Bekbars Seramik ve Nano ürünler denemesi

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Selamlar :D

Bekbars markasının jant seramiği hariç bütün seramik-nano ürünlerini uygulamaya çalıştım.

Çoğumuzun elinde bulunan Mr. fix siyah ve mavi modellerinide işin içine kattım. Piyasada kallavi fiyatları olan markaların farklı farklı seramikleri mevcut. Burada fiyat ve dayanım ön plana çıkıyor. Fiyatın içinede desteklemek için yapılan bosst ürünlerinide katarsak iş büyüyor. Hala kuş pisliğine direk kalkan olabilen bir seramik-nano yok mesela. Evet bir dayanım var ama en iyi yaptıkları verniğimizin üzerinde fazladan bir katman oluşturarak yanma olayını geciktirmek. Zaten hızlı müdahale edilen kuş pislikleri boyaya zarar vermez, burada aslında ürün değil zaman ön plana çıkıyor.
Genel olarak biz detay severler seramik-nano tarzı yap-unut ürünleri fazla kullanmayız ama etkileri, hidrofobisi, dayanımı gibi konular ilgimizi fazlasıyla çekiyor:taraa:.

Bu ürünlerin kutuları gayet şık duruyor daha kaliteli bir grafik çalışmasıyla daha çekici hale getirilebilir. İçinden çıkan mendiller süet değil kaliteli siyah renkli solo havlulara benziyor ama peçete gibi de değil daha çok yumuşak tela gibi bir dokusu var.

IMG_20190314_214546.jpg

Ürünlerin resimleriyle ve kutu içeriğiyle başlayalım

IMG_20190313_161926.jpg IMG_20190313_162129.jpg

Hardcore ürünü gaz yağı gibi koktuğunu bahsetmiştim. Hızlı kolay uygulanan ama yağlı olduğu için silerken pus bırakabiliyor, finalde kaygan bir yüzey bırakıyor. Risksiz bir ürün yüzeyde 30dk beklesede problem teşkil etmiyor. Dibinde bir tortulanma oluşuyor. Sağlam çalkalamak gerekiyor. İçerisinde iki makyaj pamuğu bir takos birde uygulama mendili.

IMG_20190314_213832.jpg

Deep gloss ürünü beyaz bir görüntüsü var hızlı uygulanan ve çok kolay silinen bir ürün öyle ki firma 4 saat sonra silememin daha uygun olucağını belirtti ama bu uygulamada ben diğerleri gibi 10 dk bekledim. İçinden 2 ped 1 takos 1de uygulama mendili çıkıyor.

IMG_20190314_213957.jpg

Glass seramik ürünü kutudan iki adet çıkıyor yani 30+30ml şeklinde takos yok ama mendiller yine çıkıyor. Ürün çok sıvı uygularken dikkat gerektiriyor. İpa gibi kokuyor. Bekleme süresi yok küçük alanlarda çalışmak gerek. Silmesi orta zorlukta biraz baskı istiyor.

IMG_20190314_214057.jpg

Hybrid seramik ürünü firmanın en iddalı olduğu ürün ve 9h gibi bir sertlik oluşturduğu ve 2 yıla kadar vaatleri var. İçinden takos çıkıyor. Kıvamlı bir yapısı var uygulama direk takosa dök sür şeklinde yapılıyor uygulaması ve silmesi zahmetli kesinlikle küçük alanlar halinde çalışılmalı.

IMG_20190314_214144.jpg

Glass sealing ürünü ön camda kullanılıyor. Glass seramik ile hemen hemen aynı ürün koku, görüntü olarak acaba dedim birbiri yerine kullanılırmı? İçinden uygulama takazu, 2 ped birde mendil çıkıyor. Çok cıvık olmayan bir sıvı kolay uygulanıp siliniyor. Özellikle bu ürünü çok merak ediyorum. Ön camada hd cut+ DA girdim hızlı temizlik niyetine. Üstüne uyguladım

IMG_20190314_214321.jpg

Malzeme çok olunca sistemsiz çalışmamak imkansız. Buyrun uygulama listesi

IMG_20190314_213050.jpg

Firmanın cut-sert beyaz pedi ve medium-polish mavi orbital pedleride incelemeye dahil oldu. 15 tabana tam uyum sağlamıyor 14 – 13.5 taban için sanki cırtlı kısmı. V şeklindeki yapısı sayesinde 15mm olarak çalışıyor bende makinada çalışırken fırlama çıkma sürtme falan gibi problemler yaşamadım. Ezilme hemen hiç olmadı. zıplama, yapışma gibi sorunlarımız da olmadı hatta befar turuncudan daha az titreşim vardı bu sefer diyebilirim. Makinaya alıştığımdan yada befarın orbitale uygun olmadığından da olabilir. Hd cut+ ile çalıştım ve çıkan sonuç güzel.

