Bmw e39 full detay...

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba

Evde kal uyarılarına uyarak bir haftadır geceleri ara ara gündüz garajda vakit geçiriyorum. Geçelim uygulamamıza.

Önce iç kısımlardan başlıyorum önce halı ve kayçuk paspasları yıkadım.

Halı kısımları süpürdüm

Halıları valet pro carpet ile fırçalayıp sonra süpürge ile çektim.

Sonra iç kısımların tozunu alıp torpido kapı ve deri aksamı nanolex interior cleaner ile temizledim.

Motor temizliğine geçiyoruz motorun kirli hali.

Motorda 200 ml ceviz 100 ml flowey b33 karışımını sulandırma yapmadan direk foam lance ile uyguladım.

Fırça operasyonu

Nozulu en düşük basınca ayarlayıp Basınçı su ve arkasından kurulama.

Motor plastik aksama en son ortak alımdan aldığımız koch chemie motor plast uyguladım Can ve temizlikmadeni ne teşekkür ederim.

Ürünün uygulaması ve finali gayet güzel.

Motor finalleri

Mororda bittikten sonra dış kısımlara geçtim dış kısım halleri vahim

Önce jantlardan başlayalım inanılmaz derecede çok kirlenmiş jantlarda bitene kadar nigrin klasiğimiz devam ediyor.

Janlara bir perde basınçlı su geçtim ve dış yıkamaya geçtim dış kısımlarda 100 ml honeydew ve 100 ml ceviz karışımı kullandım.

Köpükler süzülürken jantlara fırça operasyonu

Basınçlı su ve arkasından çift kova yıkamaya geçiyoruz çift kovada uzun ve kısa tüylü eldiven ve zymöl auto wash kullandım.

Çift kova yıkamanın arkasından kil uygulaması yaptım. O an foto çekmeyi unutmuşum.

durulama ve kurulama. Kurulamada klin duo ve yaprak üfleme makinası kullandım.

Geçiyoruz polisaja öncelikle ön camdan başladım rayon ped ve sonax seryum oksitli Çizik giderici cam pastası kullandım.

Cam polisajı bittikten sonra yüzey temizliğini yapıp nanolex urban yağmur kaydırıcı uyguladım.

Boyalı kısımların polisaj işlemine geçiyoruz.

Polisajda DA makina için mikrofiber ped ve meguiars D300 kullandım.

Ürünü mikrofiber ped le kullanımını çok beğeniyorum. Polisaj anından birkaç foto.

Polisaj işlemi bittikten sonra d300 çok yağlı bir ürün olmadığı için sadece ipa temizliği yeterli geldi.

Korumaya geçiyoruz korumada zymöl titanyum kullandım. Titanyumu biraz fantaziye kaçıp DA polisaj makinası ile uyguladım gayette gğzel oldu.

Yan direkler zymöl ve polisaj makinası ile sağlam final verdi.

DENİZLİ

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Koruma uygulamamız bittikten sonra çok az olan plastik aksama çinli seramik uyguladım.

Jantlara infinity wax glass canopy uyhuladım. Jantlarda çıkmayan birkaç kirlenme olmuş onları bir daha ki sefere polisaj yapmak için bıraktım.

Lastiklere gyeon tire uyguladım

Davlumbazlara meg hd uyguladım.

Ve finaller gelsin.

DENİZLİ

Son düzenleme:

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Kesinlikle favori makinam iç dış kombinasyon ve senin fabrika doksunu bile saklayabildiğin için tebrik ediyorum abi kocaman bir maşaAllah :nazar:
İlerde böyle bir makinaya sahip olmak isterim inş nasip olursa.
Ellerine sağlık kazasız belasız kullan abi

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Ellerine sağlık abi, Buldan Buldan olalı böyle e39 görmemiştir:) Bende de yeterli ekipmanlar olsa evin bahçesinde girişicem temizliğe de hortumum ve çift kovamı daha almadım.

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Süleyman abi ellerine sağlık çok güzel uygulama olmuş.

Bir gün senin şu motor yıkama tekniğinden gaza gelip dayayacağım köpüğü suyu motor bölümüne. :) ben susuz temizleme yaparken bile tırsıyorum sen neler yapıyorsun, vallahi güzel cesaret oldu bu bana :)

emrecanoran22

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
tekirdağ çorlu
Abi eline sağlık işin en keyifli tarafı senin yaptıklarin böyle izlerken keyif alıyoruz. Bı sorum olcakti meguiars d300 u bende kullanıyorum tek aşamalı için güzel pasta . Ben padi sorcaktim nerden temin ettin memnun musun acaba ?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Süleyman abi ellerine sağlık. Bu temizlikte bu ayarda bir e39 bırak Türkiyeyi, yer yüzünde yoktur. Aracı değiştirdiğin zaman firma müzede sergilenmek üzere isteyebilir bile senden. Maşallah :nazar::alkis:

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Ohh mis bahar geldi mor sümbüllü bağ oldu cümlesinin tam karşılığı
Ellerine sağlık pîrim

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Makinaya öncelikle maşallah abi kondisyon olarak sıfır araç diye ortada gezenleri bile bozar:nazar::komik:
Uygulamalara,ürünlere diyecek söz zaten yok emeğine sağlık harika görünüyor :sarki:

carking58

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul/Kayseri
Süleyman abi ellerine sağlık, e39 her zamanki gibi içiyle dışıyla şahane görünüyor. Detay hobisine ilk başladığımda bana en çok motivasyonu senin uygulamaların veriyordu. E39 ve Grand Chrokee ( hala duruyor mu bilmiyorum ben biraz ara verince kaçırmış olabilirim ) otomobil anlaminda, kromlarıyla meşhur dragstar ise motosiklet anlamında ilham varıyordu bana. Hatta arada kask vb. motosiklet ekipmanları için yaptığın uygulamalar da kendi adıma bonus oluyordu

Uzun bir zaman sonra böyle harika bi uygulama görmek içimdeki detay ateşini daha bir korladı, emeğine sağlık.

Kzmsefa

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Abi ellerine sağlık maşallah :)
Mekan güzel, araba güzel, ürünler güzel, uygulayan güzel daha ne olsun :)

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

es026

Usta Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Garaj özellikle çok hoşuma gitti. Otur uğraş dur. Uygulamalar ise emek ve profesyonellik kokuyor. Elinize emeğinize onca işin içinde bizlere foto için deklanşörünüze sağlık.