Detailing dışı hobileriniz neler?

Detail 35

Uzman Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Fotoğrafçılık ileri seviyedeydi benim için yıllarca, artık ileri seviye detailing. Konsol oyunları direksiyon similasyonum var araba tutkusu ile ilgili hemen hemen herşeyi seviyorum. Güzel konu başlığı olmuş teşekkürler

Fuel Economy

Acemi Detaycı
Üye
Genel motor sporları

615E8089-A2DD-430F-BEBA-509FE1F6BA15.jpeg

Bununla ilgili grubumuzun instagram adresi PetrolheadParkingOnly şimdilik çok bir şey paylaşmıyoruz ama ilerisi için güzel düşüncelerimiz var.

Simülasyonlar ,ufak tefek bilgisayar işleri ve genel DIY’da hobilerim arasında.

4A4B4043-A3F4-404C-8FAF-D3819E08C0AA.jpeg

tanjuyildizhan

Çaylak Detaycı
Üye
Resimler harika. Aslında başlı başına sanat eseri olduklarını fotoğraflar ile kanıtlamışsınız. Her sanatın sanatkarı olduğu gibi bu cihanın da bi sanatkarı olduğunu unutmamak lazım. Ben de son zamanlarda mangal üzerine kendimi geliştiriyorum malzemelerimi tamamladım da. Ayrıca aracımın tamirini bakımlarını kendim yapıyorum. Yani oto tamir-bakım konusunda da severek kendimi geliştirdim.

cabay

Acemi Detaycı
Üye
Resimler harika. Aslında başlı başına sanat eseri olduklarını fotoğraflar ile kanıtlamışsınız. Her sanatın sanatkarı olduğu gibi bu cihanın da bi sanatkarı olduğunu unutmamak lazım. Ben de son zamanlarda mangal üzerine kendimi geliştiriyorum malzemelerimi tamamladım da. Ayrıca aracımın tamirini bakımlarını kendim yapıyorum. Yani oto tamir-bakım konusunda da severek kendimi geliştirdim.

ilk etapta maneviyattan girip sonrasında mangalda ustalaşmayla bitirdiniz :) Keyifle okudum hocam, başarılar dilerim :)

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
Mangal üzerine lezzetli bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.. Merak ettim şimdi bizde geliştirelim kendimizi sizin sayenizde..:komik::komik:

diesel32

Tecrübeli Detaycı
Üye
Benimde hobim fotoğrafçılıktı. Evlendikten sonra zaman ayıramıyorum artık.

makro fotoğrafları severim. ornitoya merak salmıştım ama uygun lensi temin edememiştim öğrenciyken :)

elinize sağlık güzel görünüyor. Ekipman listeniz ne?

bunlarda benden olsun bir kaç fotoğraf.

4490837678_6db6ae8114_c.jpg
3467480341_9cf1b57efa_c.jpg
4060744546_7ebfec800c_c.jpg

Unique

Çaylak Detaycı
Üye
Bende detailing dışında masa tenisi oynuyorum. Profesyonel olmasa da orta düzeyi geçtik biraz biraz :) raketimiz falan combodur, oynayan Arkadaşlar varsa muhabbet etmek, değerli tecrübelerini dinlemek isterim. Özellikle tahta ve lastik seçimleri konusunda :)

cabay

Acemi Detaycı
Üye
Benimde hobim fotoğrafçılıktı. Evlendikten sonra zaman ayıramıyorum artık.

makro fotoğrafları severim. ornitoya merak salmıştım ama uygun lensi temin edememiştim öğrenciyken :)

elinize sağlık güzel görünüyor. Ekipman listeniz ne?

bunlarda benden olsun bir kaç fotoğraf.

Ekli dosyayı görüntüle 16778
Ekli dosyayı görüntüle 16779
Ekli dosyayı görüntüle 16780
Çekimlerinizde kompozisyon ön plana çıkmış :) Tebrik ederim. iyi bir makro özellikli tak gez lensle harikalar çıkartacağınızdan hiç şüphem yok :)

Ben Body 90D (önceki de 70D idi) macro için Canon 100mm L, süper macro için raynox drc serisi close up ve makro ray. Ornito için Canon 400mm f5.6 USM L, tak gez için de Sigma 17-70C

Kuş ayrı bir piskopatlık. Ben girdim şimdi çıkamıyorum.
Grey Heron
by Celal Abay, on Flickr
Flamingo,Greater Flamingo,Phoenicopterus roseus
by Celal Abay, on Flickr
Great Cormorant/Karabatak
by Celal Abay, on Flickr
Caelifera (Çekirge)
by Celal Abay, on Flickr

diesel32

Tecrübeli Detaycı
Üye
Çekimlerinizde kompozisyon ön plana çıkmış :) Tebrik ederim. iyi bir makro özellikli tak gez lensle harikalar çıkartacağınızdan hiç şüphem yok :)

Ben Body 90D (önceki de 70D idi) macro için Canon 100mm L, süper macro için raynox drc serisi close up ve makro ray. Ornito için Canon 400mm f5.6 USM L, tak gez için de Sigma 17-70C

Kuş ayrı bir piskopatlık. Ben girdim şimdi çıkamıyorum.
bende merak saldım tabi sizdeki kadar tele lens olmadığından 90mm tamron ile bunları çektim zamanında... ornito tam ekipman ve sabır işi çalışmalarınız çok gzl tebrik ederim.

13447376654_e320c6bdaa_c.jpg

3434241407_aa05d23e87_c.jpg

3434267151_b61055c44f_c.jpg

bizdekiler çakma kuş fotoları vapurdan simit atıyosun poz veriyorlar :komik:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
Fotoğraf çekmek güzel hobi ama pahalı hobi :( Otomobilde çekimler yapabilmek için manfrotto'nun vakumlu padi ve manfrotto kafa almıştım. Alırken de garantisi kaç sene, kırılırsa ne yapılabilir ...vs sormuştum adam bana şöyle demişti; sen bunu kır ben sana yenisini ücretsiz veririm :D :D

Mustafa Baylar

Tecrübeli Detaycı
Üye
Güzel bie yorum ve mangal önemli tabii:D

cabay

Acemi Detaycı
Üye
Fotoğraf çekmek güzel hobi ama pahalı hobi :( Otomobilde çekimler yapabilmek için manfrotto'nun vakumlu padi ve manfrotto kafa almıştım. Alırken de garantisi kaç sene, kırılırsa ne yapılabilir ...vs sormuştum adam bana şöyle demişti; sen bunu kır ben sana yenisini ücretsiz veririm :D:D
Manfrotto ürünlerinin kırılma ihtimali fotoğraf çeken kişinin deklanşöre basarak parmağını kırma ihtimalinden daha düşük :D

Ben araç çekme işleri için harici aydınlatmalar, tripod ayakları ve difüzörler aldım, çok işe yaramadılar o ayrı :D
IMG_2783 (Medium).jpg