Bahar Temizliği

diesel32

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
istanbul
Uzun zaman sonra yeni konuyu açma imkanımız oldu. Havalar malum imkanlar kısıtlı olunca haliyle detaydan uzak kaldık. Aracım linea tanıyanlar ve yakın dostlarıma göre betonline paket. En son detaylı bir şekilde uygulama yapalı 10-11 ay oldu. üzerinde biriken kirleri atma zamanı gelmişti. Yeni aldığım ürünleri de deneme fırsatı doğunca haftasonu giriştik uygulamaya. İşin büyük kısmını halleden @TalhaCelik01 atcdetailing teşekkürler diyip merak ettiğiniz fotoğraflara geçelim.

garaja geldiğimiz halimiz bu şekilde idi.

benzinlik tayfa olarak mümkün olduğunca dikkat ettim çift kova yapmaya. yüzey beklediğimden daha çiziksizdi.

en çok kılcal çiziklerin olduğu kısım şaşırtıcı şekilde bagaj kapağı idi.

kostik yıkama arkasından demir tozu ve reçine temizlikleri ve kil eldiveni ile bitirdim yıkamayı

yüzey fena olmayınca bizde tac system refinish 3 attık sadece. bu kısmı talha yaptı tek başına.

bende merak ettiğim menzerna metal polish denedim. araçta nikelajlı çıtaların hali soluktu.

her çıtaya leblebi tanesi kadar menzerna metal polish sıkıp şarjlı matkap ile giriştim. sonuç çizikleri almasa da üzerindeki oksit tabakayı söktü baya güzel parlattı.

herşey bittikten sonra son bir kostik daha yaptık.

koruma olarak yarışmadan kazandığım waxı uyguladım. desteklemek içinde haftalık pw uygulamayı düşünüyorum.

final fotolarına gelelim.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Elinize sağlık ikinizinde, güzel bir çalışma olmuş. Özenli yıkamanın faydalarını görüyorsunuz. Yüzey neredeyse çiziksiz. Bravo gerçekten. Finaller parıl parıl. Sık sık da bu waxı tazelerseniz yana yana gezersiniz.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
elinize saglık kışın pisligini kirini atmışsızın boyadan miss gibi olmuş güzel günlerde kirletin . bu arada çift kova uygulamasının artık sorgulanmaması gerektiginin bir isbatı gibi en azından benzinlik style için.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık güzel uygulama olmuş.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