Amazon Mart Sonunda Açılacak

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
https://www.ntv.com.tr/teknoloji/amazon-turkiyede-ne-zaman-hizmete-girecek,NhNxZ-_6lEiJwiYd6Hif0A?_ref=infinite

Alımlarınızı durdurun stokları eritin malzemeler azalsın mart sonuna hazırlanın

umrdmr

Tecrübeli Detaycı
Moderator
İl
Ankara
Abi halen Amazon tarafından yapılmış resmi açıklama yok. Ama çok fazla haber oluşu, sanki gerçekten geliyorlar gibi hissettiriyor.

Dolar kuru belli, vergi belli. Amazon distribitörleri aradan çıkarıp ürünleri kendi ithal etmediği sürece fiyattan yana çok bir fark olacağını zannetmiyorum.

Aynı fiyattan satılsa bile çok daha kaliteli hizmet satın alırız, sırf bu bile tercih sebebi tabi. Bir de ürün çeşitliliği çok geniş olabilir.

Tabi olayın şu tarafını da unutmamak gerekir: Amazon bizim şark kurnazı, dolandırıcı millete ne kadar süre tahamül eder, ne kadar dayanabilir bu da önemli. Bir noktadan sonra çekip gidebilir veya o amazon.com'daki hizmeti burda vermeyebilirler.

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Umur aklıma geçen sene amazondan aipariş verip cola şişelerinde teslim aldığımız nigrin ve kokusu geldi ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
İl
Ankara
Meri gümrük mevzuatına göre ödeyecekleri %40 vergiyi ve KDV’yi de hesaba katacak olursak, detailing sektörü için gelmesi bir önem arz etmez.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
technologyst' Alıntı:
Yaw bir gelsin hiç olmadı detailing olmasada elektronşk ihtiyaçlarını karşılarız..
Katılıyorum.

Sadece detailing açısından düşünmemek gerek.

Gelsin de görelim :)

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
ben sadece ürün çeşitliliği artsın daha fazla bulunabılırlık sağlasın ona bıle razıyım. bir havlu için telef olduk 3 aydır yazışmadığımız yer kalmadı belkı amazon getirir :)

umrdmr

Tecrübeli Detaycı
Moderator
İl
Ankara
ultimasalida' Alıntı:
Umur aklıma geçen sene amazondan aipariş verip cola şişelerinde teslim aldığımız nigrin ve kokusu geldi ...

Abi ne üründü beee. Biz getirdik sonra olay oldu, herkes aldı, sonra gönderim kapandı. Çok eğlenceli günlerdi o alım günleri. :) 

Tabi şu da var o Nigrin alımlarından sonra ortak alımı bıraktım ben. O kokuyu hiç unutamıyorum, bir de evin içinde yapmıştım bölüm işlerini. Gerçi enterasan şimdi jant temizleyici kokusu o kadar kötü gelmiyor. :)

bsurel

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
umrdmr' Alıntı:
ultimasalida' Alıntı:

Abi ne üründü beee. Biz getirdik sonra olay oldu, herkes aldı, sonra gönderim kapandı. Çok eğlenceli günlerdi o alım günleri. :) 

Tabi şu da var o Nigrin alımlarından sonra ortak alımı bıraktım ben. O kokuyu hiç unutamıyorum, bir de evin içinde yapmıştım bölüm işlerini. Gerçi enterasan şimdi jant temizleyici kokusu o kadar kötü gelmiyor. :)
Nigrini elden almaya gelmiştim o anda kokusu hakkında konuşurkenki yüz ifadeni de ben unutamıyorum insan zamanla alışıyo ama bu kokulara da

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
bsurel' Alıntı:
umrdmr' Alıntı:

Nigrini elden almaya gelmiştim o anda kokusu hakkında konuşurkenki yüz ifadeni de ben unutamıyorum insan zamanla alışıyo ama bu kokulara da

Banada artık Demir tozu kokusu normal geliyor..İlk kokladığımda bayılacaktım.

umrdmr

Tecrübeli Detaycı
Moderator
İl
Ankara
bsurel' Alıntı:
umrdmr' Alıntı:

Ahahaha. O an hayatımda tecrübe ettiğim  en kötü kokunun o olduğunu düşünmüştüm. :)

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Mart sonu diye söylentiler dolanıyordu ama ses çıkmadı henüz. Denge (!) sağlanmaya çalışıyor hala anlaşılan.

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Kur 4 lira olunca onlarda nefeye geldiğini düşünmeye başladılar sanırım:) @Paian" @"Eraycan

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
@technologyst" "Bunlar hep dış mihrakların işi. Yeni havaalanını zaten kıskanıyorlardı ama .tr amazon açılacağını duyunca .de karıştırdı olayı. Bu kulaklar buları duydu az önce. Yer altındaki 198736491732694 katrilyonzibilyon dolarlık bor madenlerimizi amazon üzerinden satacağımızdan şüphelenmiş olabilirler.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
@technologyst Lütfen büyük resmi görelim :D Emekli amcam oturmuş gerekli yazışmaları yapmış, elde ettiği verileri değerlendirmiş ve vardığı sonuç ortada. Kıskanıyorlar :D Sen ben gibi sallamıyor bilimsel verilerle konuşuyor :D

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir
ben bu amazon konusuna daha farklı yaklaşıyorum. siyasi yada politik bakışlar kişisellikten bir adım ileriye gidemiyor işin içine para girince. bunu en son siemens yatırımlarıyla gördük.

herkes kabul etmeliki ülkeniz bir çok ürünü bulma konusunda sınfta kalıyor.distribütör firma aramaktan parakende satış yapmaya iknadan ben çok sıkılmış durumdayım.

benim ve bir çok kişinin ortak sorunu olan, bir ürünü izleyip begenip almak istediginde elimin altında iki tıkla kapıma getirecek firmanın olması , fiyat politikasının da rekabetçi bir yaklaşımla bagdaştırmış düzeyde tutması. bu sorunları çözümü başarıyı getirir.

benim ön önemli kıstasım ''ürün erişilebilirligi'' ve ''finansal psikolojik eşik''. bunların karşılanması çok önemli.

amazonun artıları işte bu iki unsur.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
@Paian amca noktayı koymuş.. Yoruma gerek yok gerçekten.