ankara içi motor yıkama tavsiye ( motor kapaksız vw caddy 1.6 )

hsngencer

Çaylak Detaycı
Üye
Üstatlar merhaba
ben kırşehirde oturuyorum. ankaraya sık sık geliyorum. aracım 2014 model sıfır aldıgımdan beri hic yıkanmadı. ve artık bi bakım istiyor. ankaraya geldiğimde gercekten işin ehli kaliteli bildiginiz bir yer varmı? ben kendim 3 kutu würth motor temizleyicisi aldım ama temizleyeceğini düşünmüyorum.ince bir işlemden gecmesi gerek .ayrıca motor kapagıda yok. direk motorla karşı karşıyasınız.yavsiyelerinizi bekliyorum.saygılar.

Cavraoğlu

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Samsun
Üstatlar merhaba
ben kırşehirde oturuyorum. ankaraya sık sık geliyorum. aracım 2014 model sıfır aldıgımdan beri hic yıkanmadı. ve artık bi bakım istiyor. ankaraya geldiğimde gercekten işin ehli kaliteli bildiginiz bir yer varmı? ben kendim 3 kutu würth motor temizleyicisi aldım ama temizleyeceğini düşünmüyorum.ince bir işlemden gecmesi gerek .ayrıca motor kapagıda yok. direk motorla karşı karşıyasınız.yavsiyelerinizi bekliyorum.saygılar.
Ankara da bir çok güzel yerler var ben kendim eğer yaptırcak olsam vintage detailing DBY detailing de yaptırırdim yapamayacağım işlemleri

hsngencer

Çaylak Detaycı
Üye
Ankara da bir çok güzel yerler var ben kendim eğer yaptırcak olsam vintage detailing DBY detailing de yaptırırdim yapamayacağım işlemleri

hocam vintage e bende girmek isterim ancak orası vw caddy icin cok lüks ve pahalı kaçmazmı? buhar ile motor temizligi yapıldıgını öğrendim. hani benim aracı caddy yi oraya götürsem araç bile şaşırır ben nereye geldim diye.bi motor icini 1000 tl den aşağı cıkamam oradan. bi arayim gerçi ne diyorlar.

thelordof

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara-Tokat
hocam vintage e bende girmek isterim ancak orası vw caddy icin cok lüks ve pahalı kaçmazmı? buhar ile motor temizligi yapıldıgını öğrendim. hani benim aracı caddy yi oraya götürsem araç bile şaşırır ben nereye geldim diye.bi motor icini 1000 tl den aşağı cıkamam oradan. bi arayim gerçi ne diyorlar.
Sadece motor temizliği de o kadar tutmaz bence.

Cavraoğlu

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Samsun
Yok hocam ne yaptinız siz motor temizliği icin 1000 tl nedir adamlar kaliteli iş yapiyor ki milyonluk sıfır araçları adamlara teslim ediyolar. Ve bence aracınızı hiç bir zaman değerini gözünüzde küçültmeyin. Herkesin aracı kendine Mercedes gibidir benim şahsi görüşüm. Çünkü alın terim emeğim o benim.

DMR

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Üstatlar merhaba
@CNR Detailing öneririm bende kesinlikle.

Nobran

Tecrübeli Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
Ankara
Bazen duyarız ya da başımıza gelir, insanların arabalara göre içindeki kişiye iyi ya da kötü muamele ettiğini. Hangi sektör olursa olsun bu davranışı sergileyen yerlere ve kişilere hep ifrit olur uzak dururum. Aracınızı kesinlikle küçümsemeyin ve insanların aracınıza göre muamele etmesine de müsaade etmeyin. Bırakın o tip insanlar yağcılık çekerek yaşamaya devam etsinler. Siz yeter ki aracınızı sevin ve gerisini de Muammere bırakın. İşçiliğinin üzerine işçilik olmadığını da gittiğinizde görürsünüz @CNR Detailing

hsngencer

Çaylak Detaycı
Üye
Size showroom gibi bir mekan sağlayamam ama işciliğin kralını sağlarım. Sırf mekana astronomik fiyatlar vermek yerine işciliğe vermenizi tavsiye ederim her zaman beklerim.
hocam mesajnız ile gönlümü kazandınız. bende kırşehirde esnafım. musait oldugun ilk fırsatta yerinize gelicem.

EKU

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Bolu

caner92

Amatör Detaycı
Üye
İl
istanbul
@CNR Detailing kesinlikle işinde çok iyi ona lafım olmaz. Ama bütçeniz kısıtlı ise kendiniz yıkayın korkmayın. Ben sürekli kendim yıkıyorum. Biraz dikkat edin kafi.
Yıkama yaparken sadece işaretledigim beyni mi kapatıyorsunuz?

bende koch gs ve motorplast ile susuz yıkama yapacağım.

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
Yıkama yaparken sadece işaretledigim beyni mi kapatıyorsunuz?

bende koch gs ve motorplast ile susuz yıkama yapacağım.

Orayı ve gördüğüm soketleri bir poşet ile korumaya alıp, kafama göre temizliyorum her defasında aynı uygulamaları yapmıyorum bazen motor temizleyici uygulayıp duruluyorum, bazen fırça ile de giriyorum, ama basınçlıyı dikkatli tutuyorum, far üzeri va ön panjur kısmında tehlike yok, ama ortalara biraz uzaktan tutuyorum, sağ yana da sol çamurluğun tarafından dışarı doğru, sol yanada sağ çamurluğun tarafından dışarı doğru suyu tutuyorum. Far bölgesinede geriden aracın ön tarafına doğru suyu tutuyorum, yani suyu tehlikesiz yerelere iterek durulama yapıyorum. Böylece tehlike minimum oluyor. Ayrıca motor plast motor temizyleyici değil temizledikten sonra koruyucu ürün.

Son düzenleme: