Çelik Rotüş Uygulaması (Resimli Öncesi-Sonrası)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Skayn

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Adana
Elle pasta uygulama rağmen bölge siyahlaştı anlamadım ama boya eridi ilham alan başkasının da başına gelmesini istemem. Teşekkürler.

Aracım henüz 1000 km olmadan fırlayıp gelen iki taş boyayı çıkardı saca kadar inip bildiğimiz tabiriyle taş izi oluşturmuştu. Benim de aklıma çelik rötüş geldi uygulayayım dedim. Sonucu sizinle paylaşıyorum.

Öncesi taş izleri :

Malzemeler

• Menzerna 400
  • Rötuş boyası
  • Sertleştirici
  • Çelik Sistre
  • 2000 zımpara
  • Kürdan
  • Kolonya
  • Araç metalik renk ise vernik.

Boya hazırlama:

Çelik rötüş boyası mutlaka kıvamlı olmalı. 2/1 oranda sertleştirici ekleyip bir süre bekleyince kıvamlı hale geliyor.

Uygulama:

1. Yüzeyi iyice temizleyip iyice su sıktıktan sonra çok hafif kütükle zımpara yapıyoruz. Sonrasında iyice kuruluyoruz.
2. Kürdan yardımıyla hazırladığımız kıvamlı boyayı iyice bırakıp üzerinden çelik sistre ile geçiyoruz.
3. Kolonyalı bez ile kurumadan artan boyayı siliyoruz.
4. Bir hafta bekledikten sonra aynı işlemi tekrarlıyoruz. ( Araç metalik renkse son kata mutlaka vernik damlatılmalı)
5. İkinci haftaya geldikten ve iyice kuruduktan sonra. sonra tekrar 2000 zımparayı kütüğe sarıp tekrar sulu bir şekilde hafifçe uyguluyoruz.
6. Eğer profesyonelseniz ped+makine ile Menzerna 400 (veya benzeri kaliteli pasta) ile bölgeye pasta uygulaması yapıyoruz.
Benim gibi acemiyseniz mikrofiber bezin arkası ile elle uygulama yapabilirsiniz.
7. Eğer mümkünse isteğe bağlı cilalama işlemi yapıyoruz.

Sonuç:

Başarısız olan noktalar:

Elimle uygulamama rağmen menzerna 400ü uyguladığım küçük bir bölgede grileşme/mavileşme oldu. Elle uygulamada zor olsa da boyaya zarar verdiysem çaresine bakacağım.

Uyarı: Bu işlemleri profesyonel bir yere götürüp uygulatınız. Özellikle pasta işlemi risk arz etmektedir. Oluşacak kötü sonuçlardan şahsım ve Detailforum.com sorumlu değildir.

Okuduğunuz için teşekkürler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
@Skayn raporladığınız metni en başa ekleyip konuyu kitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...