Aslan'ın Kışa Hazırlığı (Dikkat Detay İçerir)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Merhaba herkese.. 17.11.2018 Cumartesi günü Aslan'ınım kışlık hazırlıklarının büyük bir kısmını tamamladım.
Neler yaptık? Kışlık jant-lastik takımlarımı aracımız üzerine taktım. Bu işlemi yaparken de aracın kendi kriko ve bijon anahtarını kullandım. Hayatımda bu kadar basit ve dandik aletler kullanamamıştım :D Yolda lastik patlasa emin olun işiniz zor... Neyse ilk olarak aracımızı tüm işlemleri yapmak üzere Olcay abimin mekanı olan As Oto Yıkamaya gittim. Hava kapalı ve yağmurlu gösteriyor, mekanda geniş olunca kafamıza göre takılıyoruz. Neyse, hadi fotoğraflarla anlatalım.

Yazlık jant ve lastiklerimiz. Oldukça kirliler.

20181117_104917.jpg

Kışlıklarımız da poşetlerin içinde bekliyorlar.

20181117_104941.jpg

Bijon kapaklarımızı bu orijinal ekipman ile çıkarıyoruz.

20181117_104958.jpg

Bijon anahtarımızın etrafını bu şekilde kağıt bant ile sarıyoruz ki janta zarar vermesin.

20181117_105413.jpg

Değiştirirken fotoğraf çekemedim tek olduğum için. Eller de battı tabii haliyle. Ancak özetlemek gerekirse, lastikçilerin kaba tavırları ve kamyon lastiği değiştirir gibi davranmaları nediyle 2 sezondur bu şekilde kendim değiştiriyorum aracımın lastiklerini. Bu işi yaparken güvenlik çok önemli. Araç sehpası yok bende ancak araç kriko üzerinde ve havadayken diğer lastiği her ihtimale karşı aracın altına doğru sokuyorum.

Diğer önemli bir hususta her aracın bijonlarının sıkılması gereken değerlerinin farklı olduğudur. Mesela Peugeot bazı modellerin dışındaki tüm araçlar için 100 nm değerini vermiş.. Evet elimde tork anahtarı yok belki ama en azından lastikçilerin kullandığı 200-250 nm sıkma değerine maruz bırakmıyorum aracımı. Eski Opel'imde bu adamlar yüzünden 2 kere bijon yatağı bozulmuştu.

Bir de bijonların sıkılma düzeni var. Ona da çok dikkat etmenizi tavsiye ederim. İşte şu şekilde.

bijonsırası.png

Kışlık lastik ve jantlarımız tamam.

20181117_115052.jpg

Eksik bir şeyler var sanki? Evet bijon kapakları... Onları da taktık.

20181117_115413.jpg

Şimdi yazlık setimizi yıkayalım.

Secho 5 litre basınçlı pompanın içinde 1:2 sulandırılmış Ceviz var. Biraz yoğun yaptım ki garanti olsun ;)

20181117_115926.jpg

Boya koruma katili Chemical Guys maxı suds II yi bu tür ağır temizliklerde kullanıyorum

20181117_120158.jpg

Ceviz ve yıkamacı köpüğü sonrası

20181117_120204.jpg

20181117_120859.jpg

Sonrasında jantlara Valet Pro İron Out sıkıyoruz. Burası çok önemli. Jantlarınızı her yıkama da ayrı bir kova ile özenli yıkar, elle müdahale ederseniz, temazsız yıkama sonrası böyle jantlarınız kızarmaz işte :komik:

20181117_121109.jpg

Ancak iç kısımlar için aynı durum söz konusu değil :kizgin:

20181117_121321.jpg

İron out sonrası daha önce hazırladığımı maxi suds ile detaylıca yıkıyoruz.. Sonuç:

20181117_123301.jpg

20181117_123314.jpg

Sonrasında jantlarımıza Zymöl wheel coat ile korumaya alıp eve götürmek üzere bir kenarda kurumaya bırakıyoruz.

Şimdi gelelim Aslan'ı yıkamaya. Dışarıda yağmur var ama olsun. Boya koruma tazelenmesi gerek. Fusso coat bekliyor kenarda :sicak:

Kirli hali

20181117_131709.jpg

20181117_131716.jpg

20181117_131804.jpg

Ceviz geçiyoruz tüm araca ve kirlerin hızla akışını izliyoruz.

20181117_132651.jpg

20181117_132656.jpg

20181117_132708.jpg

Biliyorsunuz bir önceki yıkamada Citrus Bling kullanmıştım. Ancak ömrü hiç de beklediğim gibi olmadı. Koruma durumu şu şekilde.

20181117_133810.jpg

20181117_133817.jpg

İnceleme sözü verdiğim @green_spell arkadaşımız için bu yıkamada Valer Pro Concentrated kullandım. Öncelikle yorumum şu. Bu bedelle sahip olabileceğiniz en iyi şampuanlar listesinin zirvesine oynar. Kokusu çok güzel. Köpük istediğim gibi. Kayganlık çok iyi değil ama fena da değil. Temizlik kabiliyeti biraz zayıf gibi. Ancak zararsız bir şampuandan da mükemmel bir temizlik bekleyemezsiniz. En sevdiğim yanı ise araç üzerinde kurusa dahi leke yapmıyor. Bu konu ile ilgili bir kaç fotoğraf.

20181117_134231.jpg

20181117_134438.jpg

20181117_134442.jpg

20181117_134446.jpg

Bir süre sonra concentrated araç üzerinde kurumaya yüz tuttu. Özellikle arka cam fotorğafına dikkat. Kuruma var leke yok.

20181117_135901.jpg

20181117_135906.jpg

20181117_135912.jpg

Son olarak boya koruma öncesi tüm araca Crystal Concept Deep Clean geçtim. Bu ürün ufak tefek lekeleri ve zift kalıntılarını çıkarıyor. Varsa eğer boya korumayı da temizliyor. Uygulama metodu: Ben hafif nemli araca, orta sertlikteki el pasta pedine dökerek tatbik ettim. Doğrusal hareketler yaptım ve lekelerin üzerinde hafif ovaladım.

20181117_140324.jpg

Artık yorulmaya başladım ve fotoğraf çekmek zor bir hal aldı. Hava da soğuk :yazik: Bu nedenle deep clean sonrası araca bir perde su tuttum ve kuruladım.

20181117_145831.jpg

Sırada günün yıldızı var :kop:

20181117_145839.jpg

Ultra ince dedikleri bu olsa gerek :D Yüzeyde wax var ama çok hafif belli.

20181117_145853.jpg

Ve finall.. Beyazın en parlamaz hali :cay:

20181117_154344.jpg

20181117_154351.jpg

20181117_154412.jpg

Kaputta da film var belirtmek isterim :D Bu arada deep clean kaput filmi için de güzel bir tercih. Temizlik özelliği burada da işime yaradı.
20181117_154435.jpg

20181117_154445.jpg

Böyle bir günde bu kadar uğraşıyorsan sonucunun bu olacağını bilmelisin :super:

20181117_171152.jpg

20181117_171201.jpg

20181117_171215.jpg

Tüm bu işlemler yaklaşık 8 saat sürdü. Tabii çay kahve ve muhabbet araları oldu. Yalnız cidden yorucu oldu benim için. Sadece jantları evden götürmesi ve getirmesi bile yoruyor.

Bir maşallahı esirgemeyin lütfen.

Başından sonuna kadar okuyan herkese vakit ayırdığı için teşekkür ederim. :uyu:

Son düzenleme:

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
Özellikle lastik sökme takma konusunda çok kıymetli bilgiler vermişsin abi ,maskeleme bandı işlemini bende lastiği janta takarken bijon sıkarken yapıyorum kesinlikle titizliğe faydası var emeğine sağlık kazasız belasız güzel bi sezon geçirmen dileğiyle :alkis: aracını gördükçe hoşuma gitmeye başladı 308 :komik::komik:

MoonDance

Uzman Detaycı
Üye
Merhaba herkese.. 17.11.2018 Cuma günü Aslan'ınım kışlık hazırlıklarının büyük bir kısmını tamamladım.
Neler yaptık? Kışlık jant-lastik takımlarımı aracımız üzerine taktım. Bu işlemi yaparken de aracın kendi kriko ve bijon anahtarını kullandım. Hayatımda bu kadar basit ve dandik aletler kullanamamıştım :D Yolda lastik patlasa emin olun işiniz zor... Neyse ilk olarak aracımızı tüm işlemleri yapmak üzere Olcay abimin mekanı olan As Oto Yıkamaya gittim. Hava kapalı ve yağmurlu gösteriyor, mekanda geniş olunca kafamıza göre takılıyoruz. Neyse, hadi fotoğraflarla anlatalım.

Yazlık jant ve lastiklerimiz. Oldukça kirliler.

Ekli dosyayı görüntüle 3044

Kışlıklarımız da poşetlerin içinde bekliyorlar.

Ekli dosyayı görüntüle 3045

Bijon kapaklarımızı bu orijinal ekipman ile çıkarıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 3046

Bijon anahtarımızın etrafını bu şekilde kağıt bant ile sarıyoruz ki janta zarar vermesin.

Ekli dosyayı görüntüle 3047

Değiştirirken fotoğraf çekemedim tek olduğum için. Eller de battı tabii haliyle. Ancak özetlemek gerekirse, lastikçilerin kaba tavırları ve kamyon lastiği değiştirir gibi davranmaları nediyle 2 sezondur bu şekilde kendim değiştiriyorum aracımın lastiklerini. Bu işi yaparken güvenlik çok önemli. Araç sehpası yok bende ancak araç kriko üzerinde ve havadayken diğer lastiği her ihtimale karşı aracın altına doğru sokuyorum.

Diğer önemli bir hususta her aracın bijonlarının sıkılması gereken değerlerinin farklı olduğudur. Mesela Peugeot bazı modellerin dışındaki tüm araçlar için 100 nm değerini vermiş.. Evet elimde tork anahtarı yok belki ama en azından lastikçilerin kullandığı 200-250 nm sıkma değerine maruz bırakmıyorum aracımı. Eski Opel'imde bu adamlar yüzünden 2 kere bijon yatağı bozulmuştu.

Bir de bijonların sıkılma düzeni var. Ona da çok dikkat etmenizi tavsiye ederim. İşte şu şekilde.

Ekli dosyayı görüntüle 3048

Kışlık lastik ve jantlarımız tamam.

Ekli dosyayı görüntüle 3049

Eksik bir şeyler var sanki? Evet bijon kapakları... Onları da taktık.

Ekli dosyayı görüntüle 3050

Şimdi yazlık setimizi yıkayalım.

Secho 5 litre basınçlı pompanın içinde 1:2 sulandırılmış Ceviz var. Biraz yoğun yaptım ki garanti olsun ;)

Ekli dosyayı görüntüle 3051

Boya koruma katili Chemical Guys maxı suds II yi bu tür ağır temizliklerde kullanıyorum

Ekli dosyayı görüntüle 3052

Ceviz ve yıkamacı köpüğü sonrası

Ekli dosyayı görüntüle 3053

Ekli dosyayı görüntüle 3055

Sonrasında jantlara Valet Pro İron Out sıkıyoruz. Burası çok önemli. Jantlarınızı her yıkama da ayrı bir kova ile özenli yıkar, elle müdahale ederseniz, temazsız yıkama sonrası böyle jantlarınız kızarmaz işte :komik:

Ekli dosyayı görüntüle 3054

Ancak iç kısımlar için aynı durum söz konusu değil :kizgin:

Ekli dosyayı görüntüle 3056

İron out sonrası daha önce hazırladığımı maxi suds ile detaylıca yıkıyoruz.. Sonuç:

Ekli dosyayı görüntüle 3057

Ekli dosyayı görüntüle 3059

Sonrasında jantlarımıza Zymöl wheel coat ile korumaya alıp eve götürmek üzere bir kenarda kurumaya bırakıyoruz.

Şimdi gelelim Aslan'ı yıkamaya. Dışarıda yağmur var ama olsun. Boya koruma tazelenmesi gerek. Fusso coat bekliyor kenarda :sicak:

Kirli hali

Ekli dosyayı görüntüle 3061

Ekli dosyayı görüntüle 3062

Ekli dosyayı görüntüle 3063

Ceviz geçiyoruz tüm araca ve kirlerin hızla akışını izliyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 3064

Ekli dosyayı görüntüle 3065

Ekli dosyayı görüntüle 3066

Biliyorsunuz bir önceki yıkamada Citrus Bling kullanmıştım. Ancak ömrü hiç de beklediğim gibi olmadı. Koruma durumu şu şekilde.

Ekli dosyayı görüntüle 3067

Ekli dosyayı görüntüle 3068

İnceleme sözü verdiğim @green_spell arkadaşımız için bu yıkamada Valer Pro Concentrated kullandım. Öncelikle yorumum şu. Bu bedelle sahip olabileceğiniz en iyi şampuanlar listesinin zirvesine oynar. Kokusu çok güzel. Köpük istediğim gibi. Kayganlık çok iyi değil ama fena da değil. Temizlik kabiliyeti biraz zayıf gibi. Ancak zararsız bir şampuandan da mükemmel bir temizlik bekleyemezsiniz. En sevdiğim yanı ise araç üzerinde kurusa dahi leke yapmıyor. Bu konu ile ilgili bir kaç fotoğraf.

Ekli dosyayı görüntüle 3069

Ekli dosyayı görüntüle 3070

Ekli dosyayı görüntüle 3071

Ekli dosyayı görüntüle 3072

Bir süre sonra concentrated araç üzerinde kurumaya yüz tuttu. Özellikle arka cam fotorğafına dikkat. Kuruma var leke yok.

Ekli dosyayı görüntüle 3073

Ekli dosyayı görüntüle 3074

Ekli dosyayı görüntüle 3075

Son olarak boya koruma öncesi tüm araca Crystal Concept Deep Clean geçtim. Bu ürün ufak tefek lekeleri ve zift kalıntılarını çıkarıyor. Varsa eğer boya korumayı da temizliyor. Uygulama metodu: Ben hafif nemli araca, orta sertlikteki el pasta pedine dökerek tatbik ettim. Doğrusal hareketler yaptım ve lekelerin üzerinde hafif ovaladım.

Ekli dosyayı görüntüle 3076

Artık yorulmaya başladım ve fotoğraf çekmek zor bir hal aldı. Hava da soğuk :yazik: Bu nedenle deep clean sonrası araca bir perde su tuttum ve kuruladım.

Ekli dosyayı görüntüle 3077

Sırada günün yıldızı var :kop:

Ekli dosyayı görüntüle 3078

Ultra ince dedikleri bu olsa gerek :D Yüzeyde wax var ama çok hafif belli.

Ekli dosyayı görüntüle 3079

Ve finall.. Beyazın en parlamaz hali :cay:

Ekli dosyayı görüntüle 3080

Ekli dosyayı görüntüle 3081

Ekli dosyayı görüntüle 3082

Kaputta da film var belirtmek isterim :D Bu arada deep clean kaput filmi için de güzel bir tercih. Temizlik özelliği burada da işime yaradı.
Ekli dosyayı görüntüle 3083

Ekli dosyayı görüntüle 3084

Böyle bir günde bu kadar uğraşıyorsan sonucunun bu olacağını bilmelisin :super:

Ekli dosyayı görüntüle 3085

Ekli dosyayı görüntüle 3086

Ekli dosyayı görüntüle 3087

Tüm bu işlemler yaklaşık 8 saat sürdü. Tabii çay kahve ve muhabbet araları oldu. Yalnız cidden yorucu oldu benim için. Sadece jantları evden götürmesi ve getirmesi bile yoruyor.

Bir maşallahı esirgemeyin lütfen.

Başından sonuna kadar okuyan herkese vakit ayırdığı için teşekkür ederim. :uyu:
Can hocam gerçekten keyifle okudum emeğinize sağlık. Rica etsem secho ile kısa bir video çekebilirmisiz ?

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Eline sağlık abi aslan kışa hazır fusso iyi bir tercih olmuş dayanım olarak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nuriksari

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Dubai
Ellerine sağlık Can çok güzel bir uygulama olmuş. Şu an araç üzerindeki jantlarda ne var koruma olarak? Geçen ben de koruma yenileyecekken Crystal Concept Deep Clran kullandım ilk defa gerçekten çok beğendim ürünü yüzeyi güzel temizliyor ve waxtan eser bırakmıyor ve oldukça pratik. Tekrar ellerine sağlık; hazır çift takım jant lastik imkanın varken kaldıracağını güzel detaylı temizlemişsin ama uygulamıyorsan kil ve ipa m600 m700 de öneririm. ;)

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Ellerine sağlık Can ,senin kadar parlatsam yeterli ama henüz başaramadım. Maşallah maşallah:)<3

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Ellerine sağlık kardeşim
Detayın dibine vurmuşsun
:alkis:
Bu konuyu okuyunca kendi detaycılığımdan utandım azıcık :of:
Bu arada senin araç sayesinde Peugeot yu sevmeye başladım :eek:
Hadi hayırlısı bakalım

razumuhin

Amatör Detaycı
Üye
İl
eskişehir
Ellerine saglik.. aklima bir sey takildi lastiklerin balansini ayarliyormusun?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık kardeşim, maaşallah . Güzel detay olmuş. Ürünlerde çok güzel. Hoş ben kullanmam bu waxı ama sizin mevsim şartları itibariyle mecbur gibi. Artık üstüne daha parlak takviyeler olur.
Lastiği o kadar sökmüşken davlumbazı sıfırlasaydın. Ben olsam seramik bile uygulardım oraya:)
Eline sağlık tekrar çok güzel olmuş.

Motors

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ayrı bir kışlık jantım olmasını hep istemişimdir hiç gerçekleştirememişimdir :) Eline koluna sağlık Can Abi, zevkle okudum :)

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
MaşAllah çok iyi olmuş kışlık takım bulunmaz nimet oluyor lastikçilere gebe kalmamak paha biçilemez zaten elinize sağlık can hocam

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Abi eline sağlık çok güzel uygulama olmuş bende bu hafta seramik atayım 1-2 haftaya takarım kışlıkları.

Jantla beraber olduğundan sök tak yapılmıyır balansa gerek duyulmaz bu durumda.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Özellikle lastik sökme takma konusunda çok kıymetli bilgiler vermişsin abi ,maskeleme bandı işlemini bende lastiği janta takarken bijon sıkarken yapıyorum kesinlikle titizliğe faydası var emeğine sağlık kazasız belasız güzel bi sezon geçirmen dileğiyle :alkis: aracını gördükçe hoşuma gitmeye başladı 308 :komik::komik:
Teşekkür ederim Can :) Lastik sökme takma konusunda bilinecek daha çok şey var belki ama benim başıma geldikçe öğrendim. Bildiklerimi de mümkün mertebe paylaşmaya çalışıyorum.

308 güzel araç. Ben araç markaları konusunda pek fanatik olan biri değilim. Tamam bir vw kadar sessiz ve konforlu olmayabilir belki ama direksiyonuna geçince dinamik ve agresif bir ruhu var aracın. Test etmeni tavsiye ederim ;)

Can hocam gerçekten keyifle okudum emeğinize sağlık. Rica etsem secho ile kısa bir video çekebilirmisiz ?
Teşekkür ederim. Keyif almanıza sevindim. En kısa sürede Secho ile ilgili bir video çekeceğim sizin için :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Eline sağlık abi aslan kışa hazır fusso iyi bir tercih olmuş dayanım olarak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkür ederim Dursun. Bilecik kışı orta sert geçiren bir il olduğu için fusso tercih ettim. Bakalım ne kadar durabilecek araç üzerinde ;)

Ellerine sağlık Can çok güzel bir uygulama olmuş. Şu an araç üzerindeki jantlarda ne var koruma olarak? Geçen ben de koruma yenileyecekken Crystal Concept Deep Clran kullandım ilk defa gerçekten çok beğendim ürünü yüzeyi güzel temizliyor ve waxtan eser bırakmıyor ve oldukça pratik. Tekrar ellerine sağlık; hazır çift takım jant lastik imkanın varken kaldıracağını güzel detaylı temizlemişsin ama uygulamıyorsan kil ve ipa m600 m700 de öneririm. ;)
Teşekkür ederim abi. Şuan ki jantlarda Autoglym express wax var. Çok toz tuttuğu için jantlara kullanmaya başladım. Deep clean ise bence herkesin stoğunda olması gereken bir ürün. Hem pratik hem etkili :)

Aslında jantlara kil, zift temizliği ve hafif aşındırıcı uygulamak aklımda var hep ancak zaman kısıtlı oluyor. O işe girişince bir günüm gidecek ve sırada bekleyen çok iş var. Biliyorsun evde de ufaklık bekliyor :D Artık başka zaman yaparım onu da..

Ellerine sağlık Can ,senin kadar parlatsam yeterli ama henüz başaramadım. Maşallah maşallah:)<3
Adminim teşekkür ederim. Senin Toyota nın yaşına gelince bizimki de seninki kadar parlayabilecek mi bakalım onu görmek lazım ;)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık kardeşim
Detayın dibine vurmuşsun
:alkis:
Bu konuyu okuyunca kendi detaycılığımdan utandım azıcık :of:
Bu arada senin araç sayesinde Peugeot yu sevmeye başladım :eek:
Hadi hayırlısı bakalım
Teşekkür ederim abi :)

Detaycılık işi tamamen mekan ve zaman ile ilgili. Forumda çoğu kişi bu yüzden aklındaki bir çok detayı gerçekleştiremiyor. Eminim sende zaman ve mekan bulsan bundan daha güzel konular açarsın :utandim:

Bunu söyleyen ikinci kişisin abi. Diğer arkadaşımız da @can26 ;) Dediğim gibi marka fanatikliğim yok ama seviyorum 308'i.. Bana hitap ediyor. Belki bir volvo kullansam bu sefer düşüncelerim değişebilir :komik:

Teşekkür ederim. şöyle söyleyeyim. Öncelikle balans araç üzerinde yapılmadı. Her jant-lastik takımı ayrı ayrı makine de balanslandı. Tabii ki araç üzeri balans daha profesyonel ancak artık çoğu lastikçi bunu yapmıyor. Neyse konumuza dönecek olursak tüm lastikler balanslı olduğu için ve lastikler jantlardan ayrılmadığı için balanslar bozulmuyor. Ben yine de her ihtimale karşı jantların iç kısımlarına hangi tarafa ait olduklarını yazdım. Örneğin: arka sağ, ön sol gibi.

Özetle lastik değişmedikçe veya patlamadıkça, sert bir çukura girmedikçe balans ihtiyacı olmuyor şuanda.

Eline sağlık kardeşim, maaşallah . Güzel detay olmuş. Ürünlerde çok güzel. Hoş ben kullanmam bu waxı ama sizin mevsim şartları itibariyle mecbur gibi. Artık üstüne daha parlak takviyeler olur.
Lastiği o kadar sökmüşken davlumbazı sıfırlasaydın. Ben olsam seramik bile uygulardım oraya:)
Eline sağlık tekrar çok güzel olmuş.
Teşekkür ederim abim. Geçen seninle konuştuğumuz gibi kışın biraz sert geçiyor, kar vs araç üzerinde kalıyor, yollarda biraz kirli olunca Bilecik'te wax pek dayanmıyor. Bu nedenle fusso yu tercih ettim.

Yaza girerken davlumbazların detaylıca temizliğini yapacağım. Hatta o zamana kadar 2 tane de araç sehpası alıp işi garantiye alacağım. Aklıma gelmedi değil bu işlemleri yaparken ama zaman darlığı ve krikonun güven vermemesi nedeniyle yaz girişine erteledim.

Son düzenleme:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ayrı bir kışlık jantım olmasını hep istemişimdir hiç gerçekleştirememişimdir :) Eline koluna sağlık Can Abi, zevkle okudum :)
Teşekkür ederim :) Zevkle okumana sevindim. Ne yalan söyleyeyim bazılarına göre gereksiz bu ikinci takım jant lastik olayı ama bana sorarsan olması gerekenlerin başında. Düşünsene her mevsim değişikliğinde lastikler jantlardan ayrılıyor. Lastikler hırpalanıyor, jantlar çiziliyor.

İnşallah sende gerçekleştirebilirsin bu isteğini :D

MaşAllah çok iyi olmuş kışlık takım bulunmaz nimet oluyor lastikçilere gebe kalmamak paha biçilemez zaten elinize sağlık can hocam
Çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi lastikçilere gebe kalmamak mükemmel bir şey. Bu yöntem bana göre hem ekonomik hem de zararsız oluyor.

Çünkü benim yazlık jantlarım 17". 17" jantlara göre lastik alacağıma, 16" kışlık lastik alıp artan parayla da çıkma çok temiz 16" jantları aldım. Yani aslında fazladan ödememiş oldum böylece.

Abi eline sağlık çok güzel uygulama olmuş bende bu hafta seramik atayım 1-2 haftaya takarım kışlıkları.

Jantla beraber olduğundan sök tak yapılmıyır balansa gerek duyulmaz bu durumda.
Teşekkür ederim Özgür. Senden de bir konu bekliyoruz o zaman.

Dediğin gibi jantlarla beraber değiştiği için balansa gerek kalmıyor.

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
@_CaN_ benim yazlıklarda 18” buna kışlık almak dünya paraydı bende sizin gibi yaptım orj mk2 leon 16” jant düştü bide teryemiz kışlık lastik düştü takım yaptık 18” lastiklerin yarı parasından daha ucuza gelmişti hemde yakıttan çok tasarruf sağladı bana güle güle kullanın çok mantıklı yapmışsınız

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
@_CaN_ benim yazlıklarda 18” buna kışlık almak dünya paraydı bende sizin gibi yaptım orj mk2 leon 16” jant düştü bide teryemiz kışlık lastik düştü takım yaptık 18” lastiklerin yarı parasından daha ucuza gelmişti hemde yakıttan çok tasarruf sağladı bana güle güle kullanın çok mantıklı yapmışsınız
Teşekkür ederim sizde güle güle kullanın.

Araç da ne yumuşamıştır ama 18" den 16" e geçince.. :mutlu:

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Teşekkür ederim sizde güle güle kullanın.

Araç da ne yumuşamıştır ama 18" den 16" e geçince.. :mutlu:
Teşekkür ederim aşırı yumuşadı tam kıvamında şuan ama eksi yöleride çok oldu virajlarda aşırı yatıyor sağa sola ama şukurlarda aşırı salınıyor buna en çok sevinem babam oldu :komik: eskiden tornet gibiydi şimdi arabaya döndü diyor