Dunlop mu Nokian mı

aaaaas

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
195 55 r16 ölçüsünde yaz lastiği almayı düşünüyorum. 2 marka arasında kaldım
Nokian Wetproof C A 68 db fiyat 460 tl
Dunlop Sp sport FM800 E A
Fiyat 385 tl
Çok kararsız kaldım. 2 lastik de 2020 üretimi. Değerli fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

calimera

Çaylak Detaycı
Üye
daha önce Nokian Line kullandım çok memnun kaldım, tavsiye ederim. Wetproof da baya övülen bir lastik ancak kullanmadım. Dunlop'un bu modeli hakkında bir fikrim yok. Şu anda Pirelli Cinturato P1 kullanıyorum ve tavsiye etmiyorum.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Nokian line kullanıyoruz, 196/55r16 yerine 205/55r16 aldım daha uygun fiyatlı diye memnunum. Gayet iyi yol tutuyor. Lastik üstündeki diş derinliği göstergeleri filanda baya iyi.

es026

Usta Detaycı
Üye
İl
Eskişehir
Nokian pişman etmez. Ben kışlık olarak kullanıyorum çok memnunum. Türkiye distribütörü herhangi bir sorunda malının arkasında duruyor. Benim 4 lastiği üretim hatası kaynaklı olması nedeniyle değiştirdiler. Dunlop biraz daha alt kalite marka.

aaaaas

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Benimde aklımdan ve gönlümden nokian geçiyor. Çok büyük ihtimallede nokian alacam tek çekindiğim konu lastik yumuşak hamurlu olduğu için kötü yollarda erken deforme olur korkusu. Bende kışlık olarak wr d4 modelini kullanıyorum.
Herkese teşekkür ediyorum dünden beri kullanıcı yorumu okuyorum nokian ı kullanan herkes memnun.

axellus1

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Bursa
Nokian line ile Wetproof farklı lastikler. Line ile kıyaslanmaz bence. Aracı aldığımda üzerinde dunlop F800 vardı. Bu yaz değiştirdim. Dunlop sizi üzmez. Nokianın kışlık lastikleri çok iyidir. Yazlık olarak ta sizi üzmez. Kısaca Nokian bana göre daha iyi bir lastik ama arada ki fiyat farkı fazla. Şu anda maddi olarak dunlop avantajlı ve gerçekten sizi üzmez. Ama dunlop alacaksanız da falken bakın derim. Dunlop ile aynı etiket değerleri aynı sırt deseni ve aynı fabrikadan çıkma lastikler. Falken ziex300.

sinanthewhite

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Çanakkale
2 sene dunlop fm800 2 sene fastresponse lastik kullandım. dunlop fiyatına göre gayet kaliteli bence. wetproof çok övülüyor fakat adet başına 80-100tl fiyat farkı var. çok lastik sesi alan bir araba için wetproof tercih edilir kesinlikle etiket değerleri 66db e kadar düşüyor. dunlopta 69db fm800'ler.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
2 senedir 17" lastiğimde dunlop fm800 lastik kullanıyorum. daha önce nokian kullanmadım. benim aldığım zamanlar petlas veya diğer uygun fiyatlı markalar fiyatına denk geldiği için deneyeyim diye almıştım. bu anlamda memnunum. dunlop almasaydım falken alacaktım. ama baktım fiyatlar yakın olunca en azından markaya güvenmiş olurum dedim. bu geçen 2 senede frenleme ve yağmur sürüşünde beni riske atacak bir durum yaşamadım. kafadan kayma sorunu aracımda kronik olduğu için o konuda bişey diyemiyorum. daha önce hangi marka model lastikleri kullandınız bilmiyorum ama ortalama fiyatlarda lastikler sonrası dunlop üzmeyecektir. ama üst segment lastikler sonrası dunlop fm800 üzebilir, o konuda ne söylesem yalan olur tecrübe etmediğim için :) bu yüzden uygun fiyatlı lastik arıyorsanız ve petlas vb gibi markalara güvenemiyorsanız dunlop alın. ama yok alayım 3-4 sene tam verimli kullanacağım diyorsanız nokian veya diğer üst seviye marka-modellere yönelin derim :)

aaaaas

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Bugün nokian siparişi verdim. Aklımda ve gönlümde nokian vardı ve onu tercih ettim :)
Taktirinca deneyimlerimi burdan paylaşırım.

sinanthewhite

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Çanakkale
2 senedir 17" lastiğimde dunlop fm800 lastik kullanıyorum. daha önce nokian kullanmadım. benim aldığım zamanlar petlas veya diğer uygun fiyatlı markalar fiyatına denk geldiği için deneyeyim diye almıştım. bu anlamda memnunum. dunlop almasaydım falken alacaktım. ama baktım fiyatlar yakın olunca en azından markaya güvenmiş olurum dedim. bu geçen 2 senede frenleme ve yağmur sürüşünde beni riske atacak bir durum yaşamadım. kafadan kayma sorunu aracımda kronik olduğu için o konuda bişey diyemiyorum. daha önce hangi marka model lastikleri kullandınız bilmiyorum ama ortalama fiyatlarda lastikler sonrası dunlop üzmeyecektir. ama üst segment lastikler sonrası dunlop fm800 üzebilir, o konuda ne söylesem yalan olur tecrübe etmediğim için :) bu yüzden uygun fiyatlı lastik arıyorsanız ve petlas vb gibi markalara güvenemiyorsanız dunlop alın. ama yok alayım 3-4 sene tam verimli kullanacağım diyorsanız nokian veya diğer üst seviye marka-modellere yönelin derim :)
bende iki dunlop lastiğimi 2 sene kullanıp daha sonra arabayı sattım. 3-4 sene tam verimli kullanılsın diyosunuz bence dunlop kesinlikle 4 yılı rahat çıkarır. fm800'de fastresponse'da 2 yılın sonunda ilk günkü karakterinden gram farksızdı ve diş derinliği sıfıra çok yakındı. arkadaşıma da tavsiyeyle falken sinecera aldırdım 2017'de gören lastiği yeni mi aldın diye soruyor. diş derinliği ilk günkü gibi, hamuru yumuşak, konforlu ve yol tutuşu gayet iyi lastiklerin.