Tornador İle Motor Temizliği

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerinize sağlık çok güzel bir detay konusu olmuş. :taraa: Tornador bence çok başarılı bir alet. Ancak yüksek kapasiteli kompresör gerektirmesi biz detaycıları frenliyor.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, hep içimde uhte şu tornador işi. Meretin teferruatı çok, kompresör işi bozuyor.

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Elinize sağlık çok güzel temizlik olmuş :) Tornodara çok meraklıyım ancak 24litre kompressör 2 tane hava sıkınca dahi kendini doldurmaya çalışıyor, sanmıyorum tornador için yeteceğini :noo:

erguel

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık
Gayet başarılı bir temizlik olmuş
Sprey fusso hakkında yorumlarınızı bekliyoruz
Önden de ilk izlenim olarak kişisel yorumlarınızı duymak isterim
Parlaklık ve dokunma hissi olarak :)
Öncelikle kokusu harika Parlaklık olarak çok da süper değil fakat dayanıklılık ve boncuk performansını merak ediyorum açıkçası.

erguel

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Silikon spreyi kimse tavsiye etmiyor lakin böylesi işlerde muaazzam iş çıkartıyor.
Ellerine sağlık tertemiz olmuş, kompresör de var su kaldımı, aktımı dersi yok kafa rahat, mis:alkisss:
Silikon spreyi biz sanayide yüzeyleri kayganlaştırmak için sıklıkla kullanıyoruz, tam bir hayat kurtarıcı :)

Maşallah araba ateş ediyor:) böylesi araçlara detay ruhuyla müdahale edilmesi güzel. Benzinlikte geçn denk geldim adam verdi fırçayla a5in gözüne.
Dünya malına çok da şey etmemek lazım fakat detay bizim için terapi niteliği taşıyor hocam :)

siyacivert gibi renk maşallah. motor temizliği gerçekten çok iyi 0 kondisyonunda
Sağolasın abi. Güneşe göre renk değiştiriyor.

Ellerinize sağlık çok güzel bir detay konusu olmuş. :taraa: Tornador bence çok başarılı bir alet. Ancak yüksek kapasiteli kompresör gerektirmesi biz detaycıları frenliyor.
Sağolasınız hocam.

Eline sağlık, hep içimde uhte şu tornador işi. Meretin teferruatı çok, kompresör işi bozuyor.
Sağolasın abi, benim de içimde uhteydi sonunda kavuştuk

Ciğeri büyük bir şey alın abi almışken

Elinize sağlık çok güzel temizlik olmuş :) Tornodara çok meraklıyım ancak 24litre kompressör 2 tane hava sıkınca dahi kendini doldurmaya çalışıyor, sanmıyorum tornador için yeteceğini :noo:
Sağolasınız hocam, sanayi tipi kompresörde bile uygun basıncı yakalamak güç olabiliyor, ufak kompresörlerin uzun süre çalıştırabileceğini sanmıyorum.

Masallah ates ediyor :) Bu renk bu araca cok yakısıyor
Sağolasın abi, ilk defa bu rengi tercih ettik fakat bu renk bundan böyle favori rengim oldu :)

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
elinize saglık @erguel bey. güzel bir temizlik günü olmuş .fusso merak konusu olarak bir boncuk görseli isterdik. güzel günlerde kirletin iyi detaylar.

DonanimciAhmet

Çaylak Detaycı
Üye
Maşallah emeğinize sağlık. Bende Siyah C200d Exclusive sahiyim sizin kadar becerikli olamasamda bu forum sayesinde zamanla kendimi iyileştireceğime inanıyorum :)

DonanimciAhmet

Çaylak Detaycı
Üye
Hocam merak ettiğim bir konu var. Tornador için gerekenen minimum düzeyde bir kompresör tavsiyesinde bulunur musunuz ? Sadece merak ettim bu tornadorun ihtiyacı nasıl bir şeymiş

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Hocam merak ettiğim bir konu var. Tornador için gerekenen minimum düzeyde bir kompresör tavsiyesinde bulunur musunuz ? Sadece merak ettim bu tornadorun ihtiyacı nasıl bir şeymiş
Kesintisiz ve tam performans için 100 litrelik bir kompresöre ihtiyacınız var.

Hakankılıç

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Bursa
Konuyu hortlatıcam ama belki 3 - 4 aydır bu paylaşımı arıyordum tesadüfen denk geldim, sebebi ise nuri leflef boyama süngeri lastik parlatmada çok çok iyi aylardır kullanıyorum böyle bir ürün isteyen herkeze tavsiye edrim tavsiyesi içinde @erguel ’e teşekkür ederim.

ShelbyGarage07

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Antalya
Merhabalar, AliExpress’den büyük bir hevesle aldığım tornador ilk çalıştırdığımda fos çıkmıştı. Taa ki forum büyüklerimizin tavsiyelerini dinleyene kadar :) Tornadorun içinde dönen kısıma silikon spreyi basınca canavar gibi çalışmaya başladı.

Aracımın motorunu bayadır temizlememiştim açıkçası tornadorun gelmesini bekliyordum. Bugün hava İstanbul’da bir süreliğine açınca biraz yorulayım dedim.

Tornadora ne koysam diye düşünürken elime direk AutoFinesse Verso geldi 1:2 oranında verso koydum.

Önce motorun kirli halini paylaşayım.

Bir kısmı hafif temizledikten sonra foto çekmek aklıma geldi o yüzden kusura bakmayın :)

//uploads.tapatalk-cdn.com/20190414/d5494cce8821a2229f7b20d2afdd52df.jpg[/

Tornador biraz fazla hava yiyor ve güzel basınç gerektiriyor. O yüzden direk kompresörden 8,5 barlık hava aldım.

//uploads.tapatalk-cdn.com/20190414/aec091e0bc196ec10f2de509f916446c.jpg

Tornadorun çalışması ise şu şekilde. İlk önce 1:2 verso ile kirleri söküp daha sonra saf su ile durulama yaptım. Toplamda 1 litre sıvı ile motoru temizlemiş oldum.

[URL]https://youtu.be/gQIqIw4w62E[/URL]

Motor faslını bitirip dışına bir el atayım dedim. Yeni aldığım Spray Fusso Coat’ı deneyeceğim için önceki wax’ı öpmesi için yoğun bir Flowey B33 ile arabaya giriştim.

[IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/20190414/c33900b145c0a756a80b0359838ff9bd.jpg

Yoğun B33 wax’ı sökme konusunda gayet başarılı oluyor.

Lastikler ve davlumbazlar için çok sövdüren ama bir o kadar da sevdiren ürün olan 3D Magic Dressing’ i nuri leflef ayakkabı boya süngeri ile uyguladım :) Bu süngeri herkese şiddetle tavsiye ederim.

Aracı içeri çektikten sonra başladık inceden parlatmaya. Plastik aksamların koruması için bu sefer Koch Chemi Plast Star uyguladım.

Kaputun tam açılması motor işlemlerinde büyük kolaylık sağlıyor :)

Kaputu kapattıktan sonra yüzeyi M700 tiner ile silerek, Fusso Spray Wax‘ı Gyeon Soft Wipe ile uyguladım.

Bunlar da final fotoları.

Konu oluşturma konusunda biraz başarısı olabilirim. Malum bazen fotoğraf çekmeyi unutuyor insan :)

Herkese bol detaylı günler diliyorum.
Tornadorun içinde dönen kısıma silikon spreyi basınca canavar gibi çalışmaya başladı. tam olarak neresi acaba_
bu arada eline sağlık