Araç güncellemesi

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Hayırlısı olsun kazasız belasız inşallah :nazar: Çok güzel bir araç, mutlaka detay konularını bekliyoruz :)

fletner

Amatör Detaycı
Üye
Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın sanırım orjinal s3 birkaç fotoğraf daha eklerseniz çok iyi olur:)

Bodrum48

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Hayirli olsun kazasız belasız @Bodrum48

BMW’den sonra artı ve eksi izlenimlerini paylaşırsan bizlere de iyi bir Bilgi çıkmış olur.
Bmw daha genişti D segmenti olduğu için,boyut olarak 15cm kadar daha uzun.bmw daha konforluydu çünkü binek aile arabasıydı,audi daha sert çünkü spor araba.malzeme kalitesi 3 serisinin audiye göre daha iyi,ama audinin teknolojik alt yapısı daha iyi bence.motor olarak bmw 2.0 dizeldi 190hp yakıtı az yakıyordu ortalama 6-7 litre arası,audi 2.0 benzin 300hp 8,5-9litreden aşağı yaktırmak çok zor.zaten bmw 3 serisinin kıyaslanacağı araç audi a4.ama a4 f30dan daha sessiz ve iyi süspansiyona sahip onada bindim.ben bir daha bmw almam diyorum çok sorun yaşattı bana sıfır araç olarak.

stikit

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Yeni aracınız hayırlı olsun, tekeriniz hep düz bassın

BMW’nin makinaları çok güzel albenisi fazla ancak dediğiniz gibi bir o kadar da piyasada nam yapmış masraf çıkartmasıyla

Passat

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın işallah görürsem kornaya basarım :))

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Bmw daha genişti D segmenti olduğu için,boyut olarak 15cm kadar daha uzun.bmw daha konforluydu çünkü binek aile arabasıydı,audi daha sert çünkü spor araba.malzeme kalitesi 3 serisinin audiye göre daha iyi,ama audinin teknolojik alt yapısı daha iyi bence.motor olarak bmw 2.0 dizeldi 190hp yakıtı az yakıyordu ortalama 6-7 litre arası,audi 2.0 benzin 300hp 8,5-9litreden aşağı yaktırmak çok zor.zaten bmw 3 serisinin kıyaslanacağı araç audi a4.ama a4 f30dan daha sessiz ve iyi süspansiyona sahip onada bindim.ben bir daha bmw almam diyorum çok sorun yaşattı bana sıfır araç olarak.
Bak bu mesajı yeni gördüm.
Sende nasıl sorunlar oldu bilmiyorum ama bizim E60, F10 ve X3 tecrübemiz oldu. X3 halen duruyor. Ama özellikle F10'un yaşattıklarından sonra peder yeni otomobil bakarken Audi, Mercedes,Volvo ve merkaımızan Toyota Camry'ye bakmıştı. Bmw bir daha tövbe almam demişti. Hatta alım sürecinde borusan ve kosiflere bile uğramadı. Bmw'nin adı bile geçmedi. Bir alırken bir de satarken çok mutlu oluyorsun. Hele o kronik N47 triger sorununda kosifler'e gitmiştik. Adamlar ilk defa sizde oldu bile demişti. Sırf o triger sıkıntısından motor kıranlar var, çok şükür biz 110.000km'de set değişimi ile yırtmıştık. Kaç sene önce periyodik bakımı ile birlikte 10.000 TL fiyat çekmişlerdi. Küfür kıyamet ile 5.000 TL ödeyip çıkmıştık. Ama sonrasında bir daha olur mu, olursa ne zaman olur diye paranoyak gibi kullanmıştık.
Müşteriye yaklaşımları da çok kötü. Alana kadar etrafında pervaneler sonra kimsenin umrunda değilsin. Ne oluyorsa da aa ilk defa sizde oldu diyorlar.
Ha bu arada X3 şu an 11 yaşında ama km'si çok düşük. Buna rağmen 1 defa xdrive, 2 defa da abs sensör ve kablosu yüzünden sorun yaşadık. (önce sol ön birkaç sene sonra da sağ ön abs sensör ve kablosu işlevini yitirdi. Fare, kedi..vs yedi, kemirdi desen o da yok. Durduk yere sensör hayatını kaybediyor)
Bakımı pahallı, yürütmek için yaptığın harcamalar çok tutuyor birde diri dursun diye detailing yapman lazım ki benim bakımlarıma rağmen F10 detailing'i reddedip deri döşemeleri ve fitilleri yırtılmış hatta kopmuştu.