ön yıkama var. Flowey b33. Foam lance oran 1:6

Duruladım. Çift kova olarak chemical guys clean state kullandım. Tek atımlık fişeğimi kullandım. :)

Demir tozu temizliğinde ilk olarak autoglym magma kullandım çok az iron çıktı. Sıkıntı mı var diyerek dragons denedim yine çıkmadı :) o yüzden bu aşamanın resmi yok.

Kil , valet pro mavi kil kullandım. Kil kaydırıcı chemical guys kil kaydırıcı kullandım. Bütün boya tozlarını ve yüzeyde ki kirleri söktüm.

Autoglym tar remover ile minimum olan ziftler söktüm. Çok birşey kalmadı kilden sonra.

Aracı kuruladım ve maskelemeye başladım. Egebant kullandım.

Polisaj zamanı geldi. Koch Chemie h9 ve ufs hidrofob keçe ile başladım.
İlk vuruş

Üst resim de çizikler olan kısımlara tek vuruş

Tamponlara rupes 75 ,Koch h9 ve rupes mavi, koch cut ped kullandım. Rupes in pedlerini önermiyorum ömrü kelebek misali.

Keçe bayağı hologram ve makine izi yaptı :)

Stoplara koch h9 ve ufs spot yün keçe kullandım. Keçeden kalan izler var. Onları da rupes 75 ile aldım. Finalde fotoğrafları olacak

Cut aşaması 12 saat sürdü. Artık orbital çalışma zamanı. Makine flex. Pasta koch Chemie f6. Yeni çıkan bir pasta arkadaşlar. F5 ile kıyaslarsak ince çizikleri çok hızlı bir şekilde alıyor. Toz var yok gibi birşey. Bıraktığı final f5 den bir tık daha fazla. Ben beğendim ve öneririm.

Elimde Rupes yeşil , nanolex medium cut, Koch Chemie eski nesil sarı , koch Chemie yeni nesil sarı tabanlı orbital pedleri vardı. Kendimce düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum

Koch Chemie f6 ile en zevk alarak çalıştığım ped nanolex oldu. Tam medium cut havasında bir ped:) performansını çok beğendim. Yurtdısından temin etmiştim.

Rupes yeşil çok sert geldi. Yüzeye temas ettirmek için makineye güzel sahip olmak lazım. Esneklik çok az. İşini yapıyor. Ama deformasyona çok açık.

Koch eski seri sarı ped f6 ile uyumlu. Fakat biraz toz yaptı gibi geldi bana. Diğer pedlerle böyle birşey yaşamadım.

Koch yeni seri sarı ped f6 için üretilmiş bir ekipman. Toz sorunu yaşatmadı. Prime yaparak kullanılırsa yüzeyde yağ gibi kayıyor. Kıyaslama yapmak adına diğerini prime yapmadan kullandım , bayagı titreşimli oldu çalışma.

Stoplara rupes 75 ile rupes sarı ped ile f6 girdim

Medium cut aşamasından sonra polisajda son sözü gyeon polish e bıraktım

Gyeon polish , su zamana kadar kullandığım en hoş final pastası diyebilirim. Parlaklık derinlik nefis. Silmesi çok kolay. Bu parlaklığa elbette orbital makine de katkı sağlıyor. Koch turuncu ped ve yeni seri mor tabanlı koch ped kullandım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Elinize sağlık. Yine her detay var. Polisaj işine girersem suçlusu bu tarz bol detaylı uygulamalardır, teşvik ediyor yav:)

Harcanan zaman ve emeğin karşılığı çok güzel çıkmış ortaya hele stoplar fevkaladenin fevkinde. Üşenmeyip jantları da söküp içlerine çinli seramik yapsaydın çok daha güzel olurdu. Aracın duruşu görüntüsü zaten çok güzel birde üstüne bu kadar parlaklık eklenince araç ben buradayım diye bağırıyor.

multispace

Usta Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
Elleriniz dert görmesin önceki konularınızda ki f9 karşılaşmamdan sonra burada da f6 litaratürüme girdi kendi adıma iyi oldu.
Yeni aracınız da hayırlı olsun bu arada güle güle kullanın.
Teşekkür ederim. Bilgiler işinize yaradıysa ne mutlu.
Ne kadarda parlak bir astra.
Keşke benim olsa ( benimki parlasa da kabul )

Şen detailing elinize sağlık. Mesafe uzak olmasa kesin gelirdim
Teşekkür ederim kısmet diyelim :)
Sağolun
Teşekkürler

Eline sağlık, güzel bir polisaj serüveni olmuş. İnce ince çalışmışsın.
Bu arada araba iyi kirliymiş, bu temizliğin üstüne yakıt tüketimi bile düşer:)
Sağol. Evet çok kirliydi. Malum hava şartları :)

Ellerine sağlık. Terzinin kendi söküğünü diktiğini gördük sonunda :D

Aracın öncesi de gerçekten detaycıya aykırıymış. Finaller mükemmel. Nazar değmesin maşallah :nazar:
Teşekkürler hocam. Malum hava şartları engelledi uğraşamadım. Şu an detaycıya yakışır durumda :)

Kanka ellerine sağlık nihayet kafandaki reçeteyi uyguladın, sonuç da herzamanki gibi şapka çıkartılacak gibi olmuş. Bu sene artık bol bol takviye uygulama görmek istiyoruz kendi aracına. Tekrar ellerine sağlık güzel olmuş demek haddime değil. Seviyorsun bu hayatı vesselam. :)
Kanka sağol. Biliyorsun kaç zaman reçete yazdık sildik derken bu zamana nasipmiş. Artık düzenli şekilde bakımlarını yapacağım. Eksik olma aga

Ellerine sağlık maşallah güzel parlamış.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkürler
Ellerinize sağlık maşallah hak ettiği değeri bulmuş araç.
İnsanın kendi aracını yapası gelmiyor bir türlü üşengeçlik oluyor ama uygulamaya başlandığı zaman da çiçek gibi oluyor.
Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
Sağolasın. Havalar kötü gitti ancak zaman buldum. Aldıgım günden beri yapmak istediğim bir renkti :)

Vay be Murat. Beklenen polisaj geldi demek. Yine mükemmel bir iş çıkarmışsın. Jantlar için ayrı bir planın vardı sanırım:)
Teşekkürler. Evet ilk fırsatta hallettim. Jantları sökmeyi düşünüyordum gerek kalmadı. Ww fırçalar sonuç vermese sökecektim.

Sen motoru sogutamamişsin aga ,hemen ikinci arabaya el attin. Ellerin dert görmesin. Seviyorum bu uygulama paylasimlarini.
Aga teşekkürler. Elimden geldiğince yaptıkça paylaşıyorum. Ama fotoğraf çekmek konu açmak anlatmak başlı başına bir iş :)

Terzi bu sefer güzel dikmiş kendi söküğünü :sicak: finaller harika, italde çok güzel bi son dokunuş olmuş. Şimdi daha bi keyifli yıkama, uygulama, bakım yapılır sanırım. Kazasız,belasız:nazar: güzel günlerde olsun. Emeğinize sağlık:alkis:
Sağolasın. Zymol ital tek atımlık vardı elimde. Zymol glasur ile bakımlarına devam ederim. :)
Teşekkür ederim :)
Maşallah hacı döktürmüşsün gene 33 saat arabayla uğraşmak da iyi can ister hee. parıl parıl parlamış vallahi oh ne güzel olmuş :nazar:
Sağol aga çok yorucu oldu ama finalleri görünce insan unutuyor 33 saati .

Ellerine sağlık arkadaşım
Maaşallah on numara uygulama olmuş
Ped ve pasta yorumları herkes için yol gösterici
Bu arada benim gibi cahil arkadaşlar için prime yapmak tabirini açabilirsen çok memnun olurum :)
Teşekkür ederim. Cahillik ne demek est. Prime , pedin pastaya doyurulması anlamına geliyor. Yeni yada yıkanmış pedi kullanmadan önce ped pastaya doyurulur. Kısa özeti bu.

Eline sağlık, araba kendine gelmiş. Eski sahibi geri ister görürse
Teşekkür ederim. :)

Ton değişmiş maşallah, f6 benimde radarımda denk gelirse patlatıcam bir tane
Güzel ürün, güzel uygulama, güzel sonuç daha ne olsun. Ellerine sağlık:hava:
Sağolasın. F6 güzel pasta ben beğendim öneririm. Polisajdan sonra tonu değişti aynen :)

Elinize sağlık. Yine her detay var. Polisaj işine girersem suçlusu bu tarz bol detaylı uygulamalardır, teşvik ediyor yav:)
Aman hocam giren çıkamıyor :) teşekkürler

Kanka eline sağlık aracın rengi değişmiş,böylesine emek ve işçiliği değerlendirmek bana düşmez ama 10 numara diyorum bu işi seviyosun sen :):)
Seviyoruz bu hayatı kamka teşekkür ederim :)
arabayı kurulamadın mı üstadım ?
Kuruladım ama gene ıslak görünüyor kanka :) teşekkürler.

Harcanan zaman ve emeğin karşılığı çok güzel çıkmış ortaya hele stoplar fevkaladenin fevkinde. Üşenmeyip jantları da söküp içlerine çinli seramik yapsaydın çok daha güzel olurdu. Aracın duruşu görüntüsü zaten çok güzel birde üstüne bu kadar parlaklık eklenince araç ben buradayım diye bağırıyor.
Sağol başkan. Stoplar çok hoş oldu. Jantlara seramik de Yaparız nasipse. Alırsam gyeon rim yaparım :)

Elinize sağlık iç aksama başka zaman mi gireceksiniz diğer konunuzda da yoktu
Teşekkürler. İç aksama haziranda gireceğim ona da güzel bir reçete yazdım. Nasipse yapacağım.

Arabanın rengi güzelden süpere dönüşmüş ellerine sağlık @multispace
Teşekkür ederim hocam.

Murat eline saglik. Super bi uygulama olmus. Memlekete kesin donus yaparsam eger ders almaya gelecegim yanina :))
Teşekkürler hocam her zaman beklerim :)

finaller çok güzel iyi günlerde kullan
Teşekkür ederim hocam.