Aşırı yüksek araç fiyatları

Galapagos

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Merhabalar.Uzun zamandır ortalıkta yoktum.İş, güç vs derken bi kaç ay uzak kaldık.Kırmızı Leonumu satıp geçen ay Mystery blue bir Leon satın aldım.Bayağı acele ettim çünkü euro ve doların uçacağını herkes az çok tahmin ediyordu ama bu kadar değil.
Geçen ay aldığım 1.4 EcoTsi ACT DSG 150HP FR + 18 jant opsiyonu ile 119.600e bitirdim.Bugün Seatın sitesine girdiğimde 181.00TL yi görünce bi şok geçirdim.Sevinsem mi? Üzülsem mi? bu ülkenin haline bilemedim.
Aynı şekilde 20 gün önce Mercedes Sprinter 516 cdi hat tipi minibüs aldık.210.000 TL ye bitirdik.Bugün Mercedes bayiinde panelvan olarak fiyati 33.000 euro.Yani 253bin TL + 65bin TL kasa açımına para alıyorlar.Bu nedir arkadaş? Hiç kimsenin sesi çıkmıyor.Biz ne ara böyle umursamaz olduk?

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
İş umursamazlık sınırını aştı artık bu başka birşey.

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Bugün itibariyle Mk7 Golf tdi highline dsg 230bin lira olmuş (küsüratı da var)., Araba 1 günde tam 15bin lira zam yedi gerisini artık düşünmek istemiyorum... o_O

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Yorum yok biz 360 bine aldık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Galapagos

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bu saatten sonra kolay kolay araç satışı olacağını düşünmüyorum.Hiç olmaz değil olur ama yarı yarıya düşer bence.

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
kasım 2016 da style paket donanımsız 56.500 e aldıgım aracım 123.500 olmus
sımdı ne eldekı araba satılır ne kolay kolay araba alınır. sıfır arac fıyatları arttıkca ıkıncı ellerde artıyor eur/usd kurları yukseldıkce yedek parcadan sıgortaya benzınden ıscılıge kadar hersey artıyor ulkede bu durumda bızler gıbı arabalarına gozu gıbı bakan ınsanlar yıllarca bınıp seneler sonra ılk kondusyonuna yakın araclarını satarken sevınecektır tabıı alan kısı bızden daha cok sevınır. araclarımıza bu denlı ozen gostermemızın ınsanlar uzerınde "maldır sonucta bu kadar dıkkat etme-bırak artık sunu-senle mı yasayacak?" gibi sözler söyletmesine inat yıllar gecsede emsallerınden gözle gorulur derecede ılk bakısta ayrılabılır olmaları ne kadar doğru bır hobıye gonul verdıgımızı de bır kez daha anlatacaktır. yasasın detayyy :)

Ramazanerdmr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
Geçen sene yaklaşık 13 ay kadar önce aldığım Astra K şuan 173bin Türk Lirası gülmüyorum, ağlıyorum ülkemin ekonomik olarak geldiği noktaya.

trbvm

Çaylak Detaycı
Üye
9 ay önce 156.000'e almıştım. Senesi bile dolmadı daha. Bi de dün enflasyonu %18 olarak açıkladılar utanmadan.

Ekli dosyalar

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Araba fiyatları dövize endeksli yani gayet normal fiyatlar esasen güncellendi mecburen. Kıyaslama yapacaksanız o zamanki kurlar üzerinden kıyaslarsanız fiyatların aşağı yukarı aynı olduğunu görürsünüz. Son 2 sene son 3 sene fiyatları kıyaslandığında TL bazında misli artışlar bu sebepledir ve olağandır. Fakat bazı ürünlerde son 1 ayda yapılan düzenlemelerle %30 %35 artan döviz güncellemesi ile neredeyse 2 katına çıkartılan ürünler var mesela detay ürünlerinde işte o çok çarpıcı esas. Bir diğer hususta araba satışları düşecek aman detay ürünü satamayacağom deyip de kimse zararına satış yapmaz fiyatlar aşağı düşmez düşemez. Fiyatları tek aşağı çekebilecek şey güçlü TL uçuk olmayan döviz kurlarıdır. Dövizin ne zaman anlamlı nir şekilde aşağıya geldiğini ürünlerin ucuzladığını da tarihtrn örneklerle duymak isterim. ;) Herkese bol şans Allah Türkiyede yaşayanlara yardım etsin. Durumdan şikayetçi olmak ses yükseltmek iyidir ama esas olan sebepleri analiz edip anlamak ve çözüm üretmektir. Bu da geçer ya hu; elhamdülillah hamdolsunla olmaz.