Avalanche & Green Star & Pw & Fusso inceleme videosu

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Arkadaşlar Merhaba.
Dün yeni aldığım ürünleri inceleme firsati buldum ve bir video cekip hepsini birlestirdim. Öncelikle şunun altini cizerek belirteyim ilk defa foam lanche ile uygulama yaptim ve ilk kullandığım ürünler o yuzden kiyaslama yapamiyorum, videoda gerekli performanslari gorursunuz zaten :)
Aracın kirli halini gosteren birkaç foto

Arkadaslar video da kullandigim ve memnun kaldigim Aufo Finesse Avalanche 120 ml olarak foam lanche ye ekledim. Ürünün kir sökme özelliği hosuma gitti 5 lt 122 tl olarak aldim, magifoam ile karsilastirmak isterim ilerleyen zamanlarda.
Koch Chemie GS 1/10 oraninda seyreltip kaporta aksamina kullandim ve çok güzel sonuç aldim, sanirim ph orani baya bir yüksekti :) kapı içi metal aksamda, davlumbazlarda kir sökmesi cok iyi.
Koch Chemie PW 50 ml olarak foam lance olarak ekledim, seyreltme oraninda baya bir bonkör davrandim :) ürün güzel ama ben kati wax taraftariyim.
Yaklasik 10 dk lik bir video meydana geldi
Auto Finesse Avalanche
Koch Chemie GS
Koch Chemie PW
Test videosu: https://youtu.be/SdduyAd9XzE

Jant için her kullandığında özgür e teşekkür ettigim sonax florug.....

Plastik aksama 1/20 oraninda Amway loc kullandim.

Koruma olarak auto finesse spritz ile korumaya aldim birazda final fotolari.
Son yıkamaya tek kova Adam's car shampoo ile yapyim murat hocamdan uygun fiyata aldigim en iyi ürün. Çok bereketli bir ürün bir kapak ilave ettim tenizligi,ikokusu gayet iyi.

Lastiklere sarp in kardesi auto kit protectan kullandim :)

Bir sonraki foam lance icin bir kokteyl yapmayi planliyorum. 100ml avalanche, 50 ml Green star, 20 ml Amway loc :) özgürden alabilirsem birde magifoam dan bir tutam atarim :)
Benim icin wax i sokmesi onemli değil onemli olan el değmeden kirlerin sökülmesi. Wax atip silmeyi seviyorum.

Video icin detail forum etiketi koydum umarim sorun olmaz iyi seyirler.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
@aLmera41 Ellerinize sağlık, Avalanche iyi iş çıkarmış 120 ml ile.. Kullandıgınız yıkama makinesi nedir?

Moderatör tarafında düzenlendi:

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Pro' Alıntı:
@aLmera41 Ellerinize sağlık, Avalanche iyi iş çıkarmış 120 ml ile.. Kullandıgınız yıkama makinesi nedir?
Karcher k2 kullaniyorum, çin den aldigim foam lance ile beraber.

Hortumu kısa o yuzden makinayi tasimak durumunda kaliyorum o sıkıntı değil ama elektrik kablosunu eksiz tek parça halinde uzatmam gerekiyor :)

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
aLmera41' Alıntı:
Karcher k2 kullaniyorum, çin den aldigim foam lance ile beraber.

Hortumu kısa o yuzden makinayi tasimak durumunda kaliyorum o sıkıntı değil ama elektrik kablosunu eksiz tek parça halinde uzatmam gerekiyor :)

Bende K2 kullanıyorum , daha basınclı bir makine olsa daha iyi köpük olabilirdi belki.. Fiyatına göre tercih edilebilir ürünmüş .. Ellerinize saglık.

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Teşekkürler, ürün açıklamasında 100 - 200 ml foam lance icin yaziyor. Biraz fazla koyulursa köpük orani artabilir @akhisar deneyimi var sanirim :)

serdar8424

Çaylak Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
uşak
Güzel inceleme, teşekkürler ;)Kir sökücülüğü fena sayılmaz, green star daha etkili olmuş,
foama biraz daha fazla şampuan koyularak traş köpüğü kıvamı elde edilebilir :)

Bu arada green star veya avalanche ph ölçmüş müydük forumda? Waxa zararı var mıydı hatırlayamadım şimdi.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine saglık bu güzel inceleme ve test konusu için teşekkürler.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
@technologyst" teşekkürler.

@"serdar8424" green star cok daha önde, @"Murat" hocam gs nin ph ölçümünü yapmıştı ph 11 :)

@"Dragstar Süleyman abi rica ederim elimden geldiğince paylasimlara devam edeceğim.

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Teşekkürler, sarp bulamayip benzinlikten yanlış hatirlamiyorsam 7 tl ye aldığım ürün, tek dez avantaji lastiğin yanak değilde düz tarafina sürünce sıçrama yapabiliyor.

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
Elinize sağlık. Güzel inceleme olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Okan48

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Elinize sağlık detaylı bir yıkama olmuş

Okan48

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Bu grenstarı sulandırınca ph da bir değişim söz konusumu acaba yada korumaya zararı varmı ?

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Eline sağlık güzel uygulama olmuş, adımı anmışsın hep kulağım çınlıyordu demek ondanmış, geçersem bırakırım ben sana magifoam şişede biraz vardı.

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Teşekkürler @Ozgur_gs_91 her zaman beklerim :) Magifoamli, magifoamsiz, koch chemie li, titanyum lu :) çay icmeye...

aLmera41

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Okan48' Alıntı:
Bu grenstarı sulandırınca ph da bir değişim söz konusumu acaba yada korumaya zararı varmı ?

Bu konu beni aşar ph uzmanlari cvp verir umarim :)

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
aLmera41' Alıntı:
Teşekkürler, sarp bulamayip benzinlikten yanlış hatirlamiyorsam 7 tl ye aldığım ürün, tek dez avantaji lastiğin yanak değilde düz tarafina sürünce sıçrama yapabiliyor.
Bu ürün sarpın aynısını mı?