Cam temizligi

Dragstar

Konu Sahibi ✔
Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Herkese merhaba
Basit ve etkili cam temziligi için küçük bir tüyo vermek istiyorum.

Yaglı puslu cam durumundan hepimiz rahatsız oluyoruz silme aşamasında bazen bu durum iyice zorlayabiliyor.

Benim etkili ve prakit yöntemim. Çinden aldıgımız 1-3 usd arası tek taraflı kuru eldivene herhangi bir cam ürününü sıkıyoruz.

Sonra cama eldivenle boyaya uyguladıgımız gibi tüm yagı kiri kaldırıyoruz

Sonrasında biraz emici tüy bırakmayan mikrofiber bezle kuruyana kadar siliyoruz.

Arkasından iz pus olmayan camımız.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu
Cam temizligi detay isinde maalesef hic hoslanarak yaptigim bir sey degil. Ozelllikle on arka ic cam.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Baya güzel bir temizlik olmuş camda Süleyman abi, bir dahakine deneyim.

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ben de bir sonraki yıkamada deneyeyim bakalım.

Bu arada camdaki inatçı lekeler için ben cam ocak temizleme sıvısı kullanıyorum. O da iyi temizlik yapıyor. Fakat camda koruma varsa onu sökebilir söylemiş olayım.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
MuratYARDIM' Alıntı:
Cam temizligi detay isinde maalesef hic hoslanarak yaptigim bir sey degil. Ozelllikle on arka ic cam.
Sizinle aynı duyguları paylaşıyorum. Cam temizliği yaparken bende çok sıkılıyorum. Ancak camlar kirli olduğundan özellikle yağ ve puslanma varsa canımı çok sıkıyor.
En son cam temizliğini AD cam temizliği sıvısı ile yaptım. Ben mi yanlış uyguladım yoksa ürünün özelliği midir nedir, temizlik yapıyor ancak bu seferde arkasında kendi izini bırakıyor. Bu nedenle pek memnun kalmadım açıkçası.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
_CaN_' Alıntı:
MuratYARDIM' Alıntı:
Sizinle aynı duyguları paylaşıyorum. Cam temizliği yaparken bende çok sıkılıyorum. Ancak camlar kirli olduğundan özellikle yağ ve puslanma varsa canımı çok sıkıyor.
En son cam temizliğini AD cam temizliği sıvısı ile yaptım. Ben mi yanlış uyguladım yoksa ürünün özelliği midir nedir, temizlik yapıyor ancak bu seferde arkasında kendi izini bırakıyor. Bu nedenle pek memnun kalmadım açıkçası.
AD nin cam temizleyicisi hakkında kesinlikle aynı fikirdeyim arkasında silme izi bırakıyor.Hiç memnun kalmadın.

ultimasalida

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ön camı içten silmekten nefret üstüne nefret ediyorumm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sleep_r

Çaylak Detaycı
Üye
eldivene veya beze sıkmanın ayrı bi faydasıda trimlere cam temizleyicinin damlamaması

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
Bu yöntemi bende deniyim, teşekkürler. AFnin cam temizleyicisini kullanıyorum. Kullandığım bezin temiz olmasına çok dikkat etsemde illaki temizlik sonrası camda lekeler kalıyor, o manzarayı görüncede canım sıkılıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

engindokur

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Bursa
Gençler cam filmi çektirdim arabaya camı içten temizleme in mahsuru varmıdır. Temizliği meguiars in cam temizleme ürünü ile yapıyorum bez olarak ta meguairsin kuruluma bezi ile

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Gençler cam filmi çektirdim arabaya camı içten temizleme in mahsuru varmıdır. Temizliği meguiars in cam temizleme ürünü ile yapıyorum bez olarak ta meguairsin kuruluma bezi ile
Kendinizi tanıtan bir konu açın lütfen,sorularınızı hızlı soru cevap başlığından sorabilirsiniz.

Cliocu

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmir
Benim aracın camları da bu şekilde oluyor silerken 20 30 sn sonra kuruyunca geçiyor.kil, sirke,m700,alkol hepsini demedim olmadı.arka camda pasta g3 denedim ufak bi bölgede geçti gibi ama ön cama denersem harelenme olur mu diye korkuyorum.başka tavsiyeniz var mı acaba.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Benim aracın camları da bu şekilde oluyor silerken 20 30 sn sonra kuruyunca geçiyor.kil, sirke,m700,alkol hepsini demedim olmadı.arka camda pasta g3 denedim ufak bi bölgede geçti gibi ama ön cama denersem harelenme olur mu diye korkuyorum.başka tavsiyeniz var mı acaba.
Ben bu gibi durumlarda Auto Glym Car Glass Polish ürününü kullanıyorum içten kirlenmelerde camın iç yüzeyleri dış yüzeye göre daha korumasız durumda. Ürünü cam üzerinde ovalayıp kurumaya bıraktıktan sonra bezle kabasını silip,ayrı bir bezle parlatmayı sağlıyorum. Kuruyunca bazen toz halinde dökülme yapabiliyor silerken torpido,pandizot gibi alanların üzerini örtebilirsiniz uygulamayı yaparken

ShineSportage

Amatör Detaycı
Üye
İl
Giresun
Herkese merhaba
Basit ve etkili cam temziligi için küçük bir tüyo vermek istiyorum.

Yaglı puslu cam durumundan hepimiz rahatsız oluyoruz silme aşamasında bazen bu durum iyice zorlayabiliyor.

Benim etkili ve prakit yöntemim. Çinden aldıgımız 1-3 usd arası tek taraflı kuru eldivene herhangi bir cam ürününü sıkıyoruz.

Sonra cama eldivenle boyaya uyguladıgımız gibi tüm yagı kiri kaldırıyoruz

Sonrasında biraz emici tüy bırakmayan mikrofiber bezle kuruyana kadar siliyoruz.

Arkasından iz pus olmayan camımız.

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ
Amway sprey şişelerden memnun musunuz?

DropX

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
73
Ben bu gibi durumlarda Auto Glym Car Glass Polish ürününü kullanıyorum içten kirlenmelerde camın iç yüzeyleri dış yüzeye göre daha korumasız durumda. Ürünü cam üzerinde ovalayıp kurumaya bıraktıktan sonra bezle kabasını silip,ayrı bir bezle parlatmayı sağlıyorum. Kuruyunca bazen toz halinde dökülme yapabiliyor silerken torpido,pandizot gibi alanların üzerini örtebilirsiniz uygulamayı yaparken
daha önce ki aracımda ön camıma pasta sürmüşlerdi ve cam çok kötü bir hal almıştı, karşıdan ışık vurunca çok fazla yayılıyordu ışık. Bende @can26 hocam gibi çok lekeli kirli durumda autoglymin car glass polish kullanıyorum yormadan güzel temizliyor ama @can26 hocamın da bahsettiği sıkıntılar oluyor tavsiye ederim