Civic Hb wax yenileme( Infinity Supergloss +)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Merhabalar;
Malumunuz kış geldi ve kış sezonuna uygun koruma yapmanın vakti geldi.Uzun zaman önce aldığım ve kullanmak için kışı beklediğim Infinity super gloss u uygulama vakti geldi.Zor hava şartlarına rağmen uygulamayı yaptım artık, Yağmur hiç müsaade etmiyor detaya. Fakat deli bir detaycıyı durduramıyor tabii ki. Hayır mahallede adım iyici deliye çıkacak ki çıkmıştır büyük ihtimalle. Yağmur yağarken arabada yıkadım artık:of::of:

Oldukça kirli haldeyiz, arabamı en son ayın 8 inde yıkadım, yıakdığım gün yağmur yağdı, neredeyse o günden beri sürekli yağıyor.
IMG_20181202_100835.jpg
IMG_20181202_100841.jpg
IMG_20181202_100846.jpg
IMG_20181202_100854.jpg
IMG_20181202_100907.jpg
IMG_20181202_100912.jpg
IMG_20181202_100918.jpg
IMG_20181202_100924.jpg
IMG_20181202_100933.jpg
IMG_20181202_100949.jpg

Davlumbaz temizliğine Arexons Fulcron ile yaptım. Kendisi tam bir temizlik canavarı. Hiç ekonomik değil tek kötü yanıda bu.
IMG_20181202_101315.jpg

Jant temizliğine AutoGlym nin çok övülen ürünü Magma ile başladım. Forumda çogu arkadaş bilir ben bu markaya karşı pek sıcak bakmam yani ürünlerini çok başarılı bulmam. şimdi yiğidi öldür hakkını yeme, ürün oldukça başarılı, Yani bu konuda kullandığım en başarılı ürünlerden diyebilirim ki kullanmadığım çok az ürün vardır. Benim gibi bir adama bir ara acaba fırçayla girmeye gerek yok mu diye bile düşündürttü. ben yine yaptım ama:deli:Çok iyi temizlik yaptı.Fakat öyle aşırı bir kızarma olmadı.
IMG_20181202_101852.jpg

Sonrasında vakit geçirmeden KC Greenstar 1/10 pre wash olarak kullandım.Bu gün kullandığım ürünlerde amaç wax yenileyeceğim için eski korumayı katledip kurtulmak.
IMG_20181202_101926.jpg

Durulamadan Snow Foam ile köpük show yapalım.Güzel bir kokteyl yaptım yine. Muhteşem temizlik gücü elde ettim. Trafik filmi mi peh oda ne ki:alkis:Flowey B33 ve VP Combo2 ile çok etkili bir karışım oldu.
IMG_20181202_102749.jpg
IMG_20181202_103017.jpg
IMG_20181202_103023.jpg
IMG_20181202_103032.jpg

Jantları yine boş geçmeyip detaylandırdım, CG Diablo ile .Maalesef bir seferlik ürünüm kaldı.Acil yenisini almam lazım.
IMG_20181202_105622.jpg
IMG_20181202_105723.jpg

Kova yıkaması için CG Clean State tercih ettim.Ertık can çekişen korumaya ölümcül darbeyi bu şampuan ile vurmayı planlıyordum.Şampuan olarak wax yenileme yapacağım zaman kullanıyorum. Tek başına waxı sökme gücü yok, benim yaptığım gibi can çekişen waxı öldürür. Ürün açıklamasında da Wax-sealantı yüzeyden güvenli şekilde söker diyor. PH ölçümüm 7 çıktı. yani ph nötr bir şampuan.

IMG_20181202_112308.jpg
IMG_20181202_112425.jpg
IMG_20181202_112517.jpg

Duruladım ve kaporta demirtozu temizliğine geçtim, bu safhada ufak bir test yaptım.Shiny garage D.Tox ve AG Magmayı kaputta karşılaştırma yaptım.sonuç bence berabere.İki üründe iyi çalışıyor.Demirtozu çıkmıyor fazla o ayrı:)

Tekrar durulayıp Marflo kil eldiven ve Dr. Beasley's Clay Sprey ile kil uygulamasını yaptım.

Durulama yapıp kuruladım.Kurulama işini Klin Dooka Edition ile yaptım.

Arabada çizik yok gibi ama yada sadece benim görebildiğim derecede kılcak çizikler vardı. Bunun için DR. Beasley's Fine Compaund kullandım..Dr. beasley's in finisaj pastası.
Finishini beğendim olduka parlak ve pürüzüs bir yüzey bıraktı.Sıfır çizik seviyesine geldi araç.Yani artık ben bile Hare-çizik falan göremiyorum:deli::heyecan:

Yüzeyi temizlemek için Gyeon Prep kullandım.

Nihayet wax aşamasına geçtim.Ürünü biraz bol kullanıp bir de fazla bekleyip kurutunca silmesi çok zor oldu.Bekletmeden silmek yada az bkleyi silmek gerekiyormuş öğrendik.
Daha waxı silmeden yağmur başladı:mad::of:
Değerlendirme:parlaklık olarak eh, bir canauba premium wax değil.Ama fena değil. Boncuklama muhteşem.Ben sevdim.

IMG_20181202_153803.jpg

IMG_20181202_153803.jpg
IMG_20181202_153848.jpg
IMG_20181202_172153.jpg
IMG_20181202_172204.jpg
IMG_20181202_172210.jpg
IMG_20181202_172212.jpg
IMG_20181202_172225.jpg
IMG_20181202_172239.jpg
IMG_20181202_172251.jpg
IMG_20181202_172301.jpg

IMG_20181202_153842.jpg
IMG_20181202_153822.jpg
IMG_20181202_153812.jpg
IMG_20181202_153848.jpg
IMG_20181202_222401.jpg
IMG_20181202_222413.jpg

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
@onurçiko Yine muhtesem bir uygulama olmus cok begenerek keyifle okudum. Kopuge diyecek soz yok biraz daha zorlasaniz kar topu yapip oynanacak Fulcron hic kullanmadim cok merak ediyorum fakat davlumbaz temizliginde ne olursa olsun urun sarfiyati fazla oldugu icin ne urun olsa cok gidecek malesef... Infinity waxin bu urununu de bize tanittiginiz icin tesekkur ederim. Benim cok merak ettigim bir urundu. Ilerleyen zamanlarda kalicilik parlaklik kayganlik nasil kendi adima cok merak ediyorum. Sitesinde contact angle’sinin 124 derece oldugu belirtilmis ki ciddi yuksek ve minimum da 95 derece civarina dusecegi belirtilmis umarim dediklerini yerine getirir. Soyle muazzam boncuklanmalari izlemek muthis keyif ama surekli degisken hava kosullarinda ertesi gun gunes acip arac uzerinde kurursada izdirap ama yapacak birsey yok. Keyifle takipteyim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Abi ellerine sağlık, supergloss'u takipteyim. Dayanımı konusunda yorumlarını bekliyorum. :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
@onurçiko Yine muhtesem bir uygulama olmus cok begenerek keyifle okudum. Kopuge diyecek soz yok biraz daha zorlasaniz kar topu yapip oynanacak Fulcron hic kullanmadim cok merak ediyorum fakat davlumbaz temizliginde ne olursa olsun urun sarfiyati fazla oldugu icin ne urun olsa cok gidecek malesef... Infinity waxin bu urununu de bize tanittiginiz icin tesekkur ederim. Benim cok merak ettigim bir urundu. Ilerleyen zamanlarda kalicilik parlaklik kayganlik nasil kendi adima cok merak ediyorum. Sitesinde contact angle’sinin 124 derece oldugu belirtilmis ki ciddi yuksek ve minimum da 95 derece civarina dusecegi belirtilmis umarim dediklerini yerine getirir. Soyle muazzam boncuklanmalari izlemek muthis keyif ama surekli degisken hava kosullarinda ertesi gun gunes acip arac uzerinde kurursada izdirap ama yapacak birsey yok. Keyifle takipteyim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teşekkür ederim, Fulcron 10 numara ürün. Ben minimum 10 şişe falan bitirdim, dahada çok bitirecem gibi. Allahtan Ceviz var.
İnfinty boncuklama müthiş, böylesini görmedim yani. Parlaklık dediğim gibi, bi zymöl değil mesela. Dokunma hissi yada kayganlıkda normal yani üst düzey değil. Daha iyilerini kullanmıştım bu konuda. Özetle kış için mükemmel bir alternatif bence. Dayanım konusunda bir test yapabilirim umarım. Çünkü ben duramam kesin üzerine ürün uygularım. Dayanamam, kurtlanırım.
Abi ellerine sağlık, supergloss'u takipteyim. Dayanımı konusunda yorumlarını bekliyorum. :)
Teşekkür ederim Ahmet, ama bakalım.

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Abi eline sağlık parlaklık çok iyi inş dayanımıda uzun olur beyaz olmasına rağmen süper parlamış yaz gelsede bende uğraşsam abi ankaraya ayaz geldi elimi süremiyorum aşırı soğuk oluyor :yazik:

İdris

Usta Detaycı
Üye
İl
Bursa
Merhabalar;
Malumunuz kış geldi ve kış sezonuna uygun koruma yapmanın vakti geldi.Uzun zaman önce aldığım ve kullanmak için kışı beklediğim Infinity super gloss u uygulama vakti geldi.Zor hava şartlarına rağmen uygulamayı yaptım artık, Yağmur hiç müsaade etmiyor detaya. Fakat deli bir detaycıyı durduramıyor tabii ki. Hayır mahallede adım iyici deliye çıkacak ki çıkmıştır büyük ihtimalle. Yağmur yağarken arabada yıkadım artık:of::of:

Oldukça kirli haldeyiz, arabamı en son ayın 8 inde yıkadım, yıakdığım gün yağmur yağdı, neredeyse o günden beri sürekli yağıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 3506
Ekli dosyayı görüntüle 3507
Ekli dosyayı görüntüle 3508
Ekli dosyayı görüntüle 3509
Ekli dosyayı görüntüle 3510
Ekli dosyayı görüntüle 3511
Ekli dosyayı görüntüle 3512
Ekli dosyayı görüntüle 3513
Ekli dosyayı görüntüle 3514
Ekli dosyayı görüntüle 3515

Davlumbaz temizliğine Arexons Fulcron ile yaptım. Kendisi tam bir temizlik canavarı. Hiç ekonomik değil tek kötü yanıda bu.
Ekli dosyayı görüntüle 3516

Jant temizliğine AutoGlym nin çok övülen ürünü Magma ile başladım. Forumda çogu arkadaş bilir ben bu markaya karşı pek sıcak bakmam yani ürünlerini çok başarılı bulmam. şimdi yiğidi öldür hakkını yeme, ürün oldukça başarılı, Yani bu konuda kullandığım en başarılı ürünlerden diyebilirim ki kullanmadığım çok az ürün vardır. Benim gibi bir adama bir ara acaba fırçayla girmeye gerek yok mu diye bile düşündürttü. ben yine yaptım ama:deli:Çok iyi temizlik yaptı.Fakat öyle aşırı bir kızarma olmadı.
Ekli dosyayı görüntüle 3517

Sonrasında vakit geçirmeden KC Greenstar 1/10 pre wash olarak kullandım.Bu gün kullandığım ürünlerde amaç wax yenileyeceğim için eski korumayı katledip kurtulmak.
Ekli dosyayı görüntüle 3518

Durulamadan Snow Foam ile köpük show yapalım.Güzel bir kokteyl yaptım yine. Muhteşem temizlik gücü elde ettim. Trafik filmi mi peh oda ne ki:alkis:Flowey B33 ve VP Combo2 ile çok etkili bir karışım oldu.
Ekli dosyayı görüntüle 3519
Ekli dosyayı görüntüle 3520
Ekli dosyayı görüntüle 3521
Ekli dosyayı görüntüle 3522

Jantları yine boş geçmeyip detaylandırdım, CG Diablo ile .Maalesef bir seferlik ürünüm kaldı.Acil yenisini almam lazım.
Ekli dosyayı görüntüle 3523
Ekli dosyayı görüntüle 3525

Kova yıkaması için CG Clean State tercih ettim.Ertık can çekişen korumaya ölümcül darbeyi bu şampuan ile vurmayı planlıyordum.Şampuan olarak wax yenileme yapacağım zaman kullanıyorum. Tek başına waxı sökme gücü yok, benim yaptığım gibi can çekişen waxı öldürür. Ürün açıklamasında da Wax-sealantı yüzeyden güvenli şekilde söker diyor. PH ölçümüm 7 çıktı. yani ph nötr bir şampuan.

Ekli dosyayı görüntüle 3526
Ekli dosyayı görüntüle 3527
Ekli dosyayı görüntüle 3528

Duruladım ve kaporta demirtozu temizliğine geçtim, bu safhada ufak bir test yaptım.Shiny garage D.Tox ve AG Magmayı kaputta karşılaştırma yaptım.sonuç bence berabere.İki üründe iyi çalışıyor.Demirtozu çıkmıyor fazla o ayrı:)

Tekrar durulayıp Marflo kil eldiven ve Dr. Beasley's Clay Sprey ile kil uygulamasını yaptım.

Durulama yapıp kuruladım.Kurulama işini Klin Dooka Edition ile yaptım.

Arabada çizik yok gibi ama yada sadece benim görebildiğim derecede kılcak çizikler vardı. Bunun için DR. Beasley's Fine Compaund kullandım..Dr. beasley's in finisaj pastası.
Finishini beğendim olduka parlak ve pürüzüs bir yüzey bıraktı.Sıfır çizik seviyesine geldi araç.Yani artık ben bile Hare-çizik falan göremiyorum:deli::heyecan:

Yüzeyi temizlemek için Gyeon Prep kullandım.

Nihayet wax aşamasına geçtim.Ürünü biraz bol kullanıp bir de fazla bekleyip kurutunca silmesi çok zor oldu.Bekletmeden silmek yada az bkleyi silmek gerekiyormuş öğrendik.
Daha waxı silmeden yağmur başladı:mad::of:
Değerlendirme:parlaklık olarak eh, bir canauba premium wax değil.Ama fena değil. Boncuklama muhteşem.Ben sevdim.

Ekli dosyayı görüntüle 3544

Ekli dosyayı görüntüle 3544
Ekli dosyayı görüntüle 3549
Ekli dosyayı görüntüle 3550
Ekli dosyayı görüntüle 3551
Ekli dosyayı görüntüle 3552
Ekli dosyayı görüntüle 3553
Ekli dosyayı görüntüle 3554
Ekli dosyayı görüntüle 3555
Ekli dosyayı görüntüle 3556
Ekli dosyayı görüntüle 3557

Ekli dosyayı görüntüle 3563
Ekli dosyayı görüntüle 3562
Ekli dosyayı görüntüle 3561
Ekli dosyayı görüntüle 3564
Ekli dosyayı görüntüle 3566
Ekli dosyayı görüntüle 3567
:alkis::alkis:elıne saglık ustad

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Abi eline sağlık parlaklık çok iyi inş dayanımıda uzun olur beyaz olmasına rağmen süper parlamış yaz gelsede bende uğraşsam abi ankaraya ayaz geldi elimi süremiyorum aşırı soğuk oluyor :yazik:
Kardeşim, Ankara Antalya 6 saat, sabah erkenden yola çıksan çözeriz bu işi:)

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Beklenen inceleme geldi. Boncuklanma gerçekten çok iyi. Ve fakat parlaklık konusu düşündürdü açıkçası. Çünkü ürünün fiyatı hatırı sayılır seviyede. Kış waxı diyebilmek için en azından. Yani kışın araç zaten çok temiz kalmıyor. Fusso, Kiwami, Mr. Fix vb. ürünler de iyi kötü iş görüyor. Bu gibi waxların yazın da memnun etmesi lazım diye düşünüyorum. Misal Zymöl Titanium. Neyse ürünün vaadedilen gerçek hayat kullanım süresi 6 ay yazıyordu. Bakalım dayanım ne kadar olacak.

Bu arada hava durumu elverirse yılbaşına 3-4 günlüğüne Antalyadayım. Bu sefer uğramaya çalışıcam.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Eline sağlık hacı
Yine döktürmüşsün maaşallah
:alkis:
İnfinity resimlerden hiç fena durmuyor
Bir de şöyle bildiğimiz soft99 larla bir kıyaslama yapsan ben ve benim gibi birçok arkadaş için faydalı olur diye düşünüyorum ;)
Yalnız boncuklar beni benden aldı o_O

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Beklenen inceleme geldi. Boncuklanma gerçekten çok iyi. Ve fakat parlaklık konusu düşündürdü açıkçası. Çünkü ürünün fiyatı hatırı sayılır seviyede. Kış waxı diyebilmek için en azından. Yani kışın araç zaten çok temiz kalmıyor. Fusso, Kiwami, Mr. Fix vb. ürünler de iyi kötü iş görüyor. Bu gibi waxların yazın da memnun etmesi lazım diye düşünüyorum. Misal Zymöl Titanium. Neyse ürünün vaadedilen gerçek hayat kullanım süresi 6 ay yazıyordu. Bakalım dayanım ne kadar olacak.

Bu arada hava durumu elverirse yılbaşına 3-4 günlüğüne Antalyadayım. Bu sefer uğramaya çalışıcam.
Parlaklık kötü değil fakat bir carnauba gibi değil, yoksa bu parlaklıkta iyi yani. Yazında kullanılır aslında. Lakin ben elimde zymöl varsa zymöl kullanırım. Demek istediğim bu.
6 ay dayanım olur mu bilmem ama ben o kadar bekleyemem.
Bekliyorum o zaman, inşallah gelirsiniz.

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
onur usta eline anlatımına saglık yine harika bi uygulama izledim erken davranan detaycı boncuk yapar detaycı atasözü :)
köpük kıvamı süper olmuş bu gidişle yazın antalya discolarındaki köpük show partileri sönük geçecek

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık hacı
Yine döktürmüşsün maaşallah
:alkis:
İnfinity resimlerden hiç fena durmuyor
Bir de şöyle bildiğimiz soft99 larla bir kıyaslama yapsan ben ve benim gibi birçok arkadaş için faydalı olur diye düşünüyorum ;)
Yalnız boncuklar beni benden aldı o_O
Teşekkür ederim hacı, senin gül hatrına yapacaz bi güzellik, seni kıracağıma...
Mahalldeki arabalara dadanayım ben yine:)
Boncuklar fena hacı. Wax güzel ağa güzel wax.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
onur usta eline anlatımına saglık yine harika bi uygulama izledim erken davranan detaycı boncuk yapar detaycı atasözü :)
köpük kıvamı süper olmuş bu gidişle yazın antalya discolarındaki köpük show partileri sönük geçecek
Teşekkür ederim Recep ustam, bu boncuğu almak için yağmurlarla, tsunamilerle, karetta karetta kaplumbağlarıyla boğuştum.
Uygulama sırası sende ustam, söyle siyah olur, kırmızı olur...
Flowey güzel köpürüyor usta.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Teşekkür ederim hacı, senin gül hatrına yapacaz bi güzellik, seni kıracağıma...
Mahalldeki arabalara dadanayım ben yine:)
Boncuklar fena hacı. Wax güzel ağa güzel wax.
Eyvallah teşekkür ederim
De o kadar zahmete girmene gerek yok
Kullandığın soft99 larla kendi görüşlerinle (hani boncuklar fussodan üstün,parlaklık otantikle kiwami arası gibi) kıyaslaman kafi
Bu arada bütün soft99 ları kullanmış gibi davrandım sana :komik:(biraz düşününce pek de soft99 uygulamanı hatırlayamadım):dusun:
O zaman şöyle düzelteyim;
Kullandığın soft99 larla şahsi görüşlerinle kıyas yaparsan sevinirim ;)
Ha sen illa mahalledeki araçlara dadanacam diyorsan orası ayrı :komik:
Ama bu kış şartlarında sırf benim merakımı gidermek için zahmete girmene gönlüm razı olmaz :p

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
@onurçiko yine efsane uygulama olmuş köpükler parti vermiş, iron kokteylleri , üstüne de merak edilen ürün olunca mü kem mel bi özet olmuş abi 2018in enleri ödüllerinde en hızlı uygulamacısı,en detaycısı ödülleri sana gelsin :komik: süpergloss yine de alternatif olabilir diye düşünüyorum abi kış mevsimi için zymöle kıyılamadığı bu mevsimlerde boncukları çok efsane pozisyonlar almış dayanımınıda seninle takip ederiz buralardan, eline emeğine sağlık abi :alkis:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Parlaklık kötü değil fakat bir carnauba gibi değil, yoksa bu parlaklıkta iyi yani. Yazında kullanılır aslında. Lakin ben elimde zymöl varsa zymöl kullanırım. Demek istediğim bu.
6 ay dayanım olur mu bilmem ama ben o kadar bekleyemem.
Bekliyorum o zaman, inşallah gelirsiniz.
Abi duruma göre bir arkadaşımdan rica edicem getirmesi için de ondan dolayı biraz irdelemiş gibi oldum. Anladığım kadarıyla top tier rakiplere göre bir tık geri ama orta ve orta-üst rakiplerden iyi. İhtiyaca göre tercih edilebilecek bir ürün. Keşke fiyat biraz daha makul olsaydı.