Cam için elle uygulanabilecek koruma tavsiyesi?

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Merhaba,

Öncelikle ilk defa konu açıyorum bu nedenle hatalı bir durum oluşursa şimdiden kusura bakmayın.

Ön camımda silecek izlerinden kaynaklı kılcal çizikler var, bunlar ile ilgili çeşitli uygulamalar gördüm. Seryum oksit bazlı ürünler ile düzelirmiş ama hem gerekli malzeme ve ekipmanım yok hem de amatörlerin uzak durması gereken bir işlemmiş. Bu kılcal çizikleri düzeltebilecek elle uygulanabilen bir ürün var mıdır? Piyasada seryum oksit bazlı çok az cam pastası var, bunların da yorumlarında genelde bir işe yaramadığı söyleniyor.

Sizlerin tavsiyelerini duymak isterim? Ön camdaki kılcal çizikler elle giderilebilir mi? Giderilirse nasıl?

Ek olarak Gyeon Q2 View kullanan var mıdır? Yorumlarını duymak isterim, pürüssüz ve hatasız bir ön cam elde ettikten sonra bunu korumak için aynı zamanda su iticilik de katan ürün türleri hakkında bilgilerinizi duymak isterim.

Kullandığım tabirlerde de yanlışlık var "cam pastası" vs beni uyarırsanız sevinirim. Çünkü bu konuda çok az bilgiye sahibim, yanlış söylüyor olabilirim ve bu nedenle de doğru konulara ulaşamıyor olabilirim.

Şimdiden teşekkürler.

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Camdaki çizikleri elle almayı geçin normal cam pastaları dahi polisaj makinesi ile bile almak çok zor seryum oksit pasta ve ped ile yapanlar var. AF vision, ag car glass polish denedim ikisi de sadece kireç aldı. Gyeon view kullanıyorum çok memnunum uygulamak çok kolay. kutu içinden bir aracın tüm camlarına yetecek kadar pasta çıkıyor onunla kireç vb alıp yapabilirsiniz

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Camdaki çizikleri elle almayı geçin normal cam pastaları dahi polisaj makinesi ile bile almak çok zor seryum oksit pasta ve ped ile yapanlar var. AF vision, ag car glass polish denedim ikisi de sadece kireç aldı. Gyeon view kullanıyorum çok memnunum uygulamak çok kolay. kutu içinden bir aracın tüm camlarına yetecek kadar pasta çıkıyor onunla kireç vb alıp yapabilirsiniz
Aslında arabanın tamamı kir içinde olsa dahi camları temizleden yola çıkmayan biriyim. Özellikle ön cam üzerinde belirli aralıklarla ipa, kil, demir tozu temizliği bile yapıyorum. Bilinçsiz dönemimde kullandığım çekçek tarzı süngerli temizleyiciler + kendi yeni olsa da lastik kısmı eskimiş silecekler kılcal çiziklere yol açtı. Yani kireç ve kir sıkıntısından daha çok bu çiziklerle başım dertte. Bunları temizletip ardından yeni bir takım silecek almayı düşünüyorum. Ekstra olarak da koruma ile hem silecek hem de cam ömrünü uzatma niyetindeyim. Aslında sizin kanalı da takip ediyorum ama inceleme videosu varsa gözden kaçırmışım Gyeon Q2 View'in.

Anlaşılan el ile ve tecrübesiz biri olarak yapabileceğim pek bir şey yok.

Cam pastası elle olmaz, çok zorlar sizi ve pekte bir sonuç alamazsınız. Ama iyi bir temizlik olur camda.
O zaman pasta için harcanacak parayla başka bir eksik tamamlanmalı :) Belki bir gün denk gelirsem uygun fiyatlı bakabilirim. Sadece kendi aracımla ilgilendiğim için yatırım yapmalık bir duruma gerek yok diye düşünüyorum.

Teşekkürler cevaplarınız için.

cavit

Acemi Detaycı
Üye
İl
ankara
Sonax ‘ ın cam pastası var yan camlarda açıp kapatmaktan olan izleri çıkartmıştı. Bi deneyebilirsiniz.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Çizik mevzuu ile ilgili cevaplar verilmiş zaten. @can26 da Gyeon View kullanıyordu ve memnundu hatırladığım kadarıyla. Forumda paylaşımlarını görebilirsiniz. Ürünün fiyatı yüksek gibi görülebilir ancak hem tek kullanımlık değil hem de diğer top tier ürünlere kıyasla ucuz bile diyebilirim. Kaldı ki yağmur kaydırıcıları iyi araştırın zira tek kriter fiyat değildir. Bir çok bilinen markada puslu görüntü bırakma problemi var. Gece sürüşünü eziyete dönüştürebiliyor.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Su iticilik koruma için Gyeon view ve soft99 glaco ultra güzel.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Gyeon View düzgün bakım ile 2 sene bile performans sağlayabilir. Set içinden çıkan cleanse ürünü tam oalrak neyi temizliyor henüz keşfedemedim zira bana sanki hiçbir işe yaramayan bir ürünmüş gibi geliyor. Onun yerine uygulama öncesi soft99'un glass compound'unu uygulamak daha mantıklı olabilir.
Zira, gyeon'un dediğine göre view'u camdan çıkarmak için de set içinde gelen cleanse'i kullanın diyorlar. 22 ay sorna çıkarmak istediğimde cleanse'i ve bzneri birçok ürünü denedim hiçbiri çıkaramadı. Sadece soft99'un glass compound'u gyeon'un icabına baktı.

View'u dairesel hareketler ile cama sürmeniz gerekiyor. Sileceklere de biraz sürün demişler ama ben hiç sürmemiştim. Silecekler eski ise değiştirin ama iyi bir silecek kullanın. (çin malı almayın, ya yerli alın ya da orijinal ürünü alın)
Ayrıca, view'dan uzun süre performans istiyorsanız ön cama kesinlikle tek kattan fazlasını uygulayın. Geçmiş zaman şimdi tam hatırlamıyorum ama yan ve arka cama 2 kat ön cama 4-6 kat arası uygulamıştım. Outback'te cam sayısı fazla ve camlar büyük, dolayısıyla 20ml nereme yeter demeyin, bana yetmişti ki benim elim boldur :)

Dün akşam da kapsamlı bir anlatım ile uygulama yapacaktım ama baktım cleanse'in durumu kötü, view'ın içinde de sanki küçük küçük parçaçıklar var, olduğu gibi çöpe attım. Yaz sonuna doğru 1 set alırım artık. Bu ara depoda temizlik yapıyorum. Fazla fazla aldığım ürünler malesef bir şekilde hayatını kaybetmişler bende risk almamak için herbirini gönderdim :( Gitti paracıklar :(

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
temiz camda parlaklığa katkısı nasıl soft99 glass compound un
Özel bir parlaklık katmıyor ancak genel olarak kirleri temizlediği için parlaklık orijinal seviyeye geliyor. Ben de hem bu hem de glass refresh var. Glass refresh daha iyi bence.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
temiz camda parlaklığa katkısı nasıl soft99 glass compound un
PArlaklık yok sadece derinlemesine temizlik ve mevcut ne varsa silme işlemi yapıyor.

Glass refresh ise mevcut korumaya zarar vermeden su lekesi, trafik filmi...vs gibi şeyleri temizliyor.

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Gyeon View düzgün bakım ile 2 sene bile performans sağlayabilir. Set içinden çıkan cleanse ürünü tam oalrak neyi temizliyor henüz keşfedemedim zira bana sanki hiçbir işe yaramayan bir ürünmüş gibi geliyor. Onun yerine uygulama öncesi soft99'un glass compound'unu uygulamak daha mantıklı olabilir.
Zira, gyeon'un dediğine göre view'u camdan çıkarmak için de set içinde gelen cleanse'i kullanın diyorlar. 22 ay sorna çıkarmak istediğimde cleanse'i ve bzneri birçok ürünü denedim hiçbiri çıkaramadı. Sadece soft99'un glass compound'u gyeon'un icabına baktı.

View'u dairesel hareketler ile cama sürmeniz gerekiyor. Sileceklere de biraz sürün demişler ama ben hiç sürmemiştim. Silecekler eski ise değiştirin ama iyi bir silecek kullanın. (çin malı almayın, ya yerli alın ya da orijinal ürünü alın)
Ayrıca, view'dan uzun süre performans istiyorsanız ön cama kesinlikle tek kattan fazlasını uygulayın. Geçmiş zaman şimdi tam hatırlamıyorum ama yan ve arka cama 2 kat ön cama 4-6 kat arası uygulamıştım. Outback'te cam sayısı fazla ve camlar büyük, dolayısıyla 20ml nereme yeter demeyin, bana yetmişti ki benim elim boldur :)

Dün akşam da kapsamlı bir anlatım ile uygulama yapacaktım ama baktım cleanse'in durumu kötü, view'ın içinde de sanki küçük küçük parçaçıklar var, olduğu gibi çöpe attım. Yaz sonuna doğru 1 set alırım artık. Bu ara depoda temizlik yapıyorum. Fazla fazla aldığım ürünler malesef bir şekilde hayatını kaybetmişler bende risk almamak için herbirini gönderdim :( Gitti paracıklar :(

Teşekkür ediyorum, forumda bir konuda ya da forumdan birinin kanalında görmüştüm ürünü bu nedenle de hoşuma gitmişti açıkçası. Ben aracı sıfır almıştım ama 1 sene kadar galeride beklediği için silecekler sıfır olmasına rağmen özellikleri kaybolmuştu, sürekli sekme yapıyordu, sesten bahsetmiyorum bile. Ben de orijinal silecek 1 senede bozuluyorsa başka marka almalıyım diye Bosch almıştım. Aerotwindi sanırım en ulaşılabilir ve iyi yorum almış olanı oydu. Fakat bu silecek de beklediğimi veremedi, kışa girmeden yine orijinal almayı düşünüyorum. Yılına falan dikkat ederek. Camı da düzeltebilirsem bu ürünü kullanabilirim :)

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Teşekkür ediyorum, forumda bir konuda ya da forumdan birinin kanalında görmüştüm ürünü bu nedenle de hoşuma gitmişti açıkçası. Ben aracı sıfır almıştım ama 1 sene kadar galeride beklediği için silecekler sıfır olmasına rağmen özellikleri kaybolmuştu, sürekli sekme yapıyordu, sesten bahsetmiyorum bile. Ben de orijinal silecek 1 senede bozuluyorsa başka marka almalıyım diye Bosch almıştım. Aerotwindi sanırım en ulaşılabilir ve iyi yorum almış olanı oydu. Fakat bu silecek de beklediğimi veremedi, kışa girmeden yine orijinal almayı düşünüyorum. Yılına falan dikkat ederek. Camı da düzeltebilirsem bu ürünü kullanabilirim :)
Alman araçlarının sileceklerini genelde SWF üretir., pek bilinmez ama çok kaliteli bir markadır

Noname

Konu Sahibi ✔
Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Alman araçlarının sileceklerini genelde SWF üretir., pek bilinmez ama çok kaliteli bir markadır
Evet orijinali swf, bir satıcıda bulabildim sadece onun da stoğu bitti. Servis de muhtemelen bu markayı takacak, fiyat sorup ona göre bulmaya çalışabilirim. Teşekkürler bilgi için.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Bende sadece 22 ay sonrasın ait video var belki benim videoyu izlemişsinizdir :) Bilemedim :)
SWF'yi bilmem ama NBW uzun süre gidiyor :)

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
Özel bir parlaklık katmıyor ancak genel olarak kirleri temizlediği için parlaklık orijinal seviyeye geliyor. Ben de hem bu hem de glass refresh var. Glass refresh daha iyi bence.
zaten temiz üst seviye parlaklık istiyorum en olmadı kc yada flowey pastayı basıcam :)