Yine arındık

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Selamlar

Yapacağım bütün detay işlerini bu başlık altında toplamak istedim.

Genel bir yıkama, detay ile başlığın ilk uygulamasını paylaşıyorum:)

Önce pasaklı ve tozlu hallerimiz

IMG_20190220_100717.jpg IMG_20190220_100824.jpg IMG_20190220_100732.jpg

Bir batman kir vardı kapı aralarında:D

IMG_20190220_101324.jpg
IMG_20190220_100802.jpg

Motoruda elden geçirdim

IMG_20190223_104401.jpg IMG_20190223_104346.jpg IMG_20190223_104430.jpg IMG_20190223_104550_BURST2.jpg
IMG_20190223_110839.jpg
Sabahtan motoru elden geçireyim dedim ama aşırı kir vardı. Yıkanması lazımdı başka kaçarı yok dedim.

@berkayesilyurtt ne kadar su ile motor evinin yıkanmasına karşı olsa da;) kaçıncı sefer hatırlamıyorum lakin hep su ile yıkadım. Yalıtmam gereken yerlerde bir sıkıntı yaşamıyorum şükür. Ama ekstra önlem olarak kuru fırçayla soketlere silikon sprey sıktıktan sonra poşetle bantlarım. Gerekli operasyonlardan sonra. Çiçek gibi olur. Ama bu sefer kuru fırçalamayı unuttum.:mad:

Önce kaput altı. Keçe meçe olmadığından bodoslama girişmelik:p

Numunelik ürünler o kadar çoğaldı ki yapılmaması gereken ama mecbur kaldığım bir işi yaptım. Uzun zamandır aklımdaydı ama hep tereddüt ettim. Hepsini birbirine karıştırdım. @Chemicalman da hep aynı formülasyon falan diyince cesaretlendim. Farklı farklı markaların aynı tip ürünlerini birleştirdim. 2şer 3 er litre malzeme çıktı. Noname numunelikler oldu çıktı.:of:

İşte bu karışımın motor temizleyicisini modifiye el pompasına yarım litre temizleyici yarım litre su yaptım. Güzel köpük yaptı. İçine azda noname parfüm döktüm güzel güzel kokutarak çalıştım. Kovayada yine 500ml noname apc, 3lt su

El yapımı davlumbaz, tekerlek fırçasıyla kirleri yumuşattım. Aynı işlemleri tekrar ederek bu sefer açılı fırçayla tekrar ettim. 5lt secho ile spreyleme su tuttum kalıntı falan bırakmadı bizim karışım. İyi iş çıkardı.

IMG_20190223_111124.jpg IMG_20190223_110939.jpg

Yalıtım için aldığım poşette bitti yenisini almak lazım. Tam o sırada dükkanını kullandığım abinin elemanı geldi teklifsiz pompayı aldı başladı sıkmaya ev çii loow diye diye. :rolleyes: Eh detay ruhu içun bişi demedim gayri. Yardım da ettim. Hatta hızlı cila bile hediye ettim çıldırdı.:D

IMG_20190223_111853.jpg

Bu kadar zorlamama ve agresifliğe karşı taa 3 ay falan önce yıkayıp pw uygulamıştım.

Motor ısısını direk karşılamayan yerler hala su itiyordu. Bu kadar dayanıyor muydu bu ürün yahu:eek: Koruma olarak boyalı yerlere noname hızlı cila, plastiklere torpido parlatıcı.

Borulara ve kablolara biraz daha dikkat etmem lazım:confused:. Genel kullanım için yeterli sanırım.

IMG_20190223_122811.jpg IMG_20190223_123337.jpg IMG_20190223_122923.jpg IMG_20190223_122938.jpg IMG_20190223_122754.jpg

Bitirmeye yakın arkadaşta geldi çıktık yıkamaya. Giderken t-roc ve yeni kasa focusada baktık, değişiklik oldu. Ordan çıkarken su tuttum kabası gitsin diye. Yıkamaya geçmeden havaalanının dibindeki sote yere geçtik kapı aralarını 500ml apc, 100ml noname şampuan, 1lt su iyi köpük yaptı iki kere tekrarladık köpüğü.

İç kısmında paspasları silip halıları süpürdük. Kokpite Flowey ı2 yapacaktık evde unutmuşum:mad:. Tozunu aldım bıraktım artık. Koruma olarak iki haftalık spritz var. Teybin ekranınını ve camları, aynaları içten hd glass ile sildim. Eh işte bir ürün sanki. Yada ipaya alıştığımdan temizlemiyor gibi geliyor. İz de bırakmıyor ama.

Kapı eşiklerine noname apc, üstüne noname torpido koruyucu.

IMG_20190223_165622.jpg IMG_20190223_165738.jpg

Arkadaş çalışırkene

IMG_20190223_151931.jpg

Duruladıktan sonra noname hızlı cila, fitillere ve kapı kilit, menteşelerine önerilmeyen ama bitsin diye silikon sprey sıktıktan sonra sildik ve işlem tamam.

IMG_20190223_165655.jpg

Geçtik yıkamamıza 10ml cg honeydew, 1lt su modifiye secho ile güzelce köpükledim. Önceki karışımdan artan agresif köpüğüde davlumbaz ve tekerlere boca ettim. 2dk çalışmasını bekledikten sonra kaç bar olduğu belli olmayan tazyikli suyla kabasını aldım.

Aynı karışımı tekrarlayıp sechoyla yine geçtim ve direk gyeon, klin çakması çinli eldivenle daldım. Yine aynı güç ile duruladıktan sonra ölsün diye uğraştığım uberblue ile kuruladım. Kenarlarını zaten kesmiştim ölünce direk wax bezi;)

Zaten genel durumumuz kaporta tamirat, lokal boya ve komple polisaj işlemi istediği için bu yıl hiç çift kova yapmadım. Ama siz böyle yapmayın. Biraz eldeki malzemeler bitsin birazda araba gözümde düştüğünden benim ki. :confused:

Yoksa sabırsızlanıyorum eksikleri giderip çift kovaya tekrar başlamak için. Hele birde bu aralar baya konusu dönüyorken iştah kabarıyor tabi. Lastiklere noname parlatıcıyı çinli uygulama aparatıyla uyguladım

Bu uygulamalarda hiç resim yok sıra var diye acele ettim aynı acele çıkışta da vardı final resimleride yok. :)
Tadımlık iki resim bırakayım. Zaten konu bizim artık paylaşır dururuz.<3

IMG_20190223_170959_BURST2.jpg IMG_20190223_163404.jpg

Sabrınız için sağolun. Selametle

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik. Valla karisimlar gorevini yaptigi surece bence sorun yok. Polisaj sonrasi guzel bir cift kovali yikama da gormek guzel olur

Sent from my iPhone using Tapatalk

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Elinize sağlık el değmedik yer kalmamış, ama final fotoğraflarını boydan da beklemedim değil :utandim: güle güle kirletin

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Selamlar

Yapacağım bütün detay işlerini bu başlık altında toplamak istedim.

Genel bir yıkama, detay ile başlığın ilk uygulamasını paylaşıyorum:)

Önce pasaklı ve tozlu hallerimiz

Ekli dosyayı görüntüle 6409 Ekli dosyayı görüntüle 6407 Ekli dosyayı görüntüle 6414

Bir batman kir vardı kapı aralarında:D

Ekli dosyayı görüntüle 6408
Ekli dosyayı görüntüle 6416

Motoruda elden geçirdim

Ekli dosyayı görüntüle 6410 Ekli dosyayı görüntüle 6412 Ekli dosyayı görüntüle 6415 Ekli dosyayı görüntüle 6422
Ekli dosyayı görüntüle 6427
Sabahtan motoru elden geçireyim dedim ama aşırı kir vardı. Yıkanması lazımdı başka kaçarı yok dedim.

@berkayesilyurtt ne kadar su ile motor evinin yıkanmasına karşı olsa da;) kaçıncı sefer hatırlamıyorum lakin hep su ile yıkadım. Yalıtmam gereken yerlerde bir sıkıntı yaşamıyorum şükür. Ama ekstra önlem olarak kuru fırçayla soketlere silikon sprey sıktıktan sonra poşetle bantlarım. Gerekli operasyonlardan sonra. Çiçek gibi olur. Ama bu sefer kuru fırçalamayı unuttum.:mad:

Önce kaput altı. Keçe meçe olmadığından bodoslama girişmelik:p

Numunelik ürünler o kadar çoğaldı ki yapılmaması gereken ama mecbur kaldığım bir işi yaptım. Uzun zamandır aklımdaydı ama hep tereddüt ettim. Hepsini birbirine karıştırdım. @Chemicalman da hep aynı formülasyon falan diyince cesaretlendim. Farklı farklı markaların aynı tip ürünlerini birleştirdim. 2şer 3 er litre malzeme çıktı. Noname numunelikler oldu çıktı.:of:

İşte bu karışımın motor temizleyicisini modifiye el pompasına yarım litre temizleyici yarım litre su yaptım. Güzel köpük yaptı. İçine azda noname parfüm döktüm güzel güzel kokutarak çalıştım. Kovayada yine 500ml noname apc, 3lt su

El yapımı davlumbaz, tekerlek fırçasıyla kirleri yumuşattım. Aynı işlemleri tekrar ederek bu sefer açılı fırçayla tekrar ettim. 5lt secho ile spreyleme su tuttum kalıntı falan bırakmadı bizim karışım. İyi iş çıkardı.

Ekli dosyayı görüntüle 6426 Ekli dosyayı görüntüle 6424

Yalıtım için aldığım poşette bitti yenisini almak lazım. Tam o sırada dükkanını kullandığım abinin elemanı geldi teklifsiz pompayı aldı başladı sıkmaya ev çii loow diye diye. :rolleyes: Eh detay ruhu içun bişi demedim gayri. Yardım da ettim. Hatta hızlı cila bile hediye ettim çıldırdı.:D

Ekli dosyayı görüntüle 6431

Bu kadar zorlamama ve agresifliğe karşı taa 3 ay falan önce yıkayıp pw uygulamıştım.

Motor ısısını direk karşılamayan yerler hala su itiyordu. Bu kadar dayanıyor muydu bu ürün yahu:eek: Koruma olarak boyalı yerlere noname hızlı cila, plastiklere torpido parlatıcı.

Borulara ve kablolara biraz daha dikkat etmem lazım:confused:. Genel kullanım için yeterli sanırım.

Ekli dosyayı görüntüle 6430 Ekli dosyayı görüntüle 6418 Ekli dosyayı görüntüle 6413 Ekli dosyayı görüntüle 6419 Ekli dosyayı görüntüle 6429

Bitirmeye yakın arkadaşta geldi çıktık yıkamaya. Giderken t-roc ve yeni kasa focusada baktık, değişiklik oldu. Ordan çıkarken su tuttum kabası gitsin diye. Yıkamaya geçmeden havaalanının dibindeki sote yere geçtik kapı aralarını 500ml apc, 100ml noname şampuan, 1lt su iyi köpük yaptı iki kere tekrarladık köpüğü.

İç kısmında paspasları silip halıları süpürdük. Kokpite Flowey ı2 yapacaktık evde unutmuşum:mad:. Tozunu aldım bıraktım artık. Koruma olarak iki haftalık spritz var. Teybin ekranınını ve camları, aynaları içten hd glass ile sildim. Eh işte bir ürün sanki. Yada ipaya alıştığımdan temizlemiyor gibi geliyor. İz de bırakmıyor ama.

Kapı eşiklerine noname apc, üstüne noname torpido koruyucu.

Ekli dosyayı görüntüle 6423 Ekli dosyayı görüntüle 6425

Arkadaş çalışırkene

Ekli dosyayı görüntüle 6420

Duruladıktan sonra noname hızlı cila, fitillere ve kapı kilit, menteşelerine önerilmeyen ama bitsin diye silikon sprey sıktıktan sonra sildik ve işlem tamam.

Ekli dosyayı görüntüle 6428

Geçtik yıkamamıza 10ml cg honeydew, 1lt su modifiye secho ile güzelce köpükledim. Önceki karışımdan artan agresif köpüğüde davlumbaz ve tekerlere boca ettim. 2dk çalışmasını bekledikten sonra kaç bar olduğu belli olmayan tazyikli suyla kabasını aldım.

Aynı karışımı tekrarlayıp sechoyla yine geçtim ve direk gyeon, klin çakması çinli eldivenle daldım. Yine aynı güç ile duruladıktan sonra ölsün diye uğraştığım uberblue ile kuruladım. Kenarlarını zaten kesmiştim ölünce direk wax bezi;)

Zaten genel durumumuz kaporta tamirat, lokal boya ve komple polisaj işlemi istediği için bu yıl hiç çift kova yapmadım. Ama siz böyle yapmayın. Biraz eldeki malzemeler bitsin birazda araba gözümde düştüğünden benim ki. :confused:

Yoksa sabırsızlanıyorum eksikleri giderip çift kovaya tekrar başlamak için. Hele birde bu aralar baya konusu dönüyorken iştah kabarıyor tabi. Lastiklere noname parlatıcıyı çinli uygulama aparatıyla uyguladım

Bu uygulamalarda hiç resim yok sıra var diye acele ettim aynı acele çıkışta da vardı final resimleride yok. :)
Tadımlık iki resim bırakayım. Zaten konu bizim artık paylaşır dururuz.<3

Ekli dosyayı görüntüle 6432 Ekli dosyayı görüntüle 6421

Sabrınız için sağolun. Selametle
Ellerinize sağlık. Detay aşkının tekrar depreşmesi için aracın bir elden geçmesi gerekiyor anladığım kadarı ile.

Bu arada kapı içlerinin temizliği çok güzel olmuş. Nedense zaman içerisinde bende tuhaf bir huy oluştu. Kapı araları, davlumbazlar, jantlar ve lastik yanaklarının temizliği beni çok etkiliyor. En çok zamanı oralara harcıyorum :D

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Güzel olmuş ama arabanın tamamını da görseydik iyiydi:) bende de sizin polonun aynı renginden var çok memnunum ufakta olsa o sınıfta alınabilecek en iyi araçlar arasında.

berkayesilyurtt

Acemi Detaycı
Üye
Hocam eline sağlık sıfırlamışsın poloyu maşallah bir günde bu kadar farklı bölgeye bu kadar detay gerçekten helal olsun :) benim motor ve su fobim var sanırım bi kere de rüyamda kaput keçesini köpükleyip tazyikli su tutuyodum kaput cama yapışıyodu :D bu kadar emeğe şöyle karşısına geçip de nasıl fotoğraf çekmedin anlamadım doğrusu :D yorulmuşsun tabi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ozcannyasin

Çaylak Detaycı
Üye
Hocam eline sağlık sıfırlamışsın poloyu maşallah bir günde bu kadar farklı bölgeye bu kadar detay gerçekten helal olsun :) benim motor ve su fobim var sanırım bi kere de rüyamda kaput keçesini köpükleyip tazyikli su tutuyodum kaput cama yapışıyodu :D bu kadar emeğe şöyle karşısına geçip de nasıl fotoğraf çekmedin anlamadım doğrusu :D yorulmuşsun tabi.

Berkay ankarada mısın tanıdık geldin bi

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Elinize saglik. Valla karisimlar gorevini yaptigi surece bence sorun yok. Polisaj sonrasi guzel bir cift kovali yikama da gormek guzel olur

Teşekkürler. İnşallah buralardan göçünce düşünüyorum ama var daha.

Karışımlar efso kötü kokanın içine kattım parfümü:heyecan:

Elinize sağlık el değmedik yer kalmamış, ama final fotoğraflarını boydan da beklemedim değil :utandim: güle güle kirletin
Teşekkürler. Hiç sorma ya final fotosu yok. Arkadaş çağırdı hemen üstünede eve yetişmeliydim:confused:

Ellerinize sağlık. Detay aşkının tekrar depreşmesi için aracın bir elden geçmesi gerekiyor anladığım kadarı ile.

Bu arada kapı içlerinin temizliği çok güzel olmuş. Nedense zaman içerisinde bende tuhaf bir huy oluştu. Kapı araları, davlumbazlar, jantlar ve lastik yanaklarının temizliği beni çok etkiliyor. En çok zamanı oralara harcıyorum :D
Teşekkürler dostum. Yani detailing amacı araç bakımı ama biz forumcak biraz daha işin hobi, meditasyon kısmındayız gibi:sicak:

İmkan yokya benzinlikte, o kısımlara çoğu zman uğraşamıyorum. Böylesi boş vakit bulunca lokal çalışıyorum.

Yapılmış, düzeltilmiş halini görürsem artık bol bol resimlerim tabi:sarki: hepnir görmüş oluruz

Güzel olmuş ama arabanın tamamını da görseydik iyiydi:) bende de sizin polonun aynı renginden var çok memnunum ufakta olsa o sınıfta alınabilecek en iyi araçlar arasında.
Teşekkürler. Valla aldıkta iyi mi ettik, kötü mü ettik bilemedimo_O

Ellerine sağlık devamını bekliyoruz

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkürler abi. Devamı gelecek inşallah peyderpey. :tesekkurr:

elinize saglık konunuz hayırlı olsun .
Teşekkürler üstad. ;) Hep kaçırıyorum postlarımı böyle yaptım mesut oluruz umarım

Eline sağlık , 10 ml honeydew iş yaptı mı çok az geldi bana :D
Teşekkürler dostum. Tam benim istediğim ayarda köpük yapıyor.

Evet miktar az ama modifiyeden mi yoksa hava-sıvı karışımının oranından mı neyse sulandırma aralığını baya geniş kullanabiliyorum elimdeki ürünlerle. Kir sökümünü işin içine katmadan tabi.

Sanırım 320:1 idi honeydew. Hatam varsa düzelt. Ben 100:1 yaptım yine fazla :D

Elinize sağlık şöyle arabayı komple görseydik keşke temiz temiz :)
Teşekkürler Berkayları karıştırmışım seni etiketliyecektim alttaki Berkay kardeşimi etiketlemişim :saskin:. Ama karavana olmamış.

O konuda dertliyim sorma detayları çeksem geneli unuyuyorum. Geneli çekince de detayları:rolleyes:

Teşekkürler dostum. Sizi karıştırmışım ama sende sevmiyormuşsun cuk oldu:D

Sıfırlamak mı Valla mı. Gözüyün çapağını yirim:mutlu:. O günleride görsek bir an önce. Nasip olsa da:of:

Hem yorgunluk hemde iş çıkınca tadı tarağı toplayıp fırladım mecbur

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Selamlar
İki haftalık kirimizle çıktık yine yıkama yollarına, numune ürün incelemeside olacağı için fazla uzun tutmadım. Önce kirli hallerimiz

IMG_20190308_171445.jpg IMG_20190308_171435.jpg IMG_20190308_171416.jpg IMG_20190308_171503.jpg IMG_20190308_171450.jpg IMG_20190308_171639.jpg

İlk yıkama secho+ b33 1lt:12ml kafadan 2 dk bekledi baya söktü kirleri

IMG_20190308_175957.jpg
Üzerinde kirin çok beklemesinden mi yoksa azcık b33 fazla koymamdan mı bilemedim fussoyu çok hırpalanmış, itilmiş, kakılmış gördüm. Müsait zamanda ateşlerim bir parti daha havalar ısınmadan. Isınınca authentic

Dış ses: - Mentalfeed yürekmi yedin canım ortalıkta ital, zymol, infity, superglos+ ların hybrid lerin konuşulduğu yerde seninkide iş mi?

IMG_20190308_180932.jpg IMG_20190308_180637.jpg IMG_20190309_064933.jpg
Eldiven ve şampuan fışkırtmayla 3d wash&wax 500ml:20ml detay fırçalarına el sürmeden yıkamamızı yaptıktan sonra direnişe hala devam eden uberblue ile kuruladık ön lastiklere flowey r4 brillo uyguladık ama onu resimleyemedim.

Fazla finali yok

IMG_20190308_183200.jpg IMG_20190308_183125.jpg

IMG_20190308_183236.jpg IMG_20190309_070228.jpg IMG_20190309_070242.jpg IMG_20190309_070317.jpg

Son 4 resmin hikayeside ayrı orayada beklerim

selametle

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Selamlar
İki haftalık kirimizle çıktık yine yıkama yollarına, numune ürün incelemeside olacağı için fazla uzun tutmadım. Önce kirli hallerimiz

Ekli dosyayı görüntüle 7224 Ekli dosyayı görüntüle 7223 Ekli dosyayı görüntüle 7222 Ekli dosyayı görüntüle 7226 Ekli dosyayı görüntüle 7225 Ekli dosyayı görüntüle 7227

İlk yıkama secho+ b33 1lt:12ml kafadan 2 dk bekledi baya söktü kirleri

Ekli dosyayı görüntüle 7228
Üzerinde kirin çok beklemesinden mi yoksa azcık b33 fazla koymamdan mı bilemedim fussoyu çok hırpalanmış, itilmiş, kakılmış gördüm. Müsait zamanda ateşlerim bir parti daha havalar ısınmadan. Isınınca authentic

Dış ses: - Mentalfeed yürekmi yedin canım ortalıkta ital, zymol, infity, superglos+ ların hybrid lerin konuşulduğu yerde seninkide iş mi?

Ekli dosyayı görüntüle 7230 Ekli dosyayı görüntüle 7229 Ekli dosyayı görüntüle 7236
Eldiven ve şampuan fışkırtmayla 3d wash&wax 500ml:20ml detay fırçalarına el sürmeden yıkamamızı yaptıktan sonra direnişe hala devam eden uberblue ile kuruladık ön lastiklere flowey r4 brillo uyguladık ama onu resimleyemedim.

Fazla finali yok

Ekli dosyayı görüntüle 7233 Ekli dosyayı görüntüle 7231

Ekli dosyayı görüntüle 7234 Ekli dosyayı görüntüle 7237 Ekli dosyayı görüntüle 7238 Ekli dosyayı görüntüle 7239

Son 4 resmin hikayeside ayrı orayada beklerim

selametle
elinize saglık son resim çok güzel

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik sonuc cok guzel olmus. Soyle tuzla kaplanmis arac gorunce kiyamiyorum cidden yikayasim geliyor