Sürekli Oluşan Reçine

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Aracınıza öncelikle güzel bir koruma uygulayın, sonrasında taze reçineye sadece su dökerek temizleyin, geçer.

Endotown

Usta Detaycı
Üye
Korumasız araçta çok çile çekersiniz. Aynı sıkıntı bendede oluyordu. Benekli polom vardı siyah. Korumadan sonra azaldı hatta yok denecek kadar

karahannzafer

Çaylak Detaycı
Üye
Aracı hallettim sonunda, koruma kısmını ayrı anlatacağım çünkü sonunda işe yarar koruma buldum.

Öncelikle gidip valet pro'lardan daha güçlü olan Gyeon Q2M Clay Coarse, Auto Glym Magma Demir Tozu yarım litre olarak aldım geçen yaz yaptığım gibi. Sadece kil farklı bu sefer.

Aşamalara göre gerekli temizlikleri yapıp aracı 2 defa güzelce yıkadım, ikinci paketini kullandığım ve memnun olduğum Meguiars Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Cilalı Şampuan ile.

Devamında önce menzerna 400 uyguladım araca komple, ancak tabi ki bir koruma sağlamadı doğal olarak. Ondan sonra araştırmalara başladım.

Meguiars Hybrid Seramik Wax isimli bir ürün buldum, Türkiye'ye uzun zamandır gelmiyordu deneyememiştim, sonunda geldi ve aldım. Uyguladım, kokusu şahane bu arada, devamında ise temizliği yapılmış pürüzsüz boya üzerinde, ekstra bir kayganlık ve parlaklık oluştu, ama kilit nokta artık reçine tutmuyor boya, üflediğiniz an uçuyor boya üzerinden, bu sıvı seramikli wax denen ürün gerçekten boya üzerine hiç bir şey yapıştırmıyor, aşırı memnun kaldım.

3-4 yıkamada bir uygulama tavsiyesi aldım 1 aydır araç tertemiz, bundan sonra kullanacağım tek ürün olacak.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Aracı hallettim sonunda, koruma kısmını ayrı anlatacağım çünkü sonunda işe yarar koruma buldum.

Öncelikle gidip valet pro'lardan daha güçlü olan Gyeon Q2M Clay Coarse, Auto Glym Magma Demir Tozu yarım litre olarak aldım geçen yaz yaptığım gibi. Sadece kil farklı bu sefer.

Aşamalara göre gerekli temizlikleri yapıp aracı 2 defa güzelce yıkadım, ikinci paketini kullandığım ve memnun olduğum Meguiars Ultimate Wash & Wax Boya Koruyucu Cilalı Şampuan ile.

Devamında önce menzerna 400 uyguladım araca komple, ancak tabi ki bir koruma sağlamadı doğal olarak. Ondan sonra araştırmalara başladım.

Meguiars Hybrid Seramik Wax isimli bir ürün buldum, Türkiye'ye uzun zamandır gelmiyordu deneyememiştim, sonunda geldi ve aldım. Uyguladım, kokusu şahane bu arada, devamında ise temizliği yapılmış pürüzsüz boya üzerinde, ekstra bir kayganlık ve parlaklık oluştu, ama kilit nokta artık reçine tutmuyor boya, üflediğiniz an uçuyor boya üzerinden, bu sıvı seramikli wax denen ürün gerçekten boya üzerine hiç bir şey yapıştırmıyor, aşırı memnun kaldım.

3-4 yıkamada bir uygulama tavsiyesi aldım 1 aydır araç tertemiz, bundan sonra kullanacağım tek ürün olacak.
Sorunu çözmenize sevindim

karahannzafer

Çaylak Detaycı
Üye
Aslında sorun hep var, yani 4 tane şüpheli ağaç var çevrede, onlardan biri sürekli milyonlarca reçine tanesi püskürtüyor günlük olarak üşenmeden, ancak bu sıvı seramik bazlı wax sprey, boyanın üstüne yapışmasını önlüyor, tazyikli hava tutunca bile gidiyor artık. CİMER+Belediye'ye defalarca ağacı uygun şekilde budayın diye yazdım, ilgilenmiyorlar, en son uğraşacak vaktim olsa gidip tazminat davası açacağım, harcağım para 1000TL'yi buldu, verdiğim emek ve zaman paha biçilemez, niye peki? Sırf belediyenin çalışmaması ve ağaçları uygun budamaması yüzünden. Çevre temizliği zaten yok, arabanın ön camı sabah bakıyorum sigara külü, 1 cm toz her gün, konu çok sosyolojik en iyisi susayım.