Adana Detailing Uygulamaları

mahmut0382

Amatör Detaycı
Üye
İl
adana
2017 yılından beri araçlara profesyonel uygulamalar yapmaktayım yaptığım araçları burada sizlerle paylaşıp uygulamalar hakkında sorularınızı cevaplamaya çalışacağım ..

İletişim bilgilerim .
İnstagram : @adanadetailing
Facebook : @adanadetailing
Youtube : @adanadetailing
Tel : 0542 654 05 05

mahmut0382

Amatör Detaycı
Üye
İl
adana
Honda Type-R Seramik kaplama uygulamamız .

Araca yapılanlar .
Detaylı dış temizlik
Boya temizliği ( Demir tozu temizliği , Zift ve reçine temizliği , Kil temizliği )
3 Aşamalı polisaj ve sonrasında polisaj kalıntıları ve yağlarının temizliği
Kaputa ve farlara poliüretan boya koruma folyosu
Seramik Kaplama (Tac System UHS )
Ön cama Gtechniq G5
Motor içi plastik ve dış trimlere Koch Chemie PSS
Koltuklara Gtechniq Smart Fabric
Lastiklere 3d magic dressing

Boya Düzeltme öncesi bir foto

Aşırı portakalkabuğu nedeni ile zımpara yapmak zorunda kaldığım panel

Boya düzeltme sonrası görseller .

Finish Fotoları

mahmut0382

Amatör Detaycı
Üye
İl
adana
Hoşgeldin abi foruma, paylaşımlarını takip ediyorduk burada da görmek mutlu etti.
Teşekkürler kardeşim

Kardeşim ben daha çok istiyorum ama edit konusunda çok iyi değilim birde hem uygulama yapıp hem video çekmek kolay olmuyor uygulama süreleri uzun birde video için uzatmak araç sahipleri içinde çok büyük dezavantaj bunlara rağmen yapmaya çalışacağım ama söz vermiş olmayayım .

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Hondalar kadar ilgimi çekmeyen bir marka daha yok, ama görseller öyle güzel ki, yansımaların netliği konstrast renkler herşey işçiliği ortaya koymuş. Ellerine sağlık abi müthiş uygulama olmuş :deli:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
istanbul
Hondalar kadar ilgimi çekmeyen bir marka daha yok, ama görseller öyle güzel ki, yansımaların netliği konstrast renkler herşey işçiliği ortaya koymuş. Ellerine sağlık abi müthiş uygulama olmuş :deli:
Ne demek ilgimi çekmiyor :D :D :D

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
İşte beklediğim konu, kardeşim eline sağlık, muhteşem bir uygulama olmuş, final resimleri sanat eseri resmen. Forum kalitesine yakışan bir uygulama olmuş. Aramıza katılmanıza çok sevinmiştim bu uygulamada taclandırmış oldu. Daha nice güzel uygulamalar paylaşmanız dileğiyle. Hayırlı işler bol kazançlar diliyorum.

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Foruma hoş geldiniz, yerler mermer mi ? Kayma vs. gibi sorunlar yaşıyor musunuz ? Bende garajımla ilgili bazı düşünceler içerisindeyim. Önerileriniz varsa dinlemeye hazırım.

Kerim07

Acemi Detaycı
Üye
honda typer mütüş bir araba keşke benim olsa diye geçirmedim değil :):nazar:renk de tam yanmış makina gerçekten muazzam bir emek var beli oluyor final gotoğraflarına bayıldım gerçekten elinize emeğinize sağlık forma renk ve kalite kattınız :tesekkurr:

mahmut0382

Amatör Detaycı
Üye
İl
adana
Teşekkürler kardeşim .
Elinize sağlık. Açıldığından beri takipte olduğum bir garaj
Teşekkürler . Baştan beri takipte olanlarla karşılaşmak güzel çok memnun oldum .
İşte beklediğim konu, kardeşim eline sağlık, muhteşem bir uygulama olmuş, final resimleri sanat eseri resmen. Forum kalitesine yakışan bir uygulama olmuş. Aramıza katılmanıza çok sevinmiştim bu uygulamada taclandırmış oldu. Daha nice güzel uygulamalar paylaşmanız dileğiyle. Hayırlı işler bol kazançlar diliyorum.
Teşekkürler abi . Uygulamaları elimden geldiğince paylaşacam .
Foruma hoş geldiniz, yerler mermer mi ? Kayma vs. gibi sorunlar yaşıyor musunuz ? Bende garajımla ilgili bazı düşünceler içerisindeyim. Önerileriniz varsa dinlemeye hazırım.
Teşekkürler hoşbuldum . Yerler granit mat bir granit özellikle kaymasın diye bunu tercih etmiştim fakat temizlemesi işkence daha doğrusu ne yaparsam yapayım temiz durmuyor hep toz varmış gibi duruyor .
Hoşgeldiniz ellerinize saglik, paylasimlarini bekliyorum abi, honda güzel olmus
Hoşbuldum teşekkürler kardeşim .
honda typer mütüş bir araba keşke benim olsa diye geçirmedim değil :):nazar:renk de tam yanmış makina gerçekten muazzam bir emek var beli oluyor final gotoğraflarına bayıldım gerçekten elinize emeğinize sağlık forma renk ve kalite kattınız :tesekkurr:
Teşekkürler . Allah çok daha iyilerini nasip etsin .

Son düzenleme:

mahmut0382

Amatör Detaycı
Üye
İl
adana
Kırmızı bir araçla paylaşıma devam ediyorum

Bu seferki aracımız 1.5 yıl önce Gtechinq CS+EXOv3 uyguladığımız araç . Aracın boya durumu aslında çok iyiydi zaten uygulama sonrası boyanan kapılar haricinde ağır aşındırma kullanmaya gerek kalmadı bu nedenle öncesi görsel çekmeye gerek duymadım . Fakat kil aşamasında kilin geldiği durum beni çok şaşırttı fotolarda göreceksiniz durumu . Daha fazla uzatmadan uygulamada neler yapıldığına geçelim .

Yapılanlar .

Detaylı dış temizlik
Boya temizliği ( Demir tozu temizliği ve Kil temizliği )
2 Aşamalı polisaj ve sonrasında polisaj kalıntıları ve yağlarının temizliği ( Sonradan boyanan panellerde 3 aşamalı)
Seramik Kaplama (Tac System UHS )
Ön cama Gtechniq G5
Motor içi plastik ve dış trimlere Koch Chemie PSS

Kilin öncesi

Kaputun yarısında kilin geldiği durum

Boya düzeltme sonrası görseller

Finish fotoları

mahmut0382

Amatör Detaycı
Üye
İl
adana
Garajımızın bu seferki konuğu metalik kırmızı leon . Bilinçsiz yapılan yıkamalar sonucu aşırı yıpranan boyayı olabilecek en iyi duruma getirdik

Yapılanlar .

Detaylı dış temizlik
Boya temizliği ( Demir tozu temizliği ve Kil temizliği )
3 Aşamalı polisaj ve sonrasında polisaj kalıntıları ve yağlarının temizliği ( Kaputta poliüratan folyo olduğundan ağır aşındırıcı kullanılmadı)
Seramik Kaplama (Tac System Quart Shine )
Ön cama Gtechniq G5
Dış trimlere Koch Chemie PSS

Polisaj öncesi boya durumu

Polisaj sonrası görseller

Finish Fotoları