Sonax Spray and Seal Incelemesi

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Volvo'ya uyguladığım Sonax Extreme Ceramic Lack Protect ürünün etkisinin zayıflaması üzerine bende madem Sonax ile başladık yine üzerine Sonax ürün gamıdnan bir ürün süreyim dedim ve Spray & Seal ürününde karar kıldım. Ürünün uygulaması çok basit, ıslak ve temiz yüzeye püskürtüne ve beklemeden durulayın. Sonax'ın bu ürün için yaptığı açıklama şöyle, 3 ay etkisini sürdürür!!! . 3 ay etkisinin sürebielceğini sanmıyorum çünkü önümüzde kasım ayı var. Benim beklentim 1 ay etkisini sürdürebileceği yönünde.
Ürünün güzel bir kokusu var, geride çok kaygan bir yüzey bırakıyor, su perde şeklinde yüzeyden iniyor. Camlara, jantlara, farlara, boyasız plastikelre yani aklınzıa gelecek her eyre ürünü uyguladım.
Aşağıdaki videoda peşpeşe 2 uygulama göreceksiniz. İlk uygulama koruması zayıflamış yüzeye, diğeri ise hiç koruma olmayan yaptığım uygulamadır ve ikiside aynı sonucu veriyor diyebilirim. Korumasız yüzeye yaptığım uygulamada sprey kafanın püskürtme açısını ve mesafesini de görebilirsiniz. Tek bir püskürtme ile neredeyse Duster'un tüm kaputunu ürün ile kaplayabildim.

Yazıyı çok uzatmak istemiyorum. İlerleyen haftalarda gerekli güncelemeleri sizlerle paylaşacağım :)

erdal.t

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
Ellerinize sağlık etkisi de umarım uzun olur bu arada bulunabilirliği ve fiyat bilgisi konusunda bilginiz var mı
Bu arada baktım fiyat 140-150 bandın da yüksek geldi bana da

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Birşeyi yazmayı unuttum diyordum, maalesef fiyatı yüksek, bende n11den kupon ve indirim ile yaklaşık 120TL'ye almıştım. Bir ara bauahusda da 140TL bandında satıldığını gördüm ama yüksek fiyatı nedeniyle satılmamış olacak ki bir daha raflarda görmedim.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
İnceleme için teşekkürler
Ürün sarfiyatı hakkındaki yorumunuz nedir?
Bir şişe sizce kaç uygulama çıkartır?

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
İnceleme için teşekkürler
Ürün sarfiyatı hakkındaki yorumunuz nedir?
Bir şişe sizce kaç uygulama çıkartır?
Volvo'ya uygularken nereye ne kadar sıktığımı göremedim bir baktım şişenin yarısına gelmişim :(. Duster'da ise nereye ne kadar uyguladigimi görünce sarfiyat epey az olmuştu. Her panele 1 fıs en fazla 2 fis yapılması lazım. Duster'da 100ml-150ml arasinda sarfiyat oldu.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
İnceleme için teşekkürler :). Umarım dayanım beklenenden iyi çıkar. Sonax sevdiğim bir marka. Ama ben bu ürüne ısınamadım bir türlü. Rakiplerin etkisi büyük tabi bunda. Kullanım kolaylığı asıl kıstas desek Koch Chemie PW kadar ekonomik olmasına imkan yok. Ya da aynı rakamlara Gyeon Wetcoat kadar performans göstermiyor gibi. Uygulama şeklini değiştirsek BSD 1/3 fiyatına aynı/daha iyi performans verir. Hatta Turtlewax’ın yeni ürünü buraya geldiği zaman (ki o da hibrit polimer teknolojisi) fiyat ve dayanım konusunda bunu ezer gibi. Meguiar’s HCW de yeniden stoklara girmiş bu arada. Fiyat konusunda bununla yarışır ama performans yine bundan üstün.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Bir şişe ile en fazla 5 defa uygulama yapılabilir. Ben fazla harcadigim için bir uygulama daha yapabilecek kadar ürün kaldı. :(

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık Hakan, ürün hakkında daha öncede yorumlarda bulunmuştuk, f/p olarak rakiplerinin gerisinde bulduğumuz için almamıştım.
Bir sonraki denemende bir karşılaştırma olabilir.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Eline sağlık Hakan, ürün hakkında daha öncede yorumlarda bulunmuştuk, f/p olarak rakiplerinin gerisinde bulduğumuz için almamıştım.
Bir sonraki denemende bir karşılaştırma olabilir.
Sanırım youtubedaki videolar biraz yanıltıcı olabiliyor. Ben xaronun videosunda ürünü beğenmemiştim. Pan the organizerin videosunda ise ürün başarılı gözüküyordu. Ben açıkçası ürünü beğendim ama ne etkisi kısa sürer ise o zaman fiyatı açısından almak mantıklı olmayacaktır. Göreceğiz bakalım etkisini

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Bir şişe ile en fazla 5 defa uygulama yapılabilir. Ben fazla harcadigim için bir uygulama daha yapabilecek kadar ürün kaldı. :(
Ben tam videoyu izliyorum duster kısmına geldim baktım şişeninnyarısı bitmiş aha dedim volvoyu resmen yıkamış başkan

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
İnceleme için teşekkürler Hakan. Uygulama anında Ürünü yüzeye eldiven gibi bir şeyle yaymak daha etkili olur gibime geliyor.

DENİZLİ

Son düzenleme:

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Ben tam videoyu izliyorum duster kısmına geldim baktım şişeninnyarısı bitmiş aha dedim volvoyu resmen yıkamış başkan
Volvo'da malesef nereye ne uyguladığımı göremedim. Keşke önce Duster'da tecrübe etseydim de şişenin yarısını ilk kullanımda tüketmeseydim. Püskürtme açısı çok genişmiş. Neyse bu da hem bana hemde henüz kullanmamış olanlara tecrübe oldu :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
İnceleme için teşekkürler Hakan. Uygulama anında Ürünü yüzeye eldiven gibi bir şeyle yaymak daha etkili olur gibime geliyor.

DENİZLİ
Ürünü yaymak hiç aklıma gelmediği gibi izlediğim uygulama videolarıdna da kimse öyle bir taktik uygulamamış bende verdim kutsalı :D :D

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İnceleme için teşekkürler Hakan abi. Güzel ürün gibi görünüyor. Fiyatının karşılığı olur mu? Göreceli tabii. Güncel kurlar ile maalesef her şey pahalı.

Parlaklık olarak gözlemin nedir? Bir de dayanım olarak nasıl olacak merak ediyorum.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Veririm coşkuyu 150 tl falan dinlemem diyorsun patron adamın hali başka

DENİZLİ
Bu ay maaşımdan keseceğim :D

İnceleme için teşekkürler Hakan abi. Güzel ürün gibi görünüyor. Fiyatının karşılığı olur mu? Göreceli tabii. Güncel kurlar ile maalesef her şey pahalı.

Parlaklık olarak gözlemin nedir? Bir de dayanım olarak nasıl olacak merak ediyorum.
Duster gözüme bir tık parlak geliyor ama Volvo daha yeni olduğundan onda bir fark göremedim.

Nonane

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Gyeon wet coatın performansı daha bana göre iyi gibi geldi. fiyatıda wecoat la yakın. tercih meselesi. inceleme için teşekkürler. iyi detaylar