Astra J Boya Koruma Uygulaması

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
herkeze merhaba parlaklıgı yakaladımız en güzel karede paylaştıgım astranın konusunu açma vakti geldi geçiyor bile araç dış koruma derken motor iç detayı ie sonlandı kullandıgım malzemeler
vp dragons breat
vp bilbery
bilthammer kil
menzerna hcc400.2400.4500 pasta
koruma olarak collinite 915
lastikler exup
başlıyalım resimli anlatımımıza

genel durumumuz bu şekildi ilk iş jantlara vp dragons sıktık

arkasından vp bilbery çinli fırça i kullandım

sıra meşhur ceviz v2 vp naturel snowfoam karışım ile yıkadım

aracımızı yıkayıp kil yaptım araç zımpara kagıdı gibiydi kilimizin durumu

ardından demir tozu temizligi yaptım aracın rengi pek resimlemeye izin vermedi

aracı durulayıp son zamanlardaki favori havlumuz klin korea ile kuruladım işini çok iyi yapıyor bu havlu ile bizi tanıştıran ugur a burdan teşekkürü borç biliyorum

durum pek iç açıcı degil

boyayı bir ölçelim bakalım

sag tavan direginde rütüşlük çizigimiz varbuna rütüş yaptım ilk önce bunu halledelim dedim

son durum bu şekilde oldu

kaputtan 50/50

çamurluk uygulamamız

motor kısımındaki kulak temizlik cubugu beni şaşırttı motorun kulagına su kaçınca kullanılması için konulmuş olailir
kaldıgımız yerden devam edeyim

aracı maxi suds ile yıkadım yalnız burada beyin kısmını kapatarak önce motor temizligi yaparak yıkadım

durulayıp garaj cekip flex da makina menzerna 2400 uyguladım

polisajı bitirip finish ped ile 4500 uyguladım

aracı ipa ile silip collinite 915 uyguladım

bi yansıma testi yapalım tavan cıtalarını takıp muammer çınarın gelirken getirdigi exup lastik parlatıcı uyguladım

garajda bir iki foto çektim

asıl güzel fotolar güzel bir havada gündüz çektim buyrun final fotolarımıza bakalım
önce motorun durumunu resimleyelim

buda benden olsun

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Efsane bi ölü diriltme çalışması olmuş sanki zımparalı gibi 50/50 alanlar gördüm gibi :utandim: eskimeyen efsaneler bilt hamber, 2400 falan görünce de duygulandım hocam :komik: renkte polisajın hakkını veren bi renkmiş maşallah elinize,emeğinize sağlık :utandim:

forzaGilles

Amatör Detaycı
Üye
İl
Istanbul
@akhisar Hocam elinize sağlık araba resmen kendine gelmiş., bi şey soracağım uygulamada Bilt Hamber kilin (yumuşak-orta-sert) hangisini kullandınız.? ve ürün hakkında olumlu-olumsuz tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz?

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ustacım konuyu okurken sanki Benjamin Button filmini izlemiş gibi oldum. Opel arabayı yapmış ama üstüne sen bir daha yapmışsın.Eline emeğine sağlık. Sahibi kesin bu araba benim mi diye durup düşünmüştür.

CNR Detailing

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Recep abi bu rengin hakkını anca sen verebilirdin sende noktayı koymuşsun boya çiçek gibi olmuş eline sağlık

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Fotoğraflara hep bir şaşırma ifadesi ile baktım diyebilirim.

Ellerinize sağlık nasıl güzel çalışmışsınız. Tebrik ederim :alkis:

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Elinize sağlık
Maaşallah harika bir değişim olmuş
:alkis:
Resmen aracın rengi değişmiş :eek:

ttopak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Adana
Eline sağlık Recep abi. Araba çok manyak olmuş.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Recep usta ellerine sağlık. Mükemmel bir uygulama olmuş. %50 resimleri beni benden aldı.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
Efsane bi ölü diriltme çalışması olmuş sanki zımparalı gibi 50/50 alanlar gördüm gibi :utandim: eskimeyen efsaneler bilt hamber, 2400 falan görünce de duygulandım hocam :komik: renkte polisajın hakkını veren bi renkmiş maşallah elinize,emeğinize sağlık :utandim:
teşekkür ederim
@akhisar Hocam elinize sağlık araba resmen kendine gelmiş., bi şey soracağım uygulamada Bilt Hamber kilin (yumuşak-orta-sert) hangisini kullandınız.? ve ürün hakkında olumlu-olumsuz tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz?
begendiginiz için teşekkür ederim bilt hammer kilin yumuşak olanını kullandım bilt hammer kil benim gözümde en iyi kil gönül ister hep onunla çalışsam diye fakat kur yüzünden pahalı
Ustacım konuyu okurken sanki Benjamin Button filmini izlemiş gibi oldum. Opel arabayı yapmış ama üstüne sen bir daha yapmışsın.Eline emeğine sağlık. Sahibi kesin bu araba benim mi diye durup düşünmüştür.
onur usta iltifatlarınız için çok teşekkür ederim elimizden geldigince bu işe renk katmaya çalışıyorum
Recep abi bu rengin hakkını anca sen verebilirdin sende noktayı koymuşsun boya çiçek gibi olmuş eline sağlık
zenci çok teşekkür ederim
Fotoğraflara hep bir şaşırma ifadesi ile baktım diyebilirim.

Ellerinize sağlık nasıl güzel çalışmışsınız. Tebrik ederim :alkis:
teşekkür ederim
Elinize sağlık
Maaşallah harika bir değişim olmuş
:alkis:
Resmen aracın rengi değişmiş :eek:
evet boya sıfır kondisyonuna döndü
Recep abi eline sağlık. Yine çok iyi olmuş
teşekkür ederim özgür bir estoril blue olsada detay yapsam :mutlu:
Eline sağlık Recep abi. Araba çok manyak olmuş.

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkür ederim kardeşim elimizden geldigince en iyisi olması için çaba sarfettim
Recep usta ellerine sağlık. Mükemmel bir uygulama olmuş. %50 resimleri beni benden aldı.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
süleyman usta senin begenin detayın referansı olur :utandim: teşekkür edereim

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Recep ellerine sağlık harika bir hayata geri döndürme operasyonu olmuş. Renk ve aracın durumu tam senlikmiş; hasta olanın ayağına doktor olmuşsun. Bu işi hakkıyla yapan kişilerdensin tekrar ellerine sağlık.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Ruhsata işettiniz mi? Bu detailing değil başka birşey olmuş. Özellikle tavan fotosunun üstündeki final fotosu müthiş.

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
@akhisar üstadım peki diğer killere nazaran bilt hamber yumuşak kilin hare ve kılcak çizik yapma durumu nedir.?
benim daha önce vp soft kili vardı o zaten çok yumuşaktı bu kildaha başarılı çokta yanlış bilgi vermiş gibi olmuyayım bilt hammer kil sadece su ilede yüzeyde çalışabilme yetenegine sahip
Ah ulan ah bir zamanlar benimde siyah astral vardı:( Abi eline sağlık söylenecek birşey kalmamış bana :)
siyah araç sahibi olmak zor iş içi seni dışı beni yakar hesabı ama bakım yaptınmı karşısında bi kahve içilir
Recep ellerine sağlık harika bir hayata geri döndürme operasyonu olmuş. Renk ve aracın durumu tam senlikmiş; hasta olanın ayağına doktor olmuşsun. Bu işi hakkıyla yapan kişilerdensin tekrar ellerine sağlık.
teşekkür ederim nurettin :utandim:
Ruhsata işettiniz mi? Bu detailing değil başka birşey olmuş. Özellikle tavan fotosunun üstündeki final fotosu müthiş.
teşekkür ederim tavan fotosu gerçekten cep telefonu ile alınacak fotolar içinde ender güzellikte fotolardan biri bu zamana kadarçok araç yaptım ama aklımda kalacak nadir foto dur ama dw attım begenmedilerki sosyal hesaplarında paylaşılmadı:(

umrdmr

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara
Abi eline sağlık uygulama harika olmuş.

Collinate'ın o metal kutusu çok hoşuma gidiyor, çok retro duruyor. Bir ara yurtdışından getirtcektim sırf kutusu için. Detailingworld en çok aranan üründür heralde kendisi.

Şunu sormak istiyorum, ilk kat polisajdan sonra neden aracı Maxi suds ile yıkadın abi ? Wax içerikli bir şampuan olarak aklımda kalmış onun için soruyorum.

Tekrar eline sağlık. %50 fotoğraflar eğer seni çok uğraştırmıyorsa lütfen her uygulamada eklemeni rica ediyorum. Cidden çok fark katıyor.