Auto Express ürünleri denemesi

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Yaklaşık 6-7 aydır iletişim halindeydim firmaları bayadır yıkama sektöründeymiş. 1 ay önce falan amatör grubu çıkardıklarını açıkladılar bende bunu bekliyordum zaten. Bu açıklamadan önce Xiaomi nin kâr yönetimine benzettiğim bir sistemleri olduğunu inst storysinde yazmışlardı ama şimdi detaylarını unuttum. Belki ilerde açıklarlar. Bu atılımdan sonra baya mesajlara cevap vermediler bende hayıflanmadım değil.:rolleyes: Yoğunluktan dediler sonradan. Atlatıyorlar, ilgilenmiyorlar falan derken 8 kiloluk kargonun yola çıktığı smsi geldi:oops: 1.5 kilosu kartonu ve dolgu malzemesi ayak paspaslarıydıo_O

Yerli malına olan isteğimiz ve açlığımız forumcak malum. Ama çıkıpta şöyle tokat atan bir firma hala yok. Bizde denemelerdeyiz ki bulursak yapışalım diye. :paraa:

Ürünlerinde kostik gibi zararlı malzemeler içerip içermediğine dair ve ph derecesini gösteren hiçbir ibare bulunmuyor. Bu hususu ve nasıl kullanılacağını sorduğumda da ürünler kullanıma hazır çalkalayıp kullanın dediler :confused:

Şişe tasarımları klasik, vasat olmuş. Bu kadar beklemeye ve yükselmeye daha seçilmiş, özel şeyler beklerdim. Ph testi ile başlayalım

IMG_20190213_150307.jpg

IMG_20190213_161451.jpg

IMG_20190213_161935.jpg
IMG_20190213_161720.jpg IMG_20190213_162747.jpg IMG_20190213_162545.jpg IMG_20190213_162350.jpg IMG_20190213_162133.jpg IMG_20190213_163059.jpg

Genel olarak ph değerleri ortalamalarda markalar ürünler sıralamasına koyarsak. Kullanıma hazır olduğunu göz önüne alırsak ıslak cila ile apc bana yüksek gibi geldi.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
istanbul
Auto Expressi aliexpress gibi okudum içeriye girdim washmitt jant fırçası falan bekliyordum ki karşıma benzin istasyonunun raflarını süsleyecek kalitede ürünler çıktı :D
Auto Express okuyunca bende heyecan yaptım, yabancı menşeli dergi ürün yaptırmış arkadaşımız onlardan temin etmiş bizimle paylaşıyor sandım, meğer yerli ürünmüş. Bu markadan telif istemesinler sonra ?

@Mentalfeed Eline, paylaşımına sağlık :)

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir
''ürünler kullanıma hazır çalkalayıp kullanın '' çok açıklayacı ve ön biliglendirme konusunda çıgır açmış bu söylem
galiba sahipleri çok araç testi inceliyorlar isim aramaktar kurtarmış olmalı bu durum onları.

paylaşım için teşekkürler ayrıca.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Hocam paylaşım için teşekkürler, keşke yerli üretim ürünlerden bizlere hitap edebilen ürünlere sahip bir firma olsa ama maalesef henüz yok..:yazik:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Geçelim uygulamalara:cool:

Bebeğide hava aldıralım diye çıkan güneşi fırsat bildik kimsenin elleşmeyeceği bir yere geçtik. Önce karnımızı doyurduk. İş-piknik gibin birşey oldu. 3 lt sechoya su koydum tüm ürünleri denemeye yetti.;)

Araba pasaklı sırf ürünleri denediğim yerlerde çalıştım temizlik yaptım resimleri öyle çektim. Az önce berberden dönerken yıkadımda geldim utancımdan:utandim:

IMG-20190216-WA0005.jpg

IMG_20190216_155640.jpg

Böcek temizleyicinin phsi beni korkuttu sırf ne yapacak diye meraktan böcek möcek yoktu piyasada ama sol farın alt tarafına denedim çok köpüryor yok denecek kadar az kokuyor. Genelde bu tarz ürünler zift sökme özelliğide taşıyor ama bu ürünün üzerinde öyle bir açıklama yok Tamda güneşin karşısında çalıştım hemen iz bırakmaya meyilli. Hızlı müdahale yada güneş görmemesi şart. Sanırım içerisinde boyalı bir malzeme var püskürtürkende renk farkediliyor.

IMG_20190216_155604.jpg IMG_20190216_155649.jpg

Fussoya hiç birşey yapmadı 3-4 fısa sıçrayan yol çamurunu aldı indi. Şaşırttı doğrusu bu kadar phye.

IMG_20190216_155815.jpg

Motor evi kirli halimiz. Tozdan ibaret:rolleyes:

IMG_20190216_154838.jpg

Geçtim motora en son 2-3 ay önce orange la temizleyip üzerine magic dressing uygulamıştım.

Ürün hiç motor temizleyici gibi kokmuyor böyle ferah desem ferah değil ama kokusuz da değil bir kokusu var güzel hissettirdi.

IMG_20190216_155135.jpg IMG_20190216_160112.jpg

Ağır yağ kirlerinde biraz zayıf kaldı pH yüksek olmasına ve yazıldığı gibi 2-3 dk bekletmeme rağmen. finishin de ise duruladıktan sonra bir parlaklık kayganlık mevcut değil. Parça ne ise öylece temizleyip bırakıyor. Köpürmesi az. Metal yüzeylerde plastiklere, hortumlara nazaran daha başarılı. Ama plastik aksamlarda dikkatli olmamız gerektiği vurgulanmış

IMG_20190216_160122.jpg

Fırça ile müdahale etmeme rağmen iz de bıraktı.

IMG_20190216_155430.jpg
Tek geçişte yetişemiyor temizliğe. Koruma ve düzenli temizlik olmasına rağmen.

Apc uygulamasının bir bölümünü motor panjurunda birazını lastikler ve davlumbazda lokal olarak bagaj iç plastiğinde denedim. Dış mekanda daha başarılı ve güvenli geldi bana.
IMG_20190216_160805.jpg
IMG_20190216_162355.jpg

IMG_20190216_155332.jpg
IMG_20190216_165108.jpg
IMG_20190216_165158.jpg

Israrla kir sökmekte direniyor diyebiliriz. Bu kadar bazik bir malzeme neden temizlemez diye düşünüyor insan ister istemez. Bekletilen yerlerde daha iyi iş çıkarıyor. Dalumbazda biraz kirleri akıttı panjurda zor kirlerde başarısız oldu. İç kısımda da fırçalamadım bile bile lokal olarak denedim. Fırçayla daha etkin hale geliyor. Sert bir kokusu var havadar bir yerde değilseniz boğucu olabilir. Lastiklerde köpürmesi güzeldi

IMG_20190216_160130.jpg
IMG_20190216_162401.jpg
IMG_20190216_163955.jpg

Çelik jantlarımız olmadığı için jant kapağının iç kısmını deneyeceğiz artık :p bir kaç kere servisle değil arabayla köye gittiğim için baya çamur oldu demirtozu zaten istesede tutunamaz :D diğer yerlerle beraber bu jantıda boyatacağm için bu jantı seçtim
IMG_20190216_160748.jpg
IMG_20190216_160753.jpg
IMG_20190216_160931.jpg

IMG_20190216_160945.jpg IMG_20190216_162626.jpg

Ürün sıkıldığında kırmızı pempe bir renkte çıkıyor. Jel yazmasına rağmen jel olmayan bir formda. Fırçayla müdahale şart üreticide fırça kullanmakla ilgili birşey yazmamış sıkıp tazyikli su tutunca ne olur bilemiyorum. Parlatma özelliğide varmış fusso vardı dış kısımda ondan birşey hissedemedim desem yeri. Bu sefer fussoyu elledi bu arkadaş. İç kısımdaki idrolak hakgetire :D. Bol köpürüyor. IMG_20190216_160936.jpg IMG_20190216_161206.jpg

Sol tarafı sadece suyla fırçaladım fırçayı değdirmediğim yer hariç bariz fark görünmüyor gibi dursada düz pürüzsüz yerlerde daha temiz sonuçlar ortaya koydu. Kovayla fırçayla ve tazyikli makinayla kullanılacak bir ürün.

IMG_20190216_161654.jpg

Islak cilayı arabada komple fusso olduğu için sadece jant kapağı ve jantta denedim. Öncesinde kaputun ucunda denemiştim şimdilik orada fussoyu öpücüklemiş gibi duruyor belkide sadece gölgelemiştir.

IMG_20190216_164029.jpg IMG_20190216_161818.jpg

Ürünün tatlı limon gibi bir kokusu var sevilesi türden. Önce pedle yayıp sonra durulanması gerektiği yazıyor bende atmak için fırsat kolladığım makyaj pediyle yaydım ve sechoyla duruladım

IMG_20190216_164949.jpg IMG_20190216_162200.jpg

İlk başta şaşırttı beni boncuk hiç yok gibi gözüküyor lakin şimdiye kadar yerli olarak denediğim(Willer, Waxpro, Zenith, Trox, Newmix ve Carrefourun sattığı) markalar arasında en iyisi diyebilirim. Dayanımı ne kadar sürer bilmiyorum üreticide bu konuda birşey yazmamış. Hiç koruması olmayan bir arabaya fiyatı henüz belli değil uygun olursa alıp denemek isteyen kullanabilir kapı eşiklerinde kaput altında qd niyetine kullanılır.

Lastik parlatıcı kırmızı bir boyası var yine birazcık yapışkan kokusuz. Malesef suyla beraber akıp gidiyor çok parlak bir finişi var. 3-4 dk bekleyip silmeme rağmen ıslak parlak görüntüsü gitmedi. Günlük olarak kullanılır. Davlumbazlarda daha başarılı buldum.

IMG_20190216_164135.jpg IMG_20190216_164321.jpg
Sildikten sonra IMG_20190216_164740.jpg
IMG_20190216_164813.jpg

IMG_20190216_164958.jpg

Torpido parlatıcı kokusuz mat bir finişi var. Elde yapışkanlık bırakmıyor. Bol kullanıldığında leke iz bırakmıyor. Sıcakta beklese bile parlama şekerlemiş yağlanmış bir görüntü oluşturmuyor. Motor evinde ve bagajda önceden apclediğim bölgede denedim. Öncesinde de sol arka kapının üst taraftaki plastiğinde lokal olarak denemiştim.

IMG_20190216_165247.jpg
IMG_20190216_160437.jpg
IMG_20190216_160522.jpg IMG_20190216_160530.jpg

6 farklı parfüm içerisnde en çok çiçek bahçesini ve freş olanı sevdim. Kuşlanılan hammaddeden olsa gerek ilk etapta çok hoş ve yoğun gelen koku zamanla ufak baş ağrısı göz pırpırı nefes yutma gibi şeylere dönüşüyor. Altını çizmek isterim yaşadıklarım tamamen kişisel olabilir. Kullandıkça belki alışılır. Belki kişiden kişiye değişir. Aman aman bir leke falan bırakmıyor. Paspas ve halılarda kullanılırsa problem çıkaracağını düşğnmüyorum. :)

Takip edenlerin bildiği üzre bu tarz marka denemelerinde genelde başıma iş gelir. Bakalım bunda neler yaşayacağız. :confused:
Markanın hiç bir ürününde dayanımla alakalı bir bilgi mevcut değil. Onun için takibini sağlarken beni şaşırtan bir gelişme olmadığı sürece birşey diyemeyeceğim.

Genel olarak memnun kaldım kargo ücreti dışında ki 30₺ tuttu. Dert burada elbette para değil ama şimdiye kadar belki bu tarzda 8-10 markanın çeşitli numunelerini denedim hiç birinde böyle birşey yaşamadım. Hatta taa Denizliden Erkan abi @FloweyTurkiye bana numune yollarken (çok heveslendiğimden @onurçiko @Dragstar ve @Pro sağolsun) yolla abi ben kargosunu veririm dediğimde ürün bizim, ürünü tanıtan biziz, kargo verdirmek olmaz demişti geçte olsa ücretsiz göndermişti. Hep aklıma o geldi mesela.;)

Markası ne olursa olsun yerli, milli neyse bizim malımız olan şöyle yumruk gibi tokat gibi malzemeler bekliyoruz. Sabırsızlıkla. :para: Bu hususta markaya başarılarını diliyorum. Ve bana ürünleri ulaştıran Çağdaş beye teşekkür ediyorum.

Tahammülünüz için sağolun. Geçte olsa meşhurlaşan lafıda diyeyim kotanıza bereket:p

Selametle

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Auto Expressi aliexpress gibi okudum içeriye girdim washmitt jant fırçası falan bekliyordum ki karşıma benzin istasyonunun raflarını süsleyecek kalitede ürünler çıktı :D
Artık marka ne düşünüyor bilemem tabi. İsimin şaşırtıcağını düşünmemiştim :D

Auto Express okuyunca bende heyecan yaptım, yabancı menşeli dergi ürün yaptırmış arkadaşımız onlardan temin etmiş bizimle paylaşıyor sandım, meğer yerli ürünmüş. Bu markadan telif istemesinler sonra ?

@Mentalfeed Eline, paylaşımına sağlık :)
Üstad telif falan almışlardır heralde ben ne bileyim :D sakata gelmeyekte bizde arada:eek::p
Teşekkürler

''ürünler kullanıma hazır çalkalayıp kullanın '' çok açıklayacı ve ön biliglendirme konusunda çıgır açmış bu söylem
galiba sahipleri çok araç testi inceliyorlar isim aramaktar kurtarmış olmalı bu durum onları.

paylaşım için teşekkürler ayrıca.
Biraz cevapları kısa kesiyorlardı yoğunuz diyorlardı artık başından savmak için mi, yoksa markanın genel durumu mu onu bilmiyorum abi ama şaşırttı beni bu cevap. Helede piyasaya yeni girerken. Detailng ürünleri değiller zaten. Teşekkürler

Hocam paylaşım için teşekkürler, keşke yerli üretim ürünlerden bizlere hitap edebilen ürünlere sahip bir firma olsa ama maalesef henüz yok..:yazik:
Teşekkürler. Olsa ama dadından yinmez. Yıkarız orayı yani yıkarız :Dhakkaten o kadar malzemeyle ne yapılır:cool:

Chemicalman

Çaylak Detaycı
Üye
Elinize emeğinize sağlık, alıştığımızdan farklı ürünlerin testini yaptığınız için farklı bir tat verdi okumak.
Yerli ürünlerin de bizim kullandığımız ürünler seviyesine gelmesi hepimizin hayali sanırım. İsteyince ve ticari kaygılar taşımayınca Ceviz gibi bir ürünün yapılabildiğini görünce suçu birazda yerli üretici firmalarda arıyorum. Tüm üreticiler aynı hammaddeleri kullanıyor, örneğin fırçasız köpük üretimi için kullanılan hammaddeler; sles-edta-butil glikol-sıvı kostik-potkostik-sttp-np10-sodyum metaslikat-sodyum kümen sülfenat-ipa-labsa-betain. Üreticiler bunları farklı oranlarda ve farklı üretim yöntemleriyle ürün haline getirip gıda boyası ekliyor. İşte bu yüzden tüm yerli ürünler birbirine benzer. İthal ürünlerin msds raporlarını incelerseniz çok farklı hammaddeler kullanıldığını görürsünüz.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
İleride merak edip deneyecek kişileri masraftan kurtardin hocam testler için teşekkürler , şimdilik bici bici yikama yapan kullanıcılarla devam etsinler bakalım :)

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Elinize emeğinize sağlık, alıştığımızdan farklı ürünlerin testini yaptığınız için farklı bir tat verdi okumak.
Yerli ürünlerin de bizim kullandığımız ürünler seviyesine gelmesi hepimizin hayali sanırım. İsteyince ve ticari kaygılar taşımayınca Ceviz gibi bir ürünün yapılabildiğini görünce suçu birazda yerli üretici firmalarda arıyorum. Tüm üreticiler aynı hammaddeleri kullanıyor, örneğin fırçasız köpük üretimi için kullanılan hammaddeler; sles-edta-butil glikol-sıvı kostik-potkostik-sttp-np10-sodyum metaslikat-sodyum kümen sülfenat-ipa-labsa-betain. Üreticiler bunları farklı oranlarda ve farklı üretim yöntemleriyle ürün haline getirip gıda boyası ekliyor. İşte bu yüzden tüm yerli ürünler birbirine benzer. İthal ürünlerin msds raporlarını incelerseniz çok farklı hammaddeler kullanıldığını görürsünüz.
Teşekkürler tam chemical men boşuna seçilmiş bir nick değilmiş. DIY kendin yap şampuan :alkis::saskin:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
İleride merak edip deneyecek kişileri masraftan kurtardin hocam testler için teşekkürler , şimdilik bici bici yikama yapan kullanıcılarla devam etsinler bakalım :)
Kimse kimseye karışamaz o böyle giyinir şu şöyle giyinir hınıha diyen dayı vardı. Aklıma onu getirdin. Fırçacıların, senayicilerin, arapsabuncuların, gaz yağcıların birtık üstü ama öyle deme

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine emeğine sağlık inceleme için teşekkürler

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Eline sağlık gardaş teşekkürler inceleme için. İnşallah dediğin gibi kaliteli yerli ürünler çıkar severek kullanırız.
Aslında ürünü yapmak kadar belki daha önemlisi son kullanıcıya ürünü sunmadan önce gerekli testleri yapıp gönül rahatlığıyla kullanmasını, ürün ve kullanılışı hakkında yeterli bilgiye sahip olmasını sağlamak.
Malesef bu konuda çok eksiğiz. Aldığım bir jant temizleyicide kullanmadan önce görünmeyen bir yerde deneyin yazıyordu. Kullanmadım atmayada kıyamadım duruyor öyle.

berkayesilyurtt

Acemi Detaycı
Üye
Eline sağlık hocam güzel inceleme olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Ellerine emeğine sağlık inceleme için teşekkürler

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkürler abi:)

Eline sağlık gardaş teşekkürler inceleme için. İnşallah dediğin gibi kaliteli yerli ürünler çıkar severek kullanırız.
Aslında ürünü yapmak kadar belki daha önemlisi son kullanıcıya ürünü sunmadan önce gerekli testleri yapıp gönül rahatlığıyla kullanmasını, ürün ve kullanılışı hakkında yeterli bilgiye sahip olmasını sağlamak.
Malesef bu konuda çok eksiğiz. Aldığım bir jant temizleyicide kullanmadan önce görünmeyen bir yerde deneyin yazıyordu. Kullanmadım atmayada kıyamadım duruyor öyle.
Teşekkürler. Malesef açıklamalar zayıf hatta hiç yok. Azcık işe yarasa en iyisi benim diye çıkıyorlar ortaya. Geliştirelim iyi yapalım diyen nadir.:confused:

Eline, emeğine sabrına sağlık.
Teşekkürler abi, sabır konusunda eline su dökemeyeceğimi düşünüyorum Astradan sonra :saskin:

Eline sağlık hocam güzel inceleme olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkürler dostum ;)

Eline sağlık. Güzel bir test konusu olmuş.

İnceleme için ayrıca teşekkür ederim ;)
Rica ederim @Pro admin çekiliş var diyince yapalım ortaya karışık dedim :cool::D

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Eline sağlık kardeşim
Güzel inceleme olmuş
Sayende farklı ürünler hakkında fikir sahibi olduk
Teşekkürler bende nedense sarmış durumdayım bu yerli olayına. İçimden birses kıyıda köşede bizden habersiz hakkaten kaliteli mal üreten yerler var diyor. Ama iç ses işte bilirsin:sarki: