BMW 39 yıkama ve tac sistem ceramic Coat testi.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba 1.5 ay aradan sonra güzel havayıda bulunca aracıma bir el atayım dedim. Tekrar şunu anladım yıkama makinası bozulduğu için Bu sefer yıkama işlemi biraz gecikmişti kesinlikle detayda en önemli şey aracın düzenli yıkanması ve temizliği koruma ikinci plan.

Önce iç kısımdan başlıyoruz iç kısımda hava tabancası ve kompresör ile tozunu attırdım arkasından Arnica islak kuru süpürge ile güzelce süpürdüm.

Geçiyoruz dış kısımları dış önce janlardan başlıyoruz jantlarda nigrin jant temizleyici kullandım. Nigrin jant temizleyici kokusu ağır olsada beğenerek kullanıyorum.

Ön yıkama da chemical guys Honeydew kullandım. Bu üründe beğendiğim ön yıkama ürünlerinden bir tanesi.

Jantlara basınçlı su geçtim ve arkasından jant fırçasıyla detaylı temizlik yaptım

Jantaları detaylı temizledikten sonra dış kısımlara basınçlı su ve çift kova yıkamaya geçtim çift kovada 40 ml nonolex pure şampuan kullandım.

Yıkama işlemi bittikten sonra kuruluma geçiyoruz. Kurulamada Klin Kore havlu kullandım.

Kurulama işlemi bittikten sonra kaputta yağmur lekelerini fark ettim. Kapuda temizlik Polisajı yaptım Polisaj da menzerna 4000 ve lake final Ped kullandım.

Polisaj işlemi bittikten sonra m700 ile polisaj yağlarını temizledim.

Yüzeyi güzelce temizledikten sonra korumaya hazır hale getirdim korumada taç sistem ceramic coat ürününü test amaçlı kaputta kullandım. Ürün pede krema gibi sürülüyor biraz yoğun kıvamlı ve yayması biraz zor oldu.

Ürün pede çok sürülmüş gibi olsada nerdeyse yüzeyde yok oldu.

Ortalama 5 dk bekledikten sonra ürünü sildim. Parlaklık olarak beni bi wax kadar etkilemedi bakalım kalıcılık nasıl olacak.

Kaputa bu ürünü uyguladıktan sonra ön cama eski yağmur kaydıracı etkisini yitirdiği için yeni bir yağmur kaydırıcı uyguladım.önce magic spongo sünger ve m700 ile yüzeyi temizleyip sonra sildim. Arkasından soft99 glaco blave uyguladım bu ürünün kendi uygulama pedi hiç hoşuma gitmedi birdahaki sefere ürünü başka bir pede döküp uygularım diye düşünüyorum.

Bu ürün cam Plastik yüzeylerde uygulandığı için farlarada bu ürünü uyguladım. Bu sefer şeffaf plastik daha yumuşak ve çizebileceği için magic sponge kullanmadım mikrofiber havlu ve m700 ile farları temizleyip ürünü uyguladım.

.

Bu işlemler bittikten sonra tekrar geçiyoruz iç kısımlara iç kısımları sonax multiStar apc ile temizleyip matt effect ile korumaya aldım.

Camlarada iç dış detaylı giriştim. Yan cam reçine olmuş onu temiZledim.

İç kısımlarda bittikten sonra lastiklere nanolex tire ve davlumbaz meguiars HD kullandım ve bitirdim.

Ürünlerin performansı ve dayanıklılık Durumunu bu konu üzerinden paylaşırım.

Final resimleri

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
üstad ellerine saglık.:alkis: dedigine kalılmamak imkansız. arabayı kirli bırakma güneşe korumasız çıkmak gibi birşey.:of:

testin umarım istedigin gibi biter. hayırlısı olsun. ama şişe deligini biraz genişletmek lazım gibi geldi bana çok ince çıkmış ürün sıkımı sinir bozucu olmuştur. :confused:

final görsel şölen gibi yine. baktıkça içim serinledi . :sicak:

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
süleyman usta ellerine saglık özledik senin konuları ihtiyar delikanlı yine dipçik gibi maşallah:cool:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık sensei, sen sentetik ürünlere geçtiysen kış geliyor demektir. Bwnim arkadaşın arabada 2 ayı devirdi. 3.aya girdi heralde. Hala iyi durumda.
Özledik senin uzun dönem testlerini, iyi oldu valla.

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Süleyman ellerine sağlık özlemişiz senin detayları. Gayet güzel olmuş ama sanırım sen de waxçısın nanoymuş seramikmiş bize göre değil. Biz carnauba cıyız sanırım sık sık uygulacaz oyalanacaz sürücez silicez. ;) jeep e de bir el atarsın kış gelmeden iyice artık bekleriz.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Abi eline sağlık. Yalnız eski yağmur kaydırıcıyı kaldırma yöntemin dikkatimi çekti. Sihirli sünger + M700 kombosu camı eski üründen arındırma noktasında Soft99 Glaco Compound Z vb. glass compound ürünleri için alternatif bir uygulama diyebilir miyiz? Yoksa bunu etkisini tamamen yitirmiş/glass compound ile temizlenmiş cam yüzeyini sadece yağ vb. kirlenmelerden temizleme olarak mı anlamak lazım?

Ayrıca camlardaki reçine için de sihirli süngerle müdahalede bulunmuşsun. Negatif bir yönü yoksa benim reçine problemim açısından çok faydalı bir çözüm olabilir. Camın kolay çizilmediğini biliyorum ancak yine de uygulamaktan çekiniyordum.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
üstad ellerine saglık.:alkis: dedigine kalılmamak imkansız. arabayı kirli bırakma güneşe korumasız çıkmak gibi birşey.:of:

testin umarım istedigin gibi biter. hayırlısı olsun. ama şişe deligini biraz genişletmek lazım gibi geldi bana çok ince çıkmış ürün sıkımı sinir bozucu olmuştur.

final görsel şölen gibi yine. baktıkça içim serinledi . :sicak:
Teşekkürler aynen şişe deligini genişletmek gerek. Üründe yoğun kıvamlı zorladı.

süleyman usta ellerine saglık özledik senin konuları ihtiyar delikanlı yine dipçik gibi maşallah
Teşekkürler usta

Eline sağlık sensei, sen sentetik ürünlere geçtiysen kış geliyor demektir. Bwnim arkadaşın arabada 2 ayı devirdi. 3.aya girdi heralde. Hala iyi durumda.
Özledik senin uzun dönem testlerini, iyi oldu valla.
Teşekkürler onur devamı gelecek.

Teşekkürler

Teşekkürler

Ellerine sağlık abi.

Güle güle kirlensin efsane :)
Teşekkürler can.

Süleyman ellerine sağlık özlemişiz senin detayları. Gayet güzel olmuş ama sanırım sen de waxçısın nanoymuş seramikmiş bize göre değil. Biz carnauba cıyız sanırım sık sık uygulacaz oyalanacaz sürücez silicez. jeep e de bir el atarsın kış gelmeden iyice artık bekleriz.
Teşekkürler aynen nuri bende waxçıyım bakalım dayanım ne kadar olacak.

Maşallah.

Ooooo Süleyman abinin dayanım konuları, en sevdiğim.:)
Teşekkürler umur takipteyim.

Maşallah çok güzel olmuş her zamanki gibi. Yeni makina nasıl abi.
Teşekkürler özgür, makina çok iyi köpüğü eski makinayı bir şekilde kısa süreli çalıştırıp attım yeni için foam aparatı aldım yeni geldi onuda taktıkmı tamamdır.

mert_er7

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Gelibolu
Kazısız belasız binmeniz dileğiyle. Cidden cok guzel bır aracınız var formda uygulama resımlerı paylaşıldıgında bakmaktan en keyıf aldıgım rakıpsız araç budur :) Bu arada kısa zaman once bende e39 aracımı satmıstım ve sattıgıma pişman oldugum tek arac dıyebılırım. Araclar plakasına kadar bırbırıne benzerde bende eskı yadıgarımın resmını koyayım dedım ıznınızle :) Resımlerını gorunce yıne ozledım :(

Ekli dosyalar

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Kazısız belasız binmeniz dileğiyle. Cidden cok guzel bır aracınız var formda uygulama resımlerı paylaşıldıgında bakmaktan en keyıf aldıgım rakıpsız araç budur :) Bu arada kısa zaman once bende e39 aracımı satmıstım ve sattıgıma pişman oldugum tek arac dıyebılırım. Araclar plakasına kadar bırbırıne benzerde bende eskı yadıgarımın resmını koyayım dedım ıznınızle :) Resımlerını gorunce yıne ozledım :(
Hocam neden buraya da ilan açmadın, belki talip olurduk :rolleyes:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Başkan sen bu arabayı nasıl sattın ya..

Fotoğraflara bakarken benim içim sızladı seni düşünemiyorum.

Daha iyisine bin diyeceğim ama o yaşta bundan daha iyisi bir Süleyman abide vardır herhalde :)

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Eline sağlık usta
:alkis:
Yine parlatmanın top on listeme ilk sıradan giriş yaptın maaşallah
:saskin::eek:
Bu su lekeleri neyden kaynaklanıyor acaba,ara ara bende de oluyor gerçi benim bahsettiğim daha belli belirsiz,fotoğrafta falan belli olmuyor,boyanın içinde gölge gibi,senin fotoğrafın alt kısmı gibi bir görüntü çok dikkatli bakınca gözüküyor
Neyden kaynaklandığını çözemedim
En büyük ihtimal kuyu suyunun kireci olabilir
Srp yada qd uygulayınca çözülüyor ama ben her yıkamada qd uygulamak istemiyorum :confused:

mert_er7

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Gelibolu
Başkan sen bu arabayı nasıl sattın ya..

Fotoğraflara bakarken benim içim sızladı seni düşünemiyorum.

Daha iyisine bin diyeceğim ama o yaşta bundan daha iyisi bir Süleyman abide vardır herhalde :)
Valla sormayın ya cok yol yapıyorum dıye satmıstım ama en buyuk pısmanlıgımda o olmustu. Hayır arabanın motoruda bmw servısınde sıfırlanmıs amortisörlere kadar logolu degısmıtı ona rahmen bir saçmalama donemımde satıp cok uzun sure pişmanlıgını cektım :(

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Valla sormayın ya cok yol yapıyorum dıye satmıstım ama en buyuk pısmanlıgımda o olmustu. Hayır arabanın motoruda bmw servısınde sıfırlanmıs amortisörlere kadar logolu degısmıtı ona rahmen bir saçmalama donemımde satıp cok uzun sure pişmanlıgını cektım :(
Neyse moral bozmayalım.

Umarım yeni G30 almak nasip olur :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Eline sağlık usta
:alkis:
Yine parlatmanın top on listeme ilk sıradan giriş yaptın maaşallah
:saskin::eek:
Bu su lekeleri neyden kaynaklanıyor acaba,ara ara bende de oluyor gerçi benim bahsettiğim daha belli belirsiz,fotoğrafta falan belli olmuyor,boyanın içinde gölge gibi,senin fotoğrafın alt kısmı gibi bir görüntü çok dikkatli bakınca gözüküyor
Neyden kaynaklandığını çözemedim
En büyük ihtimal kuyu suyunun kireci olabilir
Srp yada qd uygulayınca çözülüyor ama ben her yıkamada qd uygulamak istemiyorum :confused:
Genelde Korumalı araçta kirli yüzeye yağmur yağınca çamur lekesi gibi oluyor. Bu leke birkaç hafta aracı yıkamayınca işliyor korumayı bozuyor. Zaten korumaya en çok zarar veren etkenlerin başında çamur geliyor. Bende Arıtma suyu kullandığım için kireç lekesi olmuyor.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Kazısız belasız binmeniz dileğiyle. Cidden cok guzel bır aracınız var formda uygulama resımlerı paylaşıldıgında bakmaktan en keyıf aldıgım rakıpsız araç budur Bu arada kısa zaman once bende e39 aracımı satmıstım ve sattıgıma pişman oldugum tek arac dıyebılırım. Araclar plakasına kadar bırbırıne benzerde bende eskı yadıgarımın resmını koyayım dedım ıznınızle Resımlerını gorunce yıne ozledım :(
Çok teşekkür ederim. Senin araçta Full dolu Güzel arabaymış nasip artık.