Bozulan Su Fıskiye Motoru ve Tamiri

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu
Merhaba arkadaslar.
Fotografta gördüğünüz parça su fiskiye motoru. Bunu farkina varmadan yanlis kullanimdan dolayi bozdum. Sizinde basiniza gelmemesi icin yaziyorum.

Su deposuna her zaman hazır su koyarim kireclenmeyi onlemek icin. Ayrica son zamanlarda camı daha iyi temizlemesi açısından suyla beraber beyaz sirkede ekledim. Gecen hafta cam silecegini calistirdigimda silecegin calistigini fakat su gelmedigini farkettim.

Sigorta kutusundan sigortanin saglam oldugunu, fıskiye motoruna giren soketede 12v. ampul bagladigimizda ampulun yandigini fark ettik. Yani elektriksel bir problem olmadığından emin olduk. Bir arkadasa durumu paylastigimda sirkenin kireci guzel temizledigini ama sonrasında tekrar kireclenmeyi hizlandirdigini soyledi. Kisacasi camlari daha iyi temizlesin diye ekledigimiz sirke motorun icinde kireclenmeye ve tikanmasina sebep olmus. Wd40 ile su giris ve tahliye yerlerine iyice sıkıp temizledim duzeldi. Ayrica bazi kisilerin ekledigi sivi sabunlar motorun icinde yogunlugundan dolayi tikanikliga yol acabiliyormus.
Motor modelli arabalarda fiyati pahali. (150-200tl) Böyle bir durumla karsilasmamanizi umarim...

IMG-20181004-WA0082.jpeg

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Güzel paylaşım teşekkürler.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici