Sonax Spray and Seal Incelemesi

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Keşke bir hafta falan daha bekleseydin, bakalım tam olarak bitecekmiydi Hakan. Bana sanki bir 10 gün daha gideri varmış gibi geldi.
Baktım bagaj kapağı ve tavanın durumu hiç iç açıcı değil bende tekrar verdim kutsalı. Zeminde koruması olmayan Duster'ı yıkadığımda ak mı, kara mı belli olur :)

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Az önce akaryakıt istasyonunda adamların kendi köpüğü ile Duster'ı yıkadım. Özellikle, kaput ve tavanda evde kimse yok. Yan panellerde bölük börçük şekilde çok az boncuklanma gözlemledim ama genel olarak bakınca su yüzeyde kalıyor, sadece yan panellerde çok yavaş şekilde aşağı süzülüyor.
Duster'a 13 ekim'de uygulamıştım bugün 2 aralık ve ürün hayatta değil. (toplam 51 gün)

Videoda çektim, düzenleyip paylaşacağım :)

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Ürün ile ilgili son videoyuda düzenleyip kanala yükledim ve sizlerle paylaşıyorum. Dediğim gibi, sürekli dışarıda park halinde olan bir otomobilde ürün en fazla 51 gün tutunabildi. Zeminde koruma olup olmamasının süreye bir etkisi olmuyor zira Volvo'nun zemininde etkisi azalmış korumaya rağmen ürün en fazla 45 gün tutunabildi. Ancak, Volvo'nun park koşulları Duster'dan biraz farklı, çünkü Volvo'nun kaput, bagaj ve tavanı gün batımından gün doğumuna kadar su örtüsü ile kaplı oluyor. Buna ister rutubet diyelim istersenizde adı başka birşey olsun ama bence bu da ürünün hızlı şekilde zayıflaması için bir etkendir.
Neyse, daha iyi park koşullarında süre biraz daha uzayabilir diye düşünüyorum.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Aslında benzinlik köpüğü ile yapılan yıkamaya rağmen 51 günlük dayanım gayet iyi bir süre. Bir de köpüğü üzerinde bekletme süreside uzun olmuş sanırım, bu durumu da dikkate alınca bence başarılı.

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
eline saglık hakanım. ben ürünü f/P olarak begenmedim. bizi masraftan kurtardın. teşekkürler.

iyi detaylar.