Araç temizlik ürünleri üreten firma hk.

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Öncelikle herkese selam.

konuyu doğru bölüme açmadım sanırım ama idare edin =)

Benim eski çalıştığım firma aracılığıyla tanıdığım bir kimya firması ( Ağırlıklı olarak ağır temizlik ürünleri / gemi kimyasalları / akaryakıt temizlik ürünleri vs. gibi ağır endüstri ürünleri üretiyorlar. ) vardı. Aklıma geldiler ve yaklaşık bir yıl önce kendilerini aradım. Araç temizlik ürünlerine tam olarak yönelemediklerini fakat tahminen 6 ay - 1 yıl sonra daha çok yöneleceklerini söylemişlerdi. Az önce aklıma geldiler ve aradım kendilerini. bir ay sonra fabrikayı başka bir yere taşıyacaklarını ve yeni fabrikada araç ürünleri için bir bölüm + tank + ekipman ayırdıklarını belirttiler. Aklıma gelen ilk ürün olan demir tozu / balata tozu sökücü üründen bahsettim ve kendilerinde bu tarzda bir ürün olduğunu ve bana numune göndereceklerini söylediler. ürün elime bir geçsin eğer fazla gönderirlerse isteyene de gönderim yapabilirim...

örnek olarak kendilerine valet pro nun ürününden bahsettim insanların kalitesinden dolayı tercih ettiklerini fakat fiyatının bence biraz yüksek olduğundan bahsettim. Bence amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok ama benden bahsettiğim ürünün numunesi istediler ar-ge yapmak için. Elimde bu üründen bulunmadığını fakat pdf dosyasını gönderebileceğimi söyledim ve kabul ettiler. Kendileri bu pdf dosyası üzerinden bir formülasyon oluşturacaklar tahminimce. Sonra da bana haber edecekler nedir ne değildir hesabı. eğer fiyat uygun bir şey çıkarsa neden olmasın diye düşünüyorum...

Ne dersiniz sizce de olur mu bu iş?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Yeni ürünler, fiyat performans ürünleri her zaman yenilik bizler için.

Gerek sen, gerek başka forumdaşlar ürünleri inceler, yorumlar ve işe yaradığına kanaat getirirsek tabii ki alır kullanırız.

Ben her zaman bu tip girişimlerin değerlendirilmesi taraftarıyım.

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Yeni ürünler, fiyat performans ürünleri her zaman yenilik bizler için.

Gerek sen, gerek başka forumdaşlar ürünleri inceler, yorumlar ve işe yaradığına kanaat getirirsek tabii ki alır kullanırız.

Ben her zaman bu tip girişimlerin değerlendirilmesi taraftarıyım.
reis ben biraz yurt dışından gelen ürünlere karşıyım ama bu detaylı temizlik olayında ne yazık ki tamamen dışarıdan ürün kullanıyoruz gibi bir şey. sonuçta bizim ülkemizde de çok yetenekli firmalar ve kişiler var ama bizler maalesef paramızı hep dışarı gönderiyoruz. Amacım hem paramızın dışarı gitmesini engellemek hemde milletin kendi ülkesinde çok ucuza kullandığı ürünlere bizim yüksek fiyatlar ödeyip sahip olmamızı engellemek. Sonuçta ham madde illaki dışarıdan geliyordur ama bunu kullanılabilir bir ürün haline getirip katma değerli olarak satmak bile bir artıdır bizim için...

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Şimdiye kadar numune talep edip denedigimiz ürünler arasında malesef detaycilara hitap eden yerli ürün bulamadık inşallah buluruz. Konuyu takipteyim.

Konu ilgili bölüme taşındı.

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Şimdiye kadar numune talep edip denedigimiz ürünler arasında malesef detaycilara hitap eden yerli ürün bulamadık inşallah buluruz. Konuyu takipteyim.

Konu ilgili bölüme taşındı.
Bana numune olarak gönderecekleri ürün benimde tahminime göre direk bir detaycıyı memnun edecek bir ürün olmayacaktır çünkü adamların asıl işi ağır endüstriye yönelik kimyasal üretmek. Sadece yeni fabrikalarında araç ürünlerine yönelik bir bölüm açacaklarını duyunca biraz ümitlendim =)

Muratcan

Usta Detaycı
Üye
İl
Antalya
Şu bahsettiğimiz markalara kafa tutacak bir marka çıkarabilsek eminim ki herkes bu ürünleri kullanmayı tercih eder. İllaki denemek için farklı markaları da alırdık fakat önceliğimiz hep kendi üretimimiz olan markalar olurdu.

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Konuya ufak bir güncelleme...

Bugün firmayla tekrardan görüştüm. Attığım mail iletilmemiş o yüzden bir şey yapamamışlar bugün direk attım maili. Firma sahibi ar-ge müdürüne iletti msds mailini. msds den bir şeyler çıkartıyorlar ama yarım litre kadar numuneye ihtiyaçları varmış.
Firma sahibi msds te ana hammadde olarak gözüken zımbırtı TÜRKİYE de yok diye biliyorum ama yakın zamanda getirilmeye başlanmış ta olabilir, onu bulamazsak ona alternatif bir hammadde bulmak lazım dedi. Bugünden itibaren çalışmaya başlayacaklar.

exorcist26

Çaylak Detaycı
Üye
Ben de yerli olanı destekleme taraftarıyım ama maalesef bizim yerli firmalar azıcık tutulduğu zaman bir şey oldum delisine dönüp basıyor zammı. Sarp mesela millet 5-10 liraya alıyormuş zamanında şu an neredeyse yabancılarla aynı fiyata denk geliyor. Meguirs Endurance 473ml 75 liraya n11den alınabiliyor kuponla 60-65 liraya alınır sarp da 400 ml 55-60 liraya alınıyor 400 gramı. Şahsen bu fiyat karşısında giderim Meguiars alırım. Yerli firmalar yabancılarla rekabet etmek istiyorlarsa fiyat/performans olarak güzel şeyler vaadetmeleri gerekir . İnşallah bunu başaran çıkar

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Konuya ufak bir güncelleme...

Bugün firmayla tekrardan görüştüm. Attığım mail iletilmemiş o yüzden bir şey yapamamışlar bugün direk attım maili. Firma sahibi ar-ge müdürüne iletti msds mailini. msds den bir şeyler çıkartıyorlar ama yarım litre kadar numuneye ihtiyaçları varmış.
Firma sahibi msds te ana hammadde olarak gözüken zımbırtı TÜRKİYE de yok diye biliyorum ama yakın zamanda getirilmeye başlanmış ta olabilir, onu bulamazsak ona alternatif bir hammadde bulmak lazım dedi. Bugünden itibaren çalışmaya başlayacaklar.
Hadi bakalım sonuca ulaşırlar yakın zamanda öyleyse..

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Ben de yerli olanı destekleme taraftarıyım ama maalesef bizim yerli firmalar azıcık tutulduğu zaman bir şey oldum delisine dönüp basıyor zammı. Sarp mesela millet 5-10 liraya alıyormuş zamanında şu an neredeyse yabancılarla aynı fiyata denk geliyor. Meguirs Endurance 473ml 75 liraya n11den alınabiliyor kuponla 60-65 liraya alınır sarp da 400 ml 55-60 liraya alınıyor 400 gramı. Şahsen bu fiyat karşısında giderim Meguiars alırım. Yerli firmalar yabancılarla rekabet etmek istiyorlarsa fiyat/performans olarak güzel şeyler vaadetmeleri gerekir . İnşallah bunu başaran çıkar
daha öncede buna benzer bir yorum gelmişti o zamanda şunu yazmıştım " bu firmadan zamanında çok malzeme aldım. asıl işi gemi kimyasalları ve ağır endüstriyel temizlik kimyasalları. ben bu firmadan malzeme alırken fiyat konusunda her zaman yardımcı oldular."

Şimdi de aynı şekilde fiyat konusunda yardımcı olacaklarını umuyorum. Umarım beni yanlış çıkartmazlar :utan:

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Hadi bakalım sonuca ulaşırlar yakın zamanda öyleyse..
bende öyle umuyorum fakat dedikleri gibi numuneye ihtiyaçları varmış. ürün ne olursa olsun numune getir biz bi formülü açalım gerisi kolay demişti. ben pahalı diye kendi kullanımım için dragons alamamışken adamlara yarım litre dragons istiyor. Onu bulmam lazım önce =) maaşı bi alayım satan olursa yarım litre dragons almam gerekecek tuzla/istanbul civarlarında :yazik:

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Herkes'e selam tekrardan.

Az önce bahsi geçen firmayla görüştüm. valet pro dragon un msds inde bulunan etken maddeyi TÜRKİYE'de bulamamışlar. mal temin ettikleri tüm firmalarla görüşülmüş fakat ürün yok. Ben ankarada bir kimya firmasında ürünü buldum fakat siparişle getiriyorlar ve fiyatı: 500g paketi bin küsür yüz € falan o_O o yüzden ne yazıkki bu yerli dragon olayı yattı.

Eğer aranızda kimyacı varsa ve bu ürünü bulabilecekse firma sahibi diyor ki: temin edebiliyorsanız ham maddeden numune temin edin, üretimi gerçekleştirelim sizlere gönderelim. eğer beğenirseniz üretime alalım...

Ham madde adı: Sodium mercaptoacetate
Diğer tanımlayıcı bilgiler:
(CAS-No.) 367-51-1
(EC-No.) 206-696-4
(REACH-no) 01-2119968564-24

ben cas no üzerinden yaptığım araştırmalarda ham maddenin diğer adının "Sodium thioglycolate" olduğunu öğrendim ama ne yazıkki daha fazlası yok.