Şen detailing renault clio 4 polisaj & boya koruma & autotriz

BlaJKeagle

Tecrübeli Detaycı
Üye
Hocam elinize sağlık. Gerek fotoğraflarda gerek satır aralarında güzel bilgiler ipuçları vermişsiniz. Tabi usta gözler yansımadaki marflo kalemi görmüş @onurçiko tekrar dönüp inceledim anca görebildim.
Marflo ve scangrip aydınlatmalar özel aydınlatmalar olmalı. Bunlarla görülebilen hatalar normal beyaz yada günışığı aydınlatmalarla yada güneş altında görülemiyormu. Tekrar tekrar kontrol etmeniz ilgimi çekti.
Birde benim c sütununda bazen tesadüfen bir hare görür gibi oluyorum (belkide halüsinasyon :kop:) sonra bakıyorum bulamıyorum, acaba ışığın belli bi açıdan vurmasıylamı ilgili.. Bu aydınlatmaları bunları görmek içinmi kullanıyorsunuz.
yoksa yarın psikologdan randevumu alayım. :taraa: (aman kimse duymasın laf aramızda)

multispace

Usta Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkür ederim.

Hocam elinize sağlık. Gerek fotoğraflarda gerek satır aralarında güzel bilgiler ipuçları vermişsiniz. Tabi usta gözler yansımadaki marflo kalemi görmüş @onurçiko tekrar dönüp inceledim anca görebildim.
Marflo ve scangrip aydınlatmalar özel aydınlatmalar olmalı. Bunlarla görülebilen hatalar normal beyaz yada günışığı aydınlatmalarla yada güneş altında görülemiyormu. Tekrar tekrar kontrol etmeniz ilgimi çekti.
Birde benim c sütununda bazen tesadüfen bir hare görür gibi oluyorum (belkide halüsinasyon :kop:) sonra bakıyorum bulamıyorum, acaba ışığın belli bi açıdan vurmasıylamı ilgili.. Bu aydınlatmaları bunları görmek içinmi kullanıyorsunuz.
yoksa yarın psikologdan randevumu alayım. :taraa: (aman kimse duymasın laf aramızda)
Selamlar. Teşekkür ederim. Elimden geldiğince bilgilendirme yapmaya çalışıyorum. Scangrip , marflo vb ekipmanlar çizik ve hareleri görmek adına kullanılan ekipmanlardır. Bir nevi güneş ışığı (daylight) diyebiliriz. En geçerli ve güçlü ışık kaynağı güneştir. Uygulama yaparken ışık kaynağı kullanırım. Final kontrolü için güneş ışığını kullanır, şayet hata kalmışsa bahse konu bölgeye tekrar işlem yaparım. Bazı renklerde beyaz ışıkla çizikleri görünmüyor. Elimde beyaz led projektör de var. Her renkte çizik göstermiyor. Çiziklerin ortalama olarak %60 ını aldığımızda gloss gelmeye başlar. Fakat amaç parlaklıktan ziyade sıfır çizik ise tekrar tekrar kontrol şart.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Ellerine sağlık çok güzel bir işçilik olmuş. Özellikle piyano siyahları için gerçekten iyi işçilik yapılması gerekiyor. O da zaten fazlası ile mevcut :alkis: