ustalar menzerna 1000 3000 & 3d 501 3d 502 sizce hangi ürün ve hangi pad olmalı

ali_iscan

Çaylak Detaycı
Üye
ustalarım sizce ???

menzerna 1000 3000 & 3d 501 3d 502 ???

yeni başlayan amatör biriyim ürün...
Tüm mesajları görmek için lütfen giriş yapın. Giriş yap veya üye ol.

Son düzenleme:

Mugzy

Çaylak Detaycı
Üye
Menzerna 1000’i çizik durumuna göre sert(pasta) veya orta sert(cila) süngerle, 3000’i yumuşak (finisaj) süngeriyle uygulayabilirsiniz. 3D ürünleriyle ilgili bilgim yok maalesef. Fakat prosedür aynıdır. Yüksek aşındırıcılığa sahip sıvı sert, düşük aşındırıcılığa sahip sıvı yumuşak süngerle uygulanır.

multispace

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
Menzerna 1000 eski teknoloji pastalardan biri. Ben olsam menzerna kulllanmam zaten de illa menzerna olacaksa green seri 400-2500-3800 yapardım. Yada 2200-3000. Vs

occan

Acemi Detaycı
Üye
Merhabalar fiyatından ötürü dikkat çeken 3D pastalarını kullandım ve sizlere çok detaylı olmasada kendi amatör görüşlerimi ve final fotolarını paylaşmak istedim.

İlk önce 3D AAT501 den başlamak istiyorum step1 pastası olduğundan dolayı.3D AAT501 kokusu çok hoş değil fakat rahatsız etmiyor maske kullandığım için çok fazla koku alamadım ama kesinlikle karpuzla uzaktan yakından alakası yok.501 i keçeye 4-5 damla olarak sıktım ve boyaya sürmeye başladığımda farkettimki çok çabuk kuruyor ve yüzeyde kurumuş pasta kalıntıları yapıyor aynı zamandada keçeye yapışıyor keçe mahvoluyor.Fotoğrafta görüldüğü gibi.

Ekli dosyayı görüntüle 14050
Keçe bu hale gelince fırça vs çözüm olmuyor.Keçe son 3-4 parça kala baya bir agresifliğini yitirdi ve çizik almakta zorlandım.Keçeyi yıkayıp devam etmeye çalıştım yine çözüm olmadı.Gelelim AAT501 tek başına finishi nasıl elimde maalesef foto bulamadım çekmiştim ama nerde bilmiyorum bulursam paylaşırım.Yüzeyde menzerna 400 kadar bir iz kalmıyor ama tek başına kesinlikle yeterli değil.Uygulama esnasında da fazla tozmuyor.Bir Fiestaya 236ml yeterli oldu.

Birazda 502 den bahsetmek istiyorum açıkçası ürünü çok beğendim.501 ile kokusu benzeşiyor 502 biraz daha hoş sanki.Sarı bir rengi var ve 2 damla ile baya bir yayılıyor sarfiyatı oldukça az oluyor.Fazla devir ve baskı istemiyor.Kuruma,kalıntı bırakma,iz bırakma vs olmuyor.Finishing ped ile uygulanması gerekir.

Finaller ise bu şekilde
Ekli dosyayı görüntüle 14051
Ekli dosyayı görüntüle 14052
Ekli dosyayı görüntüle 14053
Ekli dosyayı görüntüle 14054
Sonuçlar görüldüğü gibi tek kat AAT501+502 kombinasyonuyla rotary sistemde çalışılarak çok iyi bir sonuç aldım.501 bazen çok fazla 2.kat istiyor ben sonucu tek katta görmek açısından tek kat uygulamayı tercih ettim.İki üründede doldurucu vs yok bunuda görmek amaçlı boyayı sıcakken alkol ile sildim ve geri dönüş vb şeyler yaşamadım.Tavsiye konusuna gelecek olursak 502 yi kesinlikle tavsiye ederim.501 ide fiyatından ötürü almak istenilirse iş gören bir ürün.Benden bu kadardı merak edilen ürün hakkında soru sormak isteyen var ise sorabilirsiniz bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.Eğer sadece 501 in finish fotosunu bulursam paylaşırım bulamazsam başka bir arabaya sadece 501 yapar sonucu paylaşırım.

Teşekkürler...

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
3d serisinden pek memnun kalmamıştı kullanıcılar, ikisi arasından tercih menzerna olur, lakin ben ikisinide tercih etmem nitekim çok daha iyi seçenekler bulabilirsiniz forum konularında.