Çankırıdan merhaba

Arabacı

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Çankırı
İyi aksamlar değerli detail forum üyeleri yeni üyeyim ben beyaz aracıma kendim elle cilla atmak istiyorum nasil bir yol izlemeliyim ve nasil siparis vermeliyim mazemeleri şimdiden Teşekkür ederim.

iso_manyak

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kastamonu
bu konu da çok profesyonel değilim öncelikle onu belirtiyim.
kendim 2012 beyaz astra için yaptıklarımı söyleyim
tabi ürünleri detaycı arkadaşımın önerisi ile aldım

cilayı düzgün yansıtabilmen için zemini güzel hazırlaman lazım

yaptıklarım sırası ile şu şekildeydi

duru su ile ön yıkama
-sonrasında demir tozu sökücü
https://www.parlatanadamlar.com/index.php?route=product/product&product_id=1864
sonrasında
ph nötr araç yıkama şampuanı ile çift kova şeklinde aracı detaylı yıkama
-kill uygulaması (180g 3M Kil Hamuru - aldığım yerde stok bitmiş uygun fiyatla bi yerden alabilirsin)
auto finesse tripple ve aplikatörü ile elle pasta cila boya koruma bu ürün üçü bir arada ve kılcal çizikleri de giderir.
Şurda bir arkadaş uygulama öncesi ve sonrası resim atmış fikir edinebilirsin
sonrasında
GTECHNIQ C2V3 LIQUID CRYSTAL NANO BOYA KORUMA BÖLÜNMÜŞ 100 ML - aldığım yerde stok bitmiş
c2v3 ü şu ürünle uygulamadım - Superclean MİKROFİBER CİLA PEDİ | Trendyol

ben gibi tecrüben yoksa ürünlerin nasıl uygulanacağına youtubeden bakmanı öneririm

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
bu konu da çok profesyonel değilim öncelikle onu belirtiyim.
kendim 2012 beyaz astra için yaptıklarımı söyleyim
tabi ürünleri detaycı arkadaşımın önerisi ile aldım

cilayı düzgün yansıtabilmen için zemini güzel hazırlaman lazım

yaptıklarım sırası ile şu şekildeydi

duru su ile ön yıkama
-sonrasında demir tozu sökücü
https://www.parlatanadamlar.com/index.php?route=product/product&product_id=1864
sonrasında
-kill uygulaması (180g 3M Kil Hamuru - aldığım yerde stok bitmiş uygun fiyatla bi yerden alabilirsin)
auto finesse tripple ve aplikatörü ile elle pasta cila boya koruma bu ürün üçü bir arada ve kılcal çizikleri de giderir.
Şurda bir arkadaş uygulama öncesi ve sonrası resim atmış fikir edinebilirsin
sonrasında
GTECHNIQ C2V3 LIQUID CRYSTAL NANO BOYA KORUMA BÖLÜNMÜŞ 100 ML - aldığım yerde stok bitmiş
c2v3 ü şu ürünle uygulamadım - Superclean MİKROFİBER CİLA PEDİ | Trendyol

ben gibi tecrüben yoksa ürünlerin nasıl uygulanacağına youtubeden bakmanı öneririm
Verdiğiniz çoğu bilgi bana yanlış veya yetersiz gibi geldi, zaten forumda yüzlerce örnekleri var. Nasıl araç yıkanır? Araca uygulama yaparken hangi sırayı yaparız ? Gibi soruların cevapları var zaten, buradan yeni üyelere yanlış bilgi vermek sadece zaman ve para kaybına yol açıyor. Sıralamalar illa ki tek değildir ama mantıkları neredeyse aynıdır. El ilede polisaj yapmak neredeyse imkansızdır, forumda ki bir çok üye yeterli bilgiye sahip olmadan önce denemiştir.

iso_manyak

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kastamonu
Verdiğiniz çoğu bilgi bana yanlış veya yetersiz gibi geldi, zaten forumda yüzlerce örnekleri var. Nasıl araç yıkanır? Araca uygulama yaparken hangi sırayı yaparız ? Gibi soruların cevapları var zaten, buradan yeni üyelere yanlış bilgi vermek sadece zaman ve para kaybına yol açıyor. Sıralamalar illa ki tek değildir ama mantıkları neredeyse aynıdır. El ilede polisaj yapmak neredeyse imkansızdır, forumda ki bir çok üye yeterli bilgiye sahip olmadan önce denemiştir.
Yanlış olan nedir hocam bilgi verebilir misiniz. Kullandığım ürünler mi yanlış, uygulamamım mı yanlış, dediğim gibi bu işte uzman değilim ve dediğiniz gibi forumdan ve bu işin ehli youtube kanallarında anlatılanlar gibi yaptım. Benim elimde bu ürünler vardı eğer ürünlerin kullanımı yanlışsa. Sadece kil ve demir tozu sökücüyü aldım

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
Yanlış olan nedir hocam bilgi verebilir misiniz. Kullandığım ürünler mi yanlış, uygulamamım mı yanlış, dediğim gibi bu işte uzman değilim ve dediğiniz gibi forumdan ve bu işin ehli youtube kanallarında anlatılanlar gibi yaptım. Benim elimde bu ürünler vardı eğer ürünlerin kullanımı yanlışsa. Sadece kil ve demir tozu sökücüyü aldım
Yazılarda yüz yüze konuştuğumuz gibi kendimizi ifade edemeyebiliyoruz, benim size karşı art niyetim yok lütfen yanlış anlamayın. :)

Mesela duru su ile ön yıkama yapmak hatalı oluyor, ön yıkama şampuanı daha etkili.
Demir tozunu ise bütün yıkama işlemleri bittikten sonra demir tozu yapmak daha mantıklı bide ıslakken yaparsak iyi olur hemde demir tozu temizleyicisini tasarruf etmiş oluruz. Çünkü temiz yüzeye direk demir tozlarına temas etmesi daha iyi oluyor.
3in1 gibi el ile uygulamalar ise kılcal çizikleri gideriyor denmez, sadece doldurur ve yıkama yaptıkça dolgular çıkarak çizikler yine meydana çıkıyor. Benim tecrübelerimve düşüncelerim bunlar eğer benimde yanlışım varsa birlikte düzeltelim.

iso_manyak

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kastamonu
evet duru su ile ön yıkama kısmını yanlış yazmışım @Sercan20 aracın tozunu akıtmak için su tuttum sonra ön yıkama şampuanı ile yıkadım olacaktı orası.
sonrasında kurulamadan demir tozu sıktım ıslak zemin üzerine
3in1 in kendi aplikatörü ile çizek giderdiğini gördüm. nasıl çizikler dersek kılcak çizikler kapı açma kolunun içi gibi mesela ama tabi uzun süre test edecek kadar kalmadı araç bende sattım. dediğiniz gibi dolgu da olabilir gözlemleme şansım olmadı