Coronaya Karşı Detaylı İç Temizlik

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Merhaba arkadaşlar, Başlığa bakmayın böyle iddiam yok tabii ki, sadece şu anda ki modaya gönderme yapıp , hiciv yapayım istedim.
Çünkü sosyal medyada kaç gündür büyük firmalar dahil bir sürü reklam görüyorum böyle ve uyuz oldum.

Neyse forum bilinçli zaten bu konuda.
Bizim merco nun içine giriştim bu sefer, aslında videoyu o konuya atıp geçecektim fakat gelen iç temizlik ile ilgili talep ve sorular gelince ayrı açayım, sorulara cevap olur diye düşündüm.
8-9 saatlik aralıksız bir temizlik oldu. Elimden geldiğince elimin girdiği ulaşabildiğim her yeri temizlemeye çalıştım.

Kullandığım Ürünler ;
  1. AutoBrite x101: Ürün beğenerek kullandığım bir Apc.
  2. Nanolex İnterior Cleaner : Çok çok beğendim. Kokusu temizliği harika. Pahalı ama hakkını veriyor. Pahalı bir spor otomobil gibi.
  3. AutoBrite Pİnk Sheen: Daha önce de yorumlamıştım.ilk başta parlak bir finiş bırakacak gibi duruyor ama sonra satene doğru kayıyor. Toz tutmama olayında benim en favori ürünüm oldu. Bu konuda çok başarılı.
  4. Zymöl Detailwax: Anlatılmaz yaşanır diyorum.
  5. KC Glass Cleaner: Güzel bir ürün, Meg e yakın diyebilirim. Yarışırlar ama ben meg.i seçerim.
  6. AutoBrite P32 : Kapı içlerinde kullanıdım. Portakal kokusu çok cezbediyor.
  7. VP Enzyme Odour: Dezenfekte denince ilk aklıma gelen üründür.

Araba yaşına göre çok iyi ve temiz durumdaydı aslında, beklediğimden çok daha iyi gerçekten. bende elimden geleni yaptım.
Murat yine videolar olsun, uygulama olsun çok yardımcı oldu sağolsun.

Video şimdiye kadar ki en uzun videom oldu, Umarım sıkılmadan izlersiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
Merhaba arkadaşlar, Başlığa bakmayın böyle iddiam yok tabii ki, sadece şu anda ki modaya gönderme yapıp , hiciv yapayım istedim. Çünkü sosyal medyada kaç gündür büyük firmalar dahil bir sürü reklam görüyorum böyle ve uyuz oldum. Neyse forum bilinçli zaten bu konuda.
Bizim merco nun içine giriştim bu sefer, aslında videoyu o konuya atıp geçecektim fakat gelen iç temizlik ile ilgili talep ve sorular gelince ayrı açayım, sorulara cevap olur diye düşündüm.
8-9 saatlik aralıksız bir temizlik oldu. Elimden geldiğince elimin girdiği ulaşabildiğim her yeri temizlemeye çalıştım.

Kullanddığım ürünler.
AutoBrite x101: Ürün beğenerek kullandığım bir Apc.
Nanolex İnterior Cleaner : çok çok beğendim. Kokusu temizliği harika. Pahalı ama hakkını veriyor. Pahalı bir spor otomobil gibi.
AutoBrite Pİnk Sheen: daha önce de yorumlamıştım.ilk başta parlak bir finiş bırakacak gibi duruyor ama sonra satene doğru kayıyor. Toz tutmama olayında benim en favori ürünüm oldu. Bu konuda çok başarılı.
Zymöl Detailwax: anlatılmaz yaşanır diyorum.
KC Glass Cleaner: Güzel bir ürün, Meg e yakın diyebilirim. Yarışırlar ama ben megi seçerim.
AutoBrite P32 : kapı içlerinde kullanıdım. Portakal kokusu çok cezbediyor.
VP Enzyme Odor: dezekte denince ilk aklıma gelen üründür.

Araba yaşına göre çok iyi ve temiz durumdaydı aslında, beklediğimden çok daha iyi gerçekten. bende elimden geleni yaptım.

Abi ellerine sağlık, senin videonu izlerken hatalarımı kapatmaya yardımcı oluyor. Çayımı kapıp geldim her dakikasını izliyicem. :)

MoonDance

Usta Detaycı
Üye
Abi ellerine emeğine sağlık. Böylesine en ince detaylar senden beklenirdi.
En önemlisi ise tavanı temizlerken ter içinde kalmışsın. Video nun her yeri Alın teri, yaptığın iş sonuna kadar helâl. Tebrik ederim.

mustafacagri

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhaba arkadaşlar, Başlığa bakmayın böyle iddiam yok tabii ki, sadece şu anda ki modaya gönderme yapıp , hiciv yapayım istedim. Çünkü sosyal medyada kaç gündür büyük firmalar dahil bir sürü reklam görüyorum böyle ve uyuz oldum. Neyse forum bilinçli zaten bu konuda.

Kullanddığım ürünler.
AutoBrite x101: Ürün beğenerek kullandığım bir Apc.
Nanolex İnterior Cleaner : çok çok beğendim. Kokusu temizliği harika. Pahalı ama hakkını veriyor. Pahalı bir spor otomobil gibi.
AutoBrite Pİnk Sheen: daha önce de yorumlamıştım.ilk başta parlak bir finiş bırakacak gibi duruyor ama sonra satene doğru kayıyor. Toz tutmama olayında benim en favori ürünüm oldu. Bu konuda çok başarılı.
Zymöl Detailwax: anlatılmaz yaşanır diyorum.
KC Glass Cleaner: Güzel bir ürün, Meg e yakın diyebilirim. Yarışırlar ama ben megi seçerim.
AutoBrite P32 : kapı içlerinde kullanıdım. Portakal kokusu çok cezbediyor.
VP Enzyme Odor: dezekte denince ilk aklıma gelen üründür.

Eline sağlık abi gece izlemelik bişeyler ararken iyi oldu :) Pink sheen'i spritz yerine kullanmak doğru mudur mesela göğüste torpido üzerinde falan? Yoksa yaptığın uygulamada spritzin görevini ve uygulandığı yerleri nanolex interior cleaner mı üstlendi tamamen :)

Nobran

Tecrübeli Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
Ankara
Corona corona olalı böyle zulüm görmemiştir. Yanlış adamlara çattı:taraa::taraa: Elinize sağlık hocam videoyu şimdi izleyemiyorum ancak ilerleme şeridindeki ön izlemelerden hızlıca geçtim yarın sabah izleyeceğim ama gördüğüm kadarıyla uygulama şahane, ürünler de şahane, e işçilik de ortada bize sadece tebrik etmek düşer!

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Senin video yu izlerken kendimi biran w124 bakarken buldum abi :)
Çok güzel olmuş eline sağlık gerçekten araç harika zaten birde senin eline geçince muhteşem olmuş elin kolun dert görmesin

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Abi ellerine sağlık, senin videonu izlerken hatalarımı kapatmaya yardımcı oluyor. Çayımı kapıp geldim her dakikasını izliyicem. :)
Teşekkür ederim kardeşim, çayı al ama demlipiyle al video uzun oldu, demlik biter:)
Abi ellerine emeğine sağlık. Böylesine en ince detaylar senden beklenirdi.
En önemlisi ise tavanı temizlerken ter içinde kalmışsın. Video nun her yeri Alın teri, yaptığın iş sonuna kadar helâl. Tebrik ederim.
Teşekkür ederim kardeşim, ter akacak ağa.
Eline sağlık abi gece izlemelik bişeyler ararken iyi oldu :) Pink sheen'i spritz yerine kullanmak doğru mudur mesela göğüste torpido üzerinde falan? Yoksa yaptığın uygulamada spritzin görevini ve uygulandığı yerleri nanolex interior cleaner mı üstlendi tamamen :)
Evet ikisi de protectant, spritz terine kullanabilirsin. Nanolex temizleyici koruma sağlamaz, üzerine bu tarz koruyucu ürünler kullanmalısın.
Corona corona olalı böyle zulüm görmemiştir. Yanlış adamlara çattı:taraa::taraa: Elinize sağlık hocam videoyu şimdi izleyemiyorum ancak ilerleme şeridindeki ön izlemelerden hızlıca geçtim yarın sabah izleyeceğim ama gördüğüm kadarıyla uygulama şahane, ürünler de şahane, e işçilik de ortada bize sadece tebrik etmek düşer!
Teşekkür ederim Muzaffer, beğenmene çok sevindim. Ekleyeceklerin varsa yanlışlarım söyleyin konu derinleşsin, interaktif gidelim. Senin önerilerin önemli bizim için.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Senin video yu izlerken kendimi biran w124 bakarken buldum abi :)
Çok güzel olmuş eline sağlık gerçekten araç harika zaten birde senin eline geçince muhteşem olmuş elin kolun dert görmesin
Teşekkür ederim ederim kardeşim, valla bak sen bundan, passattan iyi araç:)

Muratcan

Usta Detaycı
Üye
İl
Antalya
Verdiğin emek çok üst düzeydi abi. 8 saat nasıl geçti anlamadım. Benim yaptığım iş kolaydı tuşa bas video çek. Kullandığın ürünlere gelirsek işçiliğin kadar güzel ürünler. Kesinlikle tavsiye edilir :) Başlık ise çok manidar :)

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
Merhaba arkadaşlar, Başlığa bakmayın böyle iddiam yok tabii ki, sadece şu anda ki modaya gönderme yapıp , hiciv yapayım istedim.
Çünkü sosyal medyada kaç gündür büyük firmalar dahil bir sürü reklam görüyorum böyle ve uyuz oldum.

Neyse forum bilinçli zaten bu konuda.

Kullandığım Ürünler ;
  1. AutoBrite x101: Ürün beğenerek kullandığım bir Apc.
  2. Nanolex İnterior Cleaner : Çok çok beğendim. Kokusu temizliği harika. Pahalı ama hakkını veriyor. Pahalı bir spor otomobil gibi.
  3. AutoBrite Pİnk Sheen: Daha önce de yorumlamıştım.ilk başta parlak bir finiş bırakacak gibi duruyor ama sonra satene doğru kayıyor. Toz tutmama olayında benim en favori ürünüm oldu. Bu konuda çok başarılı.
  4. Zymöl Detailwax: Anlatılmaz yaşanır diyorum.
  5. KC Glass Cleaner: Güzel bir ürün, Meg e yakın diyebilirim. Yarışırlar ama ben megi seçerim.
  6. AutoBrite P32 : Kapı içlerinde kullanıdım. Portakal kokusu çok cezbediyor.
  7. VP Enzyme Odour: Dezekte denince ilk aklıma gelen üründür.

Ellerinize yine sağlık, uygulama ayrı güzel videosu ayrı güzel olmuş. Tam bir eğitici öğretici video olmuş. Rahat izleyemediğim için duraklattım, sakin sakin sindire sindire izleyeceğim.

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Teşekkür ederim ederim kardeşim, valla bak sen bundan, passattan iyi araç:)
Abi passatın falan içinden geçer w124 baya baktım iki üç gündür ama düzgün araba bulamadım temiz olanlara passat parası yazmış adamlar o yüzden başka bahara kaldı heveslerin gerçekten baya heveslenmiştim şuan passat variant var ilanda gözüme kestirdin ama nasip bakalım şu illet bi gitsin piyasadan da yapıştırcam Rabbim nasip ederse direk yanındayım birlikte detay yapıcaz :)<3

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Maşallah:nazar: Rabbim nazarlardan saklasın masterim. Neler kattın bize neler öğrettin ellerin dert görmesin

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Koronayı kovaladın abide kendini ihmal etme,emeğine sağlık uygulamaya yorum yok :)

Berkay

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Abi ellerine sağlık, çayım hazır, videoyu tv ye aktarıp izleyeceğim :)

Başlık güzel olmuş, maalesef fırsatçılar çok. Elimizden geldiğince bilinçlendireceğiz çevremizi başka yapacak bir şey yok.
Bu nanolexi de herhalde ben sardırdım foruma, çok beğenmiştim. Görünüşe göre genel bir beğeni var ürüne, sevindim. Tersi olsa baya bombalanırdım herhalde :)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Verdiğin emek çok üst düzeydi abi. 8 saat nasıl geçti anlamadım. Benim yaptığım iş kolaydı tuşa bas video çek. Kullandığın ürünlere gelirsek işçiliğin kadar güzel ürünler. Kesinlikle tavsiye edilir :) Başlık ise çok manidar :)
Teşekkür ederim kardeşim, artık senşn arabaya bir kaç test vakti geliyor, bu hafta içi kolları sıvayalım kısmet olursa. Yada @Tonyukuk07 u bekleyelim,
Abi ellerine sağlık, araçtaki her noktaya aynı özen ve emekle değinmişsin maşallah, helal olsun :)
Teşekkür ederim kardeşim, paslı olana bir kaç yer var, oralar aklımda kaldı, birde oralara müdahale edecem boya fala işini halkedelim. Eksik kalmasın.
Teşekkür ederim İdris'cığım
Ellerinize yine sağlık, uygulama ayrı güzel videosu ayrı güzel olmuş. Tam bir eğitici öğretici video olmuş. Rahat izleyemediğim için duraklattım, sakin sakin sindire sindire izleyeceğim.
Teşekkür ederim
Çayını, kahveni al otur tv karşısına, höpürdete höpürdete:)
Maşallah:nazar: Rabbim nazarlardan saklasın masterim. Neler kattın bize neler öğrettin ellerin dert görmesin
Teşekkür ederim kardeşim, maksat hedefine hasıl olduysa ne mutlu.
Abi passatın falan içinden geçer w124 baya baktım iki üç gündür ama düzgün araba bulamadım temiz olanlara passat parası yazmış adamlar o yüzden başka bahara kaldı heveslerin gerçekten baya heveslenmiştim şuan passat variant var ilanda gözüme kestirdin ama nasip bakalım şu illet bi gitsin piyasadan da yapıştırcam Rabbim nasip ederse direk yanındayım birlikte detay yapıcaz :)<3
Valla arabadan ziyade senin buraya gelmen önemli, istersen hacı murat al gel, gelde:)
Koronayı kovaladın abide kendini ihmal etme,emeğine sağlık uygulamaya yorum yok :)
Teşekkür ederim kardeşim:)
Abi ellerine sağlık, çayım hazır, videoyu tv ye aktarıp izleyeceğim :)

Başlık güzel olmuş, maalesef fırsatçılar çok. Elimizden geldiğince bilinçlendireceğiz çevremizi başka yapacak bir şey yok.
Bu nanolexi de herhalde ben sardırdım foruma, çok beğenmiştim. Görünüşe göre genel bir beğeni var ürüne, sevindim. Tersi olsa baya bombalanırdım herhalde :)
Teşekkür ederim kardeşim, valla iyiki sardırdın, ben çok beğendim ürünü, kalite kokuyor, gönül rahatlığı ile kullanırım. Zarar verecekmiş falan hiç düşünmeden kullanılacak bir ürün, kokusu ve finişi harika. Temizlik kabiliyeti de oldukça iyi. Bu vesile ile teşekkür etmiş de olayım. Ürüne çok kanım kaynadı, kendi arabamda da kullanmak için sabırsızlanıyorum.

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir
üstad @onurçiko ellerine saglık. etezyen'in fıtınaya dönmüş hali gibisin . seni izlemek virüslere bile meydan okuyuşun baş yapıt gibi.

iyi detaylar.

içinde sabun var. geçer belki göz kırpma. gülücük.