Bu da Benim Mk7 Golf Rline’ım

Driver_can

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İlk golf aracımı 2016 yılında sıfır olarak Tungsten grisi renginde manuel highline ile alarak bu tutku ile tanıştım.Ardından evlenmeyi düşündüğümden baba mesleğiminde olması sebebiyle hem tutkunu olduğum araçlara binerek hemde evlilik sürecindeki masrafları daha rahat karşılayabilmek için biraz sık araç değiştirerek.Toplamda 6.Golf aracım kendisi.Tabi 2018 Eylül ayında evlendim Düğün konvoyumda Fanatik Beşiktaşlı olmam sebebiyle önde beyaz gelin arabam mk7 arkada babamda siyah mk7 ile dolmabahçeden güzel bir konvoy yapmış olduk Şuan kullandığım aracım yıllardır almayı istediğim kurşun grisi fabrika çıkışı Rline body kite sahip.Aracı 2017 yılında ilanda gördüm.Bende o sırada facelift leon fr vardı.İlana koydum istediğim sürede satılmadı malesef.Bu aracı da başkasına gitmesin diye arkadaşım comfort golf ararken ona aldırdım çevremde kalsın diyeHalbuki benim planım o satacağı zaman bu kez işimi şansa bırakmamaktı.Araç ondayken ben leonu satıp 4 tane golf değiştirdim.En son pasifik mavi ilk sahibinden 14.500 kmde 2016 model Ankara’dan bir araç aldım.Durban taktım,orjinal u led far bulup taktım,sürüş modu vs araba bayağ dolu ve dikkat çekici olmuştu.Uzun süre binerim diye düşünüyordum ki Rline satışa çıkana kadar.Sahibi arkadaşımla konuştum aracı gidip gördüm ve kendi aracımı ilana koydum çok kısa sürede satıldı.Sabah satışı verdim öğlen aracımın satışını aldım.
Gelelim bu kadar hakkında konuştuğum aracımın fabrikasyon donanımlarına;
-Rline fabrikasyon body kit
-Adaptif hız sabitleme(acc)
-Dynaudio ses sistemi
-Koltuk ısıtma ve kış paketi(ısıtmalı silecek deposu ve fiskiyeleri
-U led farlar
Aldığımda üzerinde 17 inç madrid jantlar vardı.İlk sahibi bayan olduğu için o şekilde sipariş verilmiş.Aldıktan sonra
-Orjinal durban jantlar sıfır dunlop lastikler
-Ön cam filmi
-Eibach yay
-Hr spacer ön arka
-Discover pro mib2
-Mk7.5 Kayar sinyalli orjinal stoplar
-Rline direksiyon
-Orjinal alarm buzzerı(siren)
-Sürüş modu,esp off,lastik basıncını tuş ile ayarlama
-Golf R ayna kapakları

Ekli dosyalar

Driver_can

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Biraz uzun yazdım kusura bakmayın.Hem samimi bir yazı olsun istedim.Hemde eski forumdanda tanıyanlar vardır mutlaka bendeki araba sevgisi bayağ üst düzeyde forumdaki tüm arkadaşlarımız gibi.Bu da ilk aldığım gün ve geçtiğimiz hafta çektiğim bir resmi.Güzel bir ilk/Son hali karşılaştırması olmuş oldu.

Ekli dosyalar

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
Hocam maşallah. Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin. Aracınız çok güzel. Kapalı otoparkınız da olması büyük nimet.

Driver_can

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Hocam maşallah. Allah iyi günlerde kullanmayı nasip etsin. Aracınız çok güzel. Kapalı otoparkınız da olması büyük nimet.
Teşekkür ederim.Daha iyileri isteyen herkese nasip olsun.Malesef apartmanım altında kapalı otopark olmasına rağmen otopark karşısına yanlış yapılan bir duvar sonucu araç girmiyor otoparka.Zaten çok dik olduğu için aracım sürtüyor.Önceki sahibinde de abone olunan kapalı otoparkta kaldı bende kıyamadığımdan sokağa koymaya evime 700 metre uzaklıkta bi kapalı otoparka abone oldum orada kalıyor haftada 2/3 gün çıkarıyorum.İşime toplu taşımayla gidiyorum.

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
Teşekkür ederim.Daha iyileri isteyen herkese nasip olsun.Malesef apartmanım altında kapalı otopark olmasına rağmen otopark karşısına yanlış yapılan bir duvar sonucu araç girmiyor otoparka.Zaten çok dik olduğu için aracım sürtüyor.Önceki sahibinde de abone olunan kapalı otoparkta kaldı bende kıyamadığımdan sokağa koymaya evime 700 metre uzaklıkta bi kapalı otoparka abone oldum orada kalıyor haftada 2/3 gün çıkarıyorum.İşime toplu taşımayla gidiyorum.
Hocam varsın uzak olsun kapalı otopark candır. Bende işe pek aracımla gitmiyorum. Sabah trafik akşam trafik yahu:yazik:

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
İlk golf aracımı 2016 yılında sıfır olarak Tungsten grisi renginde manuel highline ile alarak bu tutku ile tanıştım.Ardından evlenmeyi düşündüğümden baba mesleğiminde olması sebebiyle hem tutkunu olduğum araçlara binerek hemde evlilik sürecindeki masrafları daha rahat karşılayabilmek için biraz sık araç değiştirerek.Toplamda 6.Golf aracım kendisi.Tabi 2018 Eylül ayında evlendim Düğün konvoyumda Fanatik Beşiktaşlı olmam sebebiyle önde beyaz gelin arabam mk7 arkada babamda siyah mk7 ile dolmabahçeden güzel bir konvoy yapmış olduk Şuan kullandığım aracım yıllardır almayı istediğim kurşun grisi fabrika çıkışı Rline body kite sahip.Aracı 2017 yılında ilanda gördüm.Bende o sırada facelift leon fr vardı.İlana koydum istediğim sürede satılmadı malesef.Bu aracı da başkasına gitmesin diye arkadaşım comfort golf ararken ona aldırdım çevremde kalsın diyeHalbuki benim planım o satacağı zaman bu kez işimi şansa bırakmamaktı.Araç ondayken ben leonu satıp 4 tane golf değiştirdim.En son pasifik mavi ilk sahibinden 14.500 kmde 2016 model Ankara’dan bir araç aldım.Durban taktım,orjinal u led far bulup taktım,sürüş modu vs araba bayağ dolu ve dikkat çekici olmuştu.Uzun süre binerim diye düşünüyordum ki Rline satışa çıkana kadar.Sahibi arkadaşımla konuştum aracı gidip gördüm ve kendi aracımı ilana koydum çok kısa sürede satıldı.Sabah satışı verdim öğlen aracımın satışını aldım.
Gelelim bu kadar hakkında konuştuğum aracımın fabrikasyon donanımlarına;
-Rline fabrikasyon body kit
-Adaptif hız sabitleme(acc)
-Dynaudio ses sistemi
-Koltuk ısıtma ve kış paketi(ısıtmalı silecek deposu ve fiskiyeleri
-U led farlar
Aldığımda üzerinde 17 inç madrid jantlar vardı.İlk sahibi bayan olduğu için o şekilde sipariş verilmiş.Aldıktan sonra
-Orjinal durban jantlar sıfır dunlop lastikler
-Ön cam filmi
-Eibach yay
-Hr spacer ön arka
-Discover pro mib2
-Mk7.5 Kayar sinyalli orjinal stoplar
-Rline direksiyon
-Orjinal alarm buzzerı(siren)
-Sürüş modu,esp off,lastik basıncını tuş ile ayarlama
-Golf R ayna kapakları
Abi forumdan da takipteyim ama tekrar belirtmek istedim gerçekten çok yerinde ve şahane işlemler yapıyorsun :) öncesi-sonrası fotosu da zaten bunu ortaya koyuyor. Önceki golflerde de baya ince eleyip sık dokuyarak durumu baya iyi olanları yakalamıştın. Takipteyim, güle güle kullan :)

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
İlk aracını satışa koyduğunda askere gidecektin yanlış hatırlamıyorsam eğer yada düğün dü net aklımda kalmamış almayı çok istemiştim tam istediğim gibiydi parayı bir türlü denkleştirememiştim o dönemde çok hoşuma gidiyordu maşaAllah bu aracında çok güzel kazasız belasız kullan :nazar:

Driver_can

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Abi forumdan da takipteyim ama tekrar belirtmek istedim gerçekten çok yerinde ve şahane işlemler yapıyorsun :) öncesi-sonrası fotosu da zaten bunu ortaya koyuyor. Önceki golflerde de baya ince eleyip sık dokuyarak durumu baya iyi olanları yakalamıştın. Takipteyim, güle güle kullan :)
Teşekkür ederim araba alırken düşük km temiz ve hasarsız oluşuna dikkat ediyorum.Cam tavan olmazsa olmazım gerisini zaten vw grubu araçlar lego gibi herşeyi daha sonradan ekleyebiliyoruz yeter ki nakit ve vakit olsun birazda işten anlamak yeterli.Orjinal şekilde doldurulabiliyor.
İlk aracını satışa koyduğunda askere gidecektin yanlış hatırlamıyorsam eğer yada düğün dü net aklımda kalmamış almayı çok istemiştim tam istediğim gibiydi parayı bir türlü denkleştirememiştim o dönemde çok hoşuma gidiyordu maşaAllah bu aracında çok güzel kazasız belasız kullan :nazar:
Teşekkür ederim.İlk golf 7 aracımı kısa dönem askerliğim boyunca branda altında kapalı otoparkta yatırdım.Döndüm 6 ay geçtikten sonra ilana koymuştum.Düğünüme 1.5 sene vardı o sürede biraz araba alıp/Satıp elimdeki sermayeyi kaybetmeden para biriktirip düğün ev kurma vs işleri halletmek için ilana koymuştum.Çok şükür hepsinin altından kendi imkanlarım dahilinde kalkıp evimizi kurduk kimseye mahcup olmadan.Sonra da zevkime uygun 2 golf daha almış oldumBendeki ticaret değil ticaret yapan kimse arabalara o paraları harcamaz benimki zevk işi yaptıktan sonra hakettiği parayı veren olunca verdim hep satmak için uğraşmadım.

Fuel Economy

Amatör Detaycı
Üye
Maşallah makineler ışıl ışıl. Vag dilinden anlayana düşünce bir başka okuyor.

Driver_can

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Daha çok evde vakit geçirmek zorunda olduğunuz bu günlerde hazır vakit varken bende aracımda yapmayı planladığım bazı şeyleri uyguladım.En sonunda da kapı içlerine yalıtım uyguladım.Retrofit yapma hastalığına yakalanmam sebebiyle birde aracım vag grubu buna çok uygun olunca.Hazır donanımlı olan aracıma bende birkaç şey ekleyerek sona doğru yaklaştık opsiyon listesinde.
Öncelikle adaptif hız sabitleyici olduğundan şerit takip asistanı eklemek istedim.Orjinal parçalar temin edildi ve montajdan sonra kodlama yapıldı.Bu sayede
-Şerit takip asistanı
-Trafik levha okuma
-Uzun far asistanına sahip olduk.

Orjinal 7.5 highline media ekranı temin edip app connect şifremiz lisanslı olarak temin e

Meşhur Wizard havlumuzu forumdan arkadaşımızdan temin ettim:)Dönüşümlü olarak mammoth ile birlikte kullanıyorum.

Çıkma hayalet ekranlarda km değişmiyor sıfırları da yüksek rakamlarda olunca istesem de bu fikri erteliyordum.Çevremde benim aracımın kmsinde bu kadar tesadüf denk gelince fiyatı da bütçeme uyunca hayalet ekrana geçmiş olduk:)

retrofit damarlara işlemişti bi kere.Benim gibi birkaç arkadaşla her gece Whatsupp konuşmalarımız aynı yere çıkıyordu.Tamam daha yapmayız elimi sürmem diye başlayıp kanka ne buldum bak cümleleriyle son buluyordu.Bu kez de orjinal sürüş modu lisansını Almanyada yaşayan kuzenime servisten aldırdım.Sürüş modunu da şaseye orjinal koduyla işledik ve fabrikasyon donanım oldu.

Amblem geri görüş kamerası mevcuttu aracımda.Bende onu çıkarıp passatlarda gelen dinamik çizgileri hareket eden ve birkaç görüntü moduna sahip kamerayla değiştirdim.Bir güzel özelliği de 20 km hız altında tuşa basınca kamera açılıp arka tarafı izleyebiliyorum:)

kapı altı çıkış aydınlatmaları takıldı

Kör nokta asistanı için parçalar temin edildi.Bununla birlikte pla 3.0 otomatik kendi kendine park ve parktan çıkış asistanı ekledim.Böylece dikey-Yatay ve çarpraz park edebiliyor.

kör nokta alıcıları(radarları

Kapı içlerine yalıtım yaptık hazır kör nokta için kapı döşemeleri sökülmüştü.Dynaudio ses sisteminde yüksek bas seslerinden daha iyi performans almış oldum.

En sonunda stage 1 yazılım yaptırdım.125 hp olan aracım öncesinde ve sonrasında log alınarak güvenli bir yazılım yapıldı.80/180 arası 6 saniye hızlandık.Tahmini 160 hp 270 tork olduk.Kn kutu içi filtre eklemesi yaptım motor rahat nefes alması için.

Son düzenleme:

emrecanoran22

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
tekirdağ çorlu
Çelik jant takip ful+full yazan arkadaşlara selam olsun elinize sağlık hem OEM hemde çok yerinde uygulamalar olmuş kazasız belasız sürüşler

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zizoum

Amatör Detaycı
Üye
Hocam çok güzel uygulama ya ve güzel anlatım:) araçla lego gibi oynamışsınız tabiri caizse:D bu arada bişey dikkatimi çekti, geri görüş kamerası y eksenine göre aynalanmış olarak görüntü veriyor. Bi aksilik mi var acaba?

Driver_can

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Gırtlak dolu araç severiz :) Maşallah kazasız belasız binin :)
teşekkür ederim elimizden geldiğince doldurdum.Sırada dijital lastik basınç sensörü var parçalar yolda geliyor.Tüm lastiklerdeni basıncı ayrı ayrı görebileceğim ekrandan.Birde orjinal alarm sirenim mevcut fakat hareket sensörlü alarm yoktu onları temin ettim o takılacak.

Çelik jant takip ful+full yazan arkadaşlara selam olsun elinize sağlık hem OEM hemde çok yerinde uygulamalar olmuş kazasız belasız sürüşler

Araç en full olanı highline cam tavan yazan çok arkadaş var ama donanım listesinden bi haberler:)

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam çok güzel uygulama ya ve güzel anlatım:) araçla lego gibi oynamışsınız tabiri caizse:D bu arada bişey dikkatimi çekti, geri görüş kamerası y eksenine göre aynalanmış olarak görüntü veriyor. Bi aksilik mi var acaba?
Teşekkürler vag grubu cidden lego gibi herşeye izin var oldukça da keyifli oluyor.Kamera için aksilik tam olarak nedir ben farkedemedim sadece kalibrasyonu yok o da bana göre sanki simgelerde hafif bi eğrilik var görüyorum kalibre edilecek panosunu yaptırdık.

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Gırtlak dolu araba severim ayrıca yalıtım takıntılıyım güzel bir proje olmuş kazasız belasız binin inşallah:)

zizoum

Amatör Detaycı
Üye
teşekkür ederim elimizden geldiğince doldurdum.Sırada dijital lastik basınç sensörü var parçalar yolda geliyor.Tüm lastiklerdeni basıncı ayrı ayrı görebileceğim ekrandan.Birde orjinal alarm sirenim mevcut fakat hareket sensörlü alarm yoktu onları temin ettim o takılacak.

Teşekkürler vag grubu cidden lego gibi herşeye izin var oldukça da keyifli oluyor.Kamera için aksilik tam olarak nedir ben farkedemedim sadece kalibrasyonu yok o da bana göre sanki simgelerde hafif bi eğrilik var görüyorum kalibre edilecek panosunu yaptırdık.
Hocam hani 20 km hız altında açıp etrafı izleyebiliyorum demişsiniz, altına bi fotoğraf koymuşsunuz, beyaz audi araç var. Araç plakası ve doğal olarak direksiyonu ters yönde gözüküyor. Normal şartlarda arkaya baktığımızda gördüğümüz görüntüyü ekranda görmemiz gerekir ama bu fotoğrafta görüntü terslenmiş

Driver_can

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Hocam hani 20 km hız altında açıp etrafı izleyebiliyorum demişsiniz, altına bi fotoğraf koymuşsunuz, beyaz audi araç var. Araç plakası ve doğal olarak direksiyonu ters yönde gözüküyor. Normal şartlarda arkaya baktığımızda gördüğümüz görüntüyü ekranda görmemiz gerekir ama bu fotoğrafta görüntü terslenmiş
Resimle alakalı sanırım normal şartlarda bi terslik hissetmiyorum ama dikkatli bakarım teşekkürler uyarınız için.