Yeni Aracımız Jaguar E Pace Detay

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye
Eline sağlık abi araçlar ateş ediyor her zamanki gibi :super: Plastiklere bişey kullandın mı abi yoksa bi önceki yıkama da vp black to the future kullanmııştın onun etkisi devam mı ediyor. :saskinn:
Teşekkürler dostum Valet Pro devam şu an için gerek yok su iticiliği boncuklanmasından gördüğüm kadarı ile.

Ellerine sağlık abi. Kedi'nin rengi çok güzel. :foto:
Can teşekkürler. KEDİ nin rengi yıkarken ben de alıştım sevdim çok.

Ellerine sağlık Nurettin maşallah yanıyor..

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkürler Süleyman. Audi ye polisaj lazım KEDİ iyi şimdilik. İstanbulda olsa araba sırf beraber Almanlara polisaj yapalım diye Denizliye uğrardım. Öyle CANAVAR in motoru yıkadım, BMW ye wax test yaptım Dragstar a su tuttum ile geçiştirme, o garajda her haftasonu detayın dibini görmen lazım 3 tane aday var boş geçme. ;)

Eline sağlık hocam.
Jantların içi tertemiz maşallah, en sevdiğim <3:)
Jantları söküp detaylandırmayı çok istedim araç 0 öldüğü için ama sökemesem de ilk yıkamada içlerine kadar detaylandırdım. Jetseal çok iyi iş çıkartıyor beni şaşırttı. Bir de jantların yapısı detayı kolaylaştırıyor. İçine kadar elim giriyor her yıkamada quick detailer ve bez ile. özellikle ilgileniyorum jantlarla.

Teşekkürler.

Maşallah Nuri nazar deymesin keyifle kullanmanız dileğiyle:)
Teşekkürler Burak kazasız belasız ağız tadıyla herkes

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
Elinize saglik yine cok guzel gorunuyor. Kendi gozlemime gore jantlar sifirken balata tozlarina cok daha dayanikli oluyor fakat aradan zaman gectikce durum degisiyor o nedenle sizinde yaptiginiz gibi mumkunse sifirken iyi bir koruma urunu hatta belki de seramik uygulamakta fayda var. Tabii ki kendi dusuncem bu, gereksiz bulanlar olabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye
Elinize saglik yine cok guzel gorunuyor. Kendi gozlemime gore jantlar sifirken balata tozlarina cok daha dayanikli oluyor fakat aradan zaman gectikce durum degisiyor o nedenle sizinde yaptiginiz gibi mumkunse sifirken iyi bir koruma urunu hatta belki de seramik uygulamakta fayda var. Tabii ki kendi dusuncem bu, gereksiz bulanlar olabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Katılıyorum. Aynısı araç için de geçerli. En önemli etken düzenli bakım o yüzden bir değişiklik olacağını sanmıyorum zaman içerisinde buradan takip ederiz kısmetse zaten. Seramik çinli uygulamak istedim ama elde fazlaca wax Sealant olunca değerlendirmek istedim seramikten ziyade. Jetseal beklediğimden iyi çıktı açıkçası şu aşamada sadece şampuanı şu karışımı yetiyor balata tozu yapışmamış yerleşmemiş oluyor. jant temizleyici olarak da Diablo ve CG Signature Wheels kullanacam zaten ph nötr 2side. Düzenli kil demirtozu ve detaylı temizlik yapıldıkça göreceğiz kondisyonunu ne kadar muhafaza edebileceğimizi.

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye
S6 yi Cumartesi yıkadım ama Kedi burada olmayınca kum fırtınası yağmur kirinden arındıramadım. Kısmetinde 2gün önce yıkamadan nasibini almak varmış. Akşamüstü hızlıca yıkadım sadece biraz rutin dışı olsun diye farklılıklar yaratarak. :) Epoca ya bu sefer 25ml Zymöl, 10ml PW ve 50ml GS ve 1 litre su hazırladım. Aracın kirli hali
20190305_164239.jpg 20190305_164249.jpg
Yıkama Çinli Trump koyun tüyü. ;) cam için Autobrite sentetik yün ve tamponlara sünger makarna mf.
20190305_170449.jpg
Panzeri de çektim karşıya kıskanmasın izlesin bizi. ;) Duruladıktan sonra Epoca ya 20ml kadar PW 750ml kadar su ekledim zayıflayan şu iyili Glasür biraz kendine gelsin yakında yenileyecem. Özellikle kaput çok zayıflamıştı ve çamurluklar biraz. Diğer dikey paneller hala çok iyi camlardaki ve cam tavandaki jetseal de performans çok düşüktü bi canlandırayım pratik olarak dedim. Verdim kutsalı ardına bol bol duruladım. PW yi özlemişim kokusunu şu itişini boncuğunu çok iyi. Kurulama Klin Korea Duo Large ve Superclean lüx.
20190305_172330.jpg 20190305_173908.jpg 20190305_174132.jpg 20190305_173533.jpg 20190305_174204.jpg
Jantlara Zymöl ceviz karışımı ve Wheel woolies, detay fırçası Ve Autobrite yün jant eldiveni ile detaylı girişip üzerine kalan payı atıp duruladım. Lastiklere Autobrite Tyre Sheen, jant ve kapı aralarına Koch QS ile yıkamayı bitirdim. Koch QS bitti nihayet çok mutluyum çeyizden 1 eksildi. :alkisss:

20190305_174254.jpg 20190305_180709.jpg
Bir sonraki yıkama duruma göre reçete yazacam detay için Glasür ve pw işbirliğine bakıp.

smtcglr

Usta Detaycı
Üye
Kış günü şort parmak arası terlikle araç yıkıyor Nuri abi :alkis: Eline sağlık abi

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye
Elinize emeğinize sağlık.
Teşekkür ederim... :tesekkurr:

Kış günü şort parmak arası terlikle araç yıkıyor Nuri abi :alkis: Eline sağlık abi
Burası hala kış evet bahar bu sene geç gelecek gibi. Sıcaklık 25-30 derece gündüz. ;)

Teşekkürler...

Eline sağlık, kısa ama neşeli bir yıkama olmuş.
Teşekkürler Onur vakit çok geniş değildi hava kararmadan anca fırsat oldu tozunu atmaya...

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
S6 yi Cumartesi yıkadım ama Kedi burada olmayınca kum fırtınası yağmur kirinden arındıramadım. Kısmetinde 2gün önce yıkamadan nasibini almak varmış. Akşamüstü hızlıca yıkadım sadece biraz rutin dışı olsun diye farklılıklar yaratarak. :) Epoca ya bu sefer 25ml Zymöl, 10ml PW ve 50ml GS ve 1 litre su hazırladım. Aracın kirli hali
Ekli dosyayı görüntüle 6884 Ekli dosyayı görüntüle 6885
Yıkama Çinli Trump koyun tüyü. ;) cam için Autobrite sentetik yün ve tamponlara sünger makarna mf.
Ekli dosyayı görüntüle 6886
Panzeri de çektim karşıya kıskanmasın izlesin bizi. ;) Duruladıktan sonra Epoca ya 20ml kadar PW 750ml kadar su ekledim zayıflayan şu iyili Glasür biraz kendine gelsin yakında yenileyecem. Özellikle kaput çok zayıflamıştı ve çamurluklar biraz. Diğer dikey paneller hala çok iyi camlardaki ve cam tavandaki jetseal de performans çok düşüktü bi canlandırayım pratik olarak dedim. Verdim kutsalı ardına bol bol duruladım. PW yi özlemişim kokusunu şu itişini boncuğunu çok iyi. Kurulama Klin Korea Duo Large ve Superclean lüx.
Ekli dosyayı görüntüle 6887 Ekli dosyayı görüntüle 6889 Ekli dosyayı görüntüle 6888 Ekli dosyayı görüntüle 6891 Ekli dosyayı görüntüle 6890
Jantlara Zymöl ceviz karışımı ve Wheel woolies, detay fırçası Ve Autobrite yün jant eldiveni ile detaylı girişip üzerine kalan payı atıp duruladım. Lastiklere Autobrite Tyre Sheen, jant ve kapı aralarına Koch QS ile yıkamayı bitirdim. Koch QS bitti nihayet çok mutluyum çeyizden 1 eksildi. :alkisss:

Ekli dosyayı görüntüle 6892 Ekli dosyayı görüntüle 6893
Bir sonraki yıkama duruma göre reçete yazacam detay için Glasür ve pw işbirliğine bakıp.
Ellerine sağlık abi. Kedi kendine gelmiş :taraa:

apollo66

Çaylak Detaycı
Üye
hayırlı olsun kardeşim. güle güle kazasız belasız binmeyi nasip etsin Rabbim. Eline sağlık yine detaylı bir uygulama olmuş