Stokları Serelim

Murat

Profesyonel Detaycı
Admin
Çok takma reis valet pro da bana kalırsa domuz kılı :D
It has been designed to be used for lots of different types of interior and exterior cleaning tasks and with a soft plastic collar it will clean the most delicate of finishes without scratching the surface. The bristles are made from high quality horse hair.

Foruma bir şey yazmadan önce google amcaya başvurmakta fayda var. Valet Pro fırçaları at kılından yapılmadır.

Tonyukuk07

Acemi Detaycı
Üye
It has been designed to be used for lots of different types of interior and exterior cleaning tasks and with a soft plastic collar it will clean the most delicate of finishes without scratching the surface. The bristles are made from high quality horse hair.

Foruma bir şey yazmadan önce google amcaya başvurmakta fayda var. Valet Pro fırçaları at kılından yapılmadır.
Bilgi için teşekkürler, sanırım at kılı olanlar belirli modeller. Çünkü geçen gün bir markete gelmişti iki çeşit inceledim paketin üzerinde weicher Kunststoff( yumuşak plastik materyal) yazıyordu.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Ni
Bilgi için teşekkürler, sanırım at kılı olanlar belirli modeller. Çünkü geçen gün bir markete gelmişti iki çeşit inceledim paketin üzerinde weicher Kunststoff( yumuşak plastik materyal) yazıyordu.
Bildiğim kadarıyla zaten 3 kalite oluyor, domuz kılı, at kılı birde plastik metaryal

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Domuz Tüyü falan ama yapacak bir şey yok ucuz etin yahnisi bol olur :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ege's Garage ( Ege'nin Garajı)
bu testi yapabilirsiniz.
Domuz Tüyü falan ama yapacak bir şey yok ucuz etin yahnisi bol olur :)

Çok takma reis valet pro da bana kalırsa domuz kılı :D
Ege's Garage ( Ege'nin Garajı)

bu konuyu inceleyebilirsiniz. oradada belirttigim gibi domuz kılı harici hiçbir hayvansal kıl uç kışımlarından çatlama kırılma yapmaz.

iyi detaylar.

Fiestadetail692

Acemi Detaycı
Üye

yok kokusu kötü ya ben ondan bana kalırsa domuz kılı yazdım

Tonyukuk07

Acemi Detaycı
Üye
Ni

Bildiğim kadarıyla zaten 3 kalite oluyor, domuz kılı, at kılı birde plastik metaryal
Aynen öyleymiş şimdi baktım. Valetpro Mavi olanın detayında Abs plastik diyor. ABs aslında o kadar yumuşak bir polimer yapıya sahip değil. Belki sap kısmı da olabilir

Fiestadetail692

Acemi Detaycı
Üye

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
ben şahsen düşüncem at kılı ılmadığı yönünde araştırınca at kılı yazıyor olabilir ama görüşlerde farklı
dönemsel üretim farklılıklarıda göz önünde bulundurulmalı. at kılınında çeşitleri var ama
siz klasik vp fırçadan bahsediyorsanız evet at kılıyazıyor ama bencede domuz kılı. çok sert ve uç kırılmaları yaşanıyor.
ilk alındıgında özel olarak dairesel kesil yapıldıgı ( uç kırılmalar kesimden dolayı anlaşılmıyor) özel kimyasallarla yıkanarak yumuşatılmış oldugu bariz belli.

ben genelde uçları bozulmuş diken gibi kılları makasla düzgünce kesip yumuşatıcıda yada saç kremiyle biraz bekletip esneklik ve yumuşaklıgını geri kazandırıp beyaz sirkeyle temizliyorum.
ilk performanslarına geri dönüyorlar.

Fiestadetail692

Acemi Detaycı
Üye
dönemsel üretim farklılıklarıda göz önünde bulundurulmalı. at kılınında çeşitleri var ama
siz klasik vp fırçadan bahsediyorsanız evet at kılıyazıyor ama bencede domuz kılı. çok sert ve uç kırılmaları yaşanıyor.
ilk alındıgında özel olarak dairesel kesil yapıldıgı ( uç kırılmalar kesimden dolayı anlaşılmıyor) özel kimyasallarla yıkanarak yumuşatılmış oldugu bariz belli.

ben genelde uçları bozulmuş diken gibi kılları makasla düzgünce kesip yumuşatıcıda yada saç kremiyle biraz bekletip esneklik ve yumuşaklıgını geri kazandırıp beyaz sirkeyle temizliyorum.
ilk performanslarına geri dönüyorlar.
Bende şöyle bir durum var ilk aldıktan 2-3 ay düzenli kullanımdan sonra firçanın yapısı tuhaflaşıyor tüyler kısalıyor sertleşiyor sertleşince ben uygulama yapmadan önce beyaz sirkede bekletip durulayıp nemli halde kullanıyorum bir nebze düzelme oluyor ama 1 yıl olmadan veya 1 yıl sonra yenisini almak gerekiyor.