Ürün önerileri

golf

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba, foruma bugün üye oldum, oldukça yararlı bir forum olduğunuda biraz inceledikten hemen sonra anladım, farklı konularda otomobil tutkunlarının bir çok konuya cevap bulabileceği bir topluluk burası. Bende aranıza katılan acemi biri olarak çok profesyonelliğw girmeden temizlik için ürün önerilerinizi almak istiyorum, aradığım ürünler ne ucuz ne çok pahalı iyi sonuç verenlerden olsun;

-Yıkama şampuanı (5 lt almayı düşünüyorum, hem cilalı hem nötr bişey)

-Yıkama sonrası hızlı bir parlatıcı

-Demir tozu sökücü ( bir kaç uygulama yetsin yeter)

-Kil hamuru

-İç plastik bakım (koch chemie pss plast star olurmu)

-Dış plastik bakım (koch chemie ts olurmu)

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar. Lütfen forumdaki uygulamaları ürün incelemelerini okuyun dikkatlice aradığınız cevapları bulacaksınızdır en azından kafanız netleşir. Ts yi araç dışına pss i araç.içine düşünmezsiniz. ;)

golf

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
Aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar. Lütfen forumdaki uygulamaları ürün incelemelerini okuyun dikkatlice aradığınız cevapları bulacaksınızdır en azından kafanız netleşir. Ts yi araç dışına pss i araç.içine düşünmezsiniz. ;)
Yanlış yazmışım hocam :) ts iç pss dış tı :))) sizin önerileriniz nedir

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Arkadaşlar öncelikle merhaba, foruma bugün üye oldum, oldukça yararlı bir forum olduğunuda biraz inceledikten hemen sonra anladım, farklı konularda otomobil tutkunlarının bir çok konuya cevap bulabileceği bir topluluk burası. Bende aranıza katılan acemi biri olarak çok profesyonelliğw girmeden temizlik için ürün önerilerinizi almak istiyorum, aradığım ürünler ne ucuz ne çok pahalı iyi sonuç verenlerden olsun;

-Yıkama şampuanı (5 lt almayı düşünüyorum, hem cilalı hem nötr bişey)

-Yıkama sonrası hızlı bir parlatıcı

-Demir tozu sökücü ( bir kaç uygulama yetsin yeter)

-Kil hamuru

-İç plastik bakım (koch chemie pss plast star olurmu)

-Dış plastik bakım (koch chemie ts olurmu)
Hoşgeldiniz , uygun fiyatlı korumaya zarar vermeyecek ve temizliği güzel olan valet pro concentrated tavsiye ederim. Demir tozu sökücü olarak koch chemienin fb yada daha yeni olan rrr ürününü tercih edebilirsiniz. Kil hamuru yine valet pronun mavi(sert) - sarı(orta) - turuncu(yumuşak) killerinden aracınızın boya durumuna göre tercih edebilirsiniz , 1 paketiyle 4 uygulama çıkar. Pss dış , ts iç plastik ürünüdür. İç kısımlar için auto finesse spritz de tercih edebilirsiniz.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Forum kurallarımız gereği ilk önce sizi tanımak isteriz. Tanışma

Sorduğunuz sorular ile ilgili forumumuzda biraz tarama yapmanızı, aklınıza takılan veya karar veremediğiniz ürünler olduğunda Hızlı Soru-Cevap bölümünden soru sorabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Keyifli forumlar :hava:

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
-Yıkama şampuanı - Adam's car shampoo, zymöl auto wash veya vp concentrated

-Yıkama sonrası hızlı bir parlatıcı - Koch Chemie PW, Zymöl qick detailer

-Demir tozu sökücü - VP Dragons breath, Koch Chemie Fb

-Kil hamuru - ( Bilgim yok, Kil eldiveni kullanıyorum)

-İç plastik bakım - Koch Chemie Refresh Cocpit Care kullanıyorum. Ts'den farkı özellikle kokpit için üretilmiş olması.

-Dış plastik bakım - Koch chemie pss de nano magic plast care de olur. Ben çok önce aldığım ve bitmek bilmeyen meguiars ultimate protectant kullanıyorum :)

Kullandığım ve en memnun kaldığım ya da en çok tavsiye edilen ürünleri yazdım...

golf

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
-Yıkama şampuanı - Adam's car shampoo, zymöl auto wash veya vp concentrated

-Yıkama sonrası hızlı bir parlatıcı - Koch Chemie PW, Zymöl qick detailer

-Demir tozu sökücü - VP Dragons breath, Koch Chemie Fb

-Kil hamuru - ( Bilgim yok, Kil eldiveni kullanıyorum)

-İç plastik bakım - Koch Chemie Refresh Cocpit Care kullanıyorum. Ts'den farkı özellikle kokpit için üretilmiş olması.

-Dış plastik bakım - Koch chemie pss de nano magic plast care de olur. Ben çok önce aldığım ve bitmek bilmeyen meguiars ultimate protectant kullanıyorum :)

Kullandığım ve en memnun kaldığım ya da en çok tavsiye edilen ürünleri yazdım...
Acemi olduğum için soruyorum, konuları incelerken ön yıkama olayı görüyorum sürekli, nedir nasıldır bu ön yıkama, şampuanı ayrımıdır, ön yıkama olmazsa olmazmıdır?

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Acemi olduğum için soruyorum, konuları incelerken ön yıkama olayı görüyorum sürekli, nedir nasıldır bu ön yıkama, şampuanı ayrımıdır, ön yıkama olmazsa olmazmıdır?
Ön yıkama yaparak araçtaki trafik filminin azalması ve yüzeydeki kirlerin yumuşaması sağlanıyor. Bu sayede çift kova yöntemine geçildiğinde eldiven/washpad ile tek geçişte kirlerden arınma sağlanıyor. Ek olarak yüzeyde bulunan ve aracı çizmesi muhtemel ufak partiküllerden de kurtulmuş oluyoruz.
Ön yıkamayı sprey şişe ya da foam lance ile yapabilirsiniz. Ben foruma özel olarak üretilen ceviz ile ön yıkama yapıyorum. Ön yıkama da çok fazla kendimizi yormamak için de sprey şişe yerine ilaç pompası kullanıyoruz. Ben secho fx2 aldım, memnunum.

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Aracımızı yıkarken olabildiğince fazla kiri araçtan uzaklaştırmadan dokunmamaya özen gösteriyoruz çünkü aracı en çok yıkarken ve kurularken çiziyoruz farkında olmadan. Dokunmadan kirlerden arındırmak içinde ön yıkama şart. İmkan varsa foam lance ile köpük yoksa sprey şişe ile iyi bir prewashla ön yıkama yapmak lazım . Ben önce sprey ile prewash ardından foam lance köpük uygulayıp daha sonra çift kova yöntemi ile yıkama yapıyorum. Çift kova yöntemi yerine alternatifler mevcut hatta daha güvenli , @onurçiko Onur abinin konularına bakarsanız çift kova yerine nasıl bir yöntem uyguladığını görürsünüz.
Ürün olarak bakarsak , kova şampuanı ve foam lance şampuanları farklıdır , prewashlar ise şampuan değildir.

golf

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
Aracımızı yıkarken olabildiğince fazla kiri araçtan uzaklaştırmadan dokunmamaya özen gösteriyoruz çünkü aracı en çok yıkarken ve kurularken çiziyoruz farkında olmadan. Dokunmadan kirlerden arındırmak içinde ön yıkama şart. İmkan varsa foam lance ile köpük yoksa sprey şişe ile iyi bir prewashla ön yıkama yapmak lazım . Ben önce sprey ile prewash ardından foam lance köpük uygulayıp daha sonra çift kova yöntemi ile yıkama yapıyorum. Çift kova yöntemi yerine alternatifler mevcut hatta daha güvenli , @onurçiko Onur abinin konularına bakarsanız çift kova yerine nasıl bir yöntem uyguladığını görürsünüz.
Ürün olarak bakarsak , kova şampuanı ve foam lance şampuanları farklıdır , prewashlar ise şampuan değildir.
Poam lance yıkama namlusuna takılan köpük haznesi oluyor galiba değil mi hocam? Peki poam lance her yıkama makinasına oluyor mu, mesela oto yıkamadakilere, karcher lara ?

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Poam lance yıkama namlusuna takılan köpük haznesi oluyor galiba değil mi hocam? Peki poam lance her yıkama makinasına oluyor mu, mesela oto yıkamadakilere, karcher lara ?
Evet namluya takılan hazneye foam lance deniyor . Makinelerin uçları farklı oluyor o yüzden kullanacağınız makineye uygun olanı almanız lazım. Hangi karcher modeli olduğunu bilmiyorum ama ona uygun bir foam lance mutlaka vardır.

golf

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
Arkadaşlar acemi ve yeni bir üyeniz olarak yeni aldığım 6 yaşındaki aracıma yapmam gereken işlemler sırasıyla nedir, iç temizlik değil dış için soruyorum. Çizik giderme hare cila seramik wax... siz nasıl kusursuz ve dayanıklı yüzey yaptıysanız öyle... işe nereden başlamalıyım hangi ürünleri kullanmalıyım, aslında kendim yapamam ama bir pasta cila yapan bir yerde sizin tavsiyelerinizle yaptırmayı düşünüyorum. İlk olarak aracımın tamponları biraz çizikli tamirli, önce ön arka tampon boyatmayı düşünüyorum. Siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz.
B3200C37-C584-415E-9137-A296FCF1671D.jpeg

Ekli dosyalar

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Arkadaşlar acemi ve yeni bir üyeniz olarak yeni aldığım 6 yaşındaki aracıma yapmam gereken işlemler sırasıyla nedir, iç temizlik değil dış için soruyorum. Çizik giderme hare cila seramik wax... siz nasıl kusursuz ve dayanıklı yüzey yaptıysanız öyle... işe nereden başlamalıyım hangi ürünleri kullanmalıyım, aslında kendim yapamam ama bir pasta cila yapan bir yerde sizin tavsiyelerinizle yaptırmayı düşünüyorum. İlk olarak aracımın tamponları biraz çizikli tamirli, önce ön arka tampon boyatmayı düşünüyorum. Siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 6045
İki konu tek başlıkta birleştirildi.

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Ekli dosyayı görüntüle 6045
Benim ön tampona da geçen gün çok sevgili bir arkadaş sürtmüş! ve kamera kayıtlarından tespit ettik. Bugün tutanak tuttuk. Sizinkine benzer bir çizik oluşmuş. Tampon olduğu için gözünün yaşına bakmadan boyatacağım :)

golf

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
Benim ön tampona da geçen gün çok sevgili bir arkadaş sürtmüş! ve kamera kayıtlarından tespit ettik. Bugün tutanak tuttuk. Sizinkine benzer bir çizik oluşmuş. Tampon olduğu için gözünün yaşına bakmadan boyatacağım :)
Hocam benm tamponda daha önce macunlu tamir olmuş ama berbat bir işçilik yapmış yapan, tüm boya çatlak, üzerine yeni sürtmeler çiziklerde var, iyi usta bulmaz zor heleki boya da, hepsi işin kolayına kaçıyor, acaba ön tamponu değişsemmi diyorum?

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
İlk resimdeki sürtük cutting bir pasta ve makina ile görünmez veya az görünür hale gelir bu işlem elle sert bir cutting pedle de denenebilir. diger çizik ve ezikler için geri döndürme biraz zor üzerine atacağınız wax vs gibi ürünlerle görünebilirlik biraz azaltılabilir.

golf

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
İlk resimdeki sürtük cutting bir pasta ve makina ile görünmez veya az görünür hale gelir bu işlem elle sert bir cutting pedle de denenebilir. diger çizik ve ezikler için geri döndürme biraz zor üzerine atacağınız wax vs gibi ürünlerle görünebilirlik biraz azaltılabilir.
Yok hocam bu tampon pastalıl waxlık değil bu komple zımpara astar boya istiyor, boya çatlak komple

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Tamponu boyatın bence, içinize sinmeyecek gibiyse değiştirin. Brn olsam boyatırım iyi bir yere.

golf

Konu Sahibi ✔
Tecrübeli Detaycı
Üye
Tamponu boyatın bence, içinize sinmeyecek gibiyse değiştirin. Brn olsam boyatırım iyi bir yere.
Hocam işte o iyi bir yer sorun, boya işi iyi ve çok işçilik isteyen bir iş bence, macunu zımparası astarı, sonra tekrar zımparası sonra boya astarı...... kimse böyle yapmıyor, fırında bile boyamıyorlar. Ya aslında benm golf 7 bin tamponu orjinal 1900 civarı boyasız, ben bir yerden 700 e buldum sıfır, adam orginal diyor, almayı düşünüyorum.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hocam işte o iyi bir yer sorun, boya işi iyi ve çok işçilik isteyen bir iş bence, macunu zımparası astarı, sonra tekrar zımparası sonra boya astarı...... kimse böyle yapmıyor, fırında bile boyamıyorlar. Ya aslında benm golf 7 bin tamponu orjinal 1900 civarı boyasız, ben bir yerden 700 e buldum sıfır, adam orginal diyor, almayı düşünüyorum.
O fiyata bulduysanız alın bence uğraşmayın