Açık Artırmaya Çıkacak Olan “Lexus LFA”ya Görülmemiş Bir Fiyat Biçildi!

Murat

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
Katılım
27 Eki 2017
Mesajlar
3,170
Beğeniler
7,599
Yaş
43
İl
Ankara
#1


LFA, dünya otomobil pazarında bulunan en değerli taş gibi görebileceğimiz arabalardan bir tanesi. LFA’nın asıl hikayesi 2000’li yıllarda başlamış ve 2005 senesinde LF-A Konsept olarak tasarımı hakkında geleceğe dair sunumlar yapılmıştı. Toyota Motors bünyesine bağlı olan Lexus, 2010 yılında nadide eserini yollara çıkarmıştı. Japon markanın bu dillere destan arabası 500 adet üretim sınırlamasıyla çıkarak, en sonuncusu 2012 yılında Nürburgring Package versiyonuyla sonlandırıldı.

İşte o saatten sonra LFA’lar deyim yerindeyse paha biçilemezler listesinealındı. Konumuzda şu anda son çıkan Nürburgring Package LFAüzerine.  Scottsdale Auction adında açık artırma organizasyonun da satışa çıkacak Japon Meleği, gözlerimizi yuvasından çıkartacak kadar yüksek bir fiyata gitmesi bekleniyor.

LFA NP paketinde satışa çıkıcak olan araç sadece 100 kilometrede. Son üretim bu LFA’nın standart paketine göre aerodinamik parçalarında değişiklik gösteriyor. LFA’nın farklı olan bir kısmı da şanzıman ve yol tutuşu tepe noktalara getiren süspansiyonu. LFA’nın Nürburgring Package’inde motor da farklılık gösteriyor. 4.8L V10 motor 570 hp güç sağlıyor. Standartından +10 hp fazla ancak kalkış süreleri yine 3.7 saniye. Tahmin edilen 100 km’deki bu LFA’nın 1.2 milyon $’a kadar satılacağı söyleniyor.

Scottsdale Auction açık artırması zengin konuk ağırlamada tecrübeli olduğu gibi bahsettiğimiz LFA tarzındaki araçların astronomik fiyatlara satılmasına da öncülük ediyor. Geçtiğimiz aylarda çıkan bir haberde üretilen 500 adet LFA’nın 2 adedi bulunamıyordu. Ve sonrasında bir galeride görülmüştü. Sahibi araçları bir süre geçtikten sonra telafuz ettiğimiz rakamlardan daha yükseğe satacağını iddia etmişti. Yani genel olarak Toyota – Lexusaraçlarının dünyaca kabul görmüş eşsiz eserlerinin fiyatları tanım yerindeyse “istediğiniz kadar yüksek fiyata” satabiliyorsunuz.
 

emre-sti

Acemi Detaycı
Üye
Katılım
10 Kas 2017
Mesajlar
132
Beğeniler
155
İl
Odessa
#2
Motor sesi eski V10 f1 arabaları gibi bi lfa ın motor sesi birde subaru nun motor sesi üstüne tanımam

https://youtu.be/w6SySdNaCys
 

sleep_r

Çaylak Detaycı
Üye
Katılım
31 Eki 2017
Mesajlar
43
Beğeniler
23
#3
emre-sti' Alıntı:
Motor sesi eski V10 f2 arabaları gibi bi lfa ın motor sesi birde subaru nun motor sesi üstüne tanımam

https://youtu.be/w6SySdNaCys
çünkü lfa nın motor sesini yamahanın enstrüman bölümündeki elemanlarla beraber tasarladılar. benim bildiğim dünyada bir ilkti.
 

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
Katılım
27 Eki 2017
Mesajlar
1,888
Beğeniler
2,676
İl
Kocaeli
#4
Hemen katılmaya gidiyorum şimdi. Çok geç kalmıyım. Şakası bir yana güzel araçmış.
 

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
Katılım
28 Eki 2017
Mesajlar
980
Beğeniler
1,330
Yaş
32
İl
Ankara
#7
Bu arada madem bu fiyatlara satın alıyordunuz zamanında neden bu paraları ödemediniz bu arabaya. :)

Şunun için diyorum bu aracın geliştirme süreci çok enterasan. Uzun uzun anlatmayayım, ama şunu belirteyim; yüksek fiyatına rağmen Lexus o dönem açıklama yapmıştı, satılan her LFA'den şu kadar zarar ediyoruz ediye. Tam rakamı hatırlamıyorum, ama aracın fiyatının dönemin bazı Ferrarilerinden daha pahalı olduğunu belirteyim.

Bu arada Jeremy Clarkson da bunlardan bir tane satın aldı. Mavi renkliydi galiba. Kendisi Top Gear'da bu aracı sürmüş. Galiba otomobil tarihinin üretilmiş en iyi otomobili demiştir.
 

emre-sti

Acemi Detaycı
Üye
Katılım
10 Kas 2017
Mesajlar
132
Beğeniler
155
İl
Odessa
#8
Projeye alüminyum ile başlayıp daha sonra karbon fiber döndüler ama proje başında fiyatı açıkladıları için sonradan fiyatı değiştirmeden karbon fiber yaptılar o yüzden zarar ettiler, motoru yamahan nin ses mühendisleri eşlik ettiyse de Motoru Yamaha üretti toyota Lexus karışmadı fazla. Bu son Lexus lfa biraz reklam gibi. Geldi o fiyatlara satılması. Beğeniyor muyum çok. Beğeniyorum ara sıra açar videolar izler sesini dinlerim. V10 motorlu eski f1 arabaları sesine. Hasretimi de giderir.