Sonax Extreme Ceramic Lack Protect Incelemesi

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Merhaba, teşekkürler güncelleme için. Acaba bagaj kapağı ve tavanda da durum aynı mı? Motor ısısından etkilenmiş olabilir mi artı olarak bunu merak ettim açıkçası. Durum pek iyi değil diye yazmışsınız ama su testinde de aynı mıydı durumları yani?
Malesef o 3'lünün durumu birbirlerine çok yakın :( Bakalım daha ne kadar direnecek. :(

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Güncelleme için teşekkürler hakan dediğin gibi en güzeli wax sealant 3-6 ay arası kil temizlik polisajı vs boyayı canlı tutmak.

DENİZLİ

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Araya tatil girdi, bayram girdi derken birkaç hafta yıkama yapamadım. Nihayet geçen gün yıkayabildim ve 45 gün sornaki halini videoya çektim.
Yan panellerin durumu iyi ancak kaput, tavan ve bagaj kapaığının durumu sanki pek iyi değil. 45 günlük süreçte araç hiç kapalı park yüzü görmedi. Hergün akşamdan sabaha en az 10 saat boyunca kaput, tavan ve bagaj kapağı su ile temas halinde kaldı; çünkü akşamdan sabaha kadar üzerinde nemli bir tabaka oluştu. Bu nedenle de sanki 45 gün hep ıslak kalmış gibi ürün işkenceye maruz kaldı.
Özetle, ürün bence kötü değil ama yeriniz müsait değilse, kürleşme için yeterli vaktiniz yoksa hiç bu tip ürünlere bulaşmamak lazım, sürün cilayı, wax'ı, sealant'ı olsun bitsin.
Teşekkürler hakanım güncelleme için. Dediğin gibi yatay panellerde ilk tepkime gelmiş. Pek içaçıcı görünmüyor. F/P degerini düşürmeye başlamış bu durum. Takip

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Araya tatil girdi, bayram girdi derken birkaç hafta yıkama yapamadım. Nihayet geçen gün yıkayabildim ve 45 gün sornaki halini videoya çektim.
Yan panellerin durumu iyi ancak kaput, tavan ve bagaj kapaığının durumu sanki pek iyi değil. 45 günlük süreçte araç hiç kapalı park yüzü görmedi. Hergün akşamdan sabaha en az 10 saat boyunca kaput, tavan ve bagaj kapağı su ile temas halinde kaldı; çünkü akşamdan sabaha kadar üzerinde nemli bir tabaka oluştu. Bu nedenle de sanki 45 gün hep ıslak kalmış gibi ürün işkenceye maruz kaldı.
Özetle, ürün bence kötü değil ama yeriniz müsait değilse, kürleşme için yeterli vaktiniz yoksa hiç bu tip ürünlere bulaşmamak lazım, sürün cilayı, wax'ı, sealant'ı olsun bitsin.
Bana seramik tembel adam işi gibi geliyor bakımını yapmasan bile uhs gibi seramikler iyi bir performans sergilyor.Ben arabayla içli dışlı olmayı seven bir insanım bana da seramiğe bakım yapmak yerine sealant-wax gibi ürünler uygulayıp düzenli olarak bu ürünleri tekrarlamak bakmak bana daha zevkli geliyor.Seramiğinde kendine göre iyi yanları var tabi ben hiç bir arabama yapmadım yapacağımıda sanmıyorum.Örneğin her ay düzenli olarak masaj yapar gibi Carnauba wax uygulamak bana daha hoş gelen bir şey.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
72 gün sonraki hali ile ilgili video hazırladım.

Gördüğünüz ve duyduğunuz gibi, kaput, tavan ve bagaj kapağındaki boncuklanma özellikle de yan panellere göre çok iyi gözükmüyor. Hadi kaput ve bagaj kapağı neyse de, tavandaki boncuklanmanın geleceği hiç parlak değil. Ama, ilginç şekilde, bu 3'lü grubun su iticiliği yada doğru tabir ile suyun perde şeklinde aşağı doğru ilerlemesi hiç fena değil.
Ne olur ne olmaz diye yanıma BSD, Crystal Concept HydraX ve Sonax Hybrid almıştım ama inat ettim uygulamadım, gittiği yere kadar gitsin bakalım nerede boncuklanma ve su iticilik tamamen bitecek. Benim tahminim, yan paneller 9 ay görür ama diğer paneller özellikle tavan çok dayanmaz.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
86 gün sonraki hali hiç iç açıcı değil. :(
Bagaj kapağında hidrofobik özellik neredeyse hiç kalmamış. Kaputun durumu fena değil, tavanın durumu da bagaj kapağına göre iyi sayılır. Yan paneller hepsinden daha iyi durumda.
Bu süreçte hiç ön yıkama şampuanı kullanmadım. Bir sonraki, yıkamada destekleyici bir ürün kullanmayı düşünüyorum. Zira şu ara uzun uzadıya birşey uygulamak için vaktim yok :(

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Bagaj kapağında hidrofobik özellik neredeyse hiç kalmamış. Kaputun durumu fena değil, tavanın durumu da bagaj kapağına göre iyi sayılır. Yan paneller hepsinden daha iyi durumda.
Bu süreçte hiç ön yıkama şampuanı kullanmadım. Bir sonraki, yıkamada destekleyici bir ürün kullanmayı düşünüyorum. Zira şu ara uzun uzadıya birşey uygulamak için vaktim yok :(
Acaip extreme ürünmüş daha hızlı gidemezdi

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Acaip extreme ürünmüş daha hızlı gidemezdi
Aslında, aralarda dediğim gibi otomobil sürekli dışarıda park halinde kalıyor ve hergün yaklaşık 10 saat kaput, tavan ve bagaj kapağında nemli bir örtü oluyor. Yani ha yıkanmış ha hergün su ile temas etmiş bence aynı hesaba geliyor.
Kötü ürün değil ama benimde beklediğimden hızlı bir bozulma yaşadı. Birkaç gün veya 1 tam gün vakit ayırabilene kadar destekleyici ürünler ile günü kurtarmaya çalışacağım.
Soft99 Extra Gold, Gyeon Bathe+...vs ile bakalım tepki ne hale gelecek göreceğiz :)

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Eline saglık hakan. Saf hali için 90 gün diyerek sonlandırmak ve artık aracın geleceği için destekleyici ürünlere geçiş zamanı gelmiş. Ürünle farklı panellerde farklı ürün - bag kurumuda gözlemlenebilir.
Sen işini bilirsin.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Eline saglık hakan. Saf hali için 90 gün diyerek sonlandırmak ve artık aracın geleceği için destekleyici ürünlere geçiş zamanı gelmiş. Ürünle farklı panellerde farklı ürün - bag kurumuda gözlemlenebilir.
Sen işini bilirsin.
Sonax'ı sonax ürünleri ile desteklesem mi diye de düşünmedim değil. Her panele farklı ürün de kullanabilirim ama halen kararsızım.

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Sonax'ı sonax ürünleri ile desteklesem mi diye de düşünmedim değil. Her panele farklı ürün de kullanabilirim ama halen kararsızım.
Mesela pns yapacan bunun üstüne o zaman desteğin hası olabilir ama bsd de bunu destekler sonuçta ama dayanımda durum ne olur bilemem

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
100 gün sonraki durumu görmek isteyenler için video hazırladım :) Nihayet üzerine bir destekleyici ürün kullandım hatta aynı ürünü Duster'a da denedim ki Duster'da hiç koruma yoktu. Ürünün incelemesi için konuyu hazırlayıp burada paylaşacağım. :)