Yurtdışı Detail Uygulama Videoları

UrTR

Usta Detaycı
Üye
Abi güzel bir aksiyon kamerası ve tripod alalım editi ben hallederim :D
4 adet aksiyon kamera almıştım video çekmek için :foto:1 tanesini sattım kaldı 3 tane. tripod siparişide verdim. geriye kaldı üşenmemezlik yapıp video çekmek ve videoları adam gibi izlenilebilir birşeyler haline getirebilmek :yazik:

UrTR

Usta Detaycı
Üye
Kendisi hakkında araştırma yapana kadar ben de kanalına aboneydim.

İnternet tuhaf bir yer. Her türlü bilgiye ulaşabiliyorsunuz ;)
reis ben ilk videosu olan nissan fuga incelemesinden beri aboneyim bu dayıya. adam meraktan araç açık arttırma videosu çekti sonra o işe girdi deli gibi yükseldi. ilk videolarında falan hep diyordu ikinci el aksiyon kamera aldım vs vs diye şimdi parayı buldu hiç ikinci el almıyor anlaşılan :heyecan:

adam fuga da yakıt çok gidiyor falan diyordu şimdi gt-r aldı :mutlu:

green_spell

Profesyonel Detaycı
Üye
Kendisi hakkında araştırma yapana kadar ben de kanalına aboneydim.

İnternet tuhaf bir yer. Her türlü bilgiye ulaşabiliyorsunuz ;)
Hocam senin mesajı görünce nedir ne değildir diye bende bir baktım. zaten ekşi de herşey anlatılmış :)
Fuga videosu beğendikten sonra, Japonya'ya nasıl gidilir, Açıkça arttırmadan araç alımı, Lexus aldım vs derken videolarını izliyordum bende. Yalnız ticari olarak inanılmaz büyüdü son zamanda...

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Hocam senin mesajı görünce nedir ne değildir diye bende bir baktım. zaten ekşi de herşey anlatılmış :)
Fuga videosu beğendikten sonra, Japonya'ya nasıl gidilir, Açıkça arttırmadan araç alımı, Lexus aldım vs derken videolarını izliyordum bende. Yalnız ticari olarak inanılmaz büyüdü son zamanda...
Hem maddi yönden hem de takipçi yönünden hızlı bir büyüme yaşadı kendisi. Bunu neye borçlu olduğunu az çok tahmin ediyorum :)

nuriksari

Profesyonel Detaycı
Üye
Bunun motor sesine hastayım :)
Youtube'da GTR 340 diye bir kanal var; arada canım sıkıldığında açıp izliyorum, terapi gibi geliyor.
90ların Japon makineleri efsane benim içğn hala. GTR 33 olur 34 olur hatta olmuşken Nur Spec olur ;) Toyota Supra olur Honda NSX olur hatta zorlarsak Nissan 300ZX ve Mitsubishi 3000GT bile olur. Otomotiv dünyası gelişti değişti ama supra ve gtr34 25 senelik araçları durumlarına göre şu anki 0 modellerinden bile pahalı alınıp satılıyor kimi zaman. Saygı duyulacak makineler gerçekten. Garajımda ya da kapının önünde isterim bi GTR 34 dursun bana göz kırpsın ama o fiyata araç alacak olsam Audi Rs4 alırım 0. :)

kutaskullar

Usta Detaycı
Test Uzmanı
Üye

smtcglr

Usta Detaycı
Üye
Kutaskullarin attığı videodaki yapilan işlemleri biri bize anlatsa ne hayra geçer :utandim:

Cangp2

Amatör Detaycı
Üye
Kutaskullarin attığı videodaki yapilan işlemleri biri bize anlatsa ne hayra geçer :utandim:
Cok basit bir sekilde uzerinden gecmek gerekirse 3 cesit zimpara kullaniliyor. Sonrasinda iste polisaja geciliyor. Zimparalar kullanim tarzlarina gore ikiye ayrilir. Ilki kuru zimpara ikincisi ise sulu zimpara. Her marka modelde degisiklik gosterebilir ama cogunlukla buradaki gibi portakal kabugu tum arabada giderilmek isteniyorsa kuruyla basliyorlar. Bunun sebeplerinden biri islak zimparanin yapisi geregi arac uzerinden temizlenen vernik tabakasinin cok cabuk zimpara yuzeyini doldurup efektifligini kaybetmesi nedeniyle oluyor. Ilk kullanilan zimparada arkasinda sunger arayuzu ile nispeten ince bir tabaka yuzeyden temizlenip boyadaki portakal kabugu gorunumune neden olan cukurlar ortaya cikariliyor ve tum yuzey esitleniyor. Bu asamadan sonra ikinci kuru zimpara islemiyle geride kalan tum cukurlari giderecek duzeyde bir asindirmasi olan zimpara seciliyor ve tum yuzeyler mat ve duz bir goruntu aliyor. Bu yuzeyteki portakal kabugunun tamamen giderilmesi ile gerceklesiyor. Sonrasinda ise ucuncu asamada islak zimparaya geciliyor. Bu asamada iste islak zimparalardan farkli asindirma derecelerine gore art arda daha purussuz ve kusurlari minimize edilmis yuzey saglaniyor. Bundan sonrasinda ise yuzeydeki matligi gidermek icin polisaj islemine geciyorlar o kisma deyinmiyorum. Umarim aradiginiz cevap buralarda biryerdedir

Sent from my iPhone using Tapatalk

nuriksari

Profesyonel Detaycı
Üye
Keşke bir de uygulama öncesi boya kalınlığı ve sonrası olarak gösterseydi kaç mikron uçurmuş bi göreydik vernikten. :) o değil de adam araca komple giriyor zımpara helal olsun ve zımpara ardına keçe değil ped aüngerle polisaja başladı Mercedes verniğinde. ;) sonra orbital ve mf ped sonra bi daha rotary ve polishing falan kafam çorba oldu baştaki kuru zımpara ve ıslak zımpara aşama aşama ları saymıyorum bile. Zımparaların gritleri ve pasta polisaj pedlerini bilseydik bari. ;) renk çok güzel umarım bir daha araca çizik giderme gerektiğinde verniğin dibini görmeden çizik alabilecek kalınlık kalmıştır keza araç daha yeni. ;)

Cangp2

Amatör Detaycı
Üye
Keşke bir de uygulama öncesi boya kalınlığı ve sonrası olarak gösterseydi kaç mikron uçurmuş bi göreydik vernikten. :) o değil de adam araca komple giriyor zımpara helal olsun ve zımpara ardına keçe değil ped aüngerle polisaja başladı Mercedes verniğinde. ;) sonra orbital ve mf ped sonra bi daha rotary ve polishing falan kafam çorba oldu baştaki kuru zımpara ve ıslak zımpara aşama aşama ları saymıyorum bile. Zımparaların gritleri ve pasta polisaj pedlerini bilseydik bari. ;) renk çok güzel umarım bir daha araca çizik giderme gerektiğinde verniğin dibini görmeden çizik alabilecek kalınlık kalmıştır keza araç daha yeni. ;)
Nuri abi muhtemelen sorun yasamazlar sonrasinda da cizik gidermelik yeterli kalinlik kalmistir ama ben asil arac sahibinin cesaret duzeyini kestiremiyorum. Eger arac showcar vs. olsa idi sorun yok nasilsa ona gore kat kat boya kat kat vernik atiliyor ama bunun gibi fabrikadan boyali arac icin o kadar vernigi bir kerede alma isine girermiydim bilemiyorum. Gerci tamamen farazi yorumluyoruz belki arac sahibi 1 hafta sonra elden cikarip baska arac alir vs vs

Sent from my iPhone using Tapatalk