Adolf Hitler’in 770K Mercedes’i Satılıyor

Murat

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
Katılım
27 Eki 2017
Mesajlar
3,173
Beğeniler
7,603
Yaş
43
İl
Ankara
#1

Antika arabalara hakkıyla bakıldığı ve detaylarda eksik bir şey bırakılmadığı sürece, çok değerli olur ve olacaktır. Otomobil avcıları en değerleri saatlerini, günlerini, aylarını bu arabaları bulmakla geçirir. Antik arabalarda bir de ince bir nokta vardır. O ince nokta ise bazen garajların dibinden, hurdalıktan veya yerin altına gömülmüşlerin kime ait olduğu! Ölen kişi önemli bi şahsiyet ise parasal konular anında değişir. Mesela rock müziğin kraliçesi Janis Joplin’in 1.7 milyon $’a satılan Porsche 356‘sı!

Bu sefer ki satılan arabamız, dünyaya yönetim şekliyle damga vuran Adolf Hitler‘in Mercedes 770K’sı! 770K Grosser Open Tourer, Hitler için ayrı bir özen çerçevesinde yapılmış, katalogta diğer 770K’lardan ayrılmış versiyon olarak sahibine verilmiştir.

Organizasyonu Worldwide Auctioneers düzenlemiş ve fiyatının astronomik olması bekleniyor.
Görünümüyle bizleri o yıllara götüren bu Mercedes, çoğu zaman protokol insanların alabileceği bir araba olarak kalmıştır. 1930-1941 yılları arasında Adolf Hitler, geçit törenlerinde bizzat bu aracı kullanırmış.
Lüksün otomotivdeki yüzü S Klass‘ların tarihi işte bu yuvarlak farlı, büyük çamurluklu ve karakteri sağlam Grosser Open Tourer tiplerinde başladığını söyleyebiliriz.

Tarih eski olsa da yönetim insanların suikastlara karşı önlemleri bugünlerdeki gibi.
Onun için Adolf Hitler Mercedes’i kapı, cam ve tavandan zırhlanmış. Süper güç silahlara karşı koyamasa da anlık suikast girişimlerini önleyecek kadar güçlü olduğu biliniyor. Mercedes 770K’nın asıl şaşırdığımız koruma ekipmanları bunlar değil. Ön kısımdan gelecek silahlı saldırı adına kurşun geçirmez camda mevcut. Ancak en sıra dışı olanı saldırı anında koltukların arasından sağlam çelik zırh panellerinin çıkması.

Bu kadar sağlam bir yapıda haliyle o denli bir motor olması gerekiyor.
Mercedes 770K‘nın olağan ünitesi supercharged ile desteklenmiş ve 230 beygir güç alınmış. V8 sıralı silindir motorun aktarımları ise 5 ileri manuel şanzımanla gerçekleştiriliyor.
Adolf’un törenlerde kullandığı Mercedes, aslında güzel bir amaç için satılacak. Belki fiyatı milyon dolarları bulacak ve yeni sahibinin en özel koleksiyon parçası olacak. Bunlardan daha önemlisi bu arabadan gelecek gelirin %10‘u soykırımın eziyetini çekmiş 10 aileye de fon olarak aktarılacak. 17 Ocak’ta bakalım Alman Adolf’un Mercedes 770K’ı ne kadar fiyata gidecek!

Kaynak: https://paratic.com/adolf-hitler-770k-mercedes-acik-artirma-satis/
 

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Katılım
27 Eki 2017
Mesajlar
5,145
Beğeniler
10,621
Yaş
46
İl
Denizli
#2
Saglam paraya satılır.


Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
 

Murat

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
Katılım
27 Eki 2017
Mesajlar
3,173
Beğeniler
7,603
Yaş
43
İl
Ankara
#3
Parasını bilmem de içim gitti @Dragstar
 
Moderatör tarafında düzenlendi: