Terapi zamanı

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık hacı, yine sen yine yıkama sonrası yağmur, yaz gelsede şu makus talihini yensen artık.
Birde hep dikkatimi çekiyor sen bir haftada bu arabayı nasıl nu kadar batırıyorsuno_O
Bu şampuan bence de sadece yıkamak için kullanılacak bir ürün değil ama yılama sonrazı süngere döküp sürmesini seviyorum.
Yine bir wax vakti gelmiş aracın, hadi bakalım kolay gele şimdiden. Ufaklığı gözümüz aradı bu arada.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Güzel ve hızlı yıkama olmuş ellerine sağlık, tek çalışmışsın bu sefer yorulmuşsun belli :cicek::atess:

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İbrahim ellerine sağlık güzel bir yıkama olmuş en azından bu sefer yıkama yaparken yağmur gelmemiş. :) Naçizane tavsiyem aracı korumasız bırakma ne Authentic ne Fukupika yüzeyde pek bişi kalmamış. Soft99 Gold şampuanı da normal rutin yıkamanı yaptıktan sonra ıslak araca kendi süngerine ya da kullandığın yıkama eldivenine her panel için birkaç damla döküp denersen araçta zayıflamış su iticiliği bonvuklanmaya nasıl canlandırdığını görürsün. Bu özelliği ile ben Koch Pw ye çok benzetiyorum koruma zayıfladığında severek kullanıyorum gerçekten beklenmedik derecede etkili. Bu seferlik prenses kaytarmış seni yalnız bırakmış sanırım. Tekrar eline sağlkk

Ömer88

Usta Detaycı
Üye
Bugün yağmur yağacağını bile bile hem aracın tozunu alayım hem de soft99 şampuanı çift kovada denemek için altı peron yıkamanın yolunu tuttum
Kirli halimiz böyleydi,mahallenin kedileri de misafirimiz olmuş sağolsunlar
Ekli dosyayı görüntüle 8812 Ekli dosyayı görüntüle 8813 Ekli dosyayı görüntüle 8814
Bunlar da günün kahramanları
Ekli dosyayı görüntüle 8815
Seçoda 1:20 oranında b33 var
Bu karışımla jant davlumbaz ve kauçuk paspaslara ateş ettim
Yaklaşık 700 ml ile bu kısmı tamamladım ve üstünü suyla tamamladım
Kaba taslak 1,3 lt karışımda 65 ml b33 kaldığını hesaplarsak yeni karışım 2 lt seçoda 65 ml b33 yani yaklaşık 1:30 oranını elde ettim
Bu yöntemi çok tuttum
Benim gibi 2 lt yi yettirmekte zorlananlar için on numara oldu
Ön yıkamadan sonra araç neredeyse tertemiz oldu
Ekli dosyayı görüntüle 8816 Ekli dosyayı görüntüle 8817
Son günlerde hep tam ölmemiş ürünler üzerine yenilerini uyguladığım için bu durumun sorumlusu kim bilmiyorum
Hepsinin çorbada tuzu vardır diye düşünüyorum
Çift kovada yukarıda bahsettiğim gibi soft99 şampuan kullandım
Ekli dosyayı görüntüle 8819
Köpürmesi adams ve zymöl e göre bayaa zayıf ve hatta kovada görünen köpükler de eldiven girince neredeyse yok oldu
Çift kova sonrası durulanmamış durum
Ekli dosyayı görüntüle 8820 Ekli dosyayı görüntüle 8821 Ekli dosyayı görüntüle 8822
Hiç köpük yok ama kayganlıkta sıkıntı yaşamadım
Durulayıp duruma bakıyorum
Ekli dosyayı görüntüle 8823 Ekli dosyayı görüntüle 8824
Şampuan yorumum;
Bence gerekli bir ürün değil,yani köpük olmadığı için çift kova yapıyormuş gibi hissedemedim
Hani çift kova sonrası koruma olarak kullanayım desem hem pratik değil hem de ömrünün pek uzun olacağını sanmıyorum
Son olarak korumaya gözle görülür bir artısını göremedim
Bütün bu olumsuzluklara rağmen parlaklığa katkısı oldu
Kurulama ve s3 le cam temizliğiyle günü bitirdim
S3 ilk izlenim bayaa iyi
Camlarım hiç bu kadar parlamamıştı
Bakalım buğu durumunda nasıl performans gösterecek,zira esas problem bu
Buyrun finaller
Ekli dosyayı görüntüle 8825 Ekli dosyayı görüntüle 8826 Ekli dosyayı görüntüle 8827 Ekli dosyayı görüntüle 8828
Evin önüne park ettim ve
Ekli dosyayı görüntüle 8829
Neyse kirli araca yağmasından iyidir
Elinize sağlık. Authentic ömrü hakikatten çok kısaymış. Soft99 şampuan değilde adams kullanmak istediğim bir şampuan. Adams kuruduğunda suyla akıp gidiyormuş, acaba bu vaadi doğrumu, eğer öyleyse adams almak istiyorum.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık. Authentic ömrü hakikatten çok kısaymış. Soft99 şampuan değilde adams kullanmak istediğim bir şampuan. Adams kuruduğunda suyla akıp gidiyormuş, acaba bu vaadi doğrumu, eğer öyleyse adams almak istiyorum.
Adams kurusa bile leke bırakmıyor, suyu gördümü akar.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Bugün yağmur yağacağını bile bile hem aracın tozunu alayım hem de soft99 şampuanı çift kovada denemek için altı peron yıkamanın yolunu tuttum
Kirli halimiz böyleydi,mahallenin kedileri de misafirimiz olmuş sağolsunlar
Ekli dosyayı görüntüle 8812 Ekli dosyayı görüntüle 8813 Ekli dosyayı görüntüle 8814
Bunlar da günün kahramanları
Ekli dosyayı görüntüle 8815
Seçoda 1:20 oranında b33 var
Bu karışımla jant davlumbaz ve kauçuk paspaslara ateş ettim
Yaklaşık 700 ml ile bu kısmı tamamladım ve üstünü suyla tamamladım
Kaba taslak 1,3 lt karışımda 65 ml b33 kaldığını hesaplarsak yeni karışım 2 lt seçoda 65 ml b33 yani yaklaşık 1:30 oranını elde ettim
Bu yöntemi çok tuttum
Benim gibi 2 lt yi yettirmekte zorlananlar için on numara oldu
Ön yıkamadan sonra araç neredeyse tertemiz oldu
Ekli dosyayı görüntüle 8816 Ekli dosyayı görüntüle 8817
Son günlerde hep tam ölmemiş ürünler üzerine yenilerini uyguladığım için bu durumun sorumlusu kim bilmiyorum
Hepsinin çorbada tuzu vardır diye düşünüyorum
Çift kovada yukarıda bahsettiğim gibi soft99 şampuan kullandım
Ekli dosyayı görüntüle 8819
Köpürmesi adams ve zymöl e göre bayaa zayıf ve hatta kovada görünen köpükler de eldiven girince neredeyse yok oldu
Çift kova sonrası durulanmamış durum
Ekli dosyayı görüntüle 8820 Ekli dosyayı görüntüle 8821 Ekli dosyayı görüntüle 8822
Hiç köpük yok ama kayganlıkta sıkıntı yaşamadım
Durulayıp duruma bakıyorum
Ekli dosyayı görüntüle 8823 Ekli dosyayı görüntüle 8824
Şampuan yorumum;
Bence gerekli bir ürün değil,yani köpük olmadığı için çift kova yapıyormuş gibi hissedemedim
Hani çift kova sonrası koruma olarak kullanayım desem hem pratik değil hem de ömrünün pek uzun olacağını sanmıyorum
Son olarak korumaya gözle görülür bir artısını göremedim
Bütün bu olumsuzluklara rağmen parlaklığa katkısı oldu
Kurulama ve s3 le cam temizliğiyle günü bitirdim
S3 ilk izlenim bayaa iyi
Camlarım hiç bu kadar parlamamıştı
Bakalım buğu durumunda nasıl performans gösterecek,zira esas problem bu
Buyrun finaller
Ekli dosyayı görüntüle 8825 Ekli dosyayı görüntüle 8826 Ekli dosyayı görüntüle 8827 Ekli dosyayı görüntüle 8828
Evin önüne park ettim ve
Ekli dosyayı görüntüle 8829
Neyse kirli araca yağmasından iyidir
Abi ellerine sağlık. Authentic koyu renkli araçlar için çok iyi ancak ömrü çok kısa. Senin aracın da üstünde bir şey kalmamış.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Konuyu baltalamak gibi olacak ancak valet pro concentrated şampuanı da kuruyunca leke bırakmıyor

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Abi eline sağlık,yine keyifli yıkama olmuş. Temiz araca yağan yağmur banda keyif veriyor :) gözlerimiz daha da parlak görmek istiyor :komik:

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik yine guzel bir yikama olmus. Maalesef authentic dayanimi yine kendini gostermis omru bu kadar. Yikama sonrasi yagmur yine sanssizlik olmus ama kirli kalmasindan iyidir bencede. Yansimalar parlaklik her zamanki gibi renkle birliktr cok guzel.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
elinize saglık @ccibb bey. rutin haftalık kir atlmış miss gibi olmuş. iyi detaylar

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Elinize sağlık gardaş. Güzel parlamış yine herzamanki gibi.
Benimde araba yıkadıktan sonra yağmur yağması çok başıma gelir. Hatta birgün bir arkadaşla birlikte yıkadık dolu yağdı, bildiğin doğal afet. Birgün birlikte yıkayıp deneyelim istersen bakalım neyle karşılaşacağız.:eek:o_O  Yalnız sağlam bir yer ayarlamak lazım yıkama sonrası için. :kop:

ccibb

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Eline sağlık hacı, yine sen yine yıkama sonrası yağmur, yaz gelsede şu makus talihini yensen artık.
Birde hep dikkatimi çekiyor sen bir haftada bu arabayı nasıl nu kadar batırıyorsuno_O
Bu şampuan bence de sadece yıkamak için kullanılacak bir ürün değil ama yılama sonrazı süngere döküp sürmesini seviyorum.
Yine bir wax vakti gelmiş aracın, hadi bakalım kolay gele şimdiden. Ufaklığı gözümüz aradı bu arada.
Teşekkür ederim hacı
Maalesef araç dışarda kalıyor hatta sokakta bile yer bulamadığım için ara cadde gibi bir yola park etmek zorunda kalıyorum :rulet:
Yol bayaa işlek olduğundan çok toz oluyor
Araç da koyu renk olunca maalesef sonuç bu :confused:
Şampuanı ben de bir dahaki sefere talimata göre kullanıcam
Ufaklık ödevlerini bitiremediği için gelemedi,yoksa niyeti vardı ;)

ccibb

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
İbrahim ellerine sağlık güzel bir yıkama olmuş en azından bu sefer yıkama yaparken yağmur gelmemiş. :) Naçizane tavsiyem aracı korumasız bırakma ne Authentic ne Fukupika yüzeyde pek bişi kalmamış. Soft99 Gold şampuanı da normal rutin yıkamanı yaptıktan sonra ıslak araca kendi süngerine ya da kullandığın yıkama eldivenine her panel için birkaç damla döküp denersen araçta zayıflamış su iticiliği bonvuklanmaya nasıl canlandırdığını görürsün. Bu özelliği ile ben Koch Pw ye çok benzetiyorum koruma zayıfladığında severek kullanıyorum gerçekten beklenmedik derecede etkili. Bu seferlik prenses kaytarmış seni yalnız bırakmış sanırım. Tekrar eline sağlkk
Teşekkürler Nurettin
Şampuanı bir dahaki sefere öyle deniycem artık
Aslında fukupika temiz yüzeyde daha iyi dayanır diye düşünüyorum
Otantiğin üstüne tutunmakta zorlanmıştır
Temiz yüzeye denemeyi düşünüyorum,zira parlaklığı benim bayaa hoşuma gitti

ccibb

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Teşekkürler
Otantiği ben böyle kabullendim
O ilk haftaki parlaklık için haftada bir bile uygulanır :digidik:
Adams benim favorim ve tam da bu özelliği yüzünden
Bence zymölden bile iyi,kesinlikle tavsiye ederim
Ama bu ara fiyatı ciddi yukarı gitmiş,ama kesinlikle pişman etmez

ccibb

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Abi ellerine sağlık. Authentic koyu renkli araçlar için çok iyi ancak ömrü çok kısa. Senin aracın da üstünde bir şey kalmamış.
Teşekkürler kardeşim
Varsın kalmasın,biliyorsun bize hareket lazım :atess:
Bu arada otantik acemiliğime geldi,bol bulamaç sürüp sonuna yaklaştım
Stoğa bir carnauba wax şart oluyor yavaş yavaş