Soft99 waxlarda parlaklık ve kalıcılık degerleri

muratyz

Acemi Detaycı
Üye
Süleyman abi'nin paylaştığı tabloda fusso icin 'aynı zamanda çok yönlü bi ürün olup,alt kata uygulandıktan sonra üzerine diğer soft99 waxları sürülebilir böylelikle her ikisinin avantajlı dünyasından faydalanılmış olur' ibaresi var.
Deneyen tecrübe eden varmı hic fusso üzerine kiwami veya farklı bir soft99 ürünü ?

ozcannyasin

Çaylak Detaycı
Üye
Kiwami düsünüyorum ben direk normalde fussonun hidrofobik etkisi hosuma gidiyordu lakin süleyman abi koyu renklerde yetersiz dedi

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
Süleyman abi'nin paylaştığı tabloda fusso icin 'aynı zamanda çok yönlü bi ürün olup,alt kata uygulandıktan sonra üzerine diğer soft99 waxları sürülebilir böylelikle her ikisinin avantajlı dünyasından faydalanılmış olur' ibaresi var.
Deneyen tecrübe eden varmı hic fusso üzerine kiwami veya farklı bir soft99 ürünü ?
Ben geçen yaz sonunda alta Fusso üstüne Authentic uyguladım. Bu kombinasyonda Authentic 2 hafta gibi bir sürede kendisini bıraktı. Ama uzun yol, nem, sıcak vs. gibi etkenler göz ardı edilemez zira o şartlarda tek başına kullanmış olsaydım da 3 haftayı ancak görürdü büyük ihtimalle. Yalnız carnauba içerikli ürünlerin panele doğrudan uygulandığındaki derin parlaklıktan bir miktar ödün veriyorsunuz.

DW'de Fusso+Authentic uygulamasının konusu var buradan da bakabilirsiniz;

Soft99 Fusso Coat+Authentic Premium - Detailing World

muratyz

Acemi Detaycı
Üye
Ben geçen yaz sonunda alta Fusso üstüne Authentic uyguladım. Bu kombinasyonda Authentic 2 hafta gibi bir sürede kendisini bıraktı. Ama uzun yol, nem, sıcak vs. gibi etkenler göz ardı edilemez zira o şartlarda tek başına kullanmış olsaydım da 3 haftayı ancak görürdü büyük ihtimalle. Yalnız carnauba içerikli ürünlerin panele doğrudan uygulandığındaki derin parlaklıktan bir miktar ödün veriyorsunuz.

DW'de Fusso+Authentic uygulamasının konusu var buradan da bakabilirsiniz;

Soft99 Fusso Coat+Authentic Premium - Detailing World
Teşekkürler @Paian hocam,peki sonrasında alttaki fussonun etkisi devam ediyormu?sanırım en üste uygulanan ürünle birlikte kaybolur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
Teşekkürler @Paian hocam,peki sonrasında alttaki fussonun etkisi devam ediyormu?sanırım en üste uygulanan ürünle birlikte kaybolur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Authentic olduğu sürece fussoyu maskeliyor tabi ki ama tam olarak fussonun etkisi kaybolmadı çünkü authenticde temizleyici yok. Bir önceki sayfada bir tablo göndermiştim oradan bakabilirsiniz. Boncuklanmadan bir miktar kaybediyor sadece Authentic gittikten sonra. Onun haricinde koruma görevine devam etti. Geçiş dönemi için (Eylülde uyguladım ben) güzel bir kombo bence.

Son düzenleme:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Tutunma sorunu olur geçici bir parlaklık artısı olur.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye
Uygula Kiwamiyi geç git. Oyalanmak arabayla vakit geçirmek istersen ayda 1 Authentic atarsın havalar güzelken. Ben wax atayım 6 ay dokunmayayım dersen sealant kullanacaksın fk1000p ya da jetseal gibi ya da çinli setamik alacan 5usd a senede 2 uygulama yapacan komple şişeyle jantlar camlar plastikler dahil.

ege

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye

Ege's Garage ( Ege'nin Garajı)

inceleyebilirsin. üst üste degil de karıştırıp tek wax yaparak uygulandı. farklı bir combo yapıldı.:)

farukakgun

Çaylak Detaycı
Üye
Beyaz araç için kiwami yok mu acaba ? Authentic alacaktım kiwami ye de bakayım dedim ama sadece siyah için var galiba

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
Beyaz araç için kiwami yok mu acaba ? Authentic alacaktım kiwami ye de bakayım dedim ama sadece siyah için var galiba
Renk olayina takilmayin, ben beyaz araçta da kiwami dark kullanıyorum. Ayrıca kiwami dark kati wax beyaz ve gri araçlar için olanlar yumuşak wax.. Katı waxlari daha az sarfiyatla uygulama yaparsiniz..

kadirx

Çaylak Detaycı
Üye
Fusso coat 12 months olanını kullandım. 5 ay kadar dayandı destekleyici ürünlerle. Memnundum ancak farklı ürünler denemek için sattım. Alacak olan arkadaşlara tavsiye ederim.
gecen haftalarda yamaçlarda indirimdeydi 133tl ye aldım uygulamak daha kismet olmadı.

thelordof

Çaylak Detaycı
Üye
Arkadaşlar 2-3 güne fusso almayı düşünüyorum, 140 tl civarına başka tavsiye wax öneriniz var mı?
Benim için koruma süresi önemli o nedenle fusso iyi olur sanırım di mi?

Eraycan

Tecrübeli Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
Arkadaşlar 2-3 güne fusso almayı düşünüyorum, 140 tl civarına başka tavsiye wax öneriniz var mı?
Benim için koruma süresi önemli o nedenle fusso iyi olur sanırım di mi?
Kalıcılıkta en iyisi fusso. Ama biraz parlaklık artsın kalıcılıkta fussodan az olsa da olur dersen kiwami öneririm

thelordof

Çaylak Detaycı
Üye
Kalıcılıkta en iyisi fusso. Ama biraz parlaklık artsın kalıcılıkta fussodan az olsa da olur dersen kiwami öneririm
Önce birini sonra birini alırım belki :) İlerde kendi aracım olunca daha rahat uygularım artık. Üniversite nedeniyle araçtan uzak olunca koruma tercihi ön planda oluyor ister istemez benim için :)