IMG_20190317_155130.jpg

Bir hafta arayla tavana ikinci uygulama olduğundan elimde mikron ölçen alet olmadığından korkarak seri çalıştım, ona rağmen çıkan sonuç güzeldi. Üzerine hare ürünü uygulamadım haresiz bir yüzey bıraktı. İlk defa orbital ped kullandım marka kıyaslaması yapamıyorum

IMG_20190317_160002.jpg

Üç kişiydik uygulama yapan ama resimlerimiz az, foto çekmeye çalışırkene :diill:

IMG-20190317-WA0017.jpg

Peçete testini merak edip yaptım 5 gün sonra sonuçlar

IMG_20190314_220744.jpg IMG_20190319_065307.jpg

Bazı ürünler hiç sertleşmemiş ve görünmez olmuşlardı, vernik ve cam yüzeyindeki etkileri farklı olacaktır. Peçetede hybridde nispeten sertleşme vardı

Önceki uygulamamdan edindiğim ufak nüanslara göre özellikle çinliler için 2dk bekleme süresinin çok kısa olması ve toz hususu ön plana çıktı. Sadece hdybrid için bir hafta tutunma süresi olduğu için bu arada yıkama yapılmaması gerekiyormuş. Bende 6 gün bekleyip yıkayacağım.

Bende bizim mekan sahibinden izin alarak uygulamadan 47 saat sonra arabayı çıkarttım. Toz görmediler içim bu yönden rahat. Firma en az 24 saat kürleşmesi gerektiğini zaten belirtiyordu. Çinlilerle de test sürecini eşit başlatmış olduk

Geçelim uygulamaya, bazı fotoğraflar tost makinasında çekilmiş gibi çıkmış kusura bakmayın noolur:utan:

Bekbars yenileyici şampuanla detaysız olarak yıkamayı yaptım heyhat uygulama yerine gelirken yağmur tuttu, Allahtan toz moz olmadıda mekanda sadece kurulamam yetti.

Hd cut+ ve bekbars beyaz ile güzel ikili oldular. Ufaktan vites topuzunada uygulamıştım. :komik:

IMG_20190319_173549.jpg

İbrid tarzı makinanız yada autotriz gibi aparatlarınız ve 2-3mm spot pedleriniz yoksa bu şekildeki dar alanlarda büyük ped ve makinalarla yapılan çalışmalar çok kötü sonuçlara sebeb olur tavsiye etmiyorum.:eek: Araba gözümden çıktığı için bu tarz çılgınlıklar yapabiliyorum.

M600 ile iki tur ipa ile bir tur sildim

IMG_20190317_163355.jpg IMG_20190317_163645.jpg

Tavanı 6 parçaya böldüm seramikleri yukarıda bahsettiğim şekillerde uyguladım.

IMG_20190317_164547.jpg IMG_20190317_164740.jpg IMG-20190317-WA0020.jpg

Farklı zamanlarda ilk yıkamasız toz testi

IMG_20190319_173900.jpg IMG_20190321_133559_853.jpg IMG_20190320_081154.jpg IMG_20190321_133750_069.jpg IMG_20190320_123134.jpg IMG_20190321_133934_210.jpg

Yıkandıkça güncel çekeceğim.

Ekli dosyalar

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Emeğinize sağlık süper test olmuş baya yorucu geçtiğini tahmin edebiliyorum klpro ile aranız nasıl el alıştıkça biraz kullanım arttıkça yeni yorumunuz ne olur hocam

Bekbars

Firma Yetkilisi
Üye
Eline sağlık. Artık bu testten sonra tavana son polisajını yapıp 3 kat hybrid ceramic coating yap. Onu huzura kavuşturalım.

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
@Mentalfeed tavana uygulama öncesi polisaj yapmadınız mı? Açıkçası fotoğraflarda tavanın durumu hiç iç açıcı değil. Böyle bir zeminde karşılaştırmanın uygun olmayacağını düşünüyorum.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik guzel deneme olacak gibi. Ozellikle seramik adi altinda satilip seffaf renkte olmayan urunler icin nedense bir on yargim var. Sanki illa seffaf olmalari gerekiyor gibi geliyor veya en azindan gecirgen kivamda birsey. Bakalim takipteyim umarim basarili urunler cikar bizlere de yeni bir alternatif olur

Sent from my iPhone using Tapatalk

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
@Mentalfeed tavana uygulama öncesi polisaj yapmadınız mı? Açıkçası fotoğraflarda tavanın durumu hiç iç açıcı değil. Böyle bir zeminde karşılaştırmanın uygun olmayacağını düşünüyorum.
Bir diğer olasılık da uygulama hatası. İzler seramiklerin sürülüşüne de ait olabilir.

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Emeğinize sağlık süper test olmuş baya yorucu geçtiğini tahmin edebiliyorum klpro ile aranız nasıl el alıştıkça biraz kullanım arttıkça yeni yorumunuz ne olur hocam
:tesekkurr:İlkinde kullanması biraz garip hissettirdi ama bu sefer daha hakimdim. baskı olayı kesinlikle minimal düzeyde olmalı. titreşim ya pedin etkisi ya makinayı kullanmayı öğreniyorum yada alıştım ama önceki kadar hissettirmedi. Geçen hafta satsam mı acaba diye düşünürken şimdi iyiki almışım dedirtti. Al sen şu küçük arkadaşı ve spotları artık :aksii:

Eline sağlık. Artık bu testten sonra tavana son polisajını yapıp 3 kat hybrid ceramic coating yap. Onu huzura kavuşturalım.
:tesekkurr:Bunun testi baya uzun sürecek sanki serkan abi:p, en az 4ünün ölmesi lazım uygulama için

Ellerine emegine saglik......gayet aciklayici bir test olmus.
Teşekkür ederim gördüğüm, öğrendiğim kadar yapmaya çalışıyorum

Tamamen haklısın diyemem çünkü elimdeki tek sağlam yer burası aracımın geri kalanı daha kötü durumda. Yüzeyin vernik kalınlığını bilmediğim için risk almak istemedim. Agresif pastayla pedle temizlik polisajı gibi oldu diyebilirim. Evet yüzey ürünün bütün özelliklerini sergileyebilmesi için en pürüzsüz halde olmalıdır ama içimdeki detay ruhunu kaybetmemek adına şansıma küsüp oturmak istemiyorum. Elimizdeki mal bu diyip yol almaya, öğrenmeye çalışıyorum. Daha kaliteli uygulamalar için daha yiyecek ekmeğim olduğu kanaatindeyim

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Elinize saglik guzel deneme olacak gibi. Ozellikle seramik adi altinda satilip seffaf renkte olmayan urunler icin nedense bir on yargim var. Sanki illa seffaf olmalari gerekiyor gibi geliyor veya en azindan gecirgen kivamda birsey. Bakalim takipteyim umarim basarili urunler cikar bizlere de yeni bir alternatif olur

Sent from my iPhone using Tapatalk
:tesekkurr:bende merak ediyorum sorma:p yağmur yağınca böyle harita metod defter gibi damalı gibi durucak o zmn nasıl gözükücek :alkisss:

Bir diğer olasılık da uygulama hatası. İzler seramiklerin sürülüşüne de ait olabilir.
Evet izlerin çıktığı şekilde sürdüm. Geç silmiş yada az silmiş olabilirim ilk uygulamadan hemen sonra ve depodan çıkarçıkmaz gün ışında yeterince baktım ama kalıntı yada puslanma yoktu toz tutmaya başladığında ortaya çıktılar ilk yıkamada gidicek gibi bir his var içimde

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Ellerine sağlık kardeşim
Çok zahmetli bir işe girmişsin
İnşallah alnının akıyla çıkarsın
Cesaretini ve gayretini takdir ettim
:alkis:

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Ellerinize sağlık gerçekten ciddi emek vermişsiniz. Buradan galip hybrid çıkar gibime geliyor, En parlak da o gibi sanki bir doygunluk vermiş boyaya.

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Ellerinize sağlık gerçekten ciddi emek vermişsiniz. Buradan galip hybrid çıkar gibime geliyor, En parlak da o gibi sanki bir doygunluk vermiş boyaya.
:tesekkurr:en iddalı ve pahalı ürün olduğu için bende aynı düşüncedeyim

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Merhaba gördüğüm kadarı ile hatalı bi uygulama mevcut yüzey çizikli ve ürünler pus yapmış boya netliği ve vernik derinliği yok
Farkı görmeniz için Kendi gyeon mohs uyguladığım araçtan bir örnek paylaşayım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mentalfeed

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Merhaba gördüğüm kadarı ile hatalı bi uygulama mevcut yüzey çizikli ve ürünler pus yapmış boya netliği ve vernik derinliği yok
Farkı görmeniz için Kendi gyeon mohs uyguladığım araçtan bir örnek paylaşayım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Maşallah güzel iş çıkmış. Showroom da böylesi yok :deli:
Mikron kalınlığını ölçmek lazım benimkini bu hale getirmek için

Son düzenleme: