Yan Ayna Camlarına Polisaj / Kireç Lekesi Temizliği

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
@ffsahin, inşallah bir sıkıntı olmaz. ilerde geri dönüşte bir sıkıntı olursa deneyebilirsiniz. seryum oksit zararı olmaz çünkü cam pastalarında da az miktarda bununmaktadır. çivi çiviyi söker mantıgıyla çalışıyor. yinede yogun çizik yoksa cam ürünleri kafi gelecektir temizli ve parlaklık adına.
Camlarda verniklerde kullandığımız pasta bir sorun yaratmaz değil mi ? Birde bir cam pastası tavsiyeniz var mıdır acaba :)

Oo resmen seviye atlamış, ellerine sağlık. Bende @ege üstada katılıyorum şöyleki; kışın babamın symbole seramik yapıp işi gücü bitirdikten sonra, malzemeleri toplarken aynalar gözüme ilişti. Kocaman zaten 30luk tava gibi, hepten kireç olmuş. Tabi triz mriz nerede, dedim düşük devirle girerim bişi olmaz. Sarı koch spot pedi taktım üstüne 2500, takribi 20 sn çalıştım, makinayı bir çektim simsiyah olmuş ayna. Hasılı yaptığım o kadar afilli, parlak işi sanayide ayna değişirken noktalamıştım. Şükür ki sen usul usul çalışmışsın böyle olmamış, Aman olmasın keyifli detaylar, hayırlı sahurlar:D
Aman diyeyim kaş yaparken göz çıkartmayalım :D . Çok güç uygulamadan çalıştım arada kontrolde ettim hiç ısınmamıştı ayna. Sizede geçmiş olsun ama olsun aynalar tazelenmiş mis gibi :D . Hayırlı sahurlar .

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Camlarda verniklerde kullandığımız pasta bir sorun yaratmaz değil mi ? Birde bir cam pastası tavsiyeniz var mıdır acaba :)

Aman diyeyim kaş yaparken göz çıkartmayalım :D . Çok güç uygulamadan çalıştım arada kontrolde ettim hiç ısınmamıştı ayna. Sizede geçmiş olsun ama olsun aynalar tazelenmiş mis gibi :D . Hayırlı sahurlar .
Baskıdan, güçten değilde yüzey yapısındaki farklılıktan bence, yoksa ön cama h8 le dalmışlığım bile var :D

derossi

Amatör Detaycı
Üye
İl
Çankaya
çok beğendim açıkçası ben soft99 un elle uygulanan bir ürününü almıştım hiç memnun kalmadım. bu uygulama oldukça güzel sonuç vermiş elinize sağlık

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Daha önce duymadım normal pastanın camlarda zararlı olabileceğini. Pekçok da uygulama gördüm pastaların camlarda kullanıldığı rotary ya da orbital. Ben geçen polisajda camlardaki kireç lekeleri iyice gözüme batmaya başlayınca Koch H8 ve spot UFS keçe ile tüm camlara giriştim ve 95% yüzey kireçlerden ve lekelerden kurtuldu. Ondan önce el ile Soft99 Glass Refreshner ve birkaç kireç sökücü uygulamıştım ama dediğim gibi uzun süre beklemiş yer etmiş lekelerde yetersiz kalıyorlar.

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
@South, Teşekkürler :)

@derossi, Teşekkür ederim , bende çok memnun kaldım sonuçtan :)

@Berkay, Katılıyorum , arabadan soğutuyor insanı . Aynaları yaptım sırada camlar var. En sonda boyalı yüzeylere polisaj yapıp kireç lekelerinden kurtulacağım :D

@nuriksari, Bencede normal pastalar cama zarar veremez ben saf seryum oksit ve rayon ped ile giriştim başka bir cama abanarak ona bile birşey yapmadı. El ile uygulanan bir ürünü tüm camlar yapılacağı zaman çok uğraştırır ve yorar diye düşünüyorum .

@_CaN_, Teşekkürler abi , uğraşıyoruz ufak ufak :D

@Imfrt, Teşekkürler :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Kardeşim eline sağlık maaşallah hergün üstüne koyarak gidiyorsun. Hızına yetişemiyoruz. Ben sana göndereyim cam pastası biraz, kullan bakalım.

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
@onurçiko, Teşekkürler abi , senin hızının yanında kaplumbağa gibi kalırız biz :D . Arka camda bugün menzerna 400 ve 2500 denedim . Kireci ikiside söküyor ama 400 fazla toz yaptı. Cam pastası yerine bunlar iş görmez mi ? Hatta elimdeki pastaların birisine bir miktar seryum oksit karıştırsam öyle nasıl olur :D

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
@onurçiko, Teşekkürler abi , senin hızının yanında kaplumbağa gibi kalırız biz :D . Arka camda bugün menzerna 400 ve 2500 denedim . Kireci ikiside söküyor ama 400 fazla toz yaptı. Cam pastası yerine bunlar iş görmez mi ? Hatta elimdeki pastaların birisine bir miktar seryum oksit karıştırsam öyle nasıl olur :D
Hangisi ile rahat edersen çalış gitsin hare kalmaz makine izi olmaz tek pasta bitir işi. Seryum oksit falan bence gereksiz o ayrı bir dünya zaten amaç temizlik.

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Hangisi ile rahat edersen çalış gitsin hare kalmaz makine izi olmaz tek pasta bitir işi. Seryum oksit falan bence gereksiz o ayrı bir dünya zaten amaç temizlik.
Bence güzel iş yaptı kireç lekelerini temizleme konusunda ama kılcal çizik ve sileceğin yaptığı izi çıkarmaz diye tahmin ediyorum . O zaman seryum devreye girer.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Bence güzel iş yaptı kireç lekelerini temizleme konusunda ama kılcal çizik ve sileceğin yaptığı izi çıkarmaz diye tahmin ediyorum . O zaman seryum devreye girer.
Bence gayet iyi. Camdaki kılcallar seryum oksit ile polisaj başka bir tecrübe. Bence çok gerekli değil. Düzenli temizlik polisajı ve koruma yeterli camlara. Sen şimdi filtre sistemi de yaptın kafan rahat. Ben şöyle yapıyorum. Yıkama bittikten sonra cam temizleyici ile siliyorum cam bezi ile her cama temiz yüzey gelecek şekilde. Sonra bir qd veya spray wax fıslıyorum başla temiz bezle siliyorum kireç lekesi önlemek adına. Her zaman da camlarda koruma ürünü var. Senede 2 polisaj tamamdır.

allper8

Amatör Detaycı
Üye
Benim camlarda niye sorun yok acaba takıntılı oldup sürekli sildiğimden mi acep hadi 3-5 aydır pw var o koruyor desek öncesinden kalma bşylerolurdı haftada bir yıkanır. Cam silmeyede durumuna göre shell in cam suyunu ipa ile bazen beyaz sirke ile karıştırıyorum bazende ipa su ile giriyorum. Yarın birgün kıskanıp onlarda sorun çıkartabilir korkum o

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir

Camlarda bu sorunu göremeyebilirsiniz. Aynalar yansıtmadan dolayı yüzeyde oluşan sorunu gösteriyor.
Çizik yoksa seryuma hiç bulaşmayın uygulaması zordur ayrı ped gerektirir bisürü iş.. Partatma temizlik için herhangi bir cam pastası iş görür.
Ürün olarak sonax cam pastası var seryumlu iyi iş çıkartır biraz pahalandı son zamanlarda. Parlatma için yine sonax cam cilası kullanıyorum ben beyaz şişe güzel parlatıyor. Başka markalarda kullanılabilir tabi.
Ama siz zaten pasta yapmışsınız bu gün hiç gerek kalmamış bunlara. İyi detaylar.
Genel Bir uyarıda kış aylarında cam temizleme işini kazıyıcı dedikleri ürünleri kullanmayın en büyük çizik sebebi bunlardır. Kimyasal buz çözücülere yönelmekte fayda var. İyi detaylar.

ffsahin

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
@allper8, :nazar: Nazar değdirmeyin :D . Suyunuz kireçli değildir bakımlarınıda düzgün yapınca temiz kalıyordur.

@ege, Camlarda şimdilik elimdeki ürünlerle idare ederim , soft99 unda cam temizleyicilerinden mevcut gerekirse aynalarada onu kullanırım . İndirim vs denk getirirsek o zaman stoğumuza ekleriz sonax profiline cam pastasını :)
Bagajımda sürekli autoglym de-icer taşıyorum . Kazıyıcı kullanmıyorum çok mecbur kalırsam kartonla vs biraz destekliyorum.

@onurçiko, Abi çok teşekkür ederim nazik teklifin için . Dediğin gibi elimdekiler yeter şimdilik hem denemek istediğim başka pastalar var bunları camada kullanayım çabuk bitsin :D

allper8

Amatör Detaycı
Üye
Muhtemelen sürekli silmemden yoksa bahçe suyu sebze bile yetişmiyor anca ağaca asmaya yarıyo su yani öyle duydum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi