Cg sticky gel citrus wheel and rim cleaner & Cg ducky bottle

Ömer88

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İnceleme için teşekkürler, elinize sağlık :) Tam bir fiyat analizi yapmak gerek kafada şimdi
Teşekkür ederim. Ortak alım ile gideri var.

Elinize sağlık ürünü almayı düşünen arkadaşlar için güzel bir inceleme olmuş.

Ben genel olarak şunu merak ediyorum: fırçayı vurduktan sonra bir jant temizleyiciye ne gerek var ? Pekala şampuanda aynı işi görmüyor mu ? Balata tozu vs içinse zaten 3-4 yıkamaya bir genel olarak demir tozu temizliği yapan insanlarız gerek janta gerek kaportaya.

Kafamda deli sorular !?! :sarki:
Teşekkür ederim.
Yılda 2 sefer yapsak yeterli demir tozu temizliğini. Bunun dışında şampuan pek yetersiz kalır jant temizliğinde. Şampuanı güçlendirip kullanabilirsiniz tabi, detay işi kişisel tercih meselesi. Sen memnun kaldıktan sonra hocam gerisi teferruat. Ama bu işinde bir doğrusu var tabi detay işinde her alana yönelik ürün kullanıyoruz sonuçta janta yönelik neden ürün kullanmayalım?

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Teşekkür ederim. Ortak alım ile gideri var.

Teşekkür ederim.
Yılda 2 sefer yapsak yeterli demir tozu temizliğini. Bunun dışında şampuan pek yetersiz kalır jant temizliğinde. Şampuanı güçlendirip kullanabilirsiniz tabi, detay işi kişisel tercih meselesi. Sen memnun kaldıktan sonra hocam gerisi teferruat. Ama bu işinde bir doğrusu var tabi detay işinde her alana yönelik ürün kullanıyoruz sonuçta janta yönelik neden ürün kullanmayalım?
Evet kullanabiliriz.

Şunu anlatmak istedim aslında, bence jant temizleyicisi dediğin zamazingo fırçasız akıtmalı kirin yüksek bölümünü. Citrus peçete testinden kalmış ve fırçasız "tuna nehri akmam diyor, etrafımı yıkmam diyor". Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ?

Her alana yönelik ürün kullanmak tercih ve bütçe meselesi :) Ülkemiz şartlarında en doğruyu ve en güzeli bulmaya çalışırken herkesi ve her cebi düşünerek maalesef ekonomi odaklı yada daha doğru bir tabirle minimum çeşit maksimum fayda gibi şeyleri göz etmek durumunda kalıyoruz, sizinde anlayışla karşılayacağınız üzere.

Yoksa siz bugün citrusu fırçalı uygularsınız, yarın bir başkası diablo alır uygular, ben R1 alır uygularım ve birbirimizi alkışlar güler eğleniriz. Maksadım ürün üzerine konuşarak jant temizleyiciler hk bir fikir üretmekti.

(Mesajım lütfen art niyetli anlaşılmasın, tamamen sakin bir üslup ile zihnimin kıvrımlarından kara boyalı klavye aracılığı ile foruma aktarılmıştır :komik:)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Evet kullanabiliriz.

Şunu anlatmak istedim aslında, bence jant temizleyicisi dediğin zamazingo fırçasız akıtmalı kirin yüksek bölümünü. Citrus peçete testinden kalmış ve fırçasız "tuna nehri akmam diyor, etrafımı yıkmam diyor". Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ?

Her alana yönelik ürün kullanmak tercih ve bütçe meselesi :) Ülkemiz şartlarında en doğruyu ve en güzeli bulmaya çalışırken herkesi ve her cebi düşünerek maalesef ekonomi odaklı yada daha doğru bir tabirle minimum çeşit maksimum fayda gibi şeyleri göz etmek durumunda kalıyoruz, sizinde anlayışla karşılayacağınız üzere.

Yoksa siz bugün citrusu fırçalı uygularsınız, yarın bir başkası diablo alır uygular, ben R1 alır uygularım ve birbirimizi alkışlar güler eğleniriz. Maksadım ürün üzerine konuşarak jant temizleyiciler hk bir fikir üretmekti.

(Mesajım lütfen art niyetli anlaşılmasın, tamamen sakin bir üslup ile zihnimin kıvrımlarından kara boyalı klavye aracılığı ile foruma aktarılmıştır :komik:)
Bu mantığa göre demir tozu kil de gereksiz, zaten şampuanla yıkıyoruz, kirler çıkıyor.
Jant temizleyici içinde bir başka kimyasal sökücüler de var, şimdi bu arkadaş yıkamış bu ürün ile jantları pırıl pırıl olmuş, şampuanla yıkasa yine bu parlamayı alacakmıydı.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Bu mantığa göre demir tozu kil de gereksiz, zaten şampuanla yıkıyoruz, kirler çıkıyor.
Jant temizleyici içinde bir başka kimyasal sökücüler de var, şimdi bu arkadaş yıkamış bu ürün ile jantları pırıl pırıl olmuş, şampuanla yıkasa yine bu parlamayı alacakmıydı.
Hiç bu açıdan düşünmemiştim :) sadece görünen temizlik olarak evet şampuan da aynı işi görüyor ama bir de bu boyut var tabi.
Yine bir aydınlanma yaşadım :)

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Peki abi korumalı ve 1-2 haftada bir rutin yıkanan jant da sadece kovaya ceviz+diablo kullansak sıkıntı olur mu ? Ama sprey olarak bir şey sıkmıcam sadece ön yıkama şampuanı ile durulıcağım.

Ömer88

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Evet kullanabiliriz.

Art niyetli olduğunuzu zaten düşünmüyorum burada kimseninde art niyetli olduğunu düşünmüyorum, yoksa ne böyle bir teste kalkışır nede paylaşırdım.
Hocam temel detail mantığı tercihler ve doğrular diye ikiye ayrılıyor. Tercih uygulayan kişiyi bağlar doğrular herkezi, biz şimdi jant temizleyici özelinde konuşacaksak ürünün iyimi kötümü olduğundan çok ürün gereklimi gereksizmi konusuna odaklanıyoruz. Doğru bize bir jant temizleyici ile temizle diyor tercih ise şampuanla. Şampuan herşeyi temizliyorsa diğer ürünler gereksiz. Apc ile deri nasıl sürekli temizlikte deride deformasyon yaratacaksa şampuanda zamanla belki jantta kir demir balata tozu birikimine sebebiyet verecek. Şimdi biz yeni başlayanlara önereceksek jant temizleyiciye gerek yok şampuanda aynı işi görür dersek olurmu olmaz. Artısı bu ürün özelinde konuşacaksam; bir kaç marka jant temizleyici tecrübe etmem sebebiyle jantta bariz parlaklık ve lastik temizliğinde orange degreaserden daha iyi temizlik yaptığını gözlemledim. Bunları şampuan verebilecekse biz bu işi başlamadan bitirelim hocam.

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Abi sana ve tecrübene saygım sonsuz. Bu konuda pek aynı fikirde değiliz sanırım. Demir tozu temizleyicinin yada kilin yaptığı işi şampuan da yapıyor olsaydı evet gereksiz olurdu. Bu tarz ince ince alan alan ayrılmış (temelinde çok ufak farklar barındıran) ürünler işlerimizi kolaylaştırmak için varlar ben üzerine fırçalayacak isem ceviz de pek ala jantın genel kirini temizleyecektir kanısındayım.

Art niyetli olduğunuzu zaten düşünmüyorum burada kimseninde art niyetli olduğunu düşünmüyorum, yoksa ne böyle bir teste kalkışır nede paylaşırdım.
Hocam temel detail mantığı tercihler ve doğrular diye ikiye ayrılıyor. Tercih uygulayan kişiyi bağlar doğrular herkezi, biz şimdi jant temizleyici özelinde konuşacaksak ürünün iyimi kötümü olduğundan çok ürün gereklimi gereksizmi konusuna odaklanıyoruz. Doğru bize bir jant temizleyici ile temizle diyor tercih ise şampuanla. Şampuan herşeyi temizliyorsa diğer ürünler gereksiz. Apc ile deri nasıl sürekli temizlikte deride deformasyon yaratacaksa şampuanda zamanla belki jantta kir demir balata tozu birikimine sebebiyet verecek. Şimdi biz yeni başlayanlara önereceksek jant temizleyiciye gerek yok şampuanda aynı işi görür dersek olurmu olmaz. Artısı bu ürün özelinde konuşacaksam; bir kaç marka jant temizleyici tecrübe etmem sebebiyle jantta bariz parlaklık ve lastik temizliğinde orange degreaserden daha iyi temizlik yaptığını gözlemledim. Bunları şampuan verebilecekse biz bu işi başlamadan bitirelim hocam.
ürünün iyimi kötümü olduğundan çok ürün gereklimi gereksizmi konusuna odaklanıyoruz
Kesinlikle aynı fikirdeyiz. Tekrar etmekte fayda var bu tarz ince ince alan alan ayrılmış (temelinde çok ufak farklar barındıran) ürünler işlerimizi kolaylaştırmak için varlar ben üzerine fırçalayacak isem ceviz de pek ala jantın genel kirini temizleyecektir kanısındayım, yoksa jant temizleyici niye kullanıyoruz demiyorum. Jant temizleyici işini yüksek oranda fırçasız çözmeli diyorum.

ormancı

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Merhabalar,
Bugün Chemical guys sticky gel citrus wheel and rim cleaner denemesi yaptım ve cg ördek köpük şişesi kullandım, sizlere fikir vermesi açısından buradan paylaşıyorum.
Ürünü 473ml olarak deneme amaçlı olarak aldım. Daha büyük galonla alma şansımızda var.
Cg: Bu ürünü saf ve 1:5 oranına kadar seyrelterek kullanabileceğimizi, ürünü sprey veya köpük şeklinde kullanabileceğimizi ürünün “adı itibariyle“ jel kıvamında olduğunu, 1lt ürünün 4lastik ve janta yeteceğini, ürünün ph nötr olduğunu ve jantta bulunan balata tozu vs temizlerkende jantlarda bulunan korumanıza herhangi bir zarar vermeyeceğini, hidroflorik asit içermesi sayesinde jantlara ekstra bir parlaklık verdiğini ve en önemlisi bir taraftan temassız bir yıkama vaadinde bulunup bir taraftan da daha inatçı kirler için fırça kullanılması gerektiğini belirtmiş.

Gelin birlikte bakalım bu vaadlerinden hangilerini gerçekleştirebiliyor.

Öncelikle jant ve lastiğin kirli hali.

Jant ve lastiğimi en son 2 hafta kadar önce temizleyip üzerine hızlıca bsd uygulamıştım, yani en azında azda olsa bir koruma var. Ürünü orta şeker 1:3 oranında sulandırıp ördek şişeye doldurdum. Köpük kıvamında uyguladım.

Ürünün 2 3 dk kadar çalışması için müsaade ettim ve direk su tuttum.

Ne derece temassız temizlik sağladığını görmek açısından peçete testi.

Görüleceği üzere Cg temassız temizlik vaadinden dolayı sınıfta kaldı.
Geçelim fırçalı temizliğe.

Final aşaması. Hidroflorik asit işe yaramış güzel parlıyor:)

Ürün spesifik olarak jantta temassız temizlikte bariz sınıfta kaldı. Zaten bende sihirli bir şekilde temizlemesini beklemiyordum.
Fırçalı temizlik başarılı, balata tozu vs her şey tertemiz oldu.
Ürün özellikle lastikte daha iyi çalıştı. Lastikte göreceğiniz üzere köpürdükçe köpürüyor ve bariz kir söküyor.
Bunların dışında ürünün vaadinden birde korumaya zarar vermemesiydi. Burada bsd miz hala canlı yaşıyor bu vaadi başarılı.
Lastik ve jantta ikisini bir arada temizlemesin başka bir ürün aramayım diyorsanız ürün size yönelik, tek bir ürünle halledilebiliyor.
Cg 1litre ürünün 4 lastik ve jant için yeterli geldiğini belirtmişti. Gerçi 1:3 sulandırma oranı fırçalı yıkamada bir eksik fazla göremedim belki 1:5 oranına çıkartılabilir, çok bişey kaybettirmez. Burada her lastik ve janta 2 sefer yani hem temassız su tutarak daha sonrasında temaslı olarak hemde fırçalarada ürün püskürterek kullanmama rağmen tam 1 litre yetti. Burdada cg nin ürün sarfiyatı anlamında başarılı olduğunu görüyoruz.
Ürün benim açımdan sınıfı geçer bir not aldı 10/8 fırça mecburiyeti ama bu fiyatlarla alternatifleride değerlendirilebilinir.
Ördek başlık videoda var biraz fazla sarfiyat yapıyor bence köpük istiyorsanız değerlendirilebilir ama bununda fiyatı borsa gibi 80lira olmuş ben aldığımda 60liraydı gereksiz maaliyet.

Boonus olarak 2 haftalık koch chemie nano magic plast care davlumbaz performansı.
Ellerinize sağlık güzel inceleme olmuş. Ürün içerisindeki hidroflorik asit oranıyla alakalı bir yayın bulamadım. Sizin bir bilginiz var mı bu konuda acaba?